Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
No zestaw miodzio doktorze :)
Prezencja i wrażenia z pewnością super.
A co do 5.1 czy 7.1 to różnica jest ogromna, spróbuj choć na trochę
podłączyć tylne sorroundy w zestaw 7.1 (pozycz?jeśli wcześniej nie próbowałeś)
 
Mój sub też wrócił do szeregu ;)

Ależ dzisiaj wysyp w galeriach ;)
Gratuluje.
Co do Atmosa, góra, tył... balkon czy piwnica, to sam wiesz jak jest.
Pomiędzy 7.1 vs 5.1.2 można się spierać, ja optowałbym przy 7.1.
Idealnym kompromisem (jeżeli musi być) jest 7.1.2, a nie 5.1.4
Jak nie ma miejsca na tylne, a jest możliwość instalacji 4 sufitowych to jak najbardziej warto.

Zresztą każdy sprzęt gra inaczej i deko inny jest finał, w przypadku Onkyo mamy THX który wyjątkowo sporo wnosi - głębia i przestrzeń, szczególnie słyszalne przy upmixie, a w przypadku 810 i THX wybiera z automatu 7.1. Więc wybór jest prosty.

Miejmy nadzieję, że Onkyo pójdzie w ślady Marantza (SR6011) - czyli rozwojowo i "upgrejduje" następne modele o dodatkowe końcówki lub umożliwi rozbudowę, ale zostawią szkołę grania serii "8", czy nawet "6".
Jak to spieprzą, to zostaje przy obecnym lub żegnam się z Onkyo.

Btw.Posłuchałem dziś trochę sieciowca C-N7050 po analogu, ale na razie w trybie radia (V-Tuner), ależ to daje w Pure Direct, wierzyć się nie chce. Już za sam ten fakt uznaje zakup za udany.
 
Ostatnia edycja:
Dziėki panowie za miłe słowa.

No zestaw miodzio doktorze :)
Prezencja i wrażenia z pewnością super.
A co do 5.1 czy 7.1 to różnica jest ogromna, spróbuj choć na trochę
podłączyć tylne sorroundy w zestaw 7.1 (pozycz?jeśli wcześniej nie próbowałeś)

Już próbowałem i wiem, że warto, ale kabel do prawego glosnika muszę puścić dookoła drzwi. Może jakieś wakacyjne wkucie poczynię.

Doktor jak Ty drzwi zamykasz ,chyba ,że na stałe do ściany przytwierdzone:shock::)

Tu jest niestety problem, chyba muszę się zastanowić nad zmianą szafki RTV, albo ją zwęzić.
Nic nie poradzę, że sub w szeregu gra najlepiej.

Na razie na głośniejsze śanse muszę odsuwać głośnik i zamykać drzwi.

Z czasem coś się wymyśli. ;)
 
Armanig dziękuję za wyjaśnienie��

Bipo jak ten Epson ma się do Twojego Soniaka?

Napisze tak:
Ja bym swojego na tego epson nie zmienił..:-D
Kolega, jeśli nie ma jobla na temat obrazu to, którego by nie kupil będzie zadowolony.. :)
Jest coś co mnie wkurza w technologi LCD i mam na to uczulenie ale to już moja indywidualna sprawa ktoś inny może nawet tego nie zauważyć jak się mu o tym nie powie ... :)
 
Ostatnia edycja:
Dziėki panowie za miłe słowa.



Już próbowałem i wiem, że warto, ale kabel do prawego glosnika muszę puścić dookoła drzwi. Może jakieś wakacyjne wkucie poczynię.



Tu jest niestety problem, chyba muszę się zastanowić nad zmianą szafki RTV, albo ją zwęzić.
Nic nie poradzę, że sub w szeregu gra najlepiej.

Na razie na głośniejsze śanse muszę odsuwać głośnik i zamykać drzwi.

Z czasem coś się wymyśli. ;)

Lipet super ten zestawik się prezentuje, chyba odczułeś bardzo dużą zmianę na plus.. :)
 
Ostatnia edycja:
Napisze tak:
Ja bym swojego na tego epson nie zmienił..:-D
Kolega, jeśli nie ma jobla na temat obrazu to, którego by nie kupil będzie zadowolony.. :)
Jest coś co mnie wkurza w technologi LCD i mam na to uczulenie ale to już moja indywidualna sprawa ktoś inny może nawet tego nie zauważyć jak się mu o tym nie powie ... :)
Gadaj :evil::evil::evil:
?????????????????????????????????????????????????????????????????
 
Wiem, że byłoby to najlepsze rozwiązanie, ale to zbyt duża demolka.
Łatwiej RTVkę skrócić lub wymienić.

Jak zostawisz futrynę, to żadna demolka. Co prawda ja u siebie futryny nie mam, ale nawet gdyby była, to i ją można zakamuflować na rzecz przesuwnych.
Sam montowałem u siebie - 30min. roboty. Nie trzeba do tego żadnych fachowców, a koszt nie wielki.
Dodatkowo możesz je okleić jedną z tysiąca wzorów.
 
Napisze tak:
Ja bym swojego na tego epson nie zmienił..:-D
Kolega, jeśli nie ma jobla na temat obrazu to, którego by nie kupil będzie zadowolony.. :)
Jest coś co mnie wkurza w technologi LCD i mam na to uczulenie ale to już moja indywidualna sprawa ktoś inny może nawet tego nie zauważyć jak się mu o tym nie powie ... :)

Tyle chciałem wiedzieć :)
 
Zadowolony, oczywiście, choć nie wszystkie filmy dają super efekty. Może dlatego, że mam tylko dwa głośniki i to pracujące jako top rear. Ale plan jest taki aby dołożyć przednie za rok lub dwa. Wcześniej pewnie dołożę do 7 na dole bo to będzie prostsze.
Jeśli zastanawiasz sie robic, nie robić to rób od razu 4 ;)

Ja nie myślę o atmosie jeśli chodzi o salon użytkowy - czystej ciekawości się zapytałem jakie są Twoje wrażenia , ale fajnie że czujesz różnicę .. i że jesteś zadowolony..
 
Proponowaliśmy mu drzwi przesuwane jak robił remont.
Nie posluchał to teraz ma :)

To miał byc mały remoncie, a wy mi chcieliście demolkę zrobić ;)

Tam i tak jest ciasne wejście bo głośnik jest głęboki. Na dłuższą metę tak być nie może.
A przeszła mi koło nosa taka szafka za 400 zł. Mogłem kupić i skrócić bez cięcia obecnej.
Nic to, zapoluję na kolejną bo trochę się tego sprzedało przez 10 lat. ;)
 
Zobaczcie, słabo to wygląda na wejściu

IMG_0052.jpg


IMG_0053.jpg
 
Dobrze wygląda tylko drzwi przeszkadzają ; )
Jest jeszcze inne rozwiązanie, jak drzwi łamane.
Lub harmonijka za 100zł ; ) Odsłoniłaby Ci dodatkowo ładną ścianę.
 
Dziś na forum jakiś święto czy co?:)
Zaszaleli "towarzyszy".:) Gratulacje.
Doktor zmień zasłony na czarne.
Ale ten ONKYO, to kawał "pieca"! Solidnie.
 
Dziś na forum jakiś święto czy co?:)
Zaszaleli "towarzyszy".:) Gratulacje.
Doktor zmień zasłony na czarne.
Ale ten ONKYO, to kawał "pieca"! Solidnie.

U mnie wszystko w głębokim venge, a takich głośników klipsch nie ma, ale przynajmniej imitacja struktury drewna jest. ;)

Dobrze wygląda tylko drzwi przeszkadzają ; )
Jest jeszcze inne rozwiązanie, jak drzwi łamane.
Lub harmonijka za 100zł ; ) Odsłoniłaby Ci dodatkowo ładną ścianę.

A tfu, żadnych harmonii mi tu proszę nie pakować ;) już wolė głośnik przesuwać.

Dobra Panowie, żegnam bo biorę siė za Eastwooda. Dziś na tapecie: High Plains Drifter :)
 
Do góry