[Nasze Zestawy AV] Uniwersalne Auro3d.

RAF1977

Banned
No to może zaprezentuję swój system w osobnym temacie, tu będę mógł się bezkarnie"lansować" (to dla kolegi bubafat).
Generalnie system jest ustawiony pod auro3d ale poprzez zastosowanie jednego małego triku, który nie ma negatywnego wpływu na reprodukcję dźwięku (sprawdzałem i porównywałem), mogę na moim systemie odtwarzać dźwięk zakodowany w Atmos i dtsX w ich oryginalnej formie.
Trik ten to oznaczenie tylnych górnych głośników, właśnie jako "tylne górne", (choć wiszą bardziej nad surroudami a nie nad tylnymi surroudami).
Przez co są akceptowane przez wszystkie trzy systemy.
Jest to jedyne ustawienie, które pozwala na wykorzystanie go, we wszystkich systemach.
Jeśli oznaczył bym je jako górne surroudy, nie grały by w atmosie ani w DSU ani w neutraX, może w dtsX, tego nie sprawdzałem.
System oparty jest na marantz sr7010, mm8077, ub7007 i cd5005.
Kolumny, to Wharfedale Diamonds 10.
Subwoofery, BK monolith plus x 2, wharfedale sw150 x 2.
Myślę, że system jest już kompletny i teraz zostało tylko się cieszyć z użytkowania.

A teraz kilka zdjęć.
b8fdf5dbb3ad5e377f323408eb02e30e.jpg

8d5b785755056d6b1db8459122a10a10.jpg

8cae9e769f80d6a1d5317d9d669f7fe3.jpg

7776516ba928598c8b86b751a08ec7e9.jpg

8174274701bab8c026ccecb93fc0c4ba.jpg

10fa9b421aa3b53447cc53a00c90dee5.jpg
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Robi wrażenie :eek:k: Gratulacje! Sporo tego "upchałeś" ;-)
To jest salon do użytku codziennego?
Jeśli tak to mnie by Żona zabiła gdyby z każdej strony "wychodził" głośnik ;-)
P.s. ładna choinka. Aha... no i chyba RTV-ka za płytka?
Klocki Marantz'a wystają ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sub wyzszy od polowy podlogowki hehe.... dobre.

Te Diamondy, pierwsze moje skojazenie to celany. Tylko te pierscienie "wieksze". Ale tak samo swieca I wygladaja.
 

RAF1977

Banned
Lobos, zona to się cieszy, lubi muzyki posłuchać.
Lolo2, diamondy z aktualnej lini mają węższe pierścienie i wyglądają identycznie jak twoje celany. Moje mają więcej chromu ☺.
Eee, na codzień mam maskownice założone.
Dommino6, no jak to w systemie 7.4.4
Trochę tego musi być.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Łomotko ja jakbym tyle sprzętu wstawił do już i tak mocno zastawionego pomieszczenia to bym szybciej leciał z nim niż go wstawiłem..... ;-) Jeśli by to był pokój stricte do kina to ok ale jeśli to pokój dzienny gdzie jeszcze trzeba z niego korzystać to dla mnie za dużo tego wszystkiego, bardzo przytłaczająco się zrobiło... nie obraź się ale tak odbieram to że zdjęć może na żywo ten pokój inaczej się prezentuję. Gratulacje dla wyrozumiałej żony... ;-) A dla ciebie gratuluję iż dokończyłeś założony projekt kina, teraz tylko film i muzyke kupować a nie zawracać sobie głowy co by tu zmienić aby było lepiej. .. ;-)
 

DrWredman

Active member
Woow, jednoosobowe kino domowe? ;)
Patrząc na fotel pośrodku tak to wygląda ;)
Rozumiem ze zasiadasz i słuchasz auro bo wysiedzieć przy filmie chyba sie nie da na takim fotelu? A jeśli siadasz na kanapie oglŕdając film, to jak sie ma do tego kalibracja?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Fajny zestaw, jednak nie jest kompletny, bo aż się prosi o jakiś sprzęt gamingowy ;)

ps. te SB nie wymiatają mózgu przez ucho jak się siedzi na kanapie?
 

RAF1977

Banned
Na kanapie głownie ogladam programy TV i tam jest stereo przez DSU, co daje bardzo mało albo nawet wcale nie daje dźwięku na tylne surround.
Poza tym zawsze mogę wybrać auro3d lub audysey dsx, które ich wogóle nie aktywują.

Ja jestem zatwardziałym PC towcem. Nie umiem grać na padzie, mam osobny mały pokój, tylko dla PC.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
jestem zatwardziałym PC towcem. Nie umiem grać na padzie, mam osobny mały pokój, tylko dla PC.
To tak jak ja i pad też średnio mi leży, jednak na szczęście wymyślono coś takiego :
roccat-sova-gaming-lapboard-2.jpg

Sam posiadam i jestem bardzo zadowolony, na dużym ekranie z kinem to zupełnie inna bajka, kto tego zasmakował ten za biurko już nie wraca ;)
 

RAF1977

Banned
No kurcze prawie mnie przekonałeś😀
Wezmę pod uwagę zakup konsoli jak będę miał znowu fazę na gry, bo na razie, tylko filmy i muzyka, od kilku miesięcy nie gram w gry wogóle.

Jestem fanem Jean Michel Jarre i właśnie listonosz przyniósł paczuszkę z naklejką Chinach Post, myślę hmm nic chyba z Chin nie kupowałem a tu taka płyta przyszła, co kupiłem parę tygodni temu i nie wiedziałem, że to z Chin.

Najważniejsze że to dts 5.1
Auro3d świetnie się sprawdza jako upmixer do takich nagrań, wogóle do muzyki, w zasadzie do tego go używam najczęściej.

24b9dd628dbd403e4893b5bd1067aea4.jpg

7b57cbfd8782f1ebfa6eac840d5273a0.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Raf, pasjonat z Ciebie pełną parą.
Gratuluje też Żonki, szczerze.
Ma być radocha, a u Was ewidentnie jest. Tak trzymać ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rafi a tiesto w auro3d nawet nie uwzgledniasz? Slabo wypadl? Bo jezeli dobze kojaze to tez zamawiales. Chyba ze to byl firestorm :)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jestem fanem Jean Michel Jarre...
W takim razie Kolego, polecam płytę Jean Michel Jarre – Oxygene: Live In Your Living Room. Dwupłytowe wydanie - CD z płytą DVD w wydaniu 3D, stereo, 5.1. Specjalne wydawnictwo, gdzie materiał został nagrany przez muzyków za pomocą starych, analogowych instrumentów elektronicznych. :)
Rafi a tiesto w auro3d nawet nie uwzgledniasz? Slabo wypadl? Bo jezeli dobze kojaze to tez zamawiales. Chyba ze to byle firestorm :)
Nie Kolego, to nie moje. ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Dziękujemy Armanig.

Lolo2 no jakoś ten Tiesto szału nie zrobił ale, tak, mam go nadal.
Może dam mu drugą szansę.

Firestorm, pierwszego oxygena mam ale na CD, muszę poszukać tego wydania o którym piszesz.
 

RAF1977

Banned
Dzisiaj tak świątecznie ława wyjechała na środek zamiast mojego fotelika 😀.
0a3ee5de93ec2702907428495a16ac38.jpg


Gdzie jesteś subiku .....
32b9a82a95658cf4fd8a0fcc3badd657.jpg



Aaaa, tu się schowałeś.
59d32745380a7485c58beda9c1a07621.jpg


Z lekką nutką żartu, życzymy razem z żoną wszystkim gościom mojego tematu, Wesołych Świąt.
 
Do góry