[Nasze Zestawy AV] Uniwersalne Auro3d.

Bipo

Active member
Bez reklam
A jednak epson, miał być inny....;-)
Lolo niestety to nie natywne 4k a pseudo, jest to podkręcone full hd ;-)
Projektor z natywnym 4k to nie w tym przedziale cenowym...;-(.
Duży plus bo ma obsługę HDR, a to już znacząco poprawia obraz.
Ja widziałem w akcji wyższy model 9300 tego jeszcze nie było..;-(

Raf brawo, że w końcu dopieściłeś swoje kino dużym obrazem bo moim zdaniem tylko tego u Ciebie brakowało...;-) Brawo TY!!!!
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Leee faktycznie, 10k za projektor to nie tak tragicznie :)
Myslalem ze pociagnelo go ze 3 razy wiecej :)
 

Kamil_89

Member
kolego RAF1977, jak u Ciebie z skutecznością tylnych efektowych? spełnia swoją rolę?
pytam bo masz blisko sofy a ja w swoim docelowym lokum również nie poszaleję z przestrzenią :/
 

RAF1977

Banned
Kamil, sofa jest odsunięta od ściany jakieś 20cm ale ja do oglądania filmów to siadam na fotelu przed sofą.

Lolo, tak jak mówisz, dyszka.
To jest system e-shift. Ma go Epson i JVC. Uzyskuje rozdzielczość UHD przez bardzo szybkie drganie pixeli. Natywnie matryca jest FHD.

Bipo, zdecydowałem się na ten model właśnie, myśląc o źródłach 4k i ze względu na elektrykę soczewki.
No dopieszczanie, to jeszcze przede mną, bo trzeba to zamontować, przysłać ekran z Polski, zamontować, haczyki na suficie, żeby zaciemnić go choć do połowy i jakiś materiał na podłogę, żeby zaciemnić jasną wykładzinę. Tak że jeszcze trochę wody w Wiśle i Tamizie upłynie....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również gratuluje. Jaka będzie przekątna?
Duży tv już masz, pomieszczenie też do największych nie należy, rozumiem, że będziesz chciał poczuć różnicę i coś na miarę 120"?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już fajna przekątna, względem swojego tv "odwiedzisz" inny świat.
Gdyby to było 90" bo i takie się widuje, to nie było by większego sensu - przy przekątnej tv 75", a 120" to już konkret. Zresztą sam mam dokładnie tyle.
 

RAF1977

Banned
Tv79"😀
Jak jest obraz 16:9 to jest fajnie ale jak jest 21:9 to już za mały mi się wydaje.
A większość filmów jest właśnie tak nagrana.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja to piszę od lat, nic nowego.
Na 21:9 to i w projekcji przy 120" i 4m powiesz po czasie to samo, wspomnisz słowa ;) Apetyt rośnie w miarę jedzenia, znasz powiedzenie.
Ja i tak wolę 21:9, czy to na tv czy tym bardziej na projekcji.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzam, dla 21:9 to nie wiem jaki ekran musiałby być....

Ja mam około 250cm szeroki obraz i oglądam z około 3 metrów i szczerze to narzekam. Mógłby być większy ekran.
 

RAF1977

Banned
Dziś zrobiłem pierwszą projekcję testową, nie mogłem doczekać się na ekran i zmontowałem dwa kartony razem wyszło 2*2m.
Postawiłem na stoliku przed TV.
No jak taki obraz jest na kartonach, to już się cieszę.
Rozmiar osiągnąłem 92" i już jest wyraźna różnica do tv 79".
Do tego obraz inaczej się odbiera. Tak Kinowo 😀
Zdecydowanie będę zaciemniał sufit. Teraz położyłem czarne prześcieradła na jasną wykładzinę i już była różnica.
I to wszystko na zwykłym szarym kartonie...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To taki niecierpliwy jak ja ;)
Ja wyświetlałem na przeciwnej ścianie, postawiłem tyłem fotel do tv i gapiłem w przeciwległą sciąnę.
Projekcja fajna sprawa, ale najgorsze są odbicia. Duża degradacja.
Łatwo to sprawdzić, wystarczy podłączyć PC i załączyć notanik (jest biały), chwycić go myszką i jeżdzić po ekranie, a w tle na tapetę dać coś ciemnego, zresztą cokolwiek.
Widać wówczas jak na dłoni gdzie i ile jest odbić i jak ten obrazek (czyli docelowo film) się zmienia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Znam ten bol.

Ja w salonie na sciane rzucalem obraz. Przeszkadzaly dwa kinkiety wiec ogladajac film mialem w dwoch rogach kinkiety xD

Ale bylo fajnie :)

Potem przescieradlo w salce i dopiero pozniej ekran.
 

RAF1977

Banned
Z prześcieradłem bialym podwieszonym do sufitu na listewce też próbowałem ☺ ale za bardzo sie marszczyło.
Może na następny weekend będzie ekran.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i nastepny kolega zostal zbanowany.

Gratulacje dla administracji, ciekawe za co ten ban.

Watek auro na forum na wynarciu, jeden z 3 prekursorow auro opuscil nasze grono.
 
Do góry