Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
W niskich modelach różnice nie będą w dźwięku a w dodatkowych funkcjach i wyjsciach. Każdy model od dołu idąc ma dodatkową rzecz za którą się płaci np. Drugie wyjście hdmi, więcej wyjść na głośniki, wyjście pre aut...itd. Dopiero znaczącą różnice wnosi np. budowa monoliticzna oraz zwiększona moc zaczynając od flagowych modli tj.5200/6200/7200. Poniżej raczej te różnice w dźwięku będą małe a niekiedy trudno rozpoznawalne. Dlatego moim zdaniem jak niechcemy wydawać kasy na droższy model, którego potencjału i tak nie wykorzystamy warto kupić min.model z wyjściem pre aut jak by nam się zachciało powrócić do stereo a czasem obejrzeć film. Niskie modele ampli też się sprawdza pod warunkiem że liczymy się z ich ograniczeniami oraz nie będziemy rozbudowywać naszego systemu powyżej 5.1/7.1. Lub mamy osoby system do stereo. ;-)
 
Ja też bym się zastanowił Bipo,
Mam przykład gdy posiadałem kilka modeli HK z jednej serii i różnica była kolosalna. Moc, inne przetwornik C/A, zasilanie itd... Każdy wyższy grał lepiej jak i w kinie co aż tak odczuwalne nie było to w stereo różnice cieszyły.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Tak same na pewno nie będzie, ale minimalnie lepiej owszem. Na pewno nie są to kolosalne różnice brzmieniowe bo są tak samo zbudowane. Jedynie moc zwiększona w stosunku do modelu podstawowego. ;-)
Reasumujac jeśli miałbym od czegoś na dzień dzisiejszy zaczynać to wolałbym kupić np. Model 3200 z pre autem i jakąś używke wzmaka za 500-800zl do tego niż kupować wysoki model ampli gdzie na stereo zyskam wiecej w wersji ze wzmacniaczem.
 
Ostatnia edycja:
Chciałem wziazc x3200 lecz za duzej roznicy nie odcUłem dlatego wziołem tanszy model.
I nareszcie bass jest i to olbrzymi.jednak wysokie miał sporo lepsze cambridge

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!

ja porównywałem z x1200w i tam też wielkiej różnicy nie ma.. cyferkami się różni
Żołnierzu, Odmaszerować!!! :p


Wracając do zakupu kolegi, te naklejki zaraz bym pozrywał.
Ja bym zostawił, będzie łatwiej sprzedać ;)
Idę o zakład, że za jakiś czas i to niedługi zaczną się pytania jakby tu podłączyć wzmak, bo czegoś brakuję.....a tu cooopa, bo się nie da "normalnie" ;)
Nie pierwszy i nie ostatni raz, w moim przypadku nie był to nawet rok....


W niskich modelach różnice nie będą w dźwięku a w dodatkowych funkcjach i wyjsciach. Każdy model od dołu idąc ma dodatkową rzecz za którą się płaci np. Drugie wyjście hdmi, więcej wyjść na głośniki, wyjście pre aut...itd. Dopiero znaczącą różnice wnosi np. budowa monoliticzna oraz zwiększona moc zaczynając od flagowych modli tj.5200/6200/7200. Poniżej raczej te różnice w dźwięku będą małe a niekiedy trudno rozpoznawalne. Dlatego moim zdaniem jak niechcemy wydawać kasy na droższy model, którego potencjału i tak nie wykorzystamy warto kupić min.model z wyjściem pre aut jak by nam się zachciało powrócić do stereo a czasem obejrzeć film. Niskie modele ampli też się sprawdza pod warunkiem że liczymy się z ich ograniczeniami oraz nie będziemy rozbudowywać naszego systemu powyżej 5.1/7.1. Lub mamy osoby system do stereo. ;-)

Stary, kompletnie się nie zgadzam, różnice naprawdę są.
X1....,X2... nawet nie ma co porównywać do X3.... czy X4...., zresztą IMHO Denki X2... powinien być najniższym dostępnym modelem Denona i kosztować max. 1500 zł jako nowy model....bo więcej, to on wart nie jest, to jak 4-te m-sce na zawodach, niby coś się osiągnęło, a jednak :-?:-? niesmak zostaje :mrgreen:
 
Naklejki narazie zostaja bo jak co to sprzet oddam. Słon mi na ucho nie nadepnoł.mowie ze roznica w dzwieku pomiedzy 3200 a 2200 jest minimalna. Dlatego wybrałem tanszy model. Chodz docelowo myslałem o 3200 i nastawiony na zakup jego byłem ale odsłuch zrobił swoje.
Puki co mnie wkurza w denonku ze nie widzi dzwieku dts z kodi:(

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!
 
Artiz,
Sam sobie musisz odpowiedzieć
- czy zostajesz tylko przy KD- jeśli tak, to zostaw.
- jeśli myślisz aby w przyszłości rozbudowywać o sekcję stereo ( dokupienie wzmaka), to wymień go na wyższy model, bo oszczędność w cenie pomiędzy tymi modelami, a możliwościami, które da Ci X3... są nie współmierne, poza tym aby tak naprawdę usłyszeć różnicę najlepiej byłoby przytaszczyć do domu X3200 i porównywać ;)
 
Chyba jednak denona. Na cambridgu odtwarzał kodi z android boxa i chodzilo wszystko pieknie,natimiast jak odtwarzam kodi z androida na denonku to słychac same szumy.działa tylko dzwiek w stereo,pomimo ze film jest np w dts-ie.
Na laptopie mam tez kodi i tam rowniez dobrze po podłaczeniu denonka.
Wyglada na to iz danonek nie lubi android boxow. Znacie moze jakies urzadzonko multimedialne ktore odtwarza bez problemow kodeki dts,trueHd na denonku?

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!
 
Artiz,
Sam sobie musisz odpowiedzieć
- czy zostajesz tylko przy KD- jeśli tak, to zostaw.
- jeśli myślisz aby w przyszłości rozbudowywać o sekcję stereo ( dokupienie wzmaka), to wymień go na wyższy model, bo oszczędność w cenie pomiędzy tymi modelami, a możliwościami, które da Ci X3... są nie współmierne, poza tym aby tak naprawdę usłyszeć różnicę najlepiej byłoby przytaszczyć do domu X3200 i porównywać ;)

Popieram, jak kolegę stać i słucha stereo czym prędzej wymienić na 3200 bo później będzie żałować ze kolegów na forum nie posłuchał. ..:kom:
 
Według mnie, Bipo ma dużo racji. Przyrost "jakości" dźwięku, do oznaczenia wyższego modelu jest znikomy. Dużo lepiej dokupić wzmacniacz... ale o tym było już tyle razy, że nie chciałbym znowu wywołać burzy. Jedyne usprawiedliwienie dla mnie, to brak miejsca na dodatkowy klocek.
 
Ja też tak uważam, nie kupuje narazie wzmaka bo nie mam kasy, pozatym swój zamieniłem na gramofon lecz furtka została, nie wyobrażam sobie kupna ampli bez PRE-OUT gdyż jak tylko wpadnie jakiś rzut kasy to właśnie na wzmak będzie spozytkowany ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry