Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Wielofunkcyjny kombajn do sypialni to idealne urządzonko...;-) Ciekaw jestem jak te seryjne głośniczki się sprawują... czy podłączyłeś coś lepszego..?
 
A teraz znalezione w sieci, inne zastosowanie (techniczne) kolumny.
 

Attachments

  • Screenshot_2015-07-26-07-59-40.jpg
    Screenshot_2015-07-26-07-59-40.jpg
    8,8 KB · Wyś: 230
A co to takiego? Jak jakość dźwięku się ma do klockow.

Jest to minisystem Pioneer HM-72. Szukałem czegoś co miało by Spotify Connect, odtwarzało bez problemu Flacki, śmigało po DLNA z mojego servera a nawet odtwarzało pliki DSD. No i wybór okazał się niewielki. Jakość dźwięku zadziwiająco dobra, fajny basik (na oryginalnych głośniczkach) ale brakowało mi nieco góry. Zrobiłem eksperyment i podłączyłem tylne głośniki z mojego kina. Okazało się że wysokie zdecydowanie lepsze ale gdzieś się zapodział basik. Wniosek z tego taki że te z zestawu są całkiem dobrze zestrojone do tego wzmacniacza. Przytargałem jednak jeszcze Dali Zensor 3 od kolegi i wtedy to już było mega dobrze jak dla mnie, biorąc pod uwagę wielkość tego urządzonka. Bardzo czysto, dynamicznie i z przytupem. ....hmmm... więc w planach mam chyba jeszcze te Zensory ;-).
Najbardziej zależało mi na Spotify Connect (jest to jedno z nielicznych urządzonek które Spotify potrafi kontrolować swoim pilotem).
 
To juz stare fotki, ale świetny przykład jak pogodzić pasje z funkcjonalnością, a to wszystko w stosunkowo małym pomieszczeniu.
Mamy tam projektor, tv, gralnie, no i chyba najważniejsze - miejsce na kolekcje płyt, a do tego wszystko wygląda świetnie.
Oczywiście plus za wyrozumiałą żonę, bez niej gość nie mógłby się realizować ;)
 
Zobaczcie jak często my tutaj rozmawiając piszemy o naszych metrach w salonie i czy dany sprzęt nie jest za mały, a przede wszystkim czy nie jest za duży... to popatrzcie na to zdjęcie Gościa z USA ... chłopak nie przejął się że sprzęt na kilkadziesiąt metrów ma w swoim małym pokoiku..... :) Ale jak to mówią kto zabroni kochać ....







photo upload sites


Zobaczyłem to na innym forum i tak mi się spodobało że postanowiłem się tym podzielić z Wami.
 
Tutaj mamy przykład nie stereo a raczej mono.... tj. jednej ściany dźwięku... może w kinie jeszcze ujdzie ale w stereo to już jest masakra... Dodatkowo centralny w stosunku do kolumn frontowych tak jakoś mizernie się prezentuję ale nagłośnienie tak jak piszesz Lolek na 3moje salony połączone w jedno....;-)
Normalnie aż się nie chce w to wierzyć jak ludzie mogą upychać sprzęt za kilkadziesiąt tyś. złotych na kolumnach frontowych stworzonych do nagłośnienia olbrzymich salonów do pokojów na ok. 12-16m2
 
Ostatnia edycja:
Zacny sprzęt, ale właśnie, coś tu jest nie tak, aż kłuje w oczy. Dobrze zauważyłeś, że stereofonia tu pewnie jest na słabym poziomie ;)
Edit. Nie widzę swojego postu :(
 
Tutaj mamy przykład nie stereo a raczej mono.... tj. jednej ściany dźwięku... może w kinie jeszcze ujdzie ale w stereo to już jest masakra... Dodatkowo centralny w stosunku do kolumn frontowych tak jakoś mizernie się prezentuję ale nagłośnienie tak jak piszesz Lolek na 3moje salony połączone w jedno....;-)
Normalnie aż się nie chce w to wierzyć jak ludzie mogą upychać sprzęt za kilkadziesiąt tyś. złotych na kolumnach frontowych stworzonych do nagłośnienia olbrzymich salonów do pokojów na ok. 12-16m2

Ja takiego zestawu tylko z większym centralnym plus dwa efektowe, do tego dwa suby Velodyne DD 18 słuchałem w Niemczech w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu z mega elektroniką przez firmę z USA która specjalizuje się w domowych kinach ... i to było na ponad 40 m i to co się tam działo to głowę urywało ( zresztą to najlepszy zestaw 5.1 jaki miałem przyjemność odsłuchać ) - wartość tego zestawy kosztowała więcej niż wypasiony mercedes S klasy z tego co właściciel firmy mówił, a tutaj w takiej klitce to ktoś z głową ma nierówno bo wiadomo że nikt nikomu nie zabroni ale sensu w tym nie ma żadnego...


Ten ze stawik tak na oko to myślę że około 120-130 tyś...
 
Zobaczcie jak często my tutaj rozmawiając piszemy o naszych metrach w salonie i czy dany sprzęt nie jest za mały, a przede wszystkim czy nie jest za duży... to popatrzcie na to zdjęcie Gościa z USA ... chłopak nie przejął się że sprzęt na kilkadziesiąt metrów ma w swoim małym pokoiku..... :) Ale jak to mówią kto zabroni kochać ....

To dla kontrastu, wręcz stworzone pomieszczenie dla tych zacnych skrzynek.
Nie trudno sobie wyobrazić jakie tam musi być ciśnienie, oj tuliłbym do bólu ;)

diamondroom_1.jpg
 
To to teraz pozamiatałeś tą fotką. Znów nie będę mógł spać :D
Podejrzewam że tu jest banieczka za sam sprzęt elektroniczny.
Sufit świetny, ale jeszcze fajniejsze te kadry na ścianach :)
Jedynie przy gabarytach tego pomieszczenia zrobiłbym ekran ramowy i wstawił drugi rząd foteli na podwyższeniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry