Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Duzy plus za tv bez kabli. Czysto i swiezo.


Ps. Do moderatora: gdzie sie podzialy ostatnie wypowiedzi z tego watku?
Troche sie mecze piszac na forum z ipada chcac komus pomoc i nie fajnie by bylo jakby bez slowa informacji byly kasowane.
Posty przeszły sobie do działu dla nich odpowiedniego. Czyli TU . To jest temat o Naszych Zestawach i tych okolic się trzymajmy.
@Depesz. Takich uchwytów jest pełno w marketach. Ja kupiłem chyba w Lidlu. W paczce za 5 złotych było sześć opasek na rzep, trochę opasek elektrycznych i kilkanaście takich uchwytów z sześcioma, trzema i jedną przegrodą na kable. Kupiłem chyba ze sześć paczek. Przymocowałem je z tyłu na klej montażowy i gotowe. Układasz kable w przegrodach, zapinasz i po bałaganie.
 
wolny obserwator

Po obejrzeniu ponad połowy postu (wstecz do str. 33) mogę powiedzieć, że większość tj. ok 80 % przedstawionych konfiguracji audio-wizualnych z akustyką nie ma nic wspólnego :)
A szkoda w wielu przypadkach sprzęt zacny.
Czyli Panowie do literatury :) Czas na zmiany :)
 
Ponieważ trzeba pogodzić różne funkcje salonu/pokoju. Po prostu życie :) jest sztuką kompromisu.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Żona - element wymienny, podobnie jak KD. Po gwarancji ciężki do odsprzedaży. W razie konieczności można utylizować:) Odsłuch dobrej płyty na sprzęcie Hi-fi - bezcenny. Dla każdego priorytetem jest coś innego:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Szkoda ze nie schowales kabli od tv w scianie. Tv nie wiekszy jak 47" zgadza sie? Troche ginie pomiedzy obrazami, a raczej przez te o obrazy :)
Bardzo fajnie ale prosi sie o wiekszy tv. Napisz co za sprzet i co to za szafka, ikea?
 
A ja ostatnio trochę zrobiłem z przodu porządek z półkami w moim grajdołku...
A z tyłu jako surround back wiszą sobie MA GX100 ebony.
Surroundy boczne to MA GX-FX też w lakierze ebony.
Przednie górne wysokościowe to jak widać MA PL100.
 

Attachments

  • P41501733.jpg
    P41501733.jpg
    315,8 KB · Wyś: 196
  • P415014000.jpg
    P415014000.jpg
    329 KB · Wyś: 170
  • P415014500.jpg
    P415014500.jpg
    368,3 KB · Wyś: 164
Ostatnia edycja:
Szkoda ze nie schowales kabli od tv w scianie. Tv nie wiekszy jak 47" zgadza sie? Troche ginie pomiedzy obrazami, a raczej przez te o obrazy :)
Bardzo fajnie ale prosi sie o wiekszy tv. Napisz co za sprzet i co to za szafka, ikea?

Wynajmuję ,także wiercenia na dużą skalę nie wchodzą w grę , ale na pewno jakaś maskownica będzie .
46" do normalnego użytku jest OK , a jakość naprawdę ok , perspektywa na zdjęciach troszkę myli , ale bardzo fajnie się to komponuje (jasne że 60" wyglądało by lepiej).
Projektor już zamówiony czekam na dostarczenie także i przekątna obrazu troszkę wzrośnie :D.
A mój zestaw to :
TV 46"D6500 -
Yamacha RXV2067-bardzo fajne kino , przyzwoite stereo (PURE DIRECT-potrafi oczarować, a i pliki potrafią fajnie pograć)
Pro Ject Essential Basic -poczatek przygody z winylami (jakie pieniądze taki dzwięk ,ale Ok , mięko subtelnie , fajna scena , mój zestaw woli bardziej jaskrwe klimaty)
PS3 tymczsowo zastapiło pioniera 610AV jako odtwarzacz cd(lepsze audio niż PS3 ale oddałem córce)
Heco Celan 500 , reszta seri XT center i tyły301, sub też seri XT32A:D, naprawdę potrafi poruszyć ,500 troszkę już za małe ale dobra dynamika szczegółowość preferuję ciutkę jaskrawosci .
A szafka z IKEA :D
 
nokinomaniak:
Jak tam bedzie projekcja, to zwracam honor :) Bedzie zacnie.
Ile dales za szafke?

Deimos:
Ten Demon Ci sie tam nie grzeje? Widze ze wcisniety prawie na styk.
Podejrzewam ze cisnienie z tym subem masz konkretne w takim pomieszczeniu (niewielkim) :)
 
Denon się nie grzeje, największe zapotrzebowanie mocy idzie na końcówki Monsterów. Ponadto granitowe półki dodatkowo wpływają na obniżanie temperatury.
Kiedyś jak miałem u siebie Onkyo 905 i 906 to się to nieźle grzało... Denon ma znacznie lepszy system chłodzenia oparty na bardzo wydajnych radiatorach.
Na tych półkach wbrew pozorom trochę luzu jest.
Pomieszczenie ma długość 6,6m. Subwoofer ma tu się gdzie "rozkręcić":)
 

Attachments

  • P4150153333.jpg
    P4150153333.jpg
    328,1 KB · Wyś: 158
Ostatnia edycja:
D
Mój zestaw już znacie. Ale się trochę zmieniło.Jako końcówka mocy na fronty doszedł Pioneer Elite M-91 i pojawił się nowy sub Velodyne DD12.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Po obejrzeniu ponad połowy postu (wstecz do str. 33) mogę powiedzieć, że większość tj. ok 80 % przedstawionych konfiguracji audio-wizualnych z akustyką nie ma nic wspólnego :)
A szkoda w wielu przypadkach sprzęt zacny.
Czyli Panowie do literatury :) Czas na zmiany :)

Jakość sprzętu(grubość portfela) i umiejętność jego wykorzystania widać nie zawsze idą w parze. Sam od pewnego czasu bawię się kolumnami i już wiem, że bez wydania złotówki można znacząco polepszyć sobie brzmienie kolumn i tzw. scenę. Mam budżetowe kolumny KEF C7 i nie da się ukryć, że lubią dużo przestrzeni by efekt był satysfakcjonujący. Myślę, że odnosi się to do większości kolumn. Odległości od ścian i przestrzeń pomiędzy nimi odgrywają dużą rolę. Teraz dziwię się(śmieję) czasami jak ktoś kto ma powciskane kolumny w kąty a pomiędzy nimi dużą szafkę czy stolik ze sprzętem audio i TV rozpisują się o szerokiej scenie i o brzmieniu jak na sali koncertowej.

Pozdrawiam.
 
qqrydza święta racja:) ja mam powciskane mam małe pomieszczenie i wiem że to nie jest tak jak powinno być no ale na razie nie dam rady nic z tym zrobić, a mam prawie dokładnie tak jak opisujesz i nie śmie powiedzieć że mam scene jak na sali koncertowej hehe
 
Wcześniej (tuż po zakupie KEF'ów) myślałem, że temat mam "ogarnięty", że mam scenę i jestem w siódmym niebie.;)
Niedługo okazało się jak mało wiem i jak dużo mi się wydawało. Wysunięcie kolumn, kolce, miejsce odsłuchu. Za każdym razem "coś" się poprawiało. Cieszy mnie to, że w każdym miejscu pokoju wszystko słychać bardzo dobrze ale usiąść, zamknąć oczy i wczuć się w klimat muzyki to już trzeba sobie znaleźć ten "punkt G" :-D
Właśnie dosłownie parę dni temu okazało się(mam takie wrażenie:smile:), że zamiast na fotelu, który tworzy z kolumnami trójkąt równoboczny, scena rozszerza się gdy usiądę około 1-1,5 metra bardziej z tyłu, na kanapie. Gdzieś czytałem, że odsłuch powinien być bliżej niż odległość między kolumnami ale u mnie jest akurat odwrotnie co dowodzi również tego, że trzeba szukać korzystając z wiedzy i wskazówek innych ale nie brać ich jako pewnik.

Pozdrawiam.
 
dokładnie tak jak mówisz u mnie najlepiej słychać bas i ogólnie wszystko na samym końcu pokoju przy oknie czuć wtedy , że to jest to mimo że ustawienie jest i tak złe i mogło by być jeszcze lepiej no ale nic nie dam rady wykombinować żeby to poprawić zostaje mi na razie słuchać tak jak jest albo siedzieć na końcu pokoju hehe
 
Jeśli chodzi o bas, dokładniej o umiejscowienie subwoofera, to zrobiłem to metodą polecaną przez inżyniera z Dolby. Stawiamy subwoofer tam gdzie będziemy siedzieć, włączamy nasz ulubiony film z referencyjnym audio i chodząc po pokoju sprawdzamy gdzie jest najlepiej z basem. Najlepsze miejsce odsłuchu to najlepsze miejsce dla suba. U mnie zadziałało znakomicie.
 
Do góry