Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Postanowiłem podzielić się uproszczonym schematem mojej instalacji sieciowej w domu ...

Vaderus, te kable sieciowe CAT5 idące od switch'a do PS3, Yamaha itd. :) to kupowałeś jakieś lepsze tzn. ekranowane tak jak np. zalecają w instrukcji YAMAHA czyli, kabel sieciowy STP (ekranowana para skrętna) bez przeplotu (czyli zwykły, nie krosowy) czy normalny, nieekranowany UTP bez przeplotu, co kosztuje 3zł/1mb z końcówkami RJ45
 
Vaderus, te kable sieciowe CAT5 idące od switch'a do PS3, Yamaha itd. :) to kupowałeś jakieś lepsze tzn. ekranowane tak jak np. zalecają w instrukcji YAMAHA czyli, kabel sieciowy STP (ekranowana para skrętna) bez przeplotu (czyli zwykły, nie krosowy) czy normalny, nieekranowany UTP bez przeplotu, co kosztuje 3zł/1mb z końcówkami RJ45

Kable albo robiłem sam na wymiar i wszędzie gdzie trzeba było przeciągać przez lub w ścianach, albo kupowałem gotowe po 2/3zł za sztukę tutaj: SAT-SERWIS / Kable przyłączeniowe komputerowe
Żadnych fanaberii tu nie robiłem (w przeciwieństwie do kabli AV, gdzie co za tanio to nie zdrowo).
W ogóle, nie chcę reklamować, ale polecam ten sklep - mają kupisko drobiazgów w bardzo dobrych cenach i można z nimi sporo też porozmawiać.
 
Kable albo robiłem sam na wymiar i wszędzie gdzie trzeba było przeciągać przez lub w ścianach, albo kupowałem gotowe po 2/3zł za sztukę tutaj: SAT-SERWIS / Kable przyłączeniowe komputerowe
Żadnych fanaberii tu nie robiłem (w przeciwieństwie do kabli AV, gdzie co za tanio to nie zdrowo).
W ogóle, nie chcę reklamować, ale polecam ten sklep - mają kupisko drobiazgów w bardzo dobrych cenach i można z nimi sporo też porozmawiać.
Znam ten sklep, też tam już kupowałem i rozmawiałem :) no i podziękowania za szybką odpowiedź

Co do przewodów AV i głośnikowych, zgadzam się w 100% :)

ps. Ty jesteś 24/7/365 on-line? :razz:
 
Czy aby kiedys nie prosiles o porade w sprawie ustawienia kolumn? Fotki pierwszy raz, ale schemat jakby znajomy :) cos mi swita w sprawie kominka i tyłow :) Fajnie. tylko czemu tyly powiesiles nie rowno, jeden blizej drugi dalej wzgledem frontow? Niby nie duzo i pewnie do wysterowania w amplitunerze. Trzebabylo obraz uciąć albo przesunąć na okno :) Zartuje :)

Prosiłem, prosiłem :). Wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/67672-warunki-vs-zestaw-kina.html
Tyle, że sytuacja uległa odwróceniu o 90 stopni :).
Tyły powieszone są równo, pewnie kwestia ujęcia.
 
witm.
oto moj kacik zabaw

dziekuje wszystkim tutaj,dzieki ktorym powstalo
 

Attachments

  • 101_1424.JPG
    101_1424.JPG
    355,2 KB · Wyś: 173
  • 101_1425.JPG
    101_1425.JPG
    387,5 KB · Wyś: 185
  • 101_1426.JPG
    101_1426.JPG
    438,5 KB · Wyś: 157
  • 101_1428.JPG
    101_1428.JPG
    480,8 KB · Wyś: 134
  • 101_1429.JPG
    101_1429.JPG
    463,8 KB · Wyś: 133
  • 101_1430.JPG
    101_1430.JPG
    321,4 KB · Wyś: 180
  • 101_1431.JPG
    101_1431.JPG
    379,1 KB · Wyś: 150
  • 101_1432.JPG
    101_1432.JPG
    425,2 KB · Wyś: 234
KIANEK

No chłopie, powiem Ci , że kilka rzeczy widziałem ale to Twoje ... to pełen SZACUN!!!

nie no co będę kłamał ..zazdroszczę Ci;)
 
@kianek
Styl istotnie super minimalistyczny i trochę "chłodny" jednak ogólna koncepecja duży + ... miejsce ma to "coś" w sobie.

PS: Nie lepiej zamienić miejscami ampli z centralnym, żeby był na środku TV? Widzę że dla oglądania z ekranu też byłby bardziej wypośrodkowany.
 
Na suficie mam panele wygluszajace z pianki.caly czas walcze z echem.
Centralny glosnik bedzie schowany w szafce pod ampli.
Ogladam wieczorami,wiec problem z zaciemnieniem nie istnieje .
 
D
Kianek.
Brawo za wnętrze. Ale obawiam się że do bardzo dobrego kina jeszcze daleka droga przed Tobą. Ja miałem gołe ściany i było kiepsko. Ty masz goły beton i ciężko Ci będzie usunąć echo nie mówiąc o odbiciach. Kolumny są za małe jak do tego wnętrza. Tam potrzebujesz naprawdę solidnego nagłośnienia. Do tego rozmieszczenia systemu nie symetryczne względem pomieszczenia dodatkowo utrudni Ci zadanie. Na pewno fronty powinny wyjść do przodu. Daj im pooddychać. Zapodaj zdjęcia całego wnętrza nie tylko przodu.
Dopóki nie popracujesz nad akustyką i porządnym nagłosnieniem, to obawiam się że wnętrze będzie wybitne ale kino z tego kiepskie.
 
Zdaje sobie sprawe,ze doskonalego kina miec nie bede.Jest to niemozliwe ze wzgledu na rozklad pomieszczen i kubature budynku.

Kolumny to Paradigm v60-moze tego nie widac na foto ale wielkosciowo sa ok

Tv ma 64 cale a ciagle wyglada na male.

Robiac KD musialem pojsc na kompromisy-odpowiedziec sobie na pytanie co wazniejsze czy KD czy styl.

Jako ze sluch mam b.kiepski to odpowiedz byla oczywista.
 
D
Zdaje sobie sprawe,ze doskonalego kina miec nie bede.Jest to niemozliwe ze wzgledu na rozklad pomieszczen i kubature budynku.

Kolumny to Paradigm v60-moze tego nie widac na foto ale wielkosciowo sa ok

Tv ma 64 cale a ciagle wyglada na male.

Robiac KD musialem pojsc na kompromisy-odpowiedziec sobie na pytanie co wazniejsze czy KD czy styl.

Jako ze sluch mam b.kiepski to odpowiedz byla oczywista.
No niestety tę dysproporcję pomiędzy rewelacyjnym wnętrzem i przeciętnym kinem u Ciebie widać. Ale oczywiście robisz to dla Siebie i tak jak Tobie odpowiada. Ważne że jesteś zadowolony.
Tylko aż chce się z tego pomieszczenia zrobić kino-marzenie. Obecnie to trochę tak jakbyś do Lambo włożył 2.0 TDI. Niby można, też pojedzie ale niestety to nie to. Mimo że ten sam silnik w Polo to będzię kosmos, ale nie w Lambo. Podobnie moim zdaniem u Ciebie. W innych pomieszczeniach to kino byłoby super ale nie u Ciebie. No i do tego akustyka pustego betonu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kianek.
Brawo za wnętrze. Ale obawiam się że do bardzo dobrego kina jeszcze daleka droga przed Tobą. Ja miałem gołe ściany i było kiepsko. Ty masz goły beton i ciężko Ci będzie usunąć echo nie mówiąc o odbiciach. Kolumny są za małe jak do tego wnętrza. Tam potrzebujesz naprawdę solidnego nagłośnienia. Do tego rozmieszczenia systemu nie symetryczne względem pomieszczenia dodatkowo utrudni Ci zadanie. Na pewno fronty powinny wyjść do przodu. Daj im pooddychać. Zapodaj zdjęcia całego wnętrza nie tylko przodu.
Dopóki nie popracujesz nad akustyką i porządnym nagłosnieniem, to obawiam się że wnętrze będzie wybitne ale kino z tego kiepskie.

Bezprzewodowe duze głośniki tu by pasowaly
 
D
Bezprzewodowe duze głośniki tu by pasowaly
Jak nie ma wyprowadzeń kabli to jest to jakieś rozwiazanie. Ale moim zdaniem do dużych wnętrz potrzebne są duże trumny. Miałem na 30mkw Acoustic Energy Aelite 3 na froncie. Skrzynki porównywalne z tymi u Kianka. Jak zapodałem tam stare, klasyczne Infinity RSIIIb z własnym zasileniem z HK990, to dopiero poczułem potęgę i jakość dźwięku. A ja mam tylko 30mkw. Kianek wydaje się że ma sporo wiecej. No i minimum 7.1 byłoby potrzebne.
 
Do góry