Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
...oj tam troszkę Kolega powygina i będzie gicio :) a za razem trendy :)
A poważnie to faktycznie świat już głupieje z tymi krzywiznami..

no na fakcie, co jeszcze bedzie krzywe..?
to ze mam wypukłe kolumny na bokach to chyba juz nie jest trendy co?? ;););)
mnie to sie w ogole nie zbyt podoba.. nie wyobrazam sobie swoich klockow harmana krzywych...
 
Myślę że nie tylko Ty sobie tego nie wyobrażasz także nie przejmuj się to tylko wynalazek Samsunga jeśli chodzi o zakrzywiona elektronikę :) inni nie pójdą tą drogą :) Telewizory mogą być dla mnie krzywe ale elektronika już NIEEEE
 
Promien1 wrzuć fotki za dnia lub przy zapalonym świetle bo nic prawie nie widać, a zapowiada się bardzo dobrze..;-)
 
Cześć!
Pora bym ja pokazał swój budżetowy skromny zestawik:
dnf66t.jpg

2nuhwn9.jpg


Sprzęt to:
Rotel ra-931 mkII
Pylon Pearl 25
DAC Taga da-300 v.2
Okablowanie Melodika
Całość jak dla mnie gra bardzo zadowalająco, ale należy wiedzieć iż jest to mój pierwszy poważniejszy zestaw stereo :)

Ps. Te widoczne kable na półkach mam w planie zamaskować, nie wiem tylko jeszcze jak ;)
 
Bardzo ładnie i schludnie :)
Napisz coś więcej o Pylonach, porównywałeś je na odsłuchach? Jak się sprawują w warunkach domowych. Myślę, że to dobra, krajowa alternatywa dla całej masy chińskiego hajendu ;)
 
hej koledzy, pora na mój zestaw !
2 x KEF R700
1 X KEF R400b -BASS
1 X ARCAM A 38
1 X ARCAM BDP300
PROJEKTOR - EPSON TW 9200W
EKRAN - ramowy, aluminiowy ADEO PLANO MAT WHITE wymiary (+- 3 cm ) 160 cm na 270 cm
i tu pytanie, ile to może być cali ?

KOMODA - na zamówienie, tylno światłoszczelna, 100 kolorów podświetlenia + siła światła
dodatkowo na plecach jest wcięcie - plus winda do telewizora na max 80 cali - na razie nie zamontowane TV ( ze względu na tą dziurę komoda musi być światłoszczelna od pleców - mnóstwo czasu mnie to kosztowało i wysiłku umysłowego przy projekcie - komodę wykonała dopiero 5 firma - inne się poddały, nie uwierzycie że sama komoda kosztowała tylko 3 k a ma ponad 4 metry długości !! ) dobrze z ta firma trafiłem ;-)
koszt całości - około 40 K
dodatkowy plus - jak odwiedzają mnie świnki, same łapią mnie za rozporek co mnie strasznie dziwi
;-) myślałem że jest tak tylko z autami ;-)
dobrze że obecnie jestem bez baby na stałe - za jaja by mnie powiesiła za taki wydatek ;-)
jak się spodoba, to może coś wrzucę jeszcze
Podoba się, wrzuć jeszcze :)
To już wiemy u kogo będzie spotkanie forumowe (świnki obowiązkowe :D )
Ile cali, z tw. Pitagorasa wynika, ze ok 120.
Wrzuć tez fotki tej windy, albo kila w różnych położeniach telewizora, podczas wysuwania.
Głośniki surroud planujesz?
Co to za lampa na dziwnym stojaku? (czyt. po kiego grzyba tam stoi i psuje efekt całości? :) )
 
Ostatnia edycja:
witam


dziękuje za słowa otuchy, cieszę się że jako laik nie mający nigdy nic z sprzętem wspólnego udało mi się praktycznie samemu dobrać i zaprojektować kino domowe.
p.s. z tymi świnkami to był żart, ale faktycznie jak koleżankom pokazuję to szczęka im opada, kumplom również ale laski jakoś bardziej uczuciowo reagują

dźwięk - soczysty, lekko metaliczny, perlisty.dumny jestem bo nie zgodziłem się z specjalistami którzy mówili mi że przy tej klasie sprzętu nie potrzebny jest głośnik niskotonowy, właśnie ten Keffik nadaje mojemu zestawowi szczególnej mocy.
Co mnie zdziwiło - bass jest jakby to powiedzieć trójstopniowy, nawet laicy znajomi dziwne maja miny . ciężko mi to opisać słychać go tak jak by były 3 głośniki niskotonowe z różnymi stopniami głośności. szczególne wrażenie robi ten efekt jeśli nie słucham bardzo głośno muzyki. ten najniższy stopień jest jak gdyby namacalny, gęsty. Prawie można go dotknąć.

na dole komody widać jeszcze brzydkie nie doróbki - komodę trzeba było na części wnosić do mieszkania ze względu na jej rozmiary musiałem podkuć ściany, jeszcze po gipsowaniu nie wyszlifowałem i nie pomalowałem dołu i rogów wnęk po obu stronach.

co jeszcze zostało do zrobienia

- wnęki o których wyżej pisałem
- czekam na projekt stelaży stalowych na których będą stały głośniki ( wysokość około 60m- 70 cm.będą podobne do masztu na których wiszą kable przesyłowe z wielkimi napięciami. różnica polega na tym że będą na górze płaskie. na nich będą stały kolumny i dodatkowo na plecach kefów przykleję listwę ledową -podłączone do programatora ledów komody

- nie zainstalowany telewizor - nie chce mi się ;-) sorry ( na razie )
na suficie będzie roleta z obrazem ręcznie malowanym - kiedy nie będę używał projektora - zasłonie ekran. ( po co ma być narażony na światło słoneczne

Projekt nie ustrzegł się jednak błędów - komoda była tak zaprojektowana żeby wisiała na tylnej ścianie - bez nóg. niestety nie wziąłem pod uwagę faktu że rama aluminiowa od ekranu ma prawie 10 cm szerokości ( razem nie całe 20 cm ) spowodowało to że komoda stoi na ziemi. ( widać doskonale że głośniki stoją na deskach ni na podłodze. finalnie pusta przestrzeń ( 10 cm ) pod komodą też miała być podświetlona -taki był mój pomysł ;-\)
... szkoda - ale nie wyszło.

ściana jest w kolorze ciemnego bordo - taki sam kolor maja rolety dzień -noc na drzwiach od balkonu i okien.


Po co lampa ?

ma 70 cm średnicy, daje efekt zachodzącego słońca i delikatnie oświetla pomieszczenia bez utraty jakości obrazu. jeśli mam całkowitą ciemnie i coś z kimś oglądam, można tylko skupić się na projekcji, brak komfortu - "widoku twarzy rozmówcy" poza tym łatwo o coś przypieprzyć jak jest całkowicie ciemno. ja się czuję niekomfortowo. no chyba że tylko i wyłącznie oglądamy to wtedy wszystkie światła są zgaszone.

co masz na myśli czy będę robił surround ???

nie rozumiem ?

Jeśli ktoś jest z Katowic ( a zna się na sprzęcie audio i projektorach w stopniu co najmniej średni profesjonalnym ) to zapraszam do siebie na kawę - mam trochę pytań odnośnie ustawień.

poniżej fotki

- tylna przestrzeń pod telewizor

exs5GzBNj


i pozostałe

f0AY4FfDj


paEEDz6yj


hjUg6GHoj


ey45lfv7j


pdYiKW40j
 
Ostatnia edycja:
No kolego pozazdrościć sali kinowej :) Jak bym miał więcej wolnych pokoi to tez coś takiego bym zmajstrował. W/g mnie musisz ściany jakimś materiałem obłożyć bedzie przytulniej i akustycznie mocno się poprawi czyli jak w kinie . A lampa na prawdę czad. :) Możesz powiedzieć jaki koszt ? Pozdrawiam .
 
dodatkowy plus - jak odwiedzają mnie świnki, same łapią mnie za rozporek co mnie strasznie dziwi
z tymi świnkami to był żart, ale faktycznie jak koleżankom pokazuję to szczęka im opada, kumplom również ale laski jakoś bardziej uczuciowo reagują
Ciężko byłoby to robić bez otwartej szczęki, ale kumple? OK, nie wnikam, dziś trzeba być tolerancyjnym :D
- czekam na projekt stelaży stalowych na których będą stały głośniki ( wysokość około 60m- 70 cm.będą podobne do masztu na których wiszą kable przesyłowe z wielkimi napięciami. różnica polega na tym że będą na górze płaskie. na nich będą stały kolumny
Proszę ,nie rób tego błędu. Kolumny podłogowe mają stać na podłodze. Owszem, często stosuje się standy, by odseparować je od podłogi, ale 60-70 cm to już poważny błąd.
dźwięk - soczysty, lekko metaliczny, perlisty.dumny jestem bo nie zgodziłem się z specjalistami którzy mówili mi że przy tej klasie sprzętu nie potrzebny jest głośnik niskotonowy, właśnie ten Keffik nadaje mojemu zestawowi szczególnej mocy.
Do stereo sub nie jest oczywiście potrzebny, ale do kina już tak ;) Masz zacny sprzęt, ale da się to też pogodzić z kinem
na suficie będzie roleta z obrazem ręcznie malowanym - kiedy nie będę używał projektora - zasłonie ekran. ( po co ma być narażony na światło słoneczne
to akurat może być niezły pomysł
co masz na myśli czy będę robił surround ???nie rozumiem ?
Chodziło mi o głośniki tylne, boczne, itd.? Rozumiem, że masz teraz 2.1 i nie planujesz rozbudowy?
Jeśli ktoś jest z Katowic ( a zna się na sprzęcie audio i projektorach ) to zapraszam do siebie na kawę - mam trochę pytań odnośnie ustawień.?
Niestety mieszkam za granicą, Sosnowiec :D, jest tu też kilku z okolic ;)
 
Ostatnia edycja:
KRZYSZTOFRADIO


- szczęką dotyczyła reakcji na obraz - nie na widok mojego rozporka ;-)
spokojnie - wielbię cycuszki ;-)

- DZIĘKUJĘ - podstawy juz odwołane masz rację - poszperałem trochę na ten temat w necie. raz jeszcze dzięki !

- Roleta - jak zrobię roletę - wrzucę zdjęcie o ile będziecie chcieli

- muzyki słucham poprzez oglądanie koncertów BD - mam ich chyba już ponad 20 ;-) więc to kino rozumiem i sub potrzebny

- nie jestem pewien tego surround - trza o tym pogadać, może to ciekawy pomysł. ale zwróć uwagę proszę na pokój z zdjęć - kocham styl minimalistyczny ;-)



sosnowiec to bardzo blisko, ( ja pochodzę spod Mrągowa ( jestem gorolem od 2001 mieszkającym na Śląsku ) żeby było śmieszniej przez 10 lat mieszkałem w Szopienicach wiec blisko ciebie, choć ty to za granicą jak hanysy mówią ;-)

widzę że masz pojęcie o czym piszesz, masz ochotę i czas - zapraszam
może mi pomożesz wyeliminować błędu których tu nie opisałem + te ustawienia sprzętu optymalne, w razie zainteresowania - adres podam na priv

TOMATO10

koszt lampy to około 800 - 900 zł brutto
są dwie wersje - z złotą misą i chromową - ja mam wersję chromową


TOMATO10

koszt lampy to około 800 - 900 zł brutto
są dwie wersje - z złotą misą i chromową - ja mam wersję chromową

http://www.zumaline.com/lampa-podlogowa-antenne-ts-090522f-bksi
http://www.zumaline.com/lampa-podlogowa-antenne-ts-090522f
 
Ostatnia edycja:
poruszyłeś też ciekawą kwestię, nad którą też zastanawiam się od dłuższego czasu, czyli winda do tv. Dlaczego nie zrobić odwrotnie niż większość dotychczasowych rozwiązań, czyli zostawić ekran do projektora na stałe i wysuwać telewizor?
 
Bardzo ładnie i schludnie :)
Napisz coś więcej o Pylonach, porównywałeś je na odsłuchach? Jak się sprawują w warunkach domowych. Myślę, że to dobra, krajowa alternatywa dla całej masy chińskiego hajendu ;)
Powiem Ci ze porownywalem Pylony z Indianami Line Nota i Melodikami 40. Pylony wygraly w calosciowym rozrachunku. Bas, szybkosc,detale, scena, dzwiek "odrywajacy sie" od kolumn a nie wycofany - to wszystko jest naprawde na bardzo dobrym poziomie jednak kluczem jest odpowiednie spasowanie ze wzmacniaczem i kablami.
 
@promien1
kolego front piekny, pozazdroscic, tak jak koledzy pisza popracuj nad akustyka.

nasuwa mi sie tylko jedno pytanie.. Dlaczego nie 5.1 ????????
 
Ostatnia edycja:
Bardzo ładna konfiguracja promien1. Jeszcze kilka detali i pokój będzie jak tralala. Osobiście dodałbym zasłonę kotarową na okna z materiału podobnego do obicia kanapy, plus płaskie głośniki dipolowe na tył żebyś nie miał problemu z wchodzeniem i wychodzeniem z pokoju. Dizajnerskie panele akustyczne na ściany i świnki będą sikały ;)

310fd92ebe442f40b2b8a897ad75ee9e.jpg
POKAZAŁ MI SWÓJ POKÓJ KINOWY :)
 
@borixon i inni

dziękuję !
dzięki wszystkim za miłe słowa

nie planuje 5,1 - chciałem mieć po prostu dobre stereo ( uważam że mam za małe pomieszczenie ) gdzieś tu na forum przed rokiem czytałem że dobre stereo nie potrzebuje innych wynalazków ;-)

poza tym, gdybym nawet chciał wymienić to wzmacniacz do wymiany - a była to najdroższa pojedyncza rzecz z całego zestawu ( arcam A 38 jest wzmacniaczem stereofonicznym z możliwością zasilania kolumn w 2 kanałach - bewiring - chyba tak to się pisze )

poza tym umówmy się - milionerem nie jestem i naprawdę musiałem przez kilka lat zacisnąć pasa żeby zebrać środki na zakup sprzętu ( nie jestem zwolennikiem podejścia do życia na zasadzie jak nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ) dla mnie gra rewelacyjnie, ale wiem że moja ocena może być mało obiektywna - nie miałem wcześniej nigdy żadnego sprzętu grającego ;-)
więc nie mam punktu odniesienia i porównania, podobnie z projektorem - wczęsniej nawet w rękach nie trzymałem innego, wystartowałem z epsonem TW9200W, dla mnie jest ok rewelacyjnie - ale biorę pod uwagę fakt że mogę nie wiedzieć o możliwości ustawień optymalnych ( oglądam na ustawieniach fabrycznych )

dlatego jestem otwary na wszelkie informacje jakie tu czytam. dziękuję raz jeszcze bo dzięki forum przed rokiem znalazłem tu właśnie pomoć w doborze sprzętu ( trochę przeklinałem bo cisnęli mnie nie którzy żeby tu dołożyć i tu - parę złotych a różnica kolosalna w jakości )

mieli rację !

jeszcze raz dzięki !


p.s. ktoś wyżej pisał żeby popracować nad akustyką - nic mi to nie mówi ( chodzi o ustawienia w sprzęcie - czy przemeblowanie pokoju ? )
 
Ostatnia edycja:
Do góry