Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Mały upgrade, nowy HTPC i mój kącik nabrał nowy wymiar rozrywki :).
937784fe377df9a11a72067fb8305050_1.jpg
 
Ostatnia edycja:
poruszyłeś też ciekawą kwestię, nad którą też zastanawiam się od dłuższego czasu, czyli winda do tv. Dlaczego nie zrobić odwrotnie niż większość dotychczasowych rozwiązań, czyli zostawić ekran do projektora na stałe i wysuwać telewizor?

Krzysztof, no tak, to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale nie dla wszystkich dostępne. Bo wysuwać TV skąd? Z podłogi? Z sufitu? Czy może ze sąsiedniego pokoju z boku? Bo jak wysoka musiałaby być komoda by schować np. 55 czy 65 cali. Czy wtedy ekran do projekcji nie byłby za wysoko? Oczywiście to tylko moje dywagacje takie, bo nie mam ani projektora, ani TV takiej wielkości, ale taki ciekawy pomysł skłania zaraz do analizy możliwości instalacji.

Pozdrawiam.
 
nie planuje 5,1 - chciałem mieć po prostu dobre stereo ( uważam że mam za małe pomieszczenie ) gdzieś tu na forum przed rokiem czytałem że dobre stereo nie potrzebuje innych wynalazków ;-) poza tym, gdybym nawet chciał wymienić to wzmacniacz do wymiany - a była to najdroższa pojedyncza rzecz z całego zestawu ( arcam A 38 jest wzmacniaczem stereofonicznym z możliwością zasilania kolumn w 2 kanałach - bewiring - chyba tak to się pisze )
Masz super sprzęt, nikt nie każe Ci się go pozbywać. Możesz dokupić amplituner z wyjście Pre Out i gotowe. Z Aracama nadal słuchasz stereo, a do kina włączasz amplituner, który napędzi resztę kolumn. Co do kolumn to masa producentów robi płaskie głośniki naścienne, lub wręcz podtynkowe. Oczywiście by zachować estetykę i serię dobrze było zaopatrzyć się w ampli od Arcama oraz resztę kolum Kef R. Tak w ogóle to ile to jest metrów? Za małe na 5.1 to jest może 5 m :)
Krzysztof, no tak, to bardzo ciekawe rozwiązanie, ale nie dla wszystkich dostępne. Bo wysuwać TV skąd? Z podłogi? Z sufitu? Czy może ze sąsiedniego pokoju z boku? Bo jak wysoka musiałaby być komoda by schować np. 55 czy 65 cali. Czy wtedy ekran do projekcji nie byłby za wysoko? Oczywiście to tylko moje dywagacje takie, bo nie mam ani projektora, ani TV takiej wielkości, ale taki ciekawy pomysł skłania zaraz do analizy możliwości instalacji.
Masz rację. Wszystko jednak o się da i wszystko dla ludzi. Komoda nie musi być np. tak głęboka, itd. Mimo to temat uważam za dość ciekawy. Nie mówię, że to źle, ale nadal panuje trend, by tv traktować jako główny przedmiot domowy. Do tej pory znam ludzi, gdzie telewizor chodzi przysłowiowe 10h dziennie, mimo że nic ciekawego nie ma w telewizji, ba, nawet nikogo nie ma w pokoju, ale grac musi :D
Kiedyś widziałem filmik pokazujący wyjezdzający tv spod łóżka, czy wysuwający się z boku zza mebli lub dodatkowej ścianki :)
Na YT jest tego trochę.
 
Ostatnia edycja:
Mały upgrade, nowy HTPC i mój kącik nabrał nowy wymiar rozrywki :).

Fajna sprawa, jak znajdę trochę czasu wrzucę swojego HTPC.

Kiedyś widziałem filmik pokazujący wyjezdzający tv spod łóżka, czy wysuwający się z boku zza mebli lub dodatkowej ścianki :)
Na YT jest tego trochę.

Kiedyś wklejaliśmy, mi ten najbardziej podchodzi. Tyle, że tv to malizna:

[youtube]mW721M2XhXM[/youtube]
 
@SENTYZIBI

spokojnie - zmieści się ;-). wysokość komody to jakieś 70-80 cm. tak jak na zdjęciach jest dziura szeroka na około 20 cm, więc jak TV będzie się wysuwał zajdzie na ekran i tyle, na ekranie nie ma jeszcze kotary na rolce.

Ekran w niczym tu nie przeszkadza, obecnie winda leży u kumpla który ma mi to zrobić na windzie będzie samsung 40 czy 50 cali sprawdzaliśmy ile miejsca zabierze możliwość chowu samej windy - jest ok ;-)
 
@SENTYZIBI

spokojnie - zmieści się ;-). wysokość komody to jakieś 70-80 cm. tak jak na zdjęciach jest dziura szeroka na około 20 cm, więc jak TV będzie się wysuwał zajdzie na ekran i tyle, na ekranie nie ma jeszcze kotary na rolce.

Ekran w niczym tu nie przeszkadza, obecnie winda leży u kumpla który ma mi to zrobić na windzie będzie samsung 40 czy 50 cali sprawdzaliśmy ile miejsca zabierze możliwość chowu samej windy - jest ok ;-)

No to spoko, jeśli sprawdzałeś wymiary i się mieści u Ciebie, to jest OK... tylko widzisz, ja myślałem o tym rozwiązaniu z windą w moich warunkach i z moimi preferencjami ( nie przepadam za wysokimi szafkami RTV ), a tu około 80 cm + centralny + ew. ramka od ekranu, to robi się ponad 100 cm. Nie wiem, nie znam się, czy to odpowiednia wysokość dla ekranu do projekcji. Zresztą moje rozważania są tylko hipotetyczne, bo raczej nie zanosi się u mnie na instalację z projektorem i ekranem zarówno w najbliższej jak i trochę odleglejszej przyszłości. Dlatego nie ma co szukać dziury w całym. Po prostu po poście Krzyśka spontanicznie zacząłem rozmyślać o takim rozwiązaniu w moich warunkach.
Pozdrawiam.
 
B&w

Żona stwierdziła, że upadłem na głowę ;)
Na powieszenie na tył czekają jeszcze 805ki...

dsc02278.jpg


PS. Może ktoś chce kupić B&W 803? ;)
 
Mój HTPC to sprzęt nastawiony na multimedia, do gier mam innego kompa i konsole, żadna rakieta tu nie była potrzebna. Do prac biurowych ,wygodnego i szybkiego surfowania po necie, magazynowania zdjęć, filmów oraz muzyki obleci.
- Fractal Design FD-CA-NODE-605-BL ((570zł))
- Intel Core i3-4160 3.6 GHz BOX ((500zł))
- MSI H81M-E34 ((240 zł))
- Kingston DDR3 8GB HyperX Fury Blue ((290 zł))
- Gigabyte GeForce GT 610 Silent 1GB DDR3 PCI-E BOX ((165 zł))
- Kingston V300 SV300S37A/120G (2.5", 120GB, SATA/600) ((267 zł))
- Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600) ((235 zł))
- WD My Passport Ultra 2TB czarny USB 3.0 ((489 zł))
- Corsair VS 450W ((170 zł))
Czekam za nagrywarką blu ray ((300 zł))i klawiaturą LOGITECH K830 ((300 zł)).
Razem: 3526 zł


Niesamowite pacmanx ! wielki system założę się, że czesze włosy! ;)
opisz swoje wrażenia po przesiadce :)
 
Ostatnia edycja:
Mój HTPC to sprzęt nastawiony na multimedia, do gier mam innego kompa i konsole, żadna rakieta tu nie była potrzebna. Do prac biurowych ,wygodnego i szybkiego surfowania po necie, magazynowania zdjęć, filmów oraz muzyki obleci.
- Fractal Design FD-CA-NODE-605-BL
- Intel Core i3-4160 3.6 GHz BOX
- MSI H81M-E34
- Kingston DDR3 8GB HyperX Fury Blue
- Gigabyte GeForce GT 610 Silent 1GB DDR3 PCI-E BOX
- Kingston V300 SV300S37A/120G (2.5", 120GB, SATA/600)
- Seagate Barracuda ST1000DM003 (3.5", 1TB, 64MB, SATA/600)
- WD My Passport Ultra 2TB czarny USB 3.0
Czekam za nagrywarką blu ray i klawiaturą LOGITECH K830.

Niesamowite pacmanx ! wielki system założę się, że czesze włosy! ;)
opisz swoje wrażenia po przesiadce :)
Kolego można wiedzieć ile taki skład Cie wyniósł??
 
Żona stwierdziła, że upadłem na głowę ;)
Na powieszenie na tył czekają jeszcze 805ki...
W sumie to się Jej nie dziwię ;-)
Musisz przynosić do domu gruuubą wypłatę, że jest taka wyrozumiała ;-)
Jak sprawdziłem ceny Twojego zestawu to faktycznie KOSMOS, ...ale kto bogatemu zabroni? ;-)
Gratulacje!
 
....Jak sprawdziłem ceny Twojego zestawu to faktycznie KOSMOS, .....

..... zastanawia mnie jedno, czy współczesne filmy pod względem "kinowo-artystyczno-technicznym" nawet te razem wzięte są warte taaaaakich nakładów finansowych ? ? ? ...... :hihi: na poddaszu ? ? ?
Czyli znaczy się ....... żona musi być "wysoce wyrozumiała" i prawdopodobne przyczyny "choroby" potrafiła bezbłędnie zdiagnozować :)
 
Ostatnia edycja:
Najważniejsze jest to że żona Koledze pozwoliła i że jest zadowolony z efektu... :)


PACMANX mam pytanko jeśli to nie tajemnica to kupowałeś nowe B&W czy używane i jeśli nowe to w sklepie Top hifi były kupowane, czy też za granicą? Ile metrów ma pomieszczenie? Kolumny boskie :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry