Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Grisza a jak ten Rel , patrze na fotki to taki maly w porownaniu do ampli , tak sobie luknolem na mojego Heco , i w sumie moj to jak trzy moje amplitunery :???: .
Cos chyba sciana ci podmaka , czy tak sie sofa odbija , a ogolnie spoko , pomyslal bym o malowaniu , ale ogolnie pomieszczenie z perspektywami .

Mały jest zdjęcia też trochę przekłamują tak jak z TV na 48" nie wygląda, ale bass daje spory, ja i tak mam teraz go na 30-40 % ustawiony i w filach jest tak że podłoga drży. Także jak bym miał suba z Bass Relfex to bym chyba nie wytrzymał w pokoju od basu.
Jakoś po malowaniu wyszły wilgotne punkty, trzeba palić i palimy cały czas, i zmniejszają się, te miejsca. To też w trakcie remontu jak się maluje klei to trzeba wietrzyć bo paruje woda. Dom jest ogólnie suchy ściany oddychają bo z cegły są z pustką powietrzną, grubość około 0,5 m. Okno drewniane. To nie jak te nowe że puszkę mają i nic nie oddycha musi być przepływ powietrza, a później się dziwią że mają wilgoć i grzyba.

Kable chowa się na etapie remontu...

To teraz już za późno, ale jakoś się to estetycznie poukłada pochowa, mebel jakiś przyjdzie to też zasłoni. :eek:k:
 
Zrób tak jak na fotce, nie będzie przeszkadzało. :D;)
vwtransporter.jpg

organize-cable-on-wall.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do GriszaHD: Odnośnie tylnych głośników: zdejmij je i zamontuj za sofą po bokach jakieś 0,2-0,3 od sofy miej więcej na tej samej wysokości (obok włącznika światła i po drugiej stronie) co teraz tylko na uchwytach np. B-techa bt77 i skieruj je na środek sofy. Ponieważ teraz to przygotowałeś je w konfiguracji 7.1 a nie 5.1..;-) Tylne głośnik powinny być za tobą po skosie a nie z boku (chyba że jest to 7.1.). Tak jak chłopaki napisali, zrobić malutką bruzdę, wpuść kabel i zaszpachluj. Pomalujesz i będzie estetycznie.. ;-) Aha dodatkowo odsuwasz jeszcze sofę do przodu od ściany 0,5-0,7m i sam ocenisz walory dźwiękowe..-) Jeśli nie masz ochoty robić, bruzdy to kupujesz maskownice do kabli i malujesz na kolor ściany i po sprawie...;-)
http://www.conrad.pl/Uchwyt-głośnik....-25-kg,-2-szt..htm?websale8=conrad&pi=351063
http://www.mediamonter.pl/line-3015-maskownica-kabli-kana-kablowy-2x100-biay-p-443.html
 
Ostatnia edycja:
Moze i reszta wrzuci pare aktualnych fotek , co by bylo ciekawiej w temacie :grin:

Ostatnia fotka , to moj dzisiejszy pomysl na wieczor jak by sie troszke odstresowac , jak by koledze kable spac nie dawaly to polecam moze chwilowo pomoze :).
Poruszany byl tez swego czasu temat jak zaswiecic moze projektor , to moje probki , aparat zrobil co mogl , na zywo lepiej sie prezentuje choc do projektora sony kolegi jeszcze troszke brakuje .
Jak narazie z zestwem nic wiecej nie kombinuje , czas sobie dychnoc , w wolnej chwili i przy odrobinie checi pozostalo jeszcze dostrojenie projektora , ale nie jest zle takze czekam na natchnienie .
Panowie i panie czekam na wasze fotki .
PS. Stringi i inne czesci garderoby staranie pousuwane takze niedoszukiwac sie .
 
Ostatnia edycja:
Dzieki za info. Remipl podeslal juz mi linka :)
Tak podejrzewalem ze to tam ale nie bylem pewien. Jeszcze tego salonu nie zwiedzalem. Trzeba oblukac.
 
Ostatnia edycja:
Do GriszaHD: Odnośnie tylnych głośników: zdejmij je i zamontuj za sofą po bokach jakieś 0,2-0,3 od sofy miej więcej na tej samej wysokości (obok włącznika światła i po drugiej stronie) co teraz tylko na uchwytach np. B-techa bt77 i skieruj je na środek sofy. Ponieważ teraz to przygotowałeś je w konfiguracji 7.1 a nie 5.1..;-) Tylne głośnik powinny być za tobą po skosie a nie z boku (chyba że jest to 7.1.). Tak jak chłopaki napisali, zrobić malutką bruzdę, wpuść kabel i zaszpachluj. Pomalujesz i będzie estetycznie.. ;-) Aha dodatkowo odsuwasz jeszcze sofę do przodu od ściany 0,5-0,7m i sam ocenisz walory dźwiękowe..-) Jeśli nie masz ochoty robić, bruzdy to kupujesz maskownice do kabli i malujesz na kolor ściany i po sprawie...;-)
Uchwyt głośnikowy B-Tech BT77, czarny, maks. 25 kg, 2 szt. - Uchwyty do głośników
D-Line 30/15 - Maskownica kabli | kanał kablowy 2x100 cm, biały

To nie jest niestety w 100% tylko pokój kinowy, tylko użytkowy. I to użyteczność muszę przystosować do pokoju a nie pokój do kina. I ta sofa to jeszcze przyjdzie bliżej ściany niż jest. A w ścianach kabli nie będę robił, bo nie mam po pierwsze farby nie będę kupował 3 L dla 1 szklanki na listwy. A te głośniki tylne robią za boczne. I efekty helikoptera co w koło leci jest super dla mnie. Może za 3-4 lata jak pokój pójdzie do odświeżenia. To coś się przestawi. :krol:
Zostaje tak jak jest. Jedynie dojdą 2 Koperniki segment i się ustali czy maja być w rogach czy inaczej. Bo może być kolumna-kopernik sub-stolik-kopernik-kolumna. Ściana 4 m szeroka i ten stół okrągły też musi zostać w pokoju.

Ja jestem zadowolony z efekty dźwięku i sprzętu a to najważniejsze.
 
Witam, może któryś z kolegów polecić stolik pod hifi robiony na zamówienie, fotki mile widziane....

Za parę dni będę zamawiał szafę na wymiar i od razu chcę zamówić stolik. Ma być z drewna/mdf.
Czy warto żeby na samym spodzie była "ukryta" półka na kable na przykład o wysokości 10cm.
Czy Wasze stoliki mają "plecy" ?
Mi zależy żeby ten stoli był względnie niski (40cm), o szerokości 160cm, raczej jedna półka, ma się zmieścić amplituner stereo + sacd jedno na drugim i obok ampli kd, bluray może iść na górę.
Z góry dzięki za sugestie
Pozdrawiam
 
Najlepiej bez pleców ze względu na chłodzenie. Też mam w zanadrzu zamówić na wymiar, bo w gotowych szafkach zazwyczaj sprzęt się dusi, a szklane niebezpieczne ;)

Ta firma zrobi Ci na zamówienie jaki tylko chcesz.
Któryś kolega z forum u nich zamawiał ,fajną szafkę mu zmajstrowali ,ale nie pamiętam już kto.
Ta firma, czyli która?
 
Do GriszaHD: spokojnie ..;-) to są tylko sugestie, zrobisz jak uważasz...Ty tam mieszkasz i użytkujesz pokój a my tylko radzimy co ewentualnie by można poprawić...;-)
Nokinomaniak: pokoik rewelka i ta atmosfera do słuchania muzyki z czarnej płytki fajnie zrobiona...;-)
 
Do góry