Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
mam nadzieje ze do konca nastepnego tygodnia uporzadkuje sprzet i pochowam te kable:) ogolnie fota robiona w ciagu dnia ale tam pod tv na srodku polki jest jescze oswietlenie led w nocy fajnie sie to prezentuje
 
Do pagong: rozstawienie kolumn jest masakryczne: już lepiej jak dasz prawą kolumnę pomiędzy rtv-ką a komodą. Ponadto wysuń je do przodu z 0,5m i lekko skieruj do środka. Poprawi Ci się od razu scena, bo jak na razie jej nie masz praktycznie w ogóle....;-( Najgorsze jakie może być ustawienie kolumn to wciśnięcie kolumn pomiędzy ścianę a meble. Wiem że pewnie By Cię żona zabiła, ale zrób eksperyment, wysuń gdzieś tą komodę i witrynę a pozostaw tylko tą szafkę na której. będzie sprzęt. Kolumny odsuń od rtv-ki ok.0,5 na boki i lekko skieruj do środka. Następnie włącz ulubioną muzykę i sobie przesłuchaj kilka kawałków....:-D To powinno wyglądać miej więcej tak jak u kolegi Ket23... ;-) Ładnie schludnie i bez przepychu... ;-) Drodzy koledzy wielka prośba wklejajcie fotki całego salonu/salek kinowych/przebudowanych piwnic i garaży itd...;-) zarówno z przodu jak i z tyłu, ponieważ zdjęcia sprzętu to my sobie w internecie możemy pooglądać...;-)
 
Ostatnia edycja:
Do pagong: rozstawienie kolumn jest masakryczne: już lepiej jak dasz prawą kolumnę pomiędzy rtv-ką a komodą. Ponadto wysuń je do przodu z 0,5m i lekko skieruj do środka. Poprawi Ci się od razu scena, bo jak na razie jej nie masz praktycznie w ogóle....;-( Najgorsze jakie może być ustawienie kolumn to wciśnięcie kolumn pomiędzy ścianę a meble. Wiem że pewnie By Cię żona zabiła, ale zrób eksperyment, wysuń gdzieś tą komodę i witrynę a pozostaw tylko tą szafkę na której. będzie sprzęt. Kolumny odsuń od rtv-ki ok.0,5 na boki i lekko skieruj do środka. Następnie włącz ulubioną muzykę i sobie przesłuchaj kilka kawałków....:-D To powinno wyglądać miej więcej tak jak u kolegi Ket23... ;-) Ładnie schludnie i bez przepychu... ;-) Drodzy koledzy wielka prośba wklejajcie fotki całego salonu zarówno z przodu jak i z tyłu, ponieważ zdjęcia sprzętu to my sobie w internecie możemy pooglądać...;-)

dzieki za wskazowki i porady pomimo ze negatywne ale dobrze jest i takie opinie wysluchac:) tak masz racje zona nie bedzie zadowolona ale moze przynajmniej na jakis czas przestawie kolumne przy rtv-ce a komode dam blizej drzwi. Niedawno zakupilem ten sprzet i nie wszystko jest jeszcze dograne i wpasowane. Chce takze powiesic tv na scianie a amplituner dac na szafke rtv od razu bedzie mniej kabli widocznych i obsluga wygodniejsza. Z czasem chetnie bym tez suba wsadzil ale gorzej z miejscem:D:D
 
Do pagong: rozstawienie kolumn jest masakryczne: już lepiej jak dasz prawą kolumnę pomiędzy rtv-ką a komodą. Ponadto wysuń je do przodu z 0,5m i lekko skieruj do środka. Poprawi Ci się od razu scena, bo jak na razie jej nie masz praktycznie w ogóle....;-( Najgorsze jakie może być ustawienie kolumn to wciśnięcie kolumn pomiędzy ścianę a meble. Wiem że pewnie By Cię żona zabiła, ale zrób eksperyment, wysuń gdzieś tą komodę i witrynę a pozostaw tylko tą szafkę na której. będzie sprzęt. Kolumny odsuń od rtv-ki ok.0,5 na boki i lekko skieruj do środka. Następnie włącz ulubioną muzykę i sobie przesłuchaj kilka kawałków....:-D To powinno wyglądać miej więcej tak jak u kolegi Ket23... ;-) Ładnie schludnie i bez przepychu... ;-) Drodzy koledzy wielka prośba wklejajcie fotki całego salonu zarówno z przodu jak i z tyłu, ponieważ zdjęcia sprzętu to my sobie w internecie możemy pooglądać...;-)

Przyłączam się do ostatniego zdania :)
 
Zatem daję zdjęcia z mojego pseudo salonu :)
Sprzęt budżetowy, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Bardzo ładnie gra - może akustyka pomieszczenia jest po prostu dobra.
Telewizor plazma LG`50PK350
Ampli Onkyo TX-NR525
Kolumny Jamo 626 5.0 - w moim wypadku sub zbędny, bo i tak basu jest pod dostatkiem...
DVD z HDD i HDMI Panasonic DMR-EH67
Telewizja UPC+ net 120Mb
Ps. Jeszcze stoi w kącie choinka, ale dziś zostanie pewnie już deportowana na najbliższy śmietnik. Normalnie stoi tam stół, który na czas choinki jest przeniesiony do sypialni.

https://drive.google.com/file/d/0Bxh_kXKKby1OMVRGc0VxRmw3SjA/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bxh_kXKKby1ObkJHOFVvbE1hcGs/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0Bxh_kXKKby1OY1lFUWg4UVE2NE0/view?usp=sharing

view


view


view
 
To teraz mój zestaw który jest w bardzo we wczesnym stadium, który będzie wyglądał inaczej bo pomysłów jest sporo. Uwagi przyjmę z pokorą ;-)

bsyh.jpg


wj9bvm.jpg


Nie moja wina że TV na tej ścianie 4 metrowej wygląda jak 30 cali. Ale to też wina aparatu bo efekt jest inny i jest duży jak na pokój 18m 2.

10y2kag.jpg


Pokój nie jest do końca jeszcze umeblowany a remont w domu trwa do Wielkanocy trzeba się wprowadzić taki mamy ustalony termin.

jkj582.jpg


wbqec4.jpg


Kabli pilotów itp trzeba to ładnie po układać pochować.
 
troszkę masz przesuniety tył wzgledem przodu , kolumna tylna jest przy scianie a kolumna front tak posrodku frontów ?

Tak, jest trochę przesunięty. Prawa tylna jest na przeciw prawej przedniej kolumny, lewa tylna jest niecały metr bardziej schowana względem lewej przedniej. Niestety tak musi być, bo dalej mam wejście do salonu, a za wejściem jest szafa i też nie ma miejsca. Myślałem, żeby je dać wysoko i skierować ku dołowi, ale jakoś nie widzę tak tego. Myślałem, że będzie trochę problem z dźwiękiem w kinie, ale po kalibracji ampli z mikrofonu okazało się, że jest dobrze. No cóż. Warunki jakie są, takie są. Pocieszające, że ktoś w rodzinie wydał dużo więcej kasy na sprzęt - wysoki model ampli Denona+ kolumny monitor audio i gra gorzej niż u mnie - tzn jest mniejsza dynamika dźwięku, co jest zapewne związane z podłogą z marmuru...
 
"Grisza HD", wszystko pięknie i zabójcze , tylko powiedz mi, dla czego akurat szklany stolik???! Podaruj go wrogu i zamów u stolarza cóż co będzie pasować do wystroju i całego zestawu.
 
"Grisza HD", wszystko pięknie i zabójcze , tylko powiedz mi, dla czego akurat szklany stolik???! Podaruj go wrogu i zamów u stolarza cóż co będzie pasować do wystroju i całego zestawu.

Ja mam tyle drzewa że coś innego musi być. Podłoga świeżo cyklinowana drzwi stolik itp. Mi pasuje ten wygląd klasyczny, prosty stolik pod tv amplituner pasuje kolorystycznie srebrno szklany. Zdjęcia nie oddają tego.
 
Ostatnia edycja:
Spróbuj edytować posty zamiast pisać jedno pod drugim. W prawym górnym rogu masz odpowiedni klik. Masz na to 1000 minut, czyli ok 16 godzin.
Z kolei do cytowania wielu wypowiedzi użyj łącza w prawym dolnym rogu "Multiquote" :)
 
Ostatnia edycja:
Grisza a jak ten Rel , patrze na fotki to taki maly w porownaniu do ampli , tak sobie luknolem na mojego Heco , i w sumie moj to jak trzy moje amplitunery :???: .
Cos chyba sciana ci podmaka , czy tak sie sofa odbija , a ogolnie spoko , pomyslal bym o malowaniu , ale ogolnie pomieszczenie z perspektywami .
 
Do góry