Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Rozpuszczalnik nitro też jest na bazie acetonu... Wiadomo przecież, że po płytkach, czy kamieniu to praktycznie czymkolwiek, ale to każdy chyba umie podłogę umyć :p
 
No nie wiem czy tak czymkolwiek, jaz zmatowisz i zniszczysz polerkę to brud się będzie tam "kleił" i już nigdy tak nie doczyścisz
 
Chodziło mi o to, że rady jak umyć podłogę, która nie jest z tworzywa lub lakierowana są tu niepotrzebne. No i nie trzeba żadnego acetonu używać, który i tak się do niczego poza glazurą nie nada, bo slad będzie na pewno. Olej\tłuszcz też dobry sposób. Temat wyczerpany :)
 
Mój skromny zestawik

To i ja się pochwalę moim skromnym zestawikiem kinka dodmowego :razz: :
Panasonic TX42E6EK
Denon AVR X500 + Wharfedale Vardus 300
Panasonic DMP-BDT221EG

Może i szału nie ma, ale jak na małe mieszkanko i tak jestem z tego dumny :bober:
 

Attachments

  • DSC_0081.jpg
    DSC_0081.jpg
    902,7 KB · Wyś: 163
To i ja się pochwalę moim skromnym zestawikiem kinka dodmowego :razz: :
Może i szału nie ma, ale jak na małe mieszkanko i tak jestem z tego dumny :bober:

Wszystko fajnie, ale jak u Ciebie z akustyka? Gdzie masz tylne kolumny i miejsce odsluchu?
Nie lepiej wrzucic sprzet na ta sciane?
Schowaj ten przedluzacz :)

A czym zmywasz matrycę w TV?

Najszybciej to tak:
How To Correctly Clean an LCD TV !!! - YouTube
A tak na powaznie, uzywam miotelki do kurzu z piór strusich :)
Sposoby sie zmienialy, ostatni to wspomniane piora, ale woda i mikrofibra to podstawa (do zaschnietych plam)
Tutaj wiecej:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/102604-panasonic-czyszczenie-matrycy-ips-2.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/14500-jak-dbac-o-ekran-plazmy-10.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/75585-czym-najlepiej-czyscic-telewizor-lcd-led-samsunga-3.html
 
Tylne kolumny wiszą na ścianie, dokładnie metr nad kanapą, która z kolei jest usytuowana na wprost przed tv. Jeśli chodzi o akustykę nie jest może na najwyższym poziomie, ale efekt dźwięku przestrzennego przy takim rozstawieniu uzyskuję ;) "Walczę" ze swoją dziewczyną o przemeblowanie w pokoju. Bo jak chyba widać na tym zdjęciu sprzęt stoi wzdłuż dłuższej ściany w pokoju (pokój ma kształt prostokąta) koło drzwi balkonowych. Myślałem o postawieniu tv pod oknem, tyłem do niego i kanapę, bądź fotele na przeciwległej ścianie... Ale jak mówię - walka trwa :p
Co do przedłużacza - normalnie jest schowany za stolik (cała reszta kabli też) tylko ze akurat teraz był podłączony pod niego laptop i musiałem trochę go wyciągnąć ;)
 
Postaw ją przed faktem dokonanym, przy najmniej tymczasowym :) Kiedy nie będzie jej w domu, przemebluj, poczekaj jak wróci, wysłuchaj pretensji -i przekonaj ją by tak funkcjonować 1-2 dni. Pusc kilka filmów. Jeśli nie będzie pasować to wrócicie do pierwotnego ustawienia.
 
Zestawik super. TV trochę wysoko (jak dla mnie)
Jak wzmacniacz sobie daje radę z takimi kolumnami?
To był cały zestaw czy składałeś klocki?
 
hm, dla mnie te figurki przed centralnym trochę nie teges :confused:
no i TV faktycznie trochę wysoko dla mnie też ... powinieneś patrzeć na środek ekranu, a chyba tak nie jest?
Oczywiście to moje sugestie :) ... może by TV na ścianę powiesić?
 
Zima jest póki co, więc na balkon nie wychodzę ;)

Ale tak czy siak to musisz cos wymyslec, bo przyjdzie wiosna i bedziesz wychodzil na balkon.. i wg mnei rowniez uwazam ze tv masz za wysoko , u mnie na wys. 80 cm stoi 55 cali i najmniejsza odleglosc od tv do miejsca odsluchowego to jakies 4,10 m, maxym. odlegl. to 4,50-4,60 m a u Ciebie jest mniejszy tv i nie wiem jak z odlgloscia..
 
Ostatnia edycja:
Zestawik super. TV trochę wysoko (jak dla mnie)
Jak wzmacniacz sobie daje radę z takimi kolumnami?
To był cały zestaw czy składałeś klocki?

Wzmacniacz daje sobie radę doskonale. Jeśli chodzi o cały zestaw to vardusy i denon to był jeden zestaw - kupiłem u siebie w pracy na wyprzedaży za stosunkowo śmieszne pieniądze. Blu-raya też kupiłem za grosze, bo był na wystawie firmy Panasonic u mnie w sklepie i nie był w ogóle używany. A stolik wyniosłem za darmo :p
 
hm, dla mnie te figurki przed centralnym trochę nie teges :confused:
no i TV faktycznie trochę wysoko dla mnie też ... powinieneś patrzeć na środek ekranu, a chyba tak nie jest?
Oczywiście to moje sugestie :) ... może by TV na ścianę powiesić?

Figurki niestety wymysł dziewczyny... Są rzeczy, których racjonalnie myślący człowiek nie przeskoczy ;) Jeśli chodzi o wysokość tv - jest on idealnie na "wprost oczu" kiedy się przed nim siedzi. Też w sumie myślałem żeby go powiesić... Nie wykluczone że tak właśnie z nim zrobię...
 
sudzio87;1004954[... napisał:
Jeśli chodzi o wysokość tv - jest on idealnie na "wprost oczu" kiedy się przed nim siedzi. [...]

no wiadomo, że jak siedzisz przed telewizorem to masz go "na wprost oczu" :D

chodziło mi o to, aby te oczy były skierowane w środek ekranu, czyli równe odległości od lewej/prawej strony i góry/dół :) tak jak na załączonym rysunku zaznaczyłem czerwonym "X" :)
 

Attachments

  • Kopia TX-P55VT60E_002.jpg
    Kopia TX-P55VT60E_002.jpg
    12,5 KB · Wyś: 116
może tak być :D ... patrząc na jego zdjęcie, to środek TV wychodzi gdzieś na wysokości 1,2m przy założeniu, że kolumny mają z 1m wysokości
 
Mój zestaw

ONKYO TX NR626 + Monitor Audio MR6 + MR2 + MR Cenetr + MRW10 + P42g30e + Klocek + N+
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    57,2 KB · Wyś: 135
  • 2.jpg
    2.jpg
    54,3 KB · Wyś: 126
  • 3.jpg
    3.jpg
    53,3 KB · Wyś: 127
  • 4.jpg
    4.jpg
    76 KB · Wyś: 108
  • 5.jpg
    5.jpg
    47,2 KB · Wyś: 123
  • 6.jpg
    6.jpg
    50 KB · Wyś: 110
  • 7.jpg
    7.jpg
    59,1 KB · Wyś: 120
  • 8.jpg
    8.jpg
    44,6 KB · Wyś: 121
Do góry