Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Oo znalazlem fajny obrazek pokazujacy rozstawienie satelit w konfiguracji 5.1

77ef4776_vbattach190778.jpeg
 
Witam!
Posiadam taki zestawik. Tylko mam jeden problem. Co zrobić z głośnikami surround. Tak jak stoją wydaje mi się że gra najlepiej tylko trochę się boje, że ktoś ten po lewej przewróci w nocy :)
Może ktoś ma lepszy pomysł gdzie je postawić?

Dobrze jest. Jak na warunki domowe, to ustawienie masz swietne, zreszta sam piszesz ze graja najlepiej.
Mozna oczywiscie je lekko cofnac i dac pod kontem, ale jak jest ok to nie ruszaj. To tez sa poprawne ustawienia, sa rozne szkoly, ale faktycznie to jest idealne ustawienie do 7.1
Podklej na dobrej klasy tasmie dwustronnej standy do kolumn. Bedzie ok.
5.1-surround-sound.gif
 
Ta masa Blu Tack nie specjalnie. Firmowa tasma dwustronna bedzie o wiele mocniejsza i trwalsza. Slady schodza bez problemu acetonem za pare zl. Oczywiscie musi byc gladka powierzchnia styku, wiec jezeli sa kolce to trzeba sie ich pozbyc. Bez problemu sie sprawdzi.
Swoja droga bardzo fajny pokoj i rozmieszczenie sprzetu. Nie kazdy moze sobie pozwolic w domowych warunkach na taka aranzacje. Zaloze sie ze gra swietnie ;)
 
Ostatnia edycja:
Ja mam na blutack'a przymocowane podkładki pod kolce pod stojakiem na centralny - centralny ze stojakiem waży ok. 15kg i ... ostatnio jak odstawiłem stojak z centralką to podkładki tak mocno się trzymały, że się nie spodziewałem :) = tak mocno jak taśma dwustronna.

Kolejne będą przyczepione podkładki pod frontowe kolumny, ale muszę je jeszcze porządnie ustawić, czyli pobawić się jeszcze ze sceną w stereo.

Ale spoko, każdy używa co chce :) można i zabetonować :razz:

aha, z acetonem to różnie, to przecież rozpuszczalnik i czasami podłogę może uszkodzić.
 
aha, z acetonem to różnie, to przecież rozpuszczalnik i czasami podłogę może uszkodzić.

Pewnie ze moze, potknac o kable tez sie mozna i rozbic glowe. Krzysztofradio ostatnio pisal ze noge rozwalil na kolumnie, nie napisal co prawda czy byl trzezwy, ale nie zmienia to faktu ze na wszystko trzeba uwazac, a w przypadku acetonu przetestowac w niewidocznym miejscu :)
 
otarłem się o kolumnę i niestety grawitacja zadziałała, ale kolumna nie wylądowała na podłodze tylko na mojej nodze. Podstawiłem nogę odruchowo, by kolumience się nic nie stało ;)
Czy byłem trzeźwy...? Nie pamiętam :D,ale to inny Krzysiek jest bardziej trunkowy :D
 
Na mój słuch gra super. Jestem w pełni zadowolony. Może później suba kupię, ale na razie brak funduszy. A co do sprzętu to ampli Denon AVR-X1000 a głośniki Taga Harmony TAV-606 SE. TV to Sharp LC-60LE635E. Blu-raya póki co nie mam, bo fimy z lapka odtwarzam. Później zamierzam kupić Samsunga bd f6500 lub jakiś odtwarzacz sieciowy.
 
Jak już to benzyna ekstrakcyjna, white spirit albo zwykły spiryt.

Wlasnie nie, u mnie aceton sie sprawdzil najlepiej. Kilka m2 kleju z roznych foli, tasm itp. na roznych duzych powierzchniach.
Nie testowalem na podlodze, typu panele itp.
Sa jeszcze specjalne dedykowane preparaty do takich czynnosci, ale sa drogie i nie tak skuteczne (byc moze bezpieczniejsze).
 
Tylko raczej nie sprawdzi się do sprzętu, czy tam tego stojaka pod kolumnę. Dedykowane są n razy droższe, a substancja ta sama co w butelkach po parę złotych w działach chemii gospodarczej.
 
Ostatnia edycja:
Tylko raczej nie sprawdzi się do sprzętu, czy tam tego stojaka pod kolumnę.

Czy rozpusci klej z tasmy dwustronnej? Rozpusci, ale nie wiem czy nie zaszkodzi np. panelom, tego nie sprawdzalem. Taka pozostalosc po tasmie na podlodze, to w sumie zaden problem. Jak juz to kleimy do standu od spodu, wiec i tak nie widac. Sprzetu natomiast nigdy bym nie dopuscil do zadnego preparatu, co by to mialo nie byc, z malym wyjatkiem. Mam preparat Pronto dedykowany do RTV (kurze itp.), mozna od biedy prysnac na mikrofibre i delikatnie przetrzec np. obudowe, ale generalnie unikam jakiegokolwiek styku z sprzetami.
 
z paneli klej z taśmy dwustronnej ładnie zbiera gąbka do naczyń + ciepła woda + cif mleczko w niewielkiej ilości -> ... sprawdzone osobiście :)
 
Tylko ,że wtedy rysuje i zostają rysy.
Czy benzyna czy aceton to zależy od tego jaki klej, materiał chcemy usunąc, i na jakiej powierzchni. Aceton usuwa błyskawicznie, ale zazwyczaj zostawia trwałe plamy, niszczy lakiery, itp. To jest rozpuszczalnik tworzyw, delikatny, ale jest.
Kiedys było coś takiego jak TRI (Trichloroeten), pamiętacie? :D
 
Do góry