Panasonic czyszczenie matrycy IPS ?

TV3D

New member
Bez reklam
Ja tak robie, wode zawsze mam pod reka. Przykladam mikrofibre do butelki, lekko przechylam i namaczam, w zaleznosci od zabrudzenia. Szmatka nie powinna byc mokra, a lekko zamoczona, sam wyczujesz ile tego potrzeba, podstawa przy matrycach to delikatnosc, sprawdz tez czy do szmatki nie jest przyklejony brud, drobinki piasku itp.
.

Brałem na sucho tą ściereczką polecaną przez @SDman ale widzę ,że na matrycy pozostały mi
gdzieniegdzie przyschnięte plamki chyba po jakimś brudzie? które na sucho nie schodzą?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na sucho mikrobibra? Nie odwazylbym sie po matrycy. Co innego polerowanie i chlonnosc, a co innego brudy (zaschniete), jak lekko nie namoczysz to porysujesz matryce. Potem to przepoleruj delikatnie sucha, tak aby nie zostaly smugi z rozpuszczonego brudu.
 

TV3D

New member
Bez reklam
Kurz nie chciał za bardzo złazić - próbowałem zdmuchnąć ale ni chu chu...
Potem na sucho szmatką "niepylącą" - nie bardzo - część zebrała ale dużo zostało.
Kolejne podejście wilgotną "niepylącą" - porobiły się wzorki - rozmazki
Finisz na dwie szmatki - wilgna i sucha - udało się, ale w pewnej chwili myślałem że kilka rys się pojawiło na matrycy... ale jednak zeszło :)

zrobiłem Finisz tak ja Ty i jest ok:wink:


Na sucho mikrobibra? Nie odwazylbym sie po matrycy. Co innego polerowanie i chlonnosc, a co innego brudy (zaschniete), jak lekko nie namoczysz to porysujesz matryce. Potem to przepoleruj delikatnie sucha, tak aby nie zostaly smugi z rozpuszczonego brudu.

Zaschniętych Brudów czyli tych pozostałych plamek na matrycy nie przecierałem na sucho tą szmatką!
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaschniętych Brudów czyli tych pozostałych plamek na matrycy nie przecierałem na sucho tą szmatką!

Napisales ze brales na sucho i zostaly przyschniete plamy po brudzie.
Wilgotną zaschniete brudy, a nastepnie polerka. Proste. Zadna magiczna szmata nie bedzie dobra na zaschniete brudy. Zawsze lepiej namoczyc, jak trzec po matrycy sucha, a jak tarles zwilzona i cos zostalo, to trzeba poprawic ponownie mokra i rozpuscic syf. Chyba ze to ma byc sam kurz. Wystarczy spojrzec pod slonce co sie robi na matrycy jak lecimy na sucho. Filozofi tu nie ma.
Dobra, dajmy juz spokoj bo sie robi komedia.
 
Ostatnia edycja:

Ceberebek

New member
Witam,
mam matrycę w IPS w Philipsie i od 4 lat czyszczę ją żółtą ściereczką "Słoneczna kuchnia".
Często z kurzu na sucho, a tak raz na rok lekko wilgotną.
Cały TV jest jak nówka sztuka z kartonu wyjęty.

Pozdr.

Mam pytanie odnośnie koloru ściereczki-napisałeś,że używasz żółtej.
W/g info na opakowaniu:
-żółta jest "uniwersalna",
-niebieska-"szkło i lustra",
-czerwona-"meble/kurz",
-zielona-"kuchnia i łazienka",
To którą "odpalić" do czyszczenia panelu?:blagam:
Może niebieską?:eek:k:
 
Do góry