Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Nie wiem :p Udało mi się go wyrwać w rozliczeniu, więc jestem totalnie niepewny jak to zagra :) Ale to pierwszy mój jakikolwiek sprzęt w życiu, więc wszystko będzie lepsze od dźwięku z TV :D ;)
 
Central zostaje tak jak na drugiej połowie zdjęć. Chyba, że macie inny pomysł.
Nie za bardzo mogę sobie wyobrazić powieszonego nad TV.
Nie zauwazylem, zasugerowalem się pierwszymi fotkami.
Telewizor ogromny i obecnie central jest za nisko, nad tv bylby za wysoko, ale cóż chyba musi zostac jak jest. KAzdy lubi krytykowac, a prawda jest taka, że nie kazdy moze zapewnic idealne warunki i robi się jak się da, ale moim zdaniem powieszenie tego ekranu byłoby wisienką na torcie, mialbys miejsce i na centrala, i na sprzet, ale to już przerabialismy.
Mam jeszcze inny szalony pomysl. A gdybys central postawil na komodzie, a na nim tv? powininien wytrzymac, ale mozesz tez dorobic jakąs przybudówkę, itp. ale i tak jest nieźle.
Uważaj na kolce by nie zrobily dziur w panelach, postaw je chociaz na monetach, itp. do momentu podstawek.
Jeszcze taka sugestia; zbadaj gdzie najlepej gra Ci subwoofer. Moze okazac się, ze niekoniecznie w tym miejscu. Wtedy moglbyc cala komodę przesunac lekko w prawo, zrobic wiecej miejsca frontom zarowno z lewej (wygodniejszy dostęp do gratów z lewej) jak i z prawej strony i nawet nieco bardziej je wysunąć do przodu. Zawsze to lepiej.
I na koniec; czy ta komoda ma jakaś piątą nóżke na srodku, jakies podparcie? Jesli nie to lepiej szybko dorób, bo z biegiem czas te kilogramy na srodku zrobią swoje ;)
Jak to gra u Ciebie? Czy duza powierzchnia i wiele surowych płaszczyzn nie wplywają negatywnie na dźwięk? Panele na pewno pomogą. NA koniec wrzuc koniecznie fotki calego pomieszczenia, co dzieje się z tylu i oczwiscie gorącej żony ;)
Pozdrwiam (zonę również)
 
Ostatnia edycja:
Gra rewelacyjnie, nie ma pogłosu, mimo wszystko jest sporo elementów w tym pomieszczeniu, jak wspominałem za TV wrzuciłem parę poduszek wiec z dywanem swoje robią.
Bas jest niesamowity, aż ciarki przechodzą :)
Frontowe głośniki są prawie pół metra od tylnej ściany, wiec chyba jest to wystarczająca odległość.
Tak myślę, że zostawię tak centralny (powieszenie TV na ścianie nie wchodzi u mnie w grę)
Troszkę go skierowałem ku górze, dokładnie o 1 cm, bo tyle było rezerwy w tej szafce.
Przyznam, że ładnie go słychać w końcu jest pod samym TV (książkowo)
Też na początku myślałem o postawieniu TV na centralu, ale nóżka TV jest sporo głębsza od centralnego i nie byłoby to zbyt stabilne. A poza tym nie widzę potrzeby podwyższać TV.
Ta wysokość mi się bardzo podoba, w ogóle jestem zwolennikiem niskiego położenia TV.


Dziękuje za wszystkie spostrzeżenia :eek:k:

P.S.
Odnośnie ampli, to bardzo podoba mi się ten program marantza na androidzie do obsługi wzmacniacza.
Rano jak się budzę to zdalnie sobie włączam radyjko i w salonie zaczyna grać. Przydałaby się jeszcze opcja samoistnego włączania na określoną godzinę :)
 
Ostatnia edycja:
Bas jest niesamowity, aż ciarki przechodzą :)
To wypowiedź dla tych, co twierdzą, że Ikony i Marantz to zbyt jasne połączenie :p
ładnie go słychać w końcu jest pod samym TV (książkowo)
Tu nie chodzi o to, by był pod czy nad, kiedys ta zasada miała większe zastosowanie, gdy nie było w domach takich wielkich ekranów, tak do 40 cali. Central powinien być owszem możliwie najbliżej telewizora (tak by dawal wrazenie dialogów wychodzących z ekranu - dlatego też w kinach stosuje się często transparentne dla dźwięku płótna), książkwo na wysokości uszu oraz gwizdków frontów. Wiadomo, że to też rzadko kiedy możliwe. Tak jak pisałem, jest elegancko, wiadomo, że zawsze można coś polepszyć, ale WAF to niekiedy mocny firewall :)
Pozdrawiam
 
Na mnie największe wrażenie robi ogromny telewizor. Super wyglądą i pewnie jeszcze przyjemniej jest na nim coś obejrzeć. Ale za kolegami: daj się przekonać do powieszenia go :D No i gdzie ta zachwalana żona? ;)
 
Na mnie największe wrażenie robi ogromny telewizor. Super wyglądą i pewnie jeszcze przyjemniej jest na nim coś obejrzeć. Ale za kolegami: daj się przekonać do powieszenia go :D No i gdzie ta zachwalana żona? ;)

Za TV mam komputer stacjonarny, lubię sobie pograć w dobre gry na mocnym sprzęcie. Laptop nie pociągnie nowych gier w fullHD. Myślałem o konsoli ale nie mogę się przestawić na pada.
Dodatkowo jeśli go powieszę to cofnę go o 40cm, czyli o tyle będzie dalej ode mnie.
A przy filmach 3D najchętniej bym w niego wszedł (bez skojarzeń).
Po założeniu paneli akustycznych taki powieszony TV bardzo by się nagrzewał.

Odnośnie poprzedniego pytania na temat szafki, to ma dodatkowe nóżki, są dwie dodatkowe w połowie głębokości, dlatego ich nie widać. Przyznam jest bardzo solidna, można po niej skakać.
 

Attachments

  • stolik.jpg
    stolik.jpg
    25,4 KB · Wyś: 1042
Ostatnia edycja:
Eh, czasu mi tak brakuj, że już głupoty robię.
Żonka gorąca leży a ja zdjęcia wstawiam :/
Zobaczcie sobie w końcu bo i tak długo Was trzymałem w napięciu.
Jak pamiętacie, miałem dylemat z centralnym.
Pierwsze zdjęcia pokazują jego brak bo wstępnie chciałem powiesić go na białej półce nad TV.
Jak powiedziałem, że chcę w środkową szufladę to żonka była zła, że taką ładną komodę psuję.
Udało mi się ostatecznie ją przekonać, tym bardziej, że kupiłem kabel idealnie na wymiar i nie starczyłby nad TV :)
Odnośnie Korisa to przesłuchałem tam wiele godzin, niestety ich oferta nie była tak atrakcyjna jak w Starym Browarze, ale za to przewody kupiłem w Korisie bo w browcu mieli tylko Dali z drogimi bananami Qed-a. Łącznie chciali za komplet 2700 a kupiłem w korisie za 1400 :)

Monitor usunę bo i tak na TV kompa obsługuję :)
Pewnie zwrócicie uwagę na dziwne plamy na ścianie, One są tylko na zdjęciach jak zapalę główne światło. Są to kryształy i robią wiele rozbłysków i tak dziwnie na foto to wygląda, jakby była ściana niedoschnięta lub surowa :) W realu tego tak nie widać ;)

No to oglądajcie, Tylne sfotografuję jutro albo w sobotę to wtedy jeszcze Wam dokleję.


Zestawik pierwsza klasa:grin:I tak samo jak wszyscy pisza TV na sciane a central do gory na szafke:)Najbardziej to zazdroszcze ci tego duzego pokoju i telewizora,bo moja piedziesiatka juz jest jakas malawa.Pozdrawiam
 
Witam.
Wczoraj dotarły do mnie Q-Acoustics 2050i (wielkie dzięki dla blackninja :eek:k:)
Wyrwałem się na godzinę z pracy, żeby je chociaż rozpakować :D Stąd bajzel wokoło :)
Z góry sorry za trzęsącą się fotografującą rękę mojej żony -> jakość fotek ;)
Na razie głośniki napędzane będą NADem, przewody QED.


Fajnie jest, szafka elegancka. Prosi sie zeby zagospodarowac ja sprzetem ;)
 
Dziś dotarł samsung 55F6770 który po godzinie został spakowany , ma mega wadę widoczną na zdjęciu. Więcej zdjęć w zakładce samsung
 
Ostatnia edycja:
I to tylko potwierdza, że należy sprawdzić TV przy kurierze.
Jak kino na Klipschach? Centralny nie za nisko?

Piękne macie Panowie te kina z białymi kolumnami :) Czarny mi sie przejadł - najbardziej w sprzęcie, a potem w kolumnach...
 
D
No nie chce Cię straszyć, ale kupiłem ostatnio w OleOle żelazko.
I to był mój ostatni zakup w tym sklepie. Reklamacja to dramat!
Na zwrot pieniędzy czekałem około miesiąca. Dopiero jak postraszyłem ich wizytą na policji i UOKiK to pieniędzę się znalazły.
 
Do góry