Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
ulti - SUPER. Gdybyś tylko posłuchał kolegów i powiesił tv byłoby jeszcze lepiej ponieważ można by postawić na komodzie: storczyk, wiązankę świąteczną i inne kwiatki :) A tak na poważnie to Ty wiesz co Ci najbardziej pasuje i to Ty z tym będziesz mieszkał. Jeszcze raz wyrazy szacunku :)
 
Witam ponownie, podstawy kamienne dotarły. Tylne kolumny zamontowane, więc zamieszczę parę fotek.
Nadal czekam na białe maskownice, powinny być w sobotę, wtedy podejrzewam efekt będzie jeszcze lepszy.
Nie wiedziałem czy pokazywać wam tył tego zestawu ale widzę, że wszyscy polecają mi powiesić TV.
Dlatego jedno zdjęcie pokazuje masakrę, której oczywiście nie widać a co sprawia, że TV nie zawiśnie :)
 

Attachments

  • IMG_0940.jpg
    IMG_0940.jpg
    125,9 KB · Wyś: 139
  • IMG_0949.jpg
    IMG_0949.jpg
    90,7 KB · Wyś: 153
  • IMG_0966.jpg
    IMG_0966.jpg
    129,5 KB · Wyś: 134
  • IMG_0967.jpg
    IMG_0967.jpg
    89,2 KB · Wyś: 146
  • IMG_0972.jpg
    IMG_0972.jpg
    84,2 KB · Wyś: 134
Ostatnia edycja:
No, w końcu ;)
Super. Wizualnie koi oko, nowocześnie, dużo bieli, elegancko, w moim guście, tak jak lubię.
Widzę, ze stojak na piloty robi furorę ;) Pomysl w przyszłości na dokupieniem klocka stereo, aż się prosi ;)
Tylko trzy uwagi;

1. Kontrolowany bałagan za telewizorem nie jest powodem, ani tym bardziej wymówką, by go tam nie powiesić, ale pisałem, ze nie będę nalegał - to Wasza decyzja ;) Wywal tą poduszkę. W tym układzie nie spełnia żadnej funkcji akustycznej, a tylko powoduje pewnie większe nagrzewanie się telewizora w tym miejscu.
2. Widzę, ze nie sprawdzałeś jak gra sub w innych miejscach - na prawdę warto, może akurat tam gdzie stoi obecnie, ale różnice w barwie basu są ogromne (akustyka).
3. Kompletnie nie wiem o co chodzi z tymi tyłami. Masz oddalona kanapę od tylnej ściany, wiec możesz je skierować "na ucho". Obecne ustawienie jest po prostu złe. Pierwsze co robi fala akustyczna wydobywajaca się z Ikon1 to odbicie od bocznej sciany. Masz możliwości warunki, miejsce.
Sadzac również po niechęci do wieszania tv masz chyba jakiś uraz do uchytów sciennych :) Może poszerz te boczne póleczki i wtedy będzie można swobodnie je skręcić. Patrzę, że spokojnie Ikon On Wall spełniłyby się u Ciebie.
 
Ostatnia edycja:
Wszystko super ale monitory zle skierowane i balagan za tv. Mysle, ze idzie to poukladac i jakosc ogarnac. Sprzet bardzo dobry wkomponowany w nowoczesna przestrzen. Fajne miejsce do spedzania wolnego czasu.
 
Te piloty nie zaslaniaja Ci tv? ;) Tylne skieruj do srodka, nie powinny stac przy samej scianie, odbicia beda. Pomysl nad tym. Do pelni szczescia, wymienielbym stolik, zaslania Ci centrala, a ten i tak jest nisko, wiec trzeba mu stworzyc idealne warunki w tym srodowisku. Mysle ze jakas niska gruba lawa fajnie by tam sie wkomponowala.
Ogolnie bardzo ladnie. Gratuluje.
 
Moim zdaniem zestaw "Uliego" to zestaw marzenie !!! Wszystko mi się podoba, design, sprzęt - po prostu miodzio !!! Tak sobie pomyślałem że może by założyć taki wątek "najlepszy zestaw" w danym miesiącu, a na koniec roku wytypować zwycięzce ? Myślę że powyższy sprzęt miałby spore szanse na podium ;)
 
Bardzo ładny zestaw Ulti, bardzo w moim stylu, dużo bieli i szarości, minimalistycznie, zimno, tak jak lubię. Dodany czerwony akcent w postaci kanapy. Bardzo mi się podoba.

Jak możesz to napisz proszę gdzie kupowałeś podstawki pod głośniki - też by mi się takie przydały pod moje fronty zensor 7.
 
D
Jeśli powiesisz TV na takiej wysokości, żeby dolna ramka była na wysokości górnej krawędzi głośnika centralnego, to w dalszym ciągu nic nie będzie widać, a central będzie tam gdzie ma być.
I TV uzyska lepsza wysokość. Teraz amplituner i BD ustawione zaraz obok ekranu też mogą swoimi światełkami rozpraszać. Jak TV pójdzie do góry to i ta niedogodność będzie mniejsza. Tyły tak jak koledzy pisali, do poprawki. Jest źle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Moim zdaniem zestaw "Uliego" to zestaw marzenie !!! Wszystko mi się podoba, design, sprzęt - po prostu miodzio !!! Tak sobie pomyślałem że może by założyć taki wątek "najlepszy zestaw" w danym miesiącu, a na koniec roku wytypować zwycięzce ? Myślę że powyższy sprzęt miałby spore szanse na podium ;)

Ja mysle ze niekoniecznie, nie kazdego stac na drogi sprzet, meble, architekta itp.
Nie jestem za faworyzowaniem nikogo, a tutaj za kazdym takim projektem ida pieniadze. Znam ludzi w tym watku, ktorzy wlozyli duzo duzo serca, a maja duzo skromniejsze zestawy i wystroj, a jedyne czego im zabraklo to kasy, a tu sie liczy pasja i dla mnie to oni juz sa zwyciezcami.
 
Zgadzam się w 100 % - nie każdego stać na takie zabawki (sam do nich należę), ale można np. zrobić taki podział - zestawy w przedziale 1500-2000 zł, 2000-3000 zł, lub coś w tym rodzaju. Myślę że wielu forumowiczów mogłoby czerpać z tego fajne inspiracje, bo np. ma przeznaczone 2500 zł i zastanawia się co w tym przedziale kupić, jak to będzie wyglądać itd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D
Sporo kolegów myli to forum z forum wnętrzarskim. Jak cos ładnie, drogo wyglada to jest super. Ten prezentowany zestaw nie jest. Wnętrze ładne ale nie o tym tutaj mowa. Z punktu widzenia akustyki nie jest dobre, do tego sprzęt ma spore wady w rozstawieniu.
Ale niewiele trzeba żeby było naprawdę dobrze.
 
Ja mysle ze niekoniecznie, nie kazdego stac na drogi sprzet, meble, architekta itp.
Nie jestem za faworyzowaniem nikogo, a tutaj za kazdym takim projektem ida pieniadze. Znam ludzi w tym watku, ktorzy wlozyli duzo duzo serca, a maja duzo skromniejsze zestawy i wystroj, a jedyne czego im zabraklo to kasy, a tu sie liczy pasja i dla mnie to oni juz sa zwyciezcami.

Nic dodać nic ująć. Nie ma co z tego forum robić kolejnego grajdołga dla lęczących kompleksy.
 
D
Nic dodać nic ująć. Nie ma co z tego forum robić kolejnego grajdołga dla lęczących kompleksy.
No ale taki wpis jest krzywdzący.
To kolega ma się chować i nie pokazywać swojego sprzętu, bo kogoś może to drażnić?!
Nie ma przymusu pokazywania swojego zestawu tutaj. Jak chcesz to pokazujesz.
I każdy ma prawo później się w tym temacie wypowiedzieć, ocenić to co widzi.
Uważasz, że tutaj wolno tylko te tanie zestawy eksponować?
 
Koledze Collider chodzilo o cos innego i mi takze. Czytaj uwazniej.
Nie chodzi o to zeby nie dzielic sie z innymi swoimi zestawami, bo o to apeluje
od lat w tym watku i staram sie kazdego wspierac, nie wspomijac juz o rozkrecaniu tego watku, chociazby dobrym slowem.
Kazdy zestaw zasluguje na kilka zdan, bez znaczenia czy to bedzie pochwala, czy krytyka. Kazdy powinien sie w tym watku "pochwalic", do tego zostal powolany, ale robienie z tego folkloru w postaci konkursu, uwazam za malo stosowne.
Chodzi tylko i wylacznie o urzadzanie "konkursow".
Zamiast prowadzic dyskusje na kilka stron, proponuje wklejac swoje zestawy, te najdrozsze i te calkiem tanie. Zapewniam, ze kazdy cieszy oko i ja bynajmniej bardzo chetnie wszystkie ogladne.
 
Popieram. Wystarczy że politycy społeczeństwo dzielą na gorszych i lepszych, tutaj nam tego nie trzeba.

Jest spokojnie, towarzysko, sympatycznie, w miłej atmosferze. I niech tak zostanie.
 
No, w końcu ;)
Super. Wizualnie koi oko, nowocześnie, dużo bieli, elegancko, w moim guście, tak jak lubię.
Widzę, ze stojak na piloty robi furorę ;) Pomysl w przyszłości na dokupieniem klocka stereo, aż się prosi ;)
Tylko trzy uwagi;

1. Kontrolowany bałagan za telewizorem nie jest powodem, ani tym bardziej wymówką, by go tam nie powiesić, ale pisałem, ze nie będę nalegał - to Wasza decyzja ;) Wywal tą poduszkę. W tym układzie nie spełnia żadnej funkcji akustycznej, a tylko powoduje pewnie większe nagrzewanie się telewizora w tym miejscu.
2. Widzę, ze nie sprawdzałeś jak gra sub w innych miejscach - na prawdę warto, może akurat tam gdzie stoi obecnie, ale różnice w barwie basu są ogromne (akustyka).
3. Kompletnie nie wiem o co chodzi z tymi tyłami. Masz oddalona kanapę od tylnej ściany, wiec możesz je skierować "na ucho". Obecne ustawienie jest po prostu złe. Pierwsze co robi fala akustyczna wydobywajaca się z Ikon1 to odbicie od bocznej sciany. Masz możliwości warunki, miejsce.
Sadzac również po niechęci do wieszania tv masz chyba jakiś uraz do uchytów sciennych :) Może poszerz te boczne póleczki i wtedy będzie można swobodnie je skręcić. Patrzę, że spokojnie Ikon On Wall spełniłyby się u Ciebie.

Bardzo dziękuję za cenna uwagi, bardzo mi pomagają.
Większość była wykonana zgodnie z naszym założeniem estetycznym.
Jeśli chodzi o Twoje punkty to postaram się jakoś wytłumaczyć ;)

1. Bałagan z tyłu zrobił się sam w momencie jak komp tam stanął.
Poduszki już wyjąłem, TV po Waszych argumentach zawiśnie ale w najbliższym remoncie bo za dużo jest tam do pochowania :(

2. Sub gra wyśmienicie, a boję się przestawić bo i tak żonka się nie zgodzi aby go przestawić bo w sumie nie ma za bardzo gdzie. jedyne miejsce to chyba lewa strona też z przodu zamiast tej troszkę niższej komody, która zastała po poprzednim ustawieniu.

3. Wszystkie informacje jakie do mnie dotarły odnośnie ikon, mówiły o ustawieniu wszystkich głośników równolegle ze ścianą ze względu na wstęgę. W sumie jak się odbije od ściany to leci dźwięk w kierunku słuchacza :) No ale jeśli uważasz to za błąd to właśnie zamówiłem nowe szersze półki ;)


Te piloty nie zaslaniaja Ci tv? ;) Tylne skieruj do srodka, nie powinny stac przy samej scianie, odbicia beda. Pomysl nad tym. Do pelni szczescia, wymienielbym stolik, zaslania Ci centrala, a ten i tak jest nisko, wiec trzeba mu stworzyc idealne warunki w tym srodowisku. Mysle ze jakas niska gruba lawa fajnie by tam sie wkomponowala.
Ogolnie bardzo ladnie. Gratuluje.

Tylne oczywiście będą skierowane, Stolik nie zasłania centrala, akurat przed robieniem zdjęć miałem go przesuniętego i wstawiłam na środek fotel aby posłuchać płyt w stereo, normalnie jest mocno odsunięty ;)




Sporo kolegów myli to forum z forum wnętrzarskim. Jak cos ładnie, drogo wyglada to jest super. Ten prezentowany zestaw nie jest. Wnętrze ładne ale nie o tym tutaj mowa. Z punktu widzenia akustyki nie jest dobre, do tego sprzęt ma spore wady w rozstawieniu.
Ale niewiele trzeba żeby było naprawdę dobrze.


hmmmmmmm... Ciężko mi odpowiedzieć na ten post, bardzo przykro mi się zrobiło....
Mam poczucie, że źle wydałem ciężko zarobione pieniądze :(
Mi się wszystkie wnętrza tutaj pokazywane podobają.
myślę, że daleko mi do Armanig i Krzysztofa
W sumie nie wiem jak mam pokazać swój sprzęt bez pokazania wnętrza, aby nie raziło.
Może powinienem same zdjęcia katalogowe sprzętu wstawić?

Napisz proszę konstruktywną krytykę, na taką wszyscy czekamy, Stwierdzając:
"Jak cos ładnie, drogo wyglada to jest super. Ten prezentowany zestaw nie jest."
, mam wrażenie, że nie jesteś zwolennikiem firmy dali, co mogę zrozumieć...
 
Do góry