Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
ulti bardzo fajnie , ja bym moze troszke zmiekczyl pokojik jakimis pierdolami bo strasznie twardo to wyglada , ale ogolnie bardzo okkkkkk .Az prosi sie o porzadne fronty ,pokoj ma naprawde perspektywy przy odrobinie zabawy .
ciekawy dodatek na czerwonej sofie:D.
Brawo za odwage , pokazac wladze domu tym erotomanom :D, ale sam stwierdzam ze zdjecia z dekoracja odrazu o 100% lepsze .
 
Ostatnia edycja:
W koncu znalazlem odpowiednia osobe, ktora wykonala mi szafke, ktora chcialem, wrzucam zdjecie na przedsmak ;)

DIMV6SabmnjGOzq2UbBmTMxU7xye8Kc0L2l65RC-a-E


Jesli nie dziala, to tutaj link: https://www.dropbox.com/s/nn9vpozafxhw4hi/IMAG0075.jpg

Teraz chyba zauwazylem, ze TV troche chyba poprawic trzeba, bo z lekka jakby krzywo byl wzgledem reszty
 
Brawo za odwage , pokazac wladze domu tym erotomanom :D, ale sam stwierdzam ze zdjecia z dekoracja odrazu o 100% lepsze .
I dzięki temu ulti wysunął się na prowadzenie z najlepszym zestawem. Widać chłop zna się na marketingu ;)

W koncu znalazlem odpowiednia osobe, ktora wykonala mi szafke, ktora chcialem, wrzucam zdjecie na przedsmak ;)
Jesli nie dziala, to tutaj link: https://www.dropbox.com/s/nn9vpozafxhw4hi/IMAG0075.jpg
Teraz chyba zauwazylem, ze TV troche chyba poprawic trzeba, bo z lekka jakby krzywo byl wzgledem reszty
A nie drażni Cie, ze central lekko przysłania telewizor? Rozumiem, ze fotka robiona z naturalnej perwspektywy?
 
Ostatnia edycja:
No żeś popłynął z tą naturalną perspektywą :D :p

A kolega Sk_uter chciał chyba nawiązać do kolegi ulti i dołożyć do zestawu kobietkę, co prawda na stop klatce, no ale zaliczyć trzeba ;)
 
Wam cos wyslac to juz rozne spojarzenia :D

Nie dla mnie wlasnie TV jest na odpowiedniej wysokosci, poduszka pod glowa i super sie oglada ;)

Centralny jakos tez mi nie przeszkadza, dosyc wysoka kanape mam.

A co do dziewczyny to nawet o niej wtedy nie pomyslalem, ale fakt fajnie sie trafilo ;)
 
Na poczatku mialo byc na odwrot, ze centralny w miejscu konsoli, a centralny pietro nizej, ale pomyslalem, ze centralny zaraz pod TV powinien byc i tak zostalo, ale powaznie w trakcie ogladania On nie zastania obrazu, co najwyzej moze zaslonic ramke TV, ale to i tak nie potrzebne.
 
ulti bardzo fajnie , ja bym moze troszke zmiekczyl pokojik jakimis pierdolami bo strasznie twardo to wyglada , ale ogolnie bardzo okkkkkk .Az prosi sie o porzadne fronty ,pokoj ma naprawde perspektywy przy odrobinie zabawy .

Brawo za odwage , pokazac wladze domu tym erotomanom :D, ale sam stwierdzam ze zdjecia z dekoracja odrazu o 100% lepsze .

Jak najbardziej fronty beda i to nie bylejakie. Nie omieszkam Was poinformowac ;)
A tu macie lepsze ujecie mojej wladzy w domku ;)
To ona jest projektantem naszych wnetrz
 
Ostatnia edycja:
Jakie fronty planujesz? Bo aktualnie widze chyba monitory bx1 jak moje co?

No popatrz jaki dobry i nawet pelna fotke da :D

Ale ja preferuje ta pierwsza w ciemnych wlosach, jak juz nawet o tym mowimy :D

Ale nie powiem, jest sie czym chwalic :D
 
Do Sk_uter
Popieram kolegę Krzyśka, głośnik centralny powinien być ustawiony tak, aby głośnik wysokotonowy znajdował się na tej samej wysokości co głośnik wysokotonowy kolumn frontowych. Jeżeli masz wyżej lub niżej musisz skierować (podwyższyć,obniżyć) kolumnę centralną w głowę słuchacza. W twoim przypadku zamiana konsoli z centralnym głośnikiem załatwi sprawę. Pozdrawiam.
 
W koncu znalazlem odpowiednia osobe, ktora wykonala mi szafke, ktora chcialem, wrzucam zdjecie na przedsmak ;)

DIMV6SabmnjGOzq2UbBmTMxU7xye8Kc0L2l65RC-a-E


Jesli nie dziala, to tutaj link: https://www.dropbox.com/s/nn9vpozafxhw4hi/IMAG0075.jpg

Teraz chyba zauważyłem, że TV trochę chyba poprawic trzeba, bo z lekka jakby krzywo byl wzgledem reszty


Dobrze to nie wygląda - ampli, DVD i konsola powinna znikną z tej szafki, central powinien byc ustawiony na szafce (mógłby byc o wiele niższy) a bezpośrednio nad nim powieszony TV.
Jaka jest odległośc miedzy kolumnami frontowymi? Wg mnie o wiele za mała.
Jeżeli pomieszczenie jest małe i nie pozwala na sensowne rozstawienie kolumn to po co się "pchałeś" w taki zestaw. Tutaj nie ma przestrzeni, powietrza, wszystko upchane jak w jakiejś komórce. Tak jak już napisałem, brak przestrzeni, sceny ..., ten zestaw generuje tylko decybele i nic po za tym.
Wg mnie dobry zestaw stereo i nie jakiś super mocny (~2000 zł.) z dobrze dobranymi kolumnami podstawkowymi dałby o wiele lepszy efekt dźwiękowy niż to co masz na dzień dzisiejszy.
 
Wiem że ten temat nadaje się do DIY ale jest w pewnym sensie dość mocno związany z tym wątkiem :)
Już dość dawno temu trafiłem na instalowanie płaskiego telewizora w ramie obrazu. Kwestia gustu, mi się ten pomysł podoba. Wykonanie takiej ramy w markecie budowlanym (B M) to koszt 200-300zł w zależności od wybranego wzoru ramy. Sprawę potraktowałem jak zabawę więc postanowiłem nie narażać się na koszta. Ramka wykonana jest z przy rogowych listw ozdobnych ze styropianu. Wybór tych listw jest bardzo duży, a koszt wykonania takiej ramki to 20-50zł w zależności od dodatkowych materiałów i samego wzoru listwy. Potrzebne będą- listwy styropianowe, sprzedawane są jako dwu metrowe więc dwie sztuki wystarczą dla większości odbiorników tv. Klej do styropianu, najlepiej sylikon AKRYLOWY / AKRYL, inne będą słabo sklejać i nie da się ich pomalować farbą. Farba - akrylowa lub emulsyjna (wszelkie farby olejne mogą stopić listwę) kilka zszywek na przytrzymanie konstrukcji zanim zwiąże akryl (można pomóc suszarką :) Z narzędzi to tylko ostry nóż, pędzel do farby, ekierka równoramienna ( służy jako modło do przecięcia listwy pod kątem 45 stopni, należy położyć listwę na niej ekierkę przyłożyć do płaskiej powierzchni np. książki i gotowe. Miara też jest niezbędna ;) Oczywiście najbardziej potrzebna jest szczypta cierpliwości, mi jej zabrakło i pierwsza ramka wylądowała w śmietniku... W zależności od modelu tv, należy przyjąć rozmiar ramy, mój to LG LM660s który sam prawie nie ma ramki więc ramkę zrobiłem o 2-3mm mniejszą od telewizora, w innych przypadkach można skupiać się na rozmiarze samego obrazu poszerzając odpowiednio listwę, przy uwzględnieniu miejsc czujników bo po co komu TV którego nie można włączyć ;). Przyjęty rozmiar to ten od wewnątrz naszej ramki, po wycięciu i dopasowaniu (można pomóc papierem ściernym) ramkę odwracamy na "lewą stronę" ucięte krawędzie należy posmarować akrylem (jeżeli wyjdzie po za ramkę nie ma co się obawiać, trzeba go rozetrzeć wilgotnym pędzlem) Od lewej strony można wcisnąć kilka nie dużych zszywek (mogą być ze zszywacza biurowego) . Tak złożoną ramkę odwracamy na "prawą stronę" jeżeli jest taka potrzeba to maskujemy łączenie akrylem, następnie malujemy wedle uznania ( ja pomalowałem białą emulsją, była pod ręką :) Mocowanie do Tv, można pokombinować ja poszedłem po najprostszej linii. Wbiłem w ramkę kilka twardych "szpilek" których i tak nie widać (mogą być delikatne gwózdki.) Powiesiłem ramę na tv, wbijając w okół jeszcze kilka pod kątem tak aby zaparły się o krawędź TV. Sposób mocowania może nie wydaje się zbyt kozacki ale ramka nawet nie drgnie, oczywiście nie trenował bym na niej podciągania ;) Całość robi się bardzo intuicyjnie, mi udało się za drugim razem a nie mam specjalnego doświadczenia (kilka konstrukcji głośnikowych i drobne remonty) Osoby zajmujące się DIY zawodowo mogą poszaleć ;) Oto efekt dwóch godzin pracy:
 

Attachments

  • 100_1738.JPG
    100_1738.JPG
    875,2 KB · Wyś: 128
  • 100_1732.JPG
    100_1732.JPG
    942,6 KB · Wyś: 126
  • Zdjęcie-0057.jpg
    Zdjęcie-0057.jpg
    297,1 KB · Wyś: 121
Do góry