Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
To i ja się pochwalę :)
Na dziś:
Eltax Universe 5.0
Pioneer VSX-d514
HTPC
LG 42'
Projektor Benq w703d

W planach wymiana ampli na Yamaha RX-V773 w połączeniu z UniAmpem + wymiana frontów ( jeszcze nie wiem jakie )

IMG_20130928_194411.jpg

IMG_20131002_215445.jpg
 
Pewnie ze tak, projektor to chyba najfajniesza sprawa w KD.
Powiem Ci ze ja tez juz do kina nie chodze, tzn. do kina chodze, ale filmy wole ogladac w domu ;)
 
mhmm, projektor i buzia się cieszy :)
v1ck - jaki model ekranu, jak długo go masz i czy zauważasz pofałdowania ekranu?
 
mhmm, projektor i buzia się cieszy :)
v1ck - jaki model ekranu, jak długo go masz i czy zauważasz pofałdowania ekranu?

w zasadzie salon w takiej postaci jest dopiero od około 2msc (ikea rządzi!), a ekran to Optoma DS-3100PMO - Kupiony używany za niewielkie pieniądze bo już miałem dość oglądania na ścianie - także nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile liczy wiosen ;)

Niemniej jednak troszkę fałduje na brzegach, ale podczas oglądania filmu absolutnie tego nie widać.
Za to w jakości projekcji w porównaniu do zwykłej ściany to jak na budżetowy ekran jest ogromna poprawa :)
 
Witam Wszystkich
Nareszcie dotarłem do końca tego wątku. Czytałem cały od 2 tygodni :)
Bardzo miło się ogląda Wasze dokonania.
Teraz mogę pokazać mój kwadrat ;)
Jestem po remoncie wnętrza ale jeszcze jestem przed zmiana sprzętu audio na bardziej profesjonalny.
Obecnie mam od 8 lat zestaw logitech Z-680 z frontami od Kody. Osoby, które miały doczynienia z tym sprzętem wiedzą, że potrafi zawstydzić nie jeden droższy zestaw KD.
Na razie zmieniłem TV z 50" na 65". Dzięki temu różnica jest kolosalna nie tylko w wielkości ale w dodatkowych opcjach, tj aktywne 3D i funkcja dodawania między klatek.
Jedno i drugie sprawia, że obraz jest lepszy niz w Imax (nie przesadzam, w kinie brakuje ostrości). Oczywiście nie mówię o wielkości, ale z moim patentem (szczegóły poniżej) ta wielkość proporcjonalnie wychodzi podobna.
Zdjęcia robione telefonem, więc nie jest to profesjonalna sesja, na zdjęciach jakoś dziwnie wszystko małe sie wydaje :/
To zaczynamy:
Tak wygląda salon podczas oglądania filmu

A na ostatnim zdjęciu widok na co dzień
 
Ostatnia edycja:
ciekawy dodatek na czerwonej sofie:D. Ustalić sensowne rozmieszczenie mebli no i do takiego pomieszczenia to konkretny zestaw, muszą być spore gabaryty :)
 
Witam, a nie myślałeś, aby TV powiesić na ścianie, komodę co stoi po prawej umieścić pod TV (na niej sprzęt do kina), a biurko z fotelem na lewo zamiast komody? Takie ustawienie nie wiązało by się z przesuwaniem mebli przy każdym seansie no chyba, że ta pani na czerwonej sofie nie wyraziła pozwolenia...;-)
 
Nie za bardzo zrozumiałem, którą komodę pod TV i zamiast której komody komputer.
Aby wyjaśnić parę kwestii. Patent to przemysłowe kółka zamocowane do komody z TV, przesuwa się bardzo lekko i swobodnie.
Jestem przeciwny wieszaniu TV. Wolę go mieć mobilnego aby podczas oglądania filmu móc przybliżyć go do siebie. (żonka na projektor sie nie zgadza)
Docelowo TV będzie na środku na dużej białej komodzie (komp będzie schowany za TV lub całkowicie przeniesiony do innego pokoju), tylko nie wiem jak rozwiązać sprawę mobilności TV.
Myślałem pozostawić go na tym stoliku gdzie jest i postawić tylko po bokach białe mniejsze szafki na sprzęt. Wtedy nadal będę mógł przybliżać sobie TV :)
Na zdjęciach TV jest wysunięty tylko na środek, z reguły przysuwam go dużo bliżej do foteli.
Zanim jednak zakupie sprzęt audio to chce ta całą ścianę pokryć matami wygłuszającymi.
Największy problem mam z przyszłym centralnym. Chciałbym go dać pod TV ale będzie go zasłaniał z powodu małej przestrzeni pomiedzy stolikiem a ekranem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Glosniki raczej powinne być nieco nizej, ale i tak jest ładnie. Gratulacje dobrego smaku i gustu, mam na myśli nie tylko wykończenie, ale również druga polówkę ;)
Pozdrawiam
 
Widzę, na podstawie twoich wyjaśnień, że potrzebujesz TV mobilnego. Ponieważ, z tego co napisałeś obraz masz za mały i przybliżasz TV w stronę kanapy. Chodziło mi o to aby komputer i biurko, które masz za TV przesunąć na ścianę lewą gdzie stoi mała komoda(szafka) ze zdjęciami, nadstawką na płyty, kadzidełkami...itd a tą komodę na środek i dopiero na tą komodę stawiasz swój TV.
 
Glosniki raczej powinne być nieco nizej, ale i tak jest ładnie. Gratulacje dobrego smaku i gustu, mam na myśli nie tylko wykończenie, ale również druga polówkę ;)
Pozdrawiam

Masz święta rację, i były niżej, ale jak zmieniłem TV to zasłaniał prawy głośnik w momencie trybu dziennego :) i musiałem podwyższyć.

Widzę, na podstawie twoich wyjaśnień, że potrzebujesz TV mobilnego. Ponieważ, z tego co napisałeś obraz masz za mały i przybliżasz TV w stronę kanapy. Chodziło mi o to aby komputer i biurko, które masz za TV przesunąć na ścianę lewą gdzie stoi mała komoda(szafka) ze zdjęciami, nadstawką na płyty, kadzidełkami...itd a tą komodę na środek i dopiero na tą komodę stawiasz swój TV.

W sumie mały nie jest bo ma 65" ale jak dla mnie przy 4 metrach jest mały :)
Ta większa komoda z tymi pierdułkami jest tam w komplecie z górną przykręcona i tymi pionowymi, również przykręconymi. Ale wiem o co Ci chodzi, wtedy całoć wkomponować centralnie i w to TV :)
Pomysł ciekawy ale zonka sie nie zgodzi :(
Muszę spróbować jeszcze jedną opcję. Przesunę sofe i fotele do srodka i zobaczyc jak to będzie wyglądało.
 
Ostatnia edycja:
Heh, poziom akceptowalności WAF jest trudnym tematem, także nie przejmuj się, wszyscy to mają, w większym lub mniejszym stopniu ;)
 
Mnie też się bardzo podoba. Widzę że również miłośnik kotów?:) Mnie do pełni szczęścia brakuje na tych foto konkretnych podłogówek, zamiast podwieszanych monitorów. Miałyby gdzie pograć. TV też bym dał na ścianę.
 
Do góry