Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Trzeba przyznac ze kolega ma naprawde wyrozumiala zonke :) pogratulowac wychowania :) ja juz bym musial wzywac masjtra i przerabiac taki pokoj w tym stylu ...
 
Wlasnie, ucaluj od nas zonke i przekaz ze jest wzorem dla innych :)
A Panowie ktorzy nie moga spelniac swoich marzen, niech przyprowadza swoje Panie i pokaza im "ze tak tez da sie zyc" ;)
 
Bardzo fajnie, sciana imitujaca kamien tez super. Tak ogolnie z tego co widze, to masz dosyc duzy pokoj, ile to m2, przypomnij?
Jakies 29m² , a o sufit to bylo troche gadania , ale zonka wyrozumiala i rozumie moje zachcianki tez lubi fajny film ogladnoc.
A pokoj z perspektywy wyglada naprawde spoko , jest tez dosc przytulny pare fajnych kocykow na sofie , sofa tez dosc wygodna , biala strona zostanie zasilona kilkoma roslinkami (troszke wieksze ), duze roslinki fajnie poprawiaja akustyke .
Sofa w L pomogla zaplanowac miejcsce z TV , TV jeszcze niepodlaczony myslalem o czyms w stylu appletv . Jedynym dziwadlem jest ten regal z projektorem ale w sumie tez to fajnie wyglada , musze go jeszcze zagospodarowac ,(zaduza dziura pod projektorem ), i nabieze wygladu.
 
Ostatnia edycja:
Jakies 29m² , a o sufit to bylo troche gadania , ale zonka wyrozumiala i rozumie moje zachcianki tez lubi fajny film ogladnoc.
A pokoj z perspektywy wyglada naprawde spoko , jest tez dosc przytulny pare fajnych kocykow na sofie , sofa tez dosc wygodna , biala strona zostanie zasilona kilkoma roslinkami (troszke wieksze ), duze roslinki fajnie poprawiaja akustyke .
Sofa w L pomogla zaplanowac miejcsce z TV , TV jeszcze niepodlaczony myslalem o czyms w stylu appletv . Jedynym dziwadlem jest ten regal z projektorem ale w sumie tez to fajnie wyglada , musze go jeszcze zagospodarowac ,(zaduza dziura pod projektorem ), i nabieze wygladu.


Moja tez lubi dobry film ale nie poszlaby za diabla na cos takiego ... nawet projektor nie pasi jej w salonie :-( bop tak juz by stal a tak to niestety ale doszla do wniosku ze 65 cali tv nastepny moze byc :) takze dobre i tyle jak na poczatek. Na razie pozostaje sie cieszym tym co sie ma.. Pozdro.
 
Wydaje się, że chyba nie. Głośniki skierowane są pod kątem 45 st. każdy w stronę centrum po-siedzenia ;) Za porządek dziękuję, posprzątałem wcześniej ale ogólnie staram się mieć tak zawsze. Mam małe zboczenie na tym punkcie :) Sufit jak to w blokach standardowa wysokość-BYŁA. Jedno obniżenie sufitu o 15 cm + kolejne 5-7 cm na bokach, podświetlenie ledowe, czas pracy-około 45 dni, po pracy, od około 17 do 22 codziennie. Jak stanę na palcach to mogę leciutko dotknąć sufitu przy wzroście 182 cm. Ledy świecą ładnie, jednak najlepszy efekt jest wieczorkiem. Sterownik zabudowany. Dzięki za opinię.
 
Powiedz mi nie słychać tych ledów w całkowitej ciszy,mój syn ma w pokoju oświetlenie ledowe (10x4W-45W)wbudowane w kartongips i wieczorem napierdziela jak nie wiem nawet myśle o wymianie zarówek,a może jest jakiś inny sposób na wyciszenie?

Nic absolutnie nie słychać. Ledy leżą jako pasek ledowy przyklejony taśmą do tej półeczki małej. Sterownik zabudowany w półce z kartongipsu - swobodnie na niej leży. Możliwość montażu i demontażu jak by wysiadł. U mnie mam moc na 100 W, ale jest troszeczkę o te powiedzmy 10-20W za mały, na końcówce powiedzmy około 1 mb, troszeczke słabiej świecą ledki, ale trzeba wiedzieć o tym żeby zauważyć :) U ciebie z opisu wynika że trafo nie wyrabia i buczy.
 
Pochwaliłem ledy nie bez kozery :) Po pierwsze fajnie zrobione, po drugie mam tak samo :D :D :D I też nic nie buczy. Natomiast zainwestowałem i mam to podświetlenie na pilota :) Super sprawa. Co więcej, w pilocie jest potencjometr, więc można ściemniać i rozjaśniać :) Jak jesteś zainteresowany to poszukaj w sieci. Ściemniacz z nadajnikiem można spokojnie do tego dołożyć. Nie wymaga żadnych przeróbek ;)

Co do wysokości głośników, to - subiektywnie się nie zgadzam. Mogę się mylić, ale jednak TEORIA jest po mojej stronie. Pochylenie głośników super, dźwięk trafia bezpośrednio do ucha, ale... jednak trafia z góry. Scena jest przesunięta względem obrazu, więc np. na ekranie widać gościa czołgającego się po trawie, a dźwięk dobiega jakby czołgał się po suficie. Kto wie, że w praktyce tak nie jest.

W każdym razie i tak mi się podoba. Dla oka super zdjęcia, a dla ucha... to tylko Twoje ucho i tylko Tobie ma pasować :)
 
Ten regal to kostrukcyjna konieczność czy raczej designerska?

Z konieczności ,raz mi już ekran spadł , także powiedziałem ze więcej nic nie powieszę na tym durnych suficie .A miejsce takie bo projektor i tak przykrecony na maxa , 106" , z 5m , najmniejszy jaki dało mi się wcisnąć , planowałem 120 ale niezmiescil by mi się ale te 106 w zupełności wystarczają .gdyby nie te drzwi po prawej stronie pewnie bym jeszcze pokombinowal , no ale cóż.
I nny problem ze niemal narazie czasu zbytnio się nacieszyć nowym pokojem bo ciagle praca i praca , no ale cóż żyje się dalej.
Ale startreka i szybkich 6 zaliczyłam już , bardzo fajny bas udało mi się osiągnąć , bardzo kinowy jak bym był w cineplexie .
 
Z konieczności ,raz mi już ekran spadł , także powiedziałem ze więcej nic nie powieszę na tym durnych suficie .

Ja powiesiłem, ale dla pewności wisi nie na wkretach bezpośrednio wkręconych w KG, ale w metalowe dodatkowo wzmacniane belki :), wiec można się na nim wieszać.

Powiedz mi nie słychać tych ledów w całkowitej ciszy,mój syn ma w pokoju oświetlenie ledowe (10x4W-45W)wbudowane w kartongips i wieczorem napierdziela jak nie wiem nawet myśle o wymianie zarówek,a może jest jakiś inny sposób na wyciszenie?
Dokladnie jak pisze kolega. Transformator buczy, albo wymien, albo postukaj, popukaj, posprawdzaj połączenia, jeśli nie do zabuduj, wyglusz, kombinuj. U dziecka nie powinno być buczenia. To negatywnie wpływa na nerwy ;)
 
Ostatnia edycja:
W każdym razie i tak mi się podoba. Dla oka super zdjęcia, a dla ucha... to tylko Twoje ucho i tylko Tobie ma pasować :)
:D Dzięki

O pilocie wiedziałem już podczas montażu :). Dodatkowo można sobie strzelić nie jeden kolorek a np. 3 lub 5 i regulować kolorami, jasnościami czy w rytm muzy i tak dalej. Jednak stwierdziłem, że na razie będzie bez pilota, a ze względu na układy modułowe można sobie robić co tylko się podoba ;)
Co do H, to rzeczywiście wczoraj znalazłem info, iż fronty powinny wisieć na wysokości ucha (chyba, że są to głośniki tunelowe, takie jak w kinie to wtedy nie muszą) najlepiej natomiast surround'y powinny być skierowane do siebie na wysokości około 2 mb. Podobno wtedy jest najlepszy efekt.
Co do "czołgania się po trawie", to jeśli głośniki będą na wysokości ucha to lecący samolot "nad nami" będzie słychać jak by był na naszej wysokości - ale pewnie w teorii masz rację, to fakt :blagam:. Raczej opisują, że fronty powinny być właśnie na wysokości ucha. Sprawdzimy ;) Jeśli kino gra głośniej to uzyskany efekt pomimo wszystko jest :lol:. Każdy musi w sumie ustawić dźwięki tak naprawdę pod siebie, bo każdy inaczej słyszy. Znam kolesia, który mówi uparcie iż słyszy infradźwięki na poziomie 15-18 Hz czy wyższe progowe górne czyli ultradźwięki. Zrobiłem więc mały test i zapuściłem "w ukryciu" takie dźwięki i niestety brak było jego reakcji. Więc trzeba samemu sobie wykombinować co jest dla nas najlepsze :p. Pzdro dla was.
 
Z tym samolotem to nie do końca tak. Leci wprawdzie po niebie, ale widzisz go (i słyszysz) przez "okno" ekranu telewizora. Nie dotyczy to tylko surroundów, które zwiększają immersję poprzez emisję dźwięków niezależnie od "okna" ekranu.

Inna sprawa, że co raz więcej rozwiązań bazuje na podniesionych głośnikach frontowych, niezależnych od frontów podłogowych :)
 
T
Czy stolik 90 cm szerokosci bd dziwnie wygladał pod tv wiszacym na scianie (55cali) ? bo mam taki stolik bardzo mi sie podoba a planuje zakup wiekszego tv.
 
Czy stolik 90 cm szerokosci bd dziwnie wygladał pod tv wiszacym na scianie (55cali) ? bo mam taki stolik bardzo mi sie podoba a planuje zakup wiekszego tv.

Wklej zdjecie stolika to ocenimy (+ jakas alternatywe dla niego). Tak na dobra sprawe nikt Ci na takie pytanie nie odpowie, kwestia gustu. Mialem juz stoliki ktore byly mniejsze jak szerokosc tv, mialem tez wieksze. To Tobie ma sie podobac, ja tam nie widze przeciwskazan. Wszystko zalezy od tego jaki efekt wizualny chcesz osiagnac.
 
Kupuj TV i się nie przejmuj. Nic nie jest wieczne. Jak z czasem uznasz że ładniej by wyglądał inny regalik RTV to sobie zmienisz. Dla sprzętu audio 90cm jest wystarczająco, więc pytanie czy nie śmiesznie by wyglądał stolik dużo szerszy, gdzie na środku by stał ampli, wzmak czy BD? Chyba że kupić taką komodę z półkami po obu stronach. Sam mam stolik 90cm, ale TV 42". Kiedyś planowałem taką momódkę/półkę RTV w kolorze wenge, ale dobraną pod wymiary klocków. Dużo zależy od wystroju wnętrza czy wielkości pomieszczenia.
 
Do góry