Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
dokładnie. A różnica w cenie spora. No i u mnie panele po tych kilkunastu latach były by w opłakanym stanie a ten gumolit jak nówka stale hehe
 
No nie wierze, fototapeta? Kurna, jeśli nas nie wkręcasz, to wygląda super realistycznie. Ja się zawsze zastanawiałem jak to jest z utrzymaniem czystości takich kamieni a w przypadku tapety problemu zbierającego się kurzu nie ma. Daj linka do takiej tapety jak możesz.
 
tak to jest fototapeta 3d ,zamawiałem ja gdzieś z netu 3lata temu, tylko tak barany ją pocieli że w żaden sposób nie było jej jak dopasować cegła w cegle, można zamówić z netu takie mnie to kosztowało 400zł
 
Ostatnia edycja:
muszę pobawić się 626-ką bo przy właczonych trybach dzwięku jest aż przesadnie z basem przy małej głośności , a znowu jak wyłączę to nie mam tej dynamiki...
trochę zabawy dziś będzie

Znam to doskonale :) Miałem podobnie. Onkyo i basowe kolumny - ten miks powoduje, że trzeba poznać dokładnie działanie wszystkich opcji :) Moja rada:

DynamicEQ może być włączone (wyłącza się tylko jak zacznie coś dudnić - u mnie bardzo rzadko, a jak się kolumny wygrzały po kilku miesiącach już jest super),
DynamicVol na off (light do cichych odsłuchów lub do programów tv, a heavy tylko w środku nocy jak chcesz słyszeć wszystkie niuanse w tym surroundy),
Dodatkowo jakbyś miał problemy to daj lekko bass na minus.
Dynamiką się nie martw. Ona jest, tylko trzeba podkręcić do minimum 44. Najlepiej od 55 w górę. Na 60 już ładnie zamiata nawet bez DynamicVol.
I bądź spokojny - bass management w Onkyo+Audyssey jest super przemyślany. Trzeba tylko poznać zasady :)
No chyba, że ktoś ma za duże kolumny względem pokoju - ale to już inna historia ;P

A ja o swoim dudnieniu, które było zaraz po zakupie dużo już na tym forum napisałem :) Bałem się nawet, że bedę zmieniał kolumny na inne, z przednim BR, ale dziś jest super. Dobrze, że nie zmieniałem :)

Dziś puściłem rano Thora, którego nagrałem jakiś czas temu na TVN HD. Miód :) A to tylko kablówka :)
 
widze ze masz konkret rozstaw, "scena" pelna para ;) , tylko powiedz mi, nie lepiej ta duzą komode przestawic z frontowej sciany, na lewa (tą w kolorze białym, widac ze jest miejsce), natomiast lewa kolumne nieco w prawo, tv wycentrowac, a prawa kolumne(ewentualnie) dac przed wysoka szafka, a szafke dosunac do samej sciany (prawej)? Bedziesz mial wszystko centralnie. Wersalke tez mozna z tego co widze lekko przesunac w lewo. Jeszcze mi powiedz, czy ampli sie tam nie dusi?

Niestety komoda na lewej ścianie się nie zmieści, a nawet gdyby się zmieściła to moja druga piękniejsza polowa raczej by zakwestionował to rozwiązanie;-) przy "planowaniu" tej ściany musiałem iść na kompromis z żoną:) Zdjęcie, które zrobiłem ze skosa trochę wyolbrzymiło ten efekt oddalenia jednej kolumny, tak w realu nie jest aż tak tragicznie. To mieszkanie i tak jest tymczasowe gdyż będę się budował i już jest w projekcie specjalny pokój nad garażem, który będzie przeznaczony do KD:-D

Co do ampa to po bokach ma ok 6 cm, które są schowane za tą frontową listwą, tak więc spoko ma czym oddychać.

W planach jest jeszcze player: Dune HD base 3D albo Mede8er MED800X3D

PS dzięki za cenne uwagi:)
 
[...] przy "planowaniu" tej ściany musiałem iść na kompromis z żoną:) [...] To mieszkanie i tak jest tymczasowe gdyż będę się budował i już jest w projekcie specjalny pokój nad garażem, który będzie przeznaczony do KD:-D
PS dzięki za cenne uwagi:)

Tak to jest z kobietami, z nimi zle, ale bez nich jeszcze gorzej ;) albo jak kto woli, z kobietami dobrze, bez nich jeszcze lepiej :)
Nowy dedykowany pokoj do KD to ucieczka do raju, szkoda ze nie kazdy moze sobie na to pozwolic :)
no ale nie ma co narzekac.
Panowie, wklejami fotki, cos ostatnio przycichlo? Czytam ze koledzy kupuja nowe zestawy, ale juz nikt nie chce sie pochwalic?
 
Też mam taki:) Długo szukałem fajnego stojaczka, aż wylukałem go na Allegro. Wtedy chyba też płaciłem ok. 100zł. Wykonanie super, a i piloty fajnie się trzymają. Nic się nie przegina, przewraca itp.
 
No wlasnie, te moje stojaczki sa niestabilne, trzeba usztywniac, a ten wystepuje jeszcze w kilku kolorach, bardzo fajny. Swoja droga, nie ma w sumie zadnego innego sensownego wyboru, tych stojaczkow wartych uwagi, a przy okazji zeby jakos wygladaly, jest jak na lekarstwo.
Przeciez jest tyle fajnych pomyslow na taki gadzet, a nikt z producentow nie chce sie podjac tego tematu. Szukalem swojego czasu tez na zagranicznych aukcjach i podobnie.
Moze cos ciekawego wypatrze na Targach, reklamuja sie na glownej stronie.
Wlasnie, wybiera sie ktos dzisiaj? Tak czy inaczej zdam relacje ;)
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie, te moje stojaczki sa niestabilne, trzeba usztywniac, a ten wystepuje jeszcze w kilku kolorach, bardzo fajny. Swoja droga, nie ma w sumie zadnego innego sensownego wyboru, tych stojaczkow wartych uwagi, a przy okazji zeby jakos wygladaly, jest jak na lekarstwo.
Przeciez jest tyle fajnych pomyslow na taki gadzet, a nikt z producentow nie chce sie podjac tego tematu. Szukalem swojego czasu tez na zagranicznych aukcjach i podobnie.
Moze cos ciekawego wypatrze na Targach, reklamuja sie na glownej stronie.
Wlasnie, wybiera sie ktos dzisiaj? Tak czy inaczej zdam relacje ;)

Nie idź strata czasu zajechałem około 12 jakiś dramat

Jedna biała atrakcja Panamera na baterie
 
Ostatnia edycja:
Może na Audio Show będzie okazja

Swoją drogą brak nam takiej imprezy która odbędzie się pod jednym dachem gdzie pokaże się kilku dużych dystrybutorów sprzętu nie tylko stereo ale też kina domowego Horn Audio Klan Eic

Audio Show ma nacisk na stereo i to jeszcze w kilku budynkach eh....
 
POMALU DOTARLEM DO KONCA ; ZOSTALO JESZCZE WSZYSTKO DOPRACOWAC ,ALE JUZ GRA I SWIECI:D





A tak wygloda przejscie z kina w pokoj dzienny


Narazie tyle , postaram sie wrzucic jakis link do filmu z efektem moich wypocin , ale musze go nakrecic wpierw :),
No i panowie i panie prosze o pochwalenie sie swoimi zabawkami , bo wiecej tu spamu niz konkretow:D
 
Ostatnia edycja:
Pieknie, kolejny forumowicz podołał i wykonczenie zgrało się ze sprzetem ;)
Marantz, Aurumki, gramofonik... :eek:k:
Mi sie podoba, nawet bardzo. Schludnie i elegancko.
Na pierwszych zdjeciach malo co widac, lub w cale, chyba ze chciales sie pochwalic niebieskim oswietleniem, to Ci się udało ;)
Co zasłania boki kadru na fotce z ekranem?
Ten pokoik gdzie masz monitorki i telewizor to oddzielne pomieszczenie czy to samo ale jakas inna sciana?
 
Ten sam pokoj , ale nie przemalowalem calego , bo niechcialem zrobic jaskini , cala rodzina musi tam funkcjonowac .
Wlasnie chodzilo o zaciemnienie strony gdzie jest ekran , udalo sie , odbicia prawie zlikwidowane , po prawej stronie jest regal .
Zdjecie robione z regalu gdzie wisi projektor , chcialem pokazac perspektywe z ktorej oglada glowny widz .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Aaa, też sprytnie. Ja tam lubię takie jaskinie. Czyli kanape masz w kształcie L. Jeśli kino to cale naglosnienie jest pod ekran i projektor i siedzisz na przeciwko ekranu, a jeśli widomości to tylko z tv i się przesiadasz na inny bok? ;)
Amy z czarnej płyty musi brzmieć bajecznie...
 
Mowie ze projektor to najlepsze rozwiazanie dla KD nie ma nic lepszego.... aby tylko miec malzonke ktora pojdzie na takie cos i mozna sie delektowac obrazem 120 cali :)
 
Do góry