nagrywarka Sony RDR-HX950

hobbit

New member
Tryb High-Speed

Czy ktoś może dla mnie sprawdzić czy po edycji materiału na hdd (wycięcie np. reklam) nagranego w trybie LP można go zgrać na DVD-RW
(tryb video) w trybie High-Speed?
 

amadeo

New member
ArtS007 napisał:
Czy dokładność co do klatki dla trybu VR jest zachowana w przypadku odtwarzania na innym odtwarzaczu?
Tego nie jestem w stanie sprawdzić. Niestety nie wszystkie urządzenia odtwarzają format DVD-R/RW VR np. mój odtwarzacz Cyberhome.

Dla 750 także szybkie kopiowanie z DVD na HDD zachowuje dokładność (zdaje się, że jest to jedyny rodzaj płyt tj. DVD-R/RW VR dla których możliwe jest w ogóle szybkie kopiowanie z DVD na HDD).
Testowałem płytę DVD-RW VR, finalizacja trwała 15 minut. Nawet po finalizacji istnieje możliwość edycji płyty.

Hobbit, sprawdzę wieczorem.

Amadeo
 

hobbit

New member
Ponieważ noszę się z zamiarem kupna tej nagrywarki mam jeszcze trzy pytania:
1. Czy jest możliwość seryjnego wycinania np. reklam z tytułu za jednym razem ( podczas jednej edycji tak jak jest to zrobione w LG RH188) ?
2. Czy ktoś próbował wymienić HDD w 750 na większy np 300GB ?
3. Czy napęd DVD jest to standartowy napęd komputerowy bo na zdjęciu niezabardzo to widać (a tak pozatym to jakiej firmy jest ten napęd) ?
 

amadeo

New member
hobbit napisał:
1. Czy jest możliwość seryjnego wycinania np. reklam z tytułu za jednym razem ( podczas jednej edycji tak jak jest to zrobione w LG RH188) ?
Tak (ale nie wiem jak to wygląda u LG). Co więcej jest też funkcja edycji rozdziału, w której możesz w jednym okienku tworzyć, łączyć, przenosić i kasować rozdziały. Funkcja ta występuje przy liście kopiowania, gdzie operacje są wirtualne, więc nie zniszczysz sobie przypadkowo oryginalnego materiału.

hobbit napisał:
2. Czy ktoś próbował wymienić HDD w 750 na większy np 300GB ?
Nie słyszałem o tym. Na pewno jest to możliwe ale nie jest trywialne tzn. nie wystarczy sama zamiana twardego dysku.

Amadeo
 

Geminek

New member
amadeo napisał:
Na pewno jest to możliwe ale nie jest trywialne tzn. nie wystarczy sama zamiana twardego dysku.
Aż tak bardzo to skąplikowali? :)

A to mam jedno ważne pytanie do użytkowników Sonego 750/950. Bo zdaje się, że one mają wejście USB. A jak by skorzystać z obudowy Wellanda ME-740AN. Ona ma i USB 2.0 i RJ45, a kosztuje w granicach 200-250zł. Jak ktoś ma zbędny dysk IDE nawet te 40GB, to może być ciekawy sposób na przenoszenie filmów z komputera na nagrywarke.
Sprawdzałem to już na jakiejś zwykłej Mancie z wejściem USB i ładnie odtwarza filmy z tej kieszeni (mimo że instrukcja twierdzi, że z USB można oczytać tylko zdjęcia i muzykę). :)
A co do Sony to mnie ciekawi czy po pierwsze też zobaczy taką podpiętą kieszeń i czy można przegrywać np. z USB na HDD i odwrotnie? Jak ktoś sprawdzał ze zwykłym pendrivem to proszę o jakieś info jak to działa. :)
 

amadeo

New member
Geminek napisał:
...
A to mam jedno ważne pytanie do użytkowników Sonego 750/950. Bo zdaje się, że one mają wejście USB. A jak by skorzystać z obudowy Wellanda ME-740AN.
...
Sony 750/950 ma dwa USB, jedno drukarkowe (standard PictBridge) i drugie uniwersalne.
Możliwe są tylko następujące operacje związane z USB:
- oglądanie zdjęc, odtwarzanie MP3 z USB
- kopiowanie zdjęć, MP3 z USB na HDD
- kopiowanie zdjęć z USB na DVD
- drukowanie zdjęć z USB lub HDD

Nagrywarka prawdopodobnie zobaczy przez USB twardy dysk (może będzie potrzebne zewnętrzne zasilanie tego dysku) ale tylko JPG i MP3.

To są wiadomości teoretyczne - z instrukcji. Ponieważ dysponuje obudową Wellanda z HDD to sprawdzę to praktycznie.

Amadeo
 

amadeo

New member
Mój Welland to 930U2 OTG i nie działa z 750. W setupie nagrywarki jest możliwość restartu USB ale nic to nie pomaga. Trudno mi stwierdzić czy to wina nagrywarki czy Wellanda.

Okazało się także, że dostęp do USB jest możliwy tylko przez funkcje:
- Szafa grająca (Jukebox), która widzi tylko MP3 (może jeszcze audio PCM?)
- Album ze zdjęciami (Photot Album), która rozpoznaje tylko JPG
Nie ma czegoś takiego jak ogólny widok zawartości zewnętrznego HDD.
Nie ma także możliwości przesyłania czegokolwiek na USB.

Amadeo
 

Geminek

New member
O, kurcze, ale lipa! :sad:
A już w myślach widziałem pod telewizorem nagrywarke Sony, a obok kieszeń Wellanda... :-(
Ajajajjjj... Dlaczego zawsze w jakiejś nagrywarce nie ma czegoś ważnego. :p I pewnie trzeba będzie kupić dwie nagrywarki lub nagrywarkę i odtwarzacz. :) Bo jedno dobrze nagrywa, a drugie wszystko i z wszystkiego odtwarza. :?
 
Ostatnia edycja:

xandra

New member
Jestem sczęśliwym posiadaczem tej nagrywarki :-(
próbuję skopiować filmy z płyty DVD, ale wszystki płyty które wkładam nie chcą się skopiowac na HDD, tylko jest możliwość kopiowania w czasie odtwarzania.
Czyli w czasie odtwarzania płyty mam nacisnąć na 1 sek przycisk DVD/SUB (piszę z pamięci), a więc naciskam jest napis kopiowanie ale po przerwaniu kopiowania nie ma nic nagranego na HDD.

Pomóżcie jak skopiowac filmy z płyty na dysk nagrywarki
 

amadeo

New member
xandra napisał:
...
Czyli w czasie odtwarzania płyty mam nacisnąć na 1 sek przycisk DVD/SUB (piszę z pamięci), a więc naciskam jest napis kopiowanie ale po przerwaniu kopiowania nie ma nic nagranego na HDD.
W czasie odtwarzania z DVD naciśnij przycisk HDD/DVD DUB (raz, nie trzymając przez 1sek!). Pojawi się się komunikat "Rozpocznij kopiowanie", który jest źle przetłumaczony - powinno być "Kopiowanie rozpoczęte".

Kopiowanie zawsze rozpoczyna się od początku, trwa w czasie rzeczywistym (poza pewnymi wyjątkami), trzymając przycisk HDD/DVD DUB przez 1sek zatrzymujesz kopiowanie. Przy tym sposobie kopiowania odtwarzaniem wskazujesz, który materiał chcesz przekopiować.

Czy wszystko jasne? ;)

Amadeo
 

xandra

New member
Dziękuję za podpowiedz z tym nagrywaniem podczas odtwarzania.

Czy jest jakaś reguła które płyty da się zgrać bezpośrednio na dysk a które trzeba zgrywać podczas odtwarzania?
 

amadeo

New member
xandra napisał:
...
Czy jest jakaś reguła które płyty da się zgrać bezpośrednio na dysk a które trzeba zgrywać podczas odtwarzania?
Na dysk twardy możesz kopiować dwoma metodami:
- przyciskiem HDD/DVD DUB - to robisz podczas odtwarzania
- za pomocą listy kopiowania - funkcja dostępna poprzez menu "Kopiowanie"

Są róznice w stosowaniu tych metod, szczegóły w instrukcji.

Amadeo
 

derian

New member
750 i łaczenie tytułów

Witam.
Moje menu edycji tytułów różni się od tego opisanego w instrukcji. Brak m.in. funkcji łączenia tytułów "combine" i wielu innych. Czy coś źle robię czy może są to różnice pomiędzy 750 i 950, bo instrukcja jest jedna. Ktoś napisał, że te modele różnią się jedynie wielkością dysku...

Pozdrawiam.
 
Do góry