nagrywarka Sony RDR-HX950

semi-dry

New member
amadeo napisał:
Nagrywarka posiada wejście i wyjście antenowe, dzięki czemu sygnał z kablówki dociera do nagrywarki i do TV ale materiał odtwarzany na nagrywarce nie jest przez przekazywany przez kabel antenowy do TV (brak modulatora). W Twoim przypadku musisz skorzystać z wejścia video w TV aby oglądać nagrania.

Amadeo

Dziękuję, zrozumiałem:)
 

woma

New member
Kilka pytań HX750

Drodzy Forumowicze.

Od dłuższego już czasu zastanawiałem się nad kupnem nagrywarki stacjonarnej DVD z HDD. Miałem kilka typów. Przez kilka dni byłem w posiadaniu TOSHIBA RD XV 47 KTE, ale z kilku względów urządzenie nie odpowiadało mi. Po zapoznaniu się z różnymi opiniami na temat SONY RDR-HX750 (między innymi na tym formum) i biorąc pod uwagę własne bardzo dobre doświadczenia z SONY, postanowiłem nabyć urządzenie. Oczywiście wcześniej zapoznałem się w miarę dokładnie z instrukcją (niestety w wielu miejscach bardzo pobieżną i niedokładną, napisaną raczej dla mało zaawansowanego użytkownika). Po kilku godzinach testów mam kilka pytań, na które nie znalazłem wystarczających odpowiedzi w instrukcji ani internecie. Oto one. Nadmieniam, że zestaw z którego korzystam to:

Nagrywarka SONY RDR-HX750
Telewizor SONY KDL 42 cale HH Ready (zakupiony 2 miesiące temu, dokładnego oznaczenia nie pamietam)
Dekoder satelitarny Cyfra+ PIONEER 1530 (2 x Scart)
Magnetowid SONY SLV-E800VC (2 x Scart)

Telewizji naziemnej nie odbieram z uwagi na specyficzne ukształtowanie terenu (mogę odbierać tylko satelitę).

1. Czy warto zakupić kabel HDMI do połączenia urządzenia z telewizorem. Teraz korzystam ze Scart. A może Component (czym wtedy najlepiej podłączyć Audio). Na stronie Sony zalecają w kolejności malejącej jakości: HDMI, DVI, Component, SCART.

2. W tej chwili mam następujące połączenie: Dekoder - SCART-HX750-SCART-Telewizor. Jak w to wszystko wpiąć magnetowid? Potrzebuje z niego zgrać w formacie cyfrowym trochę taśm, jednocześnie oglądając coś z DVD lub dekodera.

3. W opisie nagrywania Synchro Rec (str. 49/50) jest podane, że należy nacisnąć na 3 sekundy REC STOP. Wtedy urządzenie ma się wyłączyć i czekać na włączenie dekodera (oczywiście dekoder powinien być wyłączony). Niestety, u mnie to tak nie działa! Muszę wejść w Menu , Timer recording i wybrać Synchro rec. Wtedy faktycznie urządzenie się wyłącza z zapalonym wskaźnikiem SYNCHRO REC i czeka na sygnał (włączenie) dekodera, a po włączeniu dekodera (ustawiłem sobie w nim listę nagrań) automatycznie włącza się HX750 i rozpoczyna nagranie. Wada czy coś robię nie tak? Przeczytałem wszystkie uwagi w tym temacie z dokumentacji, i wszystko powinno być ok.!

4. Czy można zgrywać w tle film w formacie DVD-Vide? Chodzi o to, aby film zgrywał mi się (z obniżeniem jakości do np EP lub LP) na dysk, a ja oglądał bym w tym czasie coś z dekodera. Ni jak nie udało mi się tak ustawić urządzenia. Zgrywanie tego typu filmów możliwe jest chyba tylko podczas odtwarzania (nie możn zgrać z menu Kopiowanie). A to spora niedogodność!

5. W jakim formacie (jakości) zapisywać materiał. Ja wim, że zaraz ktoś odpowie iż to jest tylko i wyłącznie mój wybór. I to prawda! Jednak mimo wszystko proszę o poradę. Nie zależy mi jakoś na super jakości. Z drugiej strony nie mam ochoty męczyć oczu kiepskiej jakości nagraniem. Z trzeciej (hi hi) gromadzenie setek płytek z jednym filmem jest uciążliwe. Chętnie nagrywał bym w takim formacie aby na płytce DVD zmieściło się kilka filmów. Proszę o poradę. Z moich prób wynika że chyba EP/LP. Dodam jeszcze, że film kompresowany XVID 544x304 25.00fps 908Kbps, czas trwania 1h30m, rozmiar 733 MB ma jak dla moich potrzeb przyzwoitą jakość. W takim formacie na płytce mieści się około 8h nagrań. Jak zrobiłem próbę z trybem SLP (czyli porównywalny stopień kompresji, na płytce powinno się zmieścić 8h), to jakość nagrania była niestety bardzo kiepska (w każdym razie dużo gorsza od opisanej powyżej XVID).

6. Jaka jest rozdzielczość (w pikselach) nagrywanego materiału w poszczególnych trybach nagrywania.

Pozdrowienia: dudus
 

pisk

New member
Niestety odpowiem półsłówkami, czas goni:
Ad.1 Warto. Oczywiście HDMI, bo wtedy będziesz miał audio+video jednym kablem - jak teraz scart.

Ad. 2. Magnetowid kablem scart do nagrywarki (najlepiej pod wejście euro). Niestety, albo pozostaje wachlowanie kablami albo nalezy pogodzic sie z gorszą jakością z dekodera albo magnetowidu (podłączonego pod wejscie component Line2)

Ad. 3. W tej chwili nie mam dostepu do nagrywarki, by sprawdzic. [Edit] U mnie działa. Kluczowe słowo w zdaniu z instrukcji: Na 3 sekundy naciśnij przycisk REC STOP na rekorderze.

Ad.4. Chyba się nie da. Po prostu tak to jest zrealizowane, że nagrywarka odtwarza płytę DVD w celu jej skopiowania. Musisz osobnym kablem (2 scart lub antenowy) podłączyć dekoder do TV.

Ad.5. Porównujesz 2 róźne metody kompresji, nagrywarki w MPEG-2 i xvid w MPEG-4. Porównywanie rozmiarów jest bez sensu. A odpowiedź udzieliłeś sobie sam :mrgreen:.

Ad. 6. Instrukcja, str. 113
 
Ostatnia edycja:

bartik

New member
sygnał HDMI>DVI

Witam,
Posiadam Sony model HX750.
Kupując nagrywarkę nie doczytałem :???: w instrukcji (str.17), że cyt.:
"Gniazda HDMI OUT (połączenie E) nie można łączyć z gniazdami DVI, które nie są zgodne z technologią HDCP (na przykład gniazdami DVI monitorów komputerowych)."
Słowa z instrukcji potwierdziły się i po podłączeniu nagrywarki, na moim monitorze z gniazdem DVI (Apple Cinema Display HD 23) niczego nie ujrzałem.

I tu moje pytanie : czy istnieje jednak jakiś sposób na przesłanie sygnału z nagrywarki przez wyjście HDMI na monitor z gniazdem DVI np. jakiś konwerter sygnału wyżej wspomnianej technologii HDCP? Może jednak poddać się i przesłać obraz w niższej rozdzielczości innym wyjściem (czy komponent)?
Dodam, że monitor bez problemu użytkuje z komputera poprzez wyjście HDMI plus przejściówka HDMI>DVI (ale może to zupełnie inny sygnał i nie ma powiązania z tematem).

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

woma

New member
Smierc ???

Cos jakby watek umieral? Zadnych odpowiedzi! Pytan tez jakby mniej! A ja mam nastepnych kilka dot. HX750, ale nie wiem czy jest jeszcze ktos kto ten watek przeglada i odpowiada.

Pozdrowienia: Dudus
 

woma

New member
HX750 cd.

Witam.

No więc następna grupa pytan dot. HX7500

1. Wracam do tematu jak podłączyć zarówno dekoder satelitarny jak i magnetowid. Line1 IN najwyraźniej jest przyporządkowane do gniazda SCART. Wygląda mi na to, że Line2 IN to wejścia cinch z przodu. To dość mało wygodne aby na stałe podłączyć magnetowid z prrzodu! A ciągłe przełączanie kabli też niezbyt poręczne. Czy nie da się magnetowidu podłączyć gdzieś z tyłu? Ewentualnie czy jeżeli telewizor podłączę po HDMI, to SCART LINE1 będzie do wykorzystana dla magnetowidu? Ewentualnie mogę zrobić tak. Podłączę dekoder przez SCART do magnetowidu, a z niego wyjdę drugim SCART'em do HX. Telewizor podłączę niezależnie SCART'em z drugiego wyjścia dekodera do drugiego wejścia SCART. Ale wszystko zaczyna być wtedy dość mocno skomplikowane.
2. Podczas nagrywania na HDD z magnetowidu podłączonego do Line2 IN nie można przełączyć się na oglądanie sygnału z Line1 IN. A to już duży problem! Chciałbym bowiem przegrywać sobie film z magnetowidu w tle, a w tym samym czasie oglądać coś z dekodera. Oczywiście jeżeli zrobię tak jak opisałem w drugiej części pkt.1 to problemu nie będzie. Ale tak dla ciekawości, da się coś z tym zrobić?
3. Formatowanie płyt. Dokładnie chodzi mi o istotne różnice pomiędzy formatem VR i Video. Testy wykonywałem na płytach DVD+RW i DVD-RW. Oba rodzaje płyt można formatować w obu trybach. Tryb VR okazał się mało przydatny, gdyż tak nagrane płyty nie nadawały się do odczytania w komputerze. Tak więc pozostańmy przy trybie Video.
Płyta DVD+RW nie musiała być finalizowana po nagraniu filmów, ale wszystkie filmy (jeżeli wskazałem kilka) zostały zlepione do jednego pliku .vob, wadliwie zresztą odczytywanego na kompie (Media Player Clasic, Virtual Dub, itd.). Wydaje się że źle jest ustawiona długość całkowita nagrania. Tak więc nagranie było też mało przydatne (chyba że nagrywamy tylko jeden plik).
Płyta DVD-RW musi być finalizowana, inaczej nie można jej odczytać w kompie. Jednak po finalizacji wszystkie pliki są Ok. (czyli znajduję tyle prawidłowych .vob ile filmów zgrałem). Poza tym tylko na takich płytka wszystkie filmy, niezależnie od jakości nagrywania można przegrywać w trybie szybkim. Na +RW część filmów jest przegrywana wyłącznie w czasie rzeczywistym. Reasumując, z płytek RW wyłącznie -RW nadają się do pracy! Jedynym mankamentem jest koniecznośc finalizacji. Czy moje spostrzeżenia są słuszne? Czy też coś przeoczyłem?

Pozdrowienia: Dudus
 
zakup RDR-HX950 za granica

Witam,

czy moze mi ktos doradzic, czy warto te DVD kupic np. w Niemczech za kwote okolo 1000-1100 zl ? Co z gwarancja - powinna byc 2 lata ?
Co z funkcjonalnoscia, jezykiem obslugi ?
Czy sa moze jakies inne przeciwskazania ?

dziekuje, pozdrawiam,

Marcin
 

Geminek

New member
A czy ktos juz znalazl kod do pilota, zeby dzialal z TV Sharpa X20E? :)
Przelecialem wszystkie od 1 do 150 i nic, zaden nie dziala. :p
 

louis66

New member
witam....mam pytanie nastepujace...czy jest jakis sposob aby nagrywarka przy odtwarzaniu plikow muzycznych z CD lub pamieci USB pokazywala na TV ich tytuly i wykonawcow?
 

kony68

New member
Witam Forumowiczów

Mam może trochę nietypowe pytanie, ale chcę kupić HX 950, Sharp'a 32 RD2E i "N" i fajnie by było, by to razem bez zastrzeżeń współpracowało - może Ktoś z Szanownych Forumowiczów ma w tej sprawie doświadczenie? Proszę o odpowiedź i ew. rady lub doświadczenia we współpracy. Z góry dziękuję.
 

TaSch

New member
Witajcie,
przeglądnałem ten wątek (uff)... mnóstwo informacji. ale proszę odpowiedzcie.

1/ sony HX750 czy panasonic EH57 ?
2/ pragnę podłaczyc do:

źródła: Antena analogowa dachowa, Tuner Cyfra+ (dekoder pionier)
a/ odbiornik:
stary (jary) 21" Sanyo (we:antena, video in, audio in)
dodatkowo:
b/ dźwiek na amplituner (cinch Left Right)
c/ sygnał a/v na magnetowid

oto schemat:
Graphic2.jpg


da się? czym ewentualnie skutkuje?

pozdrawiam
TAD
 

MirMiras

New member
Problem z DVD menu

Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nagrywarki hx750. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu ale pojawił się pewien problem.
Dość uważnie przestudiowałem opisy dotyczące tego sprzętu znajdujące się na tym forum i jeśli nic nie przegapiłem to nie ma tu żadnej informacji na temat problemów z odtwarzaniem oryginalnych plyt DVD z filmami.
To znaczy, kłopoty zaczynają się kiedy wykonam następującą sekwencję czynności:
- wkładam oryginalną plytę DVD z dowolnym filmem
- zamykam tackę - film startuje automatycznie to znaczy do momentu pojawienia się menu
- włączam play i film jest odtwarzany - jeśli teraz nacisnę przycisk Menu - na ekranie TV pojawia się Menu płyty
- jeśli jednak nacisnę klawisz Stop na pilocie a potem klawisz Menu to na ekarnie pojawia się jakieś mętne mleko (kolor szary mocno wymieszany z białym)
- ponowne naciśnięcie klawisza Play powoduje powrót do odtwarzania filmu ale w żaden sposób nie mogę wejść z powrotem do Menu - nawet poprzedni sposób z włączeniem bezpośrednio klawisza Menu w trakcie odtwarzania daje efekt szarego mleka na ekranie
- żeby ponownie uzyskac menu na ekranie trzeba wysunąć i wsunąć tackę z płytą


Może ktoś z użytkowników się spoktał z tym problemem ? Zamierzam udać się do Sony Center i sprawdzić czy na innych modelach pojawia się podobny problem. W sumie nie jest to wielki kłopot jeśli się nie wciska klawisza stop podczas projekcji filmu DVD ale trochę mnie to drażni kiedy się zapomnę np. podczas oglądania serialu kiedy wielokrotnie korzystam z Menu.

Pozdrawiam
MirMiras
 

TaSch

New member
MirMiras napisał:
Witam,
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem nagrywarki hx750. (....)

Pozdrawiam
MirMiras
1/ od jak dawna posiadasz?
2/ z czym miałeś najwieksze problemy (od instalacji do satysfakcji) ;)

pozdrawiam
TAD
(planujący zakup)
 

slimor

New member
Czy któras z nagrywarek DVD z HDD do 1500zł ma możliwość podłączenia
zew dysku na USB
i oglądania z niniego DIVX? oglądania divx z pendrive?
reszte już doczytałem i wydaja sie dobre propozycje.

> Panasonic DMR-EH68
> Pioneer DVR-555 H
> Pioneer DVR-560HX

> SONY RDR HX 950



Czy będzie można używać jednego pilota?
Która z nagrywarek ma największe, najwyraźniejsze litery w menu? i
najprostszą obsługę?
 

discover99

New member
slimor napisał:
Czy któras z nagrywarek DVD z HDD do 1500zł ma możliwość podłączenia
zew dysku na USB
i oglądania z niniego DIVX? oglądania divx z pendrive?
reszte już doczytałem i wydaja sie dobre propozycje.

> Panasonic DMR-EH68
> Pioneer DVR-555 H
> Pioneer DVR-560HX

> SONY RDR HX 950



Czy będzie można używać jednego pilota?
Która z nagrywarek ma największe, najwyraźniejsze litery w menu? i
najprostszą obsługę?


Panasonic EH58 odtwarza bez problemu divx z pendrive więc EH68 pewnie też , menu jest intuicyjne, tylko zauważyłem podczas odtwarzania filmu z płyty DVD ze brak jest jakiegos paska lub informacji o czasie pozostałym do końca filmu tylko jest aktualny czas projekcji.
W sony miałem pasek postepu a tu w panasie nie ma...
 
Do góry