nagrywarka Sony RDR-HX950

Moirte

New member
Jak lepiej zgrywać

Podepne się tu aby nie zakładać osobnego wątku
jak zgrywać filmy z Magnetowidu na płyte DVD
i Jak zgrywać z kamer cyfrowej na DVD

Chodzi mi co lpeiej dla jakości materiału zgrac wszystko na HDD a potem na DVD czy odrazu na DVD.
jak uzyskam lepszą jakość w pierwszym jak i w drugim przypadku

Jak podpiąc to wiem :) mam RDR HX 750
dzięi pozdrawiam
 

Jacekb

New member
Wnioski z forum

Witam!
Czytam forum i jestem w szoku wiele pytań i odpowiedzi nie znalazło by sie na forum jakby ludzie czytali instrukcje np: jak można nastawiac timer z wyprzedzeniem 1-2 minuty:?: i pisaniem że nie działa , ja jestem zainteresowany kupnem nagrywarki wacham się między Sony RDR-HX950 a Panasoniciem DMR EH 67 i taka informacja to minus dla sonego i dopiero po przeczytaniu kilku stron sprawa sie wyjaśnia. Więc apeluje dokładniej testujcie swoje nabytki a dla nas wszystkich wyjdzie to na dobre.
Przepraszam jeżeli ktoś odbierze ten komentarz za złośliwy:)
 

pisk

New member
Jacekb napisał:
Witam!
Czytam forum i jestem w szoku wiele pytań i odpowiedzi nie znalazło by sie na forum jakby ludzie czytali instrukcje np: jak można nastawiac timer z wyprzedzeniem 1-2 minuty:?: i pisaniem że nie działa
Taaak? Ponieważ to ja walczyłem z tym timerem, to nie odmówię sobie lekko złośliwej odpowiedzi.
:mrgreen:
Pokaż mi, gdzie w instrukcji jest opis tego, że timer tak się zachowuje?
Jacekb napisał:
, ja jestem zainteresowany kupnem nagrywarki wacham
waham
Jacekb napisał:
Przepraszam jeżeli ktoś odbierze ten komentarz za złośliwy:)
Ależ proszę bardzo.:D
 

Kris888

New member
Telewizor Sony KDL 26T3000 mam połączony z nagrywarką Sony RDRHX950 kablem HDMI, czy to jest powodem że nie mogę w telewizorze zmienić format obrazu, gdyż mi pokazuje komunikat że funkja jest niedostępna? Zmieniałem ustawienia w nagrywarce i w TV ale bez rezultatu.
 

wlodek67

New member
Bardzo interesujący temat, wraz z instrukcją pogłębiłem swoją wiedzę.
Ale mam pytanie, nie znalazłem tego na forum, ani w instrukcji. Chodzi mi mianowicie, czy jest kod bym mógł z jednego pilota obsługiwać nagrywarkę i telewizor LCD Sharp. Przepraszam za swoją indolęcje i proszę o odpowiedź.
Dzięki.
 

pisk

New member
Te numerki jakieś takie niepokolei. O ile dobrze pamiętam, to mój Philips działa z kodem nie-philipsowym (bo philipsowe nie działały).
 

wlodek67

New member
Ale w starszych modelach nagrywarek sony jest to kod 29, tak przynajmniej wyczytałem w angielskiej instrukcji. Czy ktoś mógłby to potwierdzić.
Dzięki.
 

pisk

New member
Ciężko będzie znaleźć kogoś na forum, kto będzie miał taką konfigurację jak Ty. Pozostaje wycieczka do jakiegoś MM czy Saturna i zgwałcenie sprzedawcy o sprawdzenie.
 

the

New member
amadeo napisał:
Z kolorami radzę sobie tak:
-po konwersji edytuję notatnikiem plik .idx i w wierszu ze słowem palette zmieniam pierwsze cztery kolory na 828282, 000000, ffffff, 828282, które ustaliłem metodą prób i błędów ponieważ zupełnie nie rozumiem jak działa tutaj paleta kolorów

Testowanie na nagrywarce jest b. proste gdyż okazało się, że chociaż każda para plików idx/sub musi mieć tą samą nazwę to te nazwy nie muszą być identyczne z nazwą filmu i może ich być wiele np:

film.avi
times1.idx
times1.sub
times2.idx
times2.sub
arial1.idx
arial1.sub

Klawiszem Subtitle można je wszystkie wybierać podczas trwania filmu (podczas pauzy widać jak zmieniają się napisy tekstowe - graficzne nie). W przypadku kilku filmów lepiej jest je umieścić w osobnych katalogach.

Amadeo

Niestety u mnie powyższa metoda nie działa, robię dokładnie tak jak piszesz ale napisów nie widać niesiety:(
 

amadeo

New member
The,

Trochę czasu już upłynęło, przypomnij mi temat podając po krótce swoje kolejne czynności.

Amadeo
 

semi-dry

New member
Sony RDR 750/950 vs Samsung

Szanowni Eksperci i Użytkownicy nagrywarek,
mam następujący problem. Mój magnetowid vhs dobiega swoich dni. Po naradzie wojennej zdecydowaliśmy, że kupujemy nagrywarkę dvd. Po przejrzeniu tego i sąsiednich wątków mój wstępny wybór padł na Sony 750/950 albo Samsung hr757 (nie chciałbym wydać więcej niż 1300 zł).
Który Waszym zdaniem powinienem wybrać?
Sygnał TV pobieram z kablówki UPC a telewizor to antyk pamiętający początki wolnej Polski (nie ma nawet scarta ale obraz jest ciągle b.dobry), nagrywarka pełniłaby rolę tunera.
Którą z wymienionych byście polecili ze względu na łatwość obsługi-przystępność instrukcji i menu dla "szarego" użytkownika, uniwersalność, głośność w trakcie pracy (oglądanie nagranych rzeczy, nagrywanie w nocy)...
Czy o czymś jeszcze zapomniałem?

Pozdrawiam
 

pisk

New member
A masz w TV jakieś inne wejście niż antenowe?
Bo jeśli nie, to zapomnij o Sony - nie posiada modulatora.
Nie wiem jak Samsung - ale podejrzewam, że podobnie.

Ja wybrałem Sony.
 

semi-dry

New member
pisk napisał:
A masz w TV jakieś inne wejście niż antenowe?
Bo jeśli nie, to zapomnij o Sony - nie posiada modulatora.
Nie wiem jak Samsung - ale podejrzewam, że podobnie.

Ja wybrałem Sony.

Są, audio i video we i wy.

Przeglądałem instrukcję od sony i tam jest pokazane że można łączyć nagrywarkę z TV przez gniazdo antenowe.

Dzięki za odzew
 

amadeo

New member
semi-dry napisał:
Przeglądałem instrukcję od sony i tam jest pokazane że można łączyć nagrywarkę z TV przez gniazdo antenowe.
Nagrywarka posiada wejście i wyjście antenowe, dzięki czemu sygnał z kablówki dociera do nagrywarki i do TV ale materiał odtwarzany na nagrywarce nie jest przez przekazywany przez kabel antenowy do TV (brak modulatora). W Twoim przypadku musisz skorzystać z wejścia video w TV aby oglądać nagrania.

Amadeo
 

lampik

New member
Dekoder telewizji "n"+TV LCD Sony KDL-32D3000+nagrywarka HX950

Witam mam połączony tv z dekoderem przez kabel HDMI.Moje pytamie brzmi jak mam połączyć te trzy urządzenia kóre podałem w tytule żebym mogł nagrywać programy z dekodera telewizji "n".
 

lampik

New member
Podłączenie

Witam mam podłączony dekoder telewizji "n" z tv LCD Sony KDL-32D3000 kablem HDMI.Mam nagrywarke HX950 i moje pytanie brzmi jak połączyć te trzy urządzenia żebym mogl nagrywac programy z dekoderu telewizji "n".
 
Do góry