nagrywarka Sony RDR-HX950

kola01

Well-known member
Bez reklam
Marek Widurek napisał:
Czyli mam nie przejmować się informacją z instrukcji, że ten soft jest tylko do serii x70?

Nagrywałeś w dwóch etapach - czyli najpierw 1.63 potem 1.65?

Dokładnie tak. W 970-tce może być taki sam firmware. Różnica między 950 a 970 może być na tyle niewielka, że nie wymaga korekty w firmaware. Też mnie to trochę zaniepokoiło ale zaryzykowałem i opłaciło się, tzn. mam nadzieję, że się opłaciło bo do dziś nie zauważyłem nawet najmniejszej zmiany na nowym sofcie poza zmianą cyferek w menu prze wersji firmware ale nie zauważyłem też nic co by się pogorszyło. Mam jedynie wrażenie, że nagrywarka jakby trochę szybciej się uruchamia ale może tylko wydaje mi się.
 

mr_sepi

New member
Mozna zgrywac z DVD lub pena divx na HDD

Witam

Mam pytanie ( jesli juz bylo to sorrki ale watek ma juz 33 strony ). Czy da sie zgrac z DVD lub pena divx na HDD zeby pozniej sobie odtworzyc ??

pozdro
mr_sepi
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
mr_sepi napisał:
Witam

Mam pytanie ( jesli juz bylo to sorrki ale watek ma juz 33 strony ). Czy da sie zgrac z DVD lub pena divx na HDD zeby pozniej sobie odtworzyc ??

pozdro
mr_sepi
Ani z pena ani z płyty nie da się zgrać filmu na HDD. Z pena nawet nie da się odtworzyć filmu. Tylko jpg lub MP3. Jest to chyba największa wada tej nagrywarki. Kopię płyty CD lub DVD na HDD można zrobić jedynie odtwarzając film na innym urządzeniu a w nagrywarce włączyć zapis ustawiając port wejściowy.
Można natomiast bez problemu wypalić na płycie film nagrany wcześniej na HDD nagrywarki o ile się on oczywiście zmieści. Zależy to jak mocno on został skompresowany na dysku przy zapisie. Jeśli film się na płycie nie mieści (nagrywarka o tym wcześniej informuje) to trzeba wybrać tryb zapisu z ponowną kompresją i wtedy materiał żródłowy, który już przecież był wstępnie kompresowany jest kompresowany ponownie ale jeszcze bardziej. Zastosowane podwójne kompresje powodują, że film nagrany na płycie często nie nadaje się już do oglądania. Warto więc nagrywając film na HDD i planując jednocześnie jego późniejsze nagranie na płytę wybrać taki stopień kompresji aby wszystko się zmieściło na płycie. Ja nagrywam na HDD wybierająć tryb SP lub LSP.

Mam nadzieję, że zabrzmiało to w miarę czytelnie. Jeśli nie to proszę śmiało pytać.
 

raike

New member
Problemy z upgrade

Prosze o pomoc co mam zrobic podczas aktualizacji hx750 wysunelo mi tcke i w tym czasie jak wysunelo juz tacke wylaczyli mi prad i po wlaczeniu odtwarzacz nie reaguje wyswietla sie tylko welcome co j mm zrobic w tkiej sytuacji??
 

tomas26

New member
aktualizacji już nie zrobisz bo sony 750 nie z czyta ci płyty , musisz oddać do servisu.
Po zrobieniu update frimwara 1.69 za uwarzyłem lepsza odtwarzanie filmów divx bo teraz rozpoznaje czy jest film w NTSC lub PAL , włącza się nie co szybciej i nie wielkie zmiany w menu
 

michnix

New member
Witam wszystkich.
Mam dwie sprawy.

1. Czy po wgraniu tego nowego softu zmieniło się coś w kwestii napisów. Czy dalej przy oglądaniu DivX trzeba używać lupy?

2. Od jakiegoś czasu pokazuje mi się napis "zaleca się optymalizację HDD".
Po jej wykonaniu nic się nie zmienia! Napis dalej się pojawia. Wie ktoś co to może być?
HDD nawala czy elektronika, a może coś innego?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Udalo sie komus zmienic dysk w tej nagrywarce? Czy nagrywarka po zobaczeniu nowego HDD sama go zainicjuje?
Wpakowal bym chetnie Samsunga 1TB F2EG do srodka. Pojemny, bezglosny i o dziwo tani dysk (300zł). Wnerwia mnie trochę buczenie obecnego, oryginalnego dysku.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Iwan89 napisał:
Czy aktualizacji można dokonać za pomocą DVD-RW?

Ja robiłem na CD-RW i poszło więc myślę, że na DVD-RW też nie będzie problemu.


Ponawiam pytanie: czy i jak w nagrywarce można zmienić dysk twardy? Czy nagrywarka sama zainicjuje nowy dysk, założy partycję itp.?
 

amadeo

New member
kola01,

Nie wymieniałem dysku, wiem tylko, że sama zamiana (fizyczna) nie wystarczy. Istnieje zabezpieczenie przed kopiowaniem (CPRM). Jeżeli wiesz jak to obejść to dalej inicjalizujesz HDD za pomocą komendy Disc Setup/Format HDD.
 

michnix

New member
kola01 napisał:
Ponawiam pytanie: czy i jak w nagrywarce można zmienić dysk twardy? Czy nagrywarka sama zainicjuje nowy dysk, założy partycję itp.?

Da się wymienić dysk twardy, ale sprawa nie jest taka prosta.
Na zagranicznych forach ludzie podają, że z powodzeniem wymieniają twardziele na większe, nawet 1TB.
Można to zrobić na dwa sposoby.

1. Przy pomocy pilota serwisowego lub pilota harmony + kody
2. Przy pomocy palmtopa z IRDA, laptopa z IRDA lub komputera i nadajnika IRDA podłączanego do portu COM oraz programu emulującego pilota serwisowego.

Pierwszy sposób jest najprostszy.
Przez internet można nawet niedrogo kupić pilota serwisowego w USA. Sam bym to zrobił ale niestety angielski nie ten.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
michnix napisał:
Da się wymienić dysk twardy, ale sprawa nie jest taka prosta.
Na zagranicznych forach ludzie podają, że z powodzeniem wymieniają twardziele na większe, nawet 1TB.
Można to zrobić na dwa sposoby.

1. Przy pomocy pilota serwisowego lub pilota harmony + kody
2. Przy pomocy palmtopa z IRDA, laptopa z IRDA lub komputera i nadajnika IRDA podłączanego do portu COM oraz programu emulującego pilota serwisowego.

IRDa to żaden problem. Kosztuje grosze, zapinasz do kompa, przestawiasz jedną opcję w biosie i działa. W starych kompach były gotowe piny na płycie do podpięcia IRD'y. Tylko trzeba mieć ten program i znać częstotliwości sygnałów potrzebnych do uruchomienia menu serwisowego. Przydałby się też jakiś opis co i w jakiej kolejności wcisnąć/wybrać itp.

kola01
 

michnix

New member
kola01 napisał:
IRDa to żaden problem. Kosztuje grosze, zapinasz do kompa, przestawiasz jedną opcję w biosie i działa.
kola01

Niestety ale jest problem. To nie może być IrDA podłączana przez USB, a obecnie tylko takie sprzedają. Musi to być wersja na "com" albo tak jak piszesz podłączana do pinów na płycie głównej.
Program pracuje pod DOSem.
Potrzebny jest więc stary sprzęt.
Na tym forum jest opis co i w jakiej kolejności, program, kody, instrukcje itd.
ww w.avforums.com/forums/dvd-blu-ray-recorders-recording-media/675639-succesful-upgrade-hdd-rdr-hxd970-7.html#post6175391.


Według mnie najlepiej zakupić pilota serwisowego za 12$ + transport.
ww w.nexttronics.com/catalog/sony/J/J6090203A.htm

Może ktoś z forum się zdecyduje i potem odsprzeda lub wypożyczy:)
Sam bym to zrobił ale niestety mój angielski jest kiepski.

ww w.veg.nildram.co.uk/remote.htm
ww w.avforums.com/forums/dvd-blu-ray-recorders-recording-media/675639-succesful-upgrade-hdd-rdr-hxd970-7.html


p.s.
Niestety linki w takiej formie bo filtr inaczej nie pozwala:)
 

holy diver

New member
Pisaliście o możliwości upgrade firmware ale nie mogę się dogrzebać pod podanymi adresami. Skąd to można pobrać i jakie w ogóle są różnice między oprogramowaniem.
Pozdrawiam
 

Paollo

New member
Czy wątek umarł? Gdzie pojawiają się nowe firmware'y lub gdzie ich szukacie? Może pojawił się nowszy firmware (1.70 czy przełomowy, o którym były rumours 2.00)? Pozdrawiam
 

Lapa77

New member
Czy w hx750 można zgrywając obraz przez iLink z kamery dodać podkład muzyczny z innego źródła? (opcja mix stereo?)

Jeżli można, to jak to poustawiać?:confused:
 

Bracket

New member
Witam
Powróciłem do tematu nagrywarki po 2 latach jej użytkowania.
Ogólnie jestem zadowolony z niej (nagrywam codziennie wiadomości- nigdy nie mogę znaleźć czasu o 19.30)i służy jako odtwarzacz dla dzieci(bajki).Divx-y odtwarza dobrze ( nie używam napisów tylko lektora) ale ostatnio po ściągnięciu bajki - brak możliwości odtworzenia tego formatu.
moje pytanie:
1. dla jakiej wersji divx (3,4,5,-6?) jest soft?
2. Czy aktualizacja firmware ( o ile jest dostępna i gdzie?) coś w tym temacie zmienia?
Jeśli ktoś ma informacje proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Brack :cool:
 
Do góry