Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

SabaT74

New member
moze jakis "Authoring" na EH65 ?

Witam..interesuje mnie jak wyglada sprawa zgrywania "rodzinnego" materialu filmowego na nosniki DVD w panasku EH65....czy istnieje jakas mozliwosc tworzenia menu i prostego opisywania chapterow? jesli tak to jak bardzo jest to "rozbudowane" pod wzgledem funkcjonalnym i graficznym?
Podobne pytanie juz padlo ale bez odpowiedzi.
Dzieki za wklad i zaangazowanie:D
 

Kemp

New member
EH65 ma 1 typ graficzny w 9 wersjach kolorystycznych dla Top Menu. Każdy tytuł chaptera lub płyty można opisać do 44 znaków. Dla ułatwienia jest "Lista tytułów", w której umieszcza się często powtarzaną nazwę. Korzystanie z listy jest bardzo proste przy kolejnej edycji nazwy tytułu płyty czy chaptera (również dla nagrań na HDD).
 

SabaT74

New member
wielkie dzieki za odpowiedz i jeszcze dwa pytanka uzupelniajace:)
1. Czy jest mozliwosc przy nazwach rozdzialow umieszczenia powiedzmy kilkunastosekundowej miniaturki video z danego rozdzialu?
2. Czy jest lub bedzie mozliwosc ladowania do panaska alternatywnych schematow graficznych do authoringu?
Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam
 

Kemp

New member
SabaT74 napisał:
1. Czy jest mozliwosc przy nazwach rozdzialow umieszczenia powiedzmy kilkunastosekundowej miniaturki video z danego rozdzialu?
Jest możliwość zmiany i edycji miniaturki dla każdego z rozdziałów. Wybierasz sobie daną scenę z rozdziału i masz możliwość wklejenia jej jako miniaturkę.
SabaT74 napisał:
2. Czy jest lub bedzie mozliwosc ladowania do panaska alternatywnych schematow graficznych do authoringu?
Z tego co wiem to "formalnie" takiej funkcji nie ma i Panasonic nie zamierza zmieniać softu. Kompletnie się nie znam na tych "alternatywnych sprawach" więc być może ktoś inny pomoże.
Pozdrawiam,
 

Emilius

New member
Rola tunera

Witam.
Czy Panasonic DMR-EH65 ma też tuner cyfrowy tak jak DMR-EH60?
Czytałem w testach tego drugiego, że dzięki cyfrowemu tunerowi jakość jest jeszcze lepsza.
Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie jeśli ma się dekoder (jak w "n" czy "cyfrze+")? Czy jak sygnał idzie z dekodera to ten wewnętrzny tuner cyfrowy nagrywarki jest w ogóle używany?
Czy nagrywając coś z dekodera można jednocześnie oglądać inny program z TV?
Jakie są jego możliwości w stosunku do HDTV? Czy przetwarza sygnał programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości? Czy może być więc pośrednikiem (bez spadku jakości) między takim dekoderem a TV, czy dekoder podłącza się jeszcze niezależnie do TV?
Czy jeśli przyjmuje sygnał HD to czy można też w takiej jakości nagrywać na dysk, czy obniża wtedy automatycznie jakość (jeśli tak to na jaką)?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi. Może są to proste pytania, ale niestety nie jestem oblatany w temacie.
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
Panasonic to zaplata za napis na sprzecie !!!!
Mam troche sprzetu panasonic i jedynie na jakim sie zawiodłem to własnie DVD Recorder DMR !!! Pierwszy problem to w moim modelu brak wyjscia Component ze nie wspomne o HDMI. Drugi problem to mozliwosc nagrywania TYLKO na oryginalne plyty Panasonic i tutaj jest lipa, jedynie co odtwarza to Mp3 a zdjecia tylko w specjalnie nagranym formacie jpg nie leci.
Jednym slowem lepiej trza bylo kupic 10 X tansza MANTE !!!:popcorn:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gladiator, musisz mieć stary model. Nowe Panasoniki miewają i komponent i HDMI. Oczywiście to drugie w zależności od modelu. Są też już dużo mniej kapryśne, jeśli chodzi o płyty. I nie jestem stronniczy, gdyż osobiście posiadam Sony. ;)

Tuner cyfrowy służy do odbiotu naziemnej telwizji cyfrowej. Więc sam fakt jego posiadania nic nie wniesie, jeśli nie masz takiego sygnału.

Możesz jednocześnie nagrywać co innego i odtwarzać coś innego, a nawet odtwarzać nagrywany właśnie program.

Co do przetwarzania sygnału HD, to nie wiem. Możliwe, że na wyjściu i tak będziesz miał SD. Oczywiście nagrywarka nagrywa tylko w SD.

Jednak powyższe, to nie problem. Podłączasz dekodeder HD złączem HDMI do TV.

Niestety, przez jakiś czas będziemy żyli z sytuacją podobnej, gdy korzystaliśmy z magnetowidów VHS. Jakość nagrań była z definicji gorsza od sygnału oryginalnego. Przez jakiś czas używałem magnetowidu S-VHS i poprawa była duża, ale te czasy już minęły. Dlatego nie palę się aż tak bardzo do HD, gdyż przykro patrzyć, nie mogąc tego zarejestrować. :)

ArtS :)
 

kaem

New member
z checia kupiłbym ten odtwarzacz ale bardzo mi zalezy na zgrywaniu mp3 na hdd no i niestety. jakie odtwarzacze mi polecacie (oczywiscie z ta funkcja, moze byc nawet bez hdmi). Kupilbym sony rdr-hx820 ale nie wiem czy w nim mozna tak robic. jak nie to kupie samsung dvd-hr738 chociaz jak czytalem to wiele osob ogolnie odradza samsungi. jak to jest. nie jestem jakos super wymagajacy jesli chodzi o obraz.
 

Emilius

New member
ArtS007 napisał:
Tuner cyfrowy służy do odbiotu naziemnej telwizji cyfrowej. Więc sam fakt jego posiadania nic nie wniesie, jeśli nie masz takiego sygnału.
Czyli jeśli mam np. normalny dekoder cyfry+ to wewnętrzny tuner DVD jest wtedy nieużywany (i właściwy sygnał cyfrowy jest przekazywany do DVD z dekodera)?

Kemp napisał:
Oba modele mają dokładnie te same tunery z systemami: PAL-DK, SECAM-DKK1, PAL-BGH, SECAM-BG, PAL-I.
No właśnie nie mają. Oto specyfikacja ze strony Panasonic Polska:
DMR-EH60
Obsługiwane standardy obrazu i dźwięku:
PAL-DK, SECAM-DKK1, PAL-BGH, SECAM-BG, PAL-I
Dostępne zakresy częstotliwości:
[PAL-DK, SECAM-DKK1] VHF: R1-R12, UHF: 21-69, CATV: 44
MHz-470 MHz, [PAL-BGH, SECAM-BG] VHF: E2-E12, UHF: E21-E69,
CATV: S01-S05, M1-M10,U1-U10, S21-S41[PAL-I] VHF: 4-13, UHF:
CH 21-68
DMR-EH65
Obsługiwane standardy obrazu i dźwięku:
PAL-BGH/DK, SECAM-BG/DK
Dostępne zakresy częstotliwości:
VHF: CH E2-E12, A-H2 (Włochy), UHF: CH 21-69, CATV: CH S01-S05
(S1-S3), S1-S20 (M1-U10), S21-S41

Ale jeśli odpowiedź na moje pytanie brzmi "Tak" to nie ma to znaczenia. Chodzi mi tylko o to czy jak zainstaluję sobie TV cyfrową (np. cyfrę+, czy "n") to nagrywarka będzie "widzieć" wszystkie cyfrowe kanały.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W Polsce musisz mieć PAL D/K. Za zachodzie przważa PAL B/G, PAL I to Irlandia. Chodzi o podnośną dźwięku, więc jeśli nie ma D/K, to nie będzie dźwięku na polskich kanałach naziemnych.

Tuner Cyfry lub innej platformy podłączasz do wejścia Euro, więc rodzaj zastosowanego wewnętrznego tunera nie ma tu znaczenia. Mogłoby go nie być.

ArtS :)
 

walszyn

New member
gladiator napisał:
Panasonic to zaplata za napis na sprzecie !!!!
Mam troche sprzetu panasonic i jedynie na jakim sie zawiodłem to własnie DVD Recorder DMR !!! Pierwszy problem to w moim modelu brak wyjscia Component ze nie wspomne o HDMI. Drugi problem to mozliwosc nagrywania TYLKO na oryginalne plyty Panasonic i tutaj jest lipa, jedynie co odtwarza to Mp3 a zdjecia tylko w specjalnie nagranym formacie jpg nie leci.

Nie wiem o jakiej nagrywarce piszesz.To forum dotyczy Panas EH65.
Absolutnie nie ma problemu z płytami, czyta wszystkie płyty ( nagrywałem na TDK,EMTEC,SONY,itp, ) posiada wszystkie wyjścia , łącznie z HDMI.Jest to chyba jedyna nagrywarka Panasonica posiadająca HDMI.
Wcześniej używałem starego modelu DMR-E50 i nigdy nie miałem problemów z czytaniem płyt,a to dość stary model (2003).Obie nagrywarki bez problemu czytają zdjęcia JPG.
Ty kolego to chyba z dessy masz ten model.A z Ta Mantą to już trochę odjechałeś.
 

gladiator

New member
No mam kolego DMR - E50.
A z Manta nie odjechalem lepiej daje rade niz te panasonici !
moze mi powiesz ze nagrywales na zwykla plyte DVD-R powiedzmy Verbatim ? Ha ha ha ....Napewno nie nagrał.
 

walszyn

New member
gladiator napisał:
No mam kolego DMR - E50.
A z Manta nie odjechalem lepiej daje rade niz te panasonici !
moze mi powiesz ze nagrywales na zwykla plyte DVD-R powiedzmy Verbatim ? Ha ha ha ....Napewno nie nagrał.

Nie sugerowałem, że ty masz E50 tylko opisywałem moje doświadczenia z E50.
Forum dotyczy nagrywarki Panasonic EH 65. Osobiście nagrywałem na płytach DVD-R firm TDK,EMTEC,Sony,MediaTech, DVD-RAM Panasonic i TDK. Są to popularne płyty i nie ma najmniejszych problemów.Jestem przekonany,że ta nagrywarka obsłuży pozostałe nośniki innych firm,ale wymienione dostaniesz w każdym sklepie i będzie po problemie.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W tym rzecz. Panasonic E50, a Panasonic EH65, to dwie różne epoki. W czasach E50 nagrywarka nagrywała tylko na DVD-RAM i DVD-R. Przebogactwo formatów powalało na kolana. ;). Nawet wprowadzenie rewolucyjnego modelu EH50 wiązało się z niemożnością nagrywania na płyty (bodajże) DVD+RW. Dopiero najnowsze modele spełniają współczesne wymagania. Odnoszenie się do funkcjonalności obecnych nagrywarek Panasonic na podstawie ograniczeń modelu sprzed trzech lat nie jest adekwatne do sytuacji.

ArtS :)
 

Kemp

New member
Informacja na stronie internetowej

Witam,
"Emilius" - niestety informacje na stronie internetowej Panasonica są nie do końca precyzyjne. Na początku tego wątku poruszałem temat skalowania, o którym brak było wzmianki. Po kilku interwencjach opis został zmieniony.
Będąc precyzyjnym pisząc o tym, że oba modele mają ten sam tuner opierałem się na porównaniu opisu EH-60 z internetu z opisem w instrukcji obsługi EH-65 na str. 74.
Obie specyfikacje są identyczne.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Jupiter

New member
Watek dotyczy Panasa i mocno mu się przygladam ale ostatnio pojwiły się u mnie zanki zapytania .
Czy mysląc o podłaczeniu nagrywarki przez HDMI do P50 to model Samunga 738 nie będzie lepszy pod względem funkcji zgrywania mp3 i divx ( moze jakieś aktualizacje w Samsungu) na HDD i orgnizacji nagrań na dysku.
Zastanawiam sie tylko czy materiał nagrany będzie równie dobry co przy nagrywaniu EH65 -który podobno nagrywa świetnie.
I czy ten ( może???) nowy w moim domu odtwarzacz DVD zastąpi pod wzgledem obrazu Yamahe S550 podłaczoną przez component.

....wiem że nie ma idealnych nagrywarek ale ostatnio zmieniłem pracę i mniej czsu spędzam w domu więc nagrywarka jest konieczna a nie chce popełnic błędów przy zakupie ( a ma już kilka za sobą)
 

Kemp

New member
Witam,
Jeśli podłączysz Samsunga 738 do P50 po HDMI to rzeczywiście będzie on lepszy w funkcji zgrywania mp3 i DivX ale jest to jedyna jego przewaga nad EH65. Obraz i fonia EH65 są o klasę lepsze od 738 (same przetworniki mówią za siebie).
Materiał nagrywany na HDD może być w obu przypadkach porównywalny ze wskazaniem na EH65, która nagrywa 500 linii.
EH65 może śmiało zastąpić Yamahę S550 po componencie a zwłaszcza po HDMI (oba urządzenia mają identyczne parametry, tyle że S550 nie ma HDMI).
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Do góry