Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

Kemp

New member
Component Video Out ma skanowanie progresywne.
Przy podłączeniu do CRT należy wyłączyć skanowanie gdyż może wystąpić migotanie.
 

elektryk775

New member
nagrywarka EH55

Witam. Mam prośbę podczas odtwarzania DIVX na EH55 w kilku filmach widzi napisy w innych nie ,czym to jest spowodowane. Wg. instrukcji napisy obsługiwane to Microdvd,TMplayer z rozszerzeniem sub lub txt ,dla pewności napisy przerabiałem do tych formatów i nic.Sprzęt posiadam od wczoraj dlatego proszę o wyrozumiałość.Pozdrawiam.
 

JerzyR77

New member
a moze inna?

w podobnej cenie jest model LG RH-200MH. Czy lepiej wybrac tego Panasonica czy może LG?
Ptanie do posiadczy Panasonica i LG - jak działają piloty w tych nagrwarkach? Czy trzeba celować do urządzenia czy działają "na wszystkie strony"?
Czym model DMR-EH55 różni sie od DMR-EH65 oprócz pojemności dysku?

JR
 

JerzyR77

New member
maszek napisał:
DMR-EH65 posiada wyjście HDMI ze sterowaniem HDAVI ze skalowaniem do HD
Posidam odtwarzacz z HDMI i nagrywaka miałaby zastąpić magnetowid VHS a rejestroqwany materiał TV, kabel nie jest az takiej wysokiej jakości aby to mialo znaczenie posiadanie HDMI. Mam rację?

JR
 

maszek

New member
Bez reklam
To jest tylko wyjście HDMI więc po tym złączu możesz przesłać sygnał audio-video tylko na telewizor lub (jeśli posiadasz amlituner z wejściem HDMI) poprzez ampa na TV. Istotne jest to, że ta nagrywarka panasonica poprawia nagrywany materiał do 500 liniii oraz ma możliwość upcsalingu sygnału wideo do HD. Tylko ta cena? Jeśli masz w domu dosyć szybki komputer, jako "magnetowid" możesz wykorzystać kartę np. WinFast 2000 Expert.
Mam coś takiego, i działa bez zarzutu. Nawet kupiłem 10-cio metrowy kabel "Euro - chinch" by nie przenosić co chwilę komputera do tunera SAT - i działa :D . Nagrany materiał przekodowuję w Nero 7 na DVD-5 i odtwarzam w stacjonarnym DVD. Wyszedłem z założenia, że szkoda kasy na nagrywarkę z HDD kiedy na rynku pojawiają się już nagrywarki BR. To tylko kwestia czasu jak stanieją nośniki i nagrywarki BR do kompa. Łatwiej wymienić nagrywarkę w komputerze za powiedzmy 200-500 zł niż nagrywarkę z HDD za 1500-1900 zł. Nie, żebym odradzał Ci zakup stacjonarnej nagrywarki ale...
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
JerzyR77 napisał:
Posidam odtwarzacz z HDMI i nagrywaka miałaby zastąpić magnetowid VHS a rejestroqwany materiał TV, kabel nie jest az takiej wysokiej jakości aby to mialo znaczenie posiadanie HDMI. Mam rację?
Dobra nagrywarka zastąpi z powodzeniem nie tylko VHS ale także odtwarzacz DVD. Moim skromnym zdaniem nie ma sensu dublować sprzętu. Za kilka lat będą obowiązywały inne standardy, więc trzymanie odtwarzacza, żeby oszczędzić nagrywarkę, mija się z celem.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pytanie brzmi, czy nagrywarka wytrzyma kilka lat służąc jako odtwarzacz płyt DVD? Odwieczny dylemat. Ja go nie miałem, gdyż nagrywarkę kupiłem do odtwarzacza. :)

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Wszystko zależy, jak często używamy sprzętu i jak się z nim obchodzimy. Mój magnetowid VHS Amstrad skończył w tym roku 17 lat i nie chce się zepsuć, choć na półce stoi 500 (pięćset) nagranych przez niego kaset z filmami. Raz wymieniałem bęben wizyjny, ale przy bardzo wówczas intensywnym używaniu traktowałem to jako materiał eksploatacyjny. Sądzę, że moja nagrywarka powinna wytrzymać kilka lat bez problemu (pracuje także na 3-cim etacie jako odtwarzacz CD) a potem i tak trzeba będzie zmienić sprzęt na zgodny a ówczesnymi standardami.
 

dzimaj

New member
sprzeczne informacje?

witam
nie znalazłem na forum takiej informacji, więc zapytuję posiadaczy EH65

Pytanie 1:
Czy ta nagrywarka pozwala na przegrywanie z dvd na hdd np mp3 , plików Divx,

dzisiaj pytałem telefonicznie w Panasonicu i powiedzieli , że nie można

Pytanie 2:
Czy odtwarza pliki Divx z DVD+R i DVD-R, i czy z DVD-RW?
Mam większość divxów na DVD+R , czy mam szanse je obejrzeć bez jakiegoś przegrywania na cd ?
a jeśli musiałbym przegrywać, to czy odczyta Divixa z CD-RW???

uzyskałem w Panasonicu nie do końca pewne informacje,

Pytanie 3:
Czy odtwarza mp3 z DVD?

W panasonicu jedna z osób powiedziała niepewnie , że chyba tylko z CD.

dzimaj
 

gnz

New member
przylaczam sie do pytania kolegi powyzej:
-czy jest mozliwosc zgrywania z plyt DVD/CD np: mp3, filmow itd na HDD Panasonica?

jest to dla mnie bardzo wazne gdyz nie mam podlaczonego kompa do kina domowego a 98% muzy u mnie to wlasnie mp3.
 

Kemp

New member
dzimaj napisał:
witam
nie znalazłem na forum takiej informacji, więc zapytuję posiadaczy EH65

Pytanie 1:
Czy ta nagrywarka pozwala na przegrywanie z dvd na hdd np mp3 , plików Divx,

dzisiaj pytałem telefonicznie w Panasonicu i powiedzieli , że nie można

Niestety nie da się przegrać z DVD i CD na HDD plików mp3, DivX, jpeg.

dzimaj napisał:
Pytanie 2:
Czy odtwarza pliki Divx z DVD+R i DVD-R, i czy z DVD-RW?
Mam większość divxów na DVD+R , czy mam szanse je obejrzeć bez jakiegoś przegrywania na cd ?
a jeśli musiałbym przegrywać, to czy odczyta Divixa z CD-RW???

uzyskałem w Panasonicu nie do końca pewne informacje,

Odtwarza DivX z DVD-RW, DVD+R i DVD-R i nie musisz ich przegrywać na CD, z których również bez problemu odtwarza DivX (nie korzystałem ale zakładam, że również bez problemu odtworzy z CD-RW)

dzimaj napisał:
Pytanie 3:
Czy odtwarza mp3 z DVD?

W panasonicu jedna z osób powiedziała niepewnie , że chyba tylko z CD.

dzimaj

Odtwarza mp3 z DVD i CD.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

siwys3

New member
> Pytanie 1:
> Czy ta nagrywarka pozwala na przegranie z dvd na hdd np mp3
> plików Divx,

Niestety, nie. Instrukcja o tym nie wspomina, próbowałem nagrywarkę nakłonić do zrobienia tego ale odmówiła współpracy. Albo każe włożyć płytę DVD do napędu (a nie płyte z danymi) albo nie pozwala włączyć nagrywania. Płyty DVD zresztą też nie skopiuje jeżeli ma włączoną informację o zakazie kopiowania.


Co do kompatybilności nośników. Instrukcja wyraźnie mówi tylko o płytach DVD-R i CD w kontekście możliwości odtwarzania MP3 i DivX. O DVD+R, DVD+RW mówi że mogę być nieodczytywane jeżeli zostały nagrane na _innym_ urządzeniu.

Przygotowałem płytę zawierającą 3xAVI i kilkadziesiąt MP3. Nagrałem każdy rodzaj płyty i sprawdziłem możliwości odtwarzania.


> Pytanie 2:
> Czy odtwarza pliki Divx z DVD+R i DVD-R, i czy z DVD-RW?

DVD+RW - nie, chce ją sformatować po włożeniu.
DVD+R - nie, twierdzi że płyta niekompatybilna
DVD-R - czyta i MP3 i AVI
CD-R - czyta i MP3 i AVI
CD-RW - sprawdziłem jedną, czytał AVI (nie sprawdziłem MP3)

Być może ja mam jakiś inny problem, być może inne płyty, inaczej nagrane odczyta. Nagrywam bez multisesji na Nero 6.0/7.0 Ale zachowanie jest zgodne z infomacjami producenta.


> Pytanie 3:
> Czy odtwarza mp3 z DVD?

Odpowiedź identyczna z powyższą.

Pozdrawiam,

Sebastian
 

ronin

New member
Panasonic DMR-EH65 nie czyta plików Divx nagranych na nośniku DVD+R, bez problemu natomiast czyta divixy z nośnika DVD-R. Przynajmniej mój egzemplarz. 100% pewności, sprawdzone m.in. przed minutką na płytach DVD-R i DVD+R SONY I TDK. Potwierdza to instrukcja, strona 32, na której zapisano, iz odtwarza on divixy na płytach DVD-R oraz CD-R/RW, czyli brak +R i DVD-RW. Niestety nie mam w domu nośnika DVD-RW i mozliwości sprawdzenia powyższego. Jak komus naprawdę bardzo zalezy moge kupic i sprawdzić, ale na 99% mozna załozyć, że nie zadziała.

Jedyne co mnie wkurza przy divixach Panasonica to mała czcionka napisów. Czy ktoś może wie jak ja powiększyć (choć i tak rzadko oglądam divixy z Panasa).

Kemp fan NBA ?
 

Kemp

New member
tomulan napisał:
Niestety DViX odtwarza tylko z CD lub CD-RW. Nie czyta DViX-ów z nośnika DVD.

P:(zdrawiam
Zapewniam szacowne forum iż mnie czyta DivX z DVD-RW TDK.
Widzę, że jest wiele różnych doświadczeń z tymi DivX-ami na różnych płytach. Wczoraj specjalnie wypaliłem DVD i CD z mp3 na potrzeby odpowiedzi dla "dzimaja" (gdyż nie używam mp3) więc obiecuję zrobić kolejne testy na wszystkich możliwych nośnikach - ale potrzebuję na to czasu. Instrukcja rzeczywiście może mówić a zarazem nie mówić o wielu zagadnieniach, które my tu wyszukujemy.

P.S. Shawn był wielki a "NBA is fantastic".
 

wojtas

New member
Witam,Pytanie do kolegów mających pojęcie: czy mogę jakoś podłączyć ERH65 do nboxa tak, by mając ustawianą na nboxie rozdzielczość 576i jednocześnie mieć obraz na TV (po hdmi) i nagrywać na hdd ?Teraz przy 576i mam TV po hdmi, ale nie mogę nagrywać (scart nie działa).Aby coś nagrać muszę przejść na res SD1, ale wtedy obraz po scarcie jest kiepski.
 

dzimaj

New member
dzieki

wielkie dzieki , generalnie mi się rozjaśniło i wiem , że chyba zostanę przy kompie jeśli chodzi o Divxy , do nagrywania filmów z Cydry wystarczy mi jakiś PVR , myślę o Fergusonie 9000 z 200 GB dyskiem, chyba że ktoś go odradza

Jeszcze raz wielkie dzięki za poświęcony czas

dzimaj
 

jmc

New member
Napisy w DivX

elektryk775 napisał:
Witam. Mam prośbę podczas odtwarzania DIVX na EH55 w kilku filmach widzi napisy w innych nie ,czym to jest spowodowane. Wg. instrukcji napisy obsługiwane to Microdvd,TMplayer z rozszerzeniem sub lub txt ,dla pewności napisy przerabiałem do tych formatów i nic.Sprzęt posiadam od wczoraj dlatego proszę o wyrozumiałość.Pozdrawiam.

Plik tekstowy powinien posiadac identyczną nazwę jak plik avi.

jmc
DMR - EH65
 
Do góry