Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

SR-71

New member
Ma 3 pytania do posiadaczy EH55 i 65:

1.Czy przez wejście cyfowe da sie zgrać szybko pliki video z rozszerzeniem .mpg nagrane na komputerze z karty DVB?

2.Czy przez to wejście można też zgrywać z komputera MP3, divixy i zdjęcia w formacie .jpg?

3.Cxy odtwarza z płyty DVD pliki video z rozszerzeniem .mpg,bo moja EH50
ich nie odtwarza,ale też nie odtwarza ich z karty SD,a te nowe EH55 i EH65 z karty SD czytają pliki .mpg.
 

Kemp

New member
ronin napisał:
Jedyne co mnie wkurza przy divixach Panasonica to mała czcionka napisów. Czy ktoś może wie jak ja powiększyć (choć i tak rzadko oglądam divixy z Panasa).
W poście nr 11 już pisałem ale powtórzę - czcionka nie ma edycji.
Pozdrawiam,
 

Kemp

New member
DivX z DVD

Witam,

Powtórzę, że z DVD-RW odczytuje avi i mp3.
Bez problemu odczytuje avi z DVD+R nagrane na nagrywarce PC tylko z opcją +R.
Na DVD-R nagrałem przypadkowy film u kolegów w pracy - nagrywarka dwu systemowa (+ i -).
Przy pierwszym włożeniu płyty do DMR nie było żadnego odczytu, na ekranie pojawiał się napis "brak płyty", płyta nie była w ogóle widziana. Dla sprawdzenia włożyłem płytę do PC i również nic (a wydawało mi się, że jednosystemowe nagrywarki +R czy -R powinny odczytywać oba systemy).
Nie poddałem się i włożyłem płytę do laptopa Dell z combo CD-RW/DVD, która została odczytana. Nawet Windows odtworzył film.
Ponownie włożyłem płytę do DMR i płyta została odczytana. Film ruszył bez problemu w doskonałej jakości.

Kompletnie się na tym nie znam jak to jest możliwe - być może ktoś z IT nam tu pomoże.

Pozdrawiam,
 

ronin

New member
No dzis się lekko przyamałem. Sprawdzając Pionka507, Hitachi 9700 i Sharpa 42XD1E zabrałem z soba równiez płyte nagraną na DMR-EH65 z cyfry plus. Na płycie byl fragment "taniec z gwizdami" (wife), "Odległy front" z HBO - oba w SP - obraz na ww. był dobry, nawet bardzo dobry. Ale na płycie nagralem równiez w XP, SP i LP fragmenty meczów NBA, koszykarskiej Euroligi i premiership. O ile pika nożna wyglądała znośnie w SP, beznadziejnie w LP i lepiej niz znośnie w XP, to koszykówka była praktycznie całkowita porażką. Na Sharpie nawet w najwyższym trybie XP byla kicha (tu zdecydowanie najlepiej wypadł Pioneer). Tylko na Pionku w najwyższym trybie wyglądało to dobrze w SP nieźle. Reszta była porazką. W przypadku LCD-ka całkowitą.

Ocywiście nie winię za to paneli, choć jakiś pogląd o szybkim obrazie w SD to daje. Chodzi głownie o gównianą kompresję stosowaną w cyfrze+ moze w Panasu i/lub jakiś moich błędach w nagrywaniu. Macie jakies propozycje ?

Aha wszystkie TV miały ustawienia fabryczne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Spadek jakości nagrania w trybie XP jest praktycznie niezauważalny, stąd jest to dobry sposób na dokonanie oceny sygnału wejściowego z anteny.

ArtS :)
 

tomulan

New member
Kemp nie wprowadzaj ludzi w błąd. DVIX nie są czytane przez DVD-RW. W instrukcji wyraźnie jest napisane, że DVIX można odtwarzać z DVD-R (nie sprawdzałem) i CD lub CD RW (to się zgadza sprawdziłem). W przypadku DVD-RW potwierdzam w 100 % to co pisze siwys3 - za każdym razem chce sformatować płytę po włożeniu (sprawdzałem kilkakrotnie - płytkę nagrywałem na kilku kompach).

Pozdrawiam
Tomulan
 

skubi

New member
Czy przez kartę SD można wgrać coś (divx) na HD?

Ktoś, gdzieś, kiedyś ;) napisał, że przez SD można wgrywać na HD coś więcej niż jpg, tiff, i mpg, (to było takie porównanie kilku nagrywarek - wśród nich eh65 (a może 55) - na jakimś forum pioneer'a, o ile dobrze pamiętam). W instrukcji nagrywarki nic o tym nie piszą, ale co oni tam wiedzą:D
Ale piszą coś co dało mi nadzieję: strona 51 ramka w po prawej na dole, pierwszy akapit.
Więc, wgrałem na kartę SD (do prawie pustego katalogu na jpg'i) dwa divx'y (2x700MB) i kazałem skopiować "wszystko z SD na HD" i już się cieszyłem bo kopiowanie trwało z 15 minut. Ale po wszystkim na HD nie znalazłem swoich filmów :(

Skoro już mam te cholerne 250GB na HD to chciałbym trzymać tam choćby filmiki z neta dla dzieciaków (bo lubią je oglądać po 100 razy i szkoda mi lasera). Wpienia mnie, że ta maszynka może być tak okaleczona. Port usb by się przydał... Poza tym z LCD Viera przez HDMI działa SUPER. Divxy z netu mnie zupełnie zadowalają - TV je ładnie powiększa, a napisy można sobie wprasować powiększone, jak ktoś ma słaby wzrok:shock: No i to HDAVI też mi pasuje >> dlatego wywaliłem kasę na tę kaleką (?) nagrywarkę.
 
Ostatnia edycja:

mardil

New member
DIVIX na DVD-RAM

tomulan napisał:
Kemp nie wprowadzaj ludzi w błąd. DVIX nie są czytane przez DVD-RW. W instrukcji wyraźnie jest napisane, że DVIX można odtwarzać z DVD-R (nie sprawdzałem) i CD lub CD RW (to się zgadza sprawdziłem). W przypadku DVD-RW potwierdzam w 100 % to co pisze siwys3 - za każdym razem chce sformatować płytę po włożeniu (sprawdzałem kilkakrotnie - płytkę nagrywałem na kilku kompach).

Pozdrawiam
Tomulan

Mam ten sam problem. Nie odtwarza DIVIX z DVD-RW, ani z +RW. Mam pytanie czy ktoś próbował odtwarzać DIVIX z DVD-RAM???
Czy zadziałało, proszę o odpowiedź?
Nie mogę sprawdzić, moja nagrywarka w kompie nie obsługuje tego formatu.

Pozdrawiam:)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ogólnie żadna nagrywarka nie czyta divx z DVD-RAM
jest jakiś model BenQ-a który to potrafi ale jest niedostępny w PL /było o tym info na cdr.info pl

ps
właściciele 65 - czy macie dostęp do alternatywnego softu do tej nagrywarki- czy jeszcze go nie ma >???
pozd
 

Kemp

New member
tomulan napisał:
Kemp nie wprowadzaj ludzi w błąd. DVIX nie są czytane przez DVD-RW.
Jestem ostatnią osobą, która by chciała kogokolwiek wprowadzić w błąd.
Jednakże uwaga "Tomulan-a" wprowadziła u mnie nutę niepewności. Ponownie wziąłem moją płytę i zacząłem ją testować. W DMR odczytuje, w PC odczytuje i w laptopie też. Pomyślałem, że może z samymi filmami jest coś na rzeczy. Postanowiłem, skasować stary materiał i wgrać kilka nowych filmów - być może te nowe też będą odczytane albo nie. Włożyłem płytę do PC i płyta nie dała się skasować. Co się okazało - na płycie jest napisane dużymi literami RW co automatycznie kojarzyło mi się z "Re-Writable". Najbardziej istotne jest to, że nie zauważyłem pod spodem malutkiego podpisu "DVD+R". Oczywiście chciałem zapaść się pod ziemię (że jestem takim "łosiem") jak odkryłem, że wprowadziłem szanowne gremium w błąd z uwagi na oczywiste roztargnienie i delikatnie mówiąc dyletanctwo w tej materii.
Najmocniej wszystkich przepraszam.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

arko

New member
Firmware

Czy coś się zmieniło w stosunku do kopjowania z DVD na HDD (nadal nie można??), może jest nowe Firmware które to uniedogodnienie usówa ??
 

Kemp

New member
"Arko" muszę Cię zmartwić ale nie ma i nie będzie nowego "Firmware". Panasonic nie zamierza nic zmieniać w tej kwestii. Możemy tylko odtwarzać DivX i mp3. Kopiowanie jpg jest możliwe tylko z karty SD. MPEG2 możemy kopiować bez problemu ale to chyba za mało.
 

arko

New member
A nie ma żadnych modyfików , można mieć nadzieje na coś takiego ??
więc trza wybrać Samsung HR738 chyba że?? macie równie ciekawą propozycje :) ?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Kemp napisał:
"Arko" muszę Cię zmartwić ale nie ma i nie będzie nowego "Firmware". Panasonic nie zamierza nic zmieniać w tej kwestii.

Kemp - ja też pytałem sie o alternatywny soft - ale bynajmniej nie chodziło mi o sotf producenta.On nigdy nie zrobi takiego softu o jakim myślimy.co najwyżej zniesie regiony.
Na większość popularnych nagrywarek jest alternatywny soft - dlatego myślałem iż tak popularna nagrywarka też go ma.A tu niestety klapa.Trzeba czekać mi dalej na Samsunga DVD-HR745/8 a dalej nagrywać na LiteOn 5045 /z alternatywnym softem na pokładzie :eek: /

pozd
 

Kemp

New member
"arko" i "robertze" zapraszam na wątek, który porusza takie rozterki http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=39237&postcount=1
Samsung ma przewagę w możliwości kopiowania HDD <-> DVD formatów DivX, mp3, jpg, video.
Hitachi to jest wierna kopia LG200MH/S (produkcja w tej samej fabryce).
W którymś z fachowych miesięczników był ostatnio test kilku nagrywarek gdzie było to Hitachi, LG, DMR-DH55, Pioneer. Hitachi miało kiepski wynik a co ciekawe LG dostało rekomendację oraz delikatny komentarz o powątpiewaniu w sukces Hitachi. "pięćdziesiątka-piątka" dostała rekomendację i bardzo wysoki wynik. Głównie za jakość obrazu i foni. W 65 doszło HDMI z upscalingiem i większy dysk - to główne zmiany. Nie ma idealnego produktu. Wybór należy do Was a ktoś mądrze powiedział "że życie to sztuka kompromisów".
Pozdrawiam,
 

robertze

New member
co do DMR-EH65...

wydaje mi sie,ze nagrywarka powinna miec jak najmniej ograniczeń przy kopiowaniu płyt na hd i odwrotnie . Super obrazy szukałbym w dobrym odtwarzaczy dvd , bo kazda nagrywarka jest jak napisałes kompromisem. Jednak wazniejsza jest tu funkcjonalność ... to oczywiscie moje zdanie . I ja tego oczekuje od nagrywarki dvd z hd .
 

Kemp

New member
robertze napisał:
wydaje mi sie,ze nagrywarka powinna miec jak najmniej ograniczeń przy kopiowaniu płyt na hd i odwrotnie
Nie przeczę a wręcz zgadzam się z Twoją opinią. Problem leży po stronie producentów, którzy trzymają tzw. "sztamę". Pryncypialnym przeznaczeniem nagrywarek HD było zastąpinie magnetowidów a tu przyznasz nie ma żadnych ograniczeń. Samsung wyrwał się z z tej zmowy i należy spodziewać się, że kolejni producenci zaczną dodawać kolejne możliwości. Za rok - dwa wszelkie kopiowanie i USB będzie standardem. Nagrywarka będzie zbliżać się do "PC-Multimedialnych Media Center" aż w końcu zniknie z rynku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry