Nagrywarka Panasonic DMR-EH65

Kemp

New member
Jupiter, proponuję najpierw przeczytać cały ten wątek gdyż pisałem dokładnie na takie same pytanie na poście nr 97.
 

fantoma

New member
nie wiem czy was to zainteresuje ale zakupiłem dzisiaj zestawik
Panasonic
Plasma 42PV60E
Nagrywara DMR EH 65

Tv przyjedzie w sobote a nagrywarka już jest w domu (made in Slovakia:twisted:)

podłaczę koło soboty niedzieli to napiszę jak to chodzi
 

Kemp

New member
"fantoma" gratuluje zakupu.
Cały mój test i opisy dotyczą takiego samego zestawu.
Ciekawy jestem Twojej opinii i wrażeń.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

ghart

New member
fantoma napisał:
zestawik
Panasonic
Plasma 42PV60E
Nagrywara DMR EH 65

podłaczę koło soboty niedzieli to napiszę jak to chodzi

I jak to chodzi - ciekaw jestem opini na temat podłączenia po przez HDMI i
skalowania do 720p przez DMR-EH65.
 

Kemp

New member
Witam,
Połączenie EH65 do PV60, do wejścia HDMI2 przy pierwszym podłączeniu uruchamia funkcję HDAVI. Na wątku o PV60 już pisałem iż trzeba odpowiednio skonfigurować ustawienia "audio" dla HDMI.
Skalowanie do 720p i 1080i jest doskonałe, i nie widać żadnych różnic. Dlatego lepiej dla plazmy wybrać jej opcję natywną 720p.
Odtwarzanie obrazu z EH 65 oraz odbiór na PV60 jest tak dobre, że zauważam wyraźną różnicę między oryginalnymi płytami a piratami (zresztą dźwięku także).
Pozdrawiam,
 

ghart

New member
Kemp napisał:
Skalowanie do 720p i 1080i jest doskonałe, i nie widać żadnych różnic.
Chciałbym tylko sprecyzować, czy to skalowanie natywne (do 720p)
obrazu PAL (576i) jest jakościowo lepsze aniżeli przejście na component z DVD i skalowanie przez PV60 z analogu dla źródła DVD-Video.

Czytając to forum natknąłem się na różne opinie dotyczące jakości montowanych w DVD "skalerów".

Pozdrawiam
 

Kemp

New member
Witam,
Wyjście component w EH65 ma skalowanie.
Pomysł na wykorzystanie skalera w PV60 pozostaje chyba tylko w opcji dla scarta. Nie ćwiczyłem tego rozwiązania więc zobaczę czy jest to możliwe i dam znać o efektach.
Niezależnie odnosząc się do opinii o skalerach wydaje mi się, że Panasonic a zwłaszcza EH65 mają doskonałą opinię.
Pozdrawiam,
 

takietam

New member
Witam,
mam od października ubiegłego roku nagrywarkę Panasonic DMR-EH65 ,
byłem z niej zadowolony itp. itd. , aż tu nagle mój znajomy oglądając kilka filmów nagranych na dvd (najtańszych, nie pamiętam nazwy) powiedział, że pod koniec każdy film zatrzymywał się i nie dawało się dokończyć oglądania.
Jako, że oglądał je na Mancie byłem pewien, że był to problem odtwarzacza lub jakości samej płytki, ale o zgrozo na moim Pioneer 696 filmy nagrane na płytach dvd Sony i Verbatim x16 mają ten sam problem !!! Nie zauważyłem tego wcześniej ponieważ w nagrywarce są płynnie odtwarzane od początku do końca.:confused:
Trochę (co najmniej) mnie to wkuzryło, bo nie po to wydałem prawie dwa tysiące, żeby mieć takie problemy :evil:
Czy ktoś z Was zauważył coś podobnego u siebie?
 

SR-71

New member
Ja mam podobnie na DMR-EH50,tylko,że płyty na niej wypalone są poprawnie czytane do końca przez komputer i niektóre odtwarzacze,a w niektórych się zatrzymują.
Spróbj zmienić płyty z DVD +R na -R,albo odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:

takietam

New member
Dzięki, do tej pory były to "-" minusy, spróbuję na plusach. Choć nie zmienia to faktu, że coś takiego w nagrywarkach tej klasy nie powinno miec miejsca:x
Tym bardziej, że i poprzedni model miał tą wadę.
To może podam odtwarzacze jakich minusy nagrane na tym Panasie nie lubią:

Pioneer 696
Manta Emp II
Manta Lord 032 :lol:
 

ein

New member
Jakosc skalowania - porownujac do S52 i Denonow

Oczywiscie nie chce zakupu dwoch urzadzen, gdy moge jedno (EH-65) kupic ale...
widzialem co z dobrym materialem potrafi zrobic Panas S-52 i w odroznieniu od innych sprzetow do 1k wyposazonych w skaler tutaj bylo widac poprawe jakosci (no HD to oczywiscie nie bylo ale wygladalo lepiej), co ciekawe Denon 1703 takoz prezentowal sie dobrze (uklad skalujacy Matsushity - czyzby te same trzewia?) a 1930 z Faroudja i 1080p obraz wygladal... no nie widzalem roznicy, ba wygladalo to nawet "mniej przekonywujaca", co biorac pod uwage doswiadczenia firmy w scalingu jest dziwne. Natomiast Samsungi maja te opcje chyba tylko jako bajer dodana.
Okey ale w sumie nie o tym mowa a wlasnie porownaniu do skalera tej nagrywarki. Czy daje on odczuwalna roznice w 720p/1080i czy tez tak naprawde oprocz wysietlenia na tele ze zalaczony jest jw tryb niczego pozytywnego nie doswiadczymy (ot bedzie to wysokiej klasy DVD)?
Czyli ile daje skaler obrazowi albo ile nie daje? Czy uklad jest tozsamy z tym montowanym w S-52?
 
Ostatnia edycja:

bart

New member
Czesc, w sobote odbieram ta nagrywarke, ale mam szanse jeszcze wycofac sie z transakcji. Mam wiec pytanie last minute do posiadaczy DMR EH 65 - czy sa zadowoleni ze sprzetu ? Czy widza jakas alternatywe w cenie ok 1,5 tysiaca PLN ? Nagrywarke podlacze do plazmy Panasonika pv60. Dzieki z gory za uwagi. Cel to oczywiscie nagrywanie TV (kablowka UPC) + ogladanie DVD (kabelek hdmi juz mam). Divix puszczam przez podpietego pc, albo przez odtwarzacz Manty
 

Kemp

New member
takietam napisał:
Dzięki, do tej pory były to "-" minusy, spróbuję na plusach. Choć nie zmienia to faktu, że coś takiego w nagrywarkach tej klasy nie powinno miec miejsca:x
Rzeczywiście EH65 zdecydowanie preferuje "+" plusowe płyty DVD. Taki jej urok.

ein napisał:
Czyli ile daje skaler obrazowi albo ile nie daje? Czy uklad jest tozsamy z tym montowanym w S-52?
Daję głowę (co postaram się potwierdzić u źródła), że EH65 ma ten sam skaler co S-52. Świadczą o tym chociażby różne testy obu urządzeń w niezależnych od siebie (konkurencyjnych) wydawnictwach. Ja osobiście czekam na każdy moment kiedy mogę puścić płytę DVD na 42PV60. Obraz jest tak krystaliczny i wyraźny jak na płytach prezentacyjnych HD w sklepach ze sprzętem RTV. Każda prezentacja dla gości (Matrix, Władca Pierścieni, Niemamocni itd.) powoduje oszołomiające wrażenia. Rezultatem czego dwóch przyjaciół kupuje taki sam zestaw. Co byśmy nie mówili o zaletach PV60 to głównym czynnikiem na takie wrażenia ma właśnie skaler. Obraz z DVD jest zbliżony do HD.

bart napisał:
czy sa zadowoleni ze sprzetu ? Czy widza jakas alternatywe w cenie ok 1,5 tysiaca PLN ?
"bart" znasz zasady ale OK skoro nie masz czasu choć trochę poczytać tego wątku. Za 1,5k nie ma alternatywy. Masz PC i Mantę więc unikniesz jedynej wady jaką jest brak możliwości zgrywania z DVD na HDD plików mp3, Divix i jpg. Wszystkie inne aspekty nagrywarki z HDMI są w samych superlatywach. Śmiało kupuj.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ein

New member
Kemp napisał:
Daję głowę (co postaram się potwierdzić u źródła), że EH65 ma ten sam skaler co S-52. Świadczą o tym chociażby różne testy obu urządzeń w niezależnych od siebie (konkurencyjnych) wydawnictwach. Ja osobiście czekam na każdy moment kiedy mogę puścić płytę DVD na 42PV60. Obraz jest tak krystaliczny i wyraźny jak na płytach prezentacyjnych HD w sklepach ze sprzętem RTV. Każda prezentacja dla gości (Matrix, Władca Pierścieni, Niemamocni itd.) powoduje oszołomiające wrażenia. Rezultatem czego dwóch przyjaciół kupuje taki sam zestaw. Co byśmy nie mówili o zaletach PV60 to głównym czynnikiem na takie wrażenia ma właśnie skaler. Obraz z DVD jest zbliżony do HD.

Dzięki Kemp - to przesądza wybór :)
 

bart

New member
Kemp napisał:
"bart" znasz zasady ale OK skoro nie masz czasu choć trochę poczytać tego wątku. Za 1,5k nie ma alternatywy. Masz PC i Mantę więc unikniesz jedynej wady jaką jest brak możliwości zgrywania z DVD na HDD plików mp3, Divix i jpg. Wszystkie inne aspekty nagrywarki z HDMI są w samych superlatywach. Śmiało kupuj.

Dzieki za info. Zasady znam i watek czytalem ale wiesz jak to jest - lepiej sie na duszy czlowiekowi robi jak upewni sie po raz nty, ze te pare zlotych wydaje z sensem ;-)
 

takietam

New member
Kemp napisał:
Rzeczywiście EH65 zdecydowanie preferuje "+" plusowe płyty DVD. Taki jej urok.

Mam nadzieję ;) - zaopatrzyłem się właśnie w zapasik Verbatimów i zobaczymy. Chociaż dla mnie mankamentem jest konieczność formataowania plusów przed nagraniem, a co za tym idzie przełączanie pilotem na DVD wchodzene w menu itd :-(
 

maur

New member
Witajcie !
Jeśli jestem gapa, to proszę o wyrozumiałość :confused: Przeczytałem ten wątek, ale nie znalazłem bardzo precyzyjnej odpowiedzi, czy ta nagrywarka nagra i następnie odtworzy dźwięk w formacie Dolby Digital 5.1, DTS (chcę ją połączyć wyjściem optical z amplitunerem ).
Będę wdzieczny za odpowiedź.
 

ghart

New member
maur napisał:
czy ta nagrywarka nagra i następnie odtworzy dźwięk w formacie Dolby Digital 5.1, DTS
Z instrukcji wynika iż nagrywarka ta nagrywa w formacie Dolby Digital 2 kanałowym lub czystym PCM (w trybie XP).
Interfejs optyczny audio jest tylko wyjściem do podłączenia amplitiunera.

Pzdr.
 
Do góry