Montaż anteny do N , opis praktyczny

acton777

New member
Bez reklam
Kolega ma pewien problem.
Gdy stawiał dom to nie pomyślał o wyprowadzeniu 2 przewodów koncentrycznych ( ma tylko 1) do podłączenia dekodera z nagrywarką. Czy jest jakieś wyjście bez wiercenia ścian na nowo i zrywania podłogi ?


Jest: TU

Sprawdzone, działa bez zarzutów. Na pewno tańsze niż remont domu ;)
 

okojen

New member
Witam wszystkich i proszę o pmoc,

na wstępie podaje swoje namiary do google maps: 52.1882, 20.8939. Okna mam tylko od strony ulicy czyli mniej więcej wychodzą na płn-zach, mieszkam na 6-tym piętrze (blok ma 7).Wg. strony dishpointer.com antene powinienem mieć skierowaną w swoje okna.

Czy mam szanse na odbiór z satelity?
 

Anubis76x

New member
Zacytuję tu kolęgę Yuiren :

UWAGA! W wielu dekoderach Nki jest blad (widzialem juz takie 4 na 11 ogolnie).
Maja blad w fabrycznych ustawieniach transpondera.
Prawidlowa czestotliwosc to : 11439 !!!!!!!!
Ustawiamy ja ZANIM zaczniemy krecic antena po wcisnieciu klawiszy :
Menu/żółty/7/2/8

Osobiście miałem 11449 i chodziło mi tak samo jak po zmianie na 11439 ale możliwe że łatwiej będzie szukać. Miałem jedynie słabszą siłe na paczce discavery ale poprawiła minimalna korekta czaszy na zachód.

Proszę koledzy napiszcie mi jak wygląda ten przycisk MENU na pilocie czy to przycisk SETUP czy inny ?
Mieszkam w Pruszkowie, właśnie kupiłem i zamontowalem sobie N'kę na balkonie i sygnał mam ok 80 a jakość tylko 20-25 i Telewizja mi działa nic nie przycina ale chciałbym poprawić trochę sygnał.
Antenę mam szarą od Nki z logiem i konwerter czarny, mały z zieloną "nakrętką". Balkon wychodzi na zachód ale bok balkonu gdzie zamontowałem antenę na południe i nic nie przysłania. Ustawiłem kąty raczej dobre bo już nic wiecej nie uzyskałem, konwerter nie posiada skali i nim nie kręciłem (o te 6 stopni w prawo) i jest wepchnięty do końca.
Może cos doradzicie.
 

Anubis76x

New member
Już sobie poradziłem, jakość mam 100% a sygnał 80-81 więc przy antenie 80" to chyba dobrze.
Najwiecej dało przekręcenie konwertera o ok 6-10 stopni w tedy sygnał skoczył prawie o połowę :)
Czyda się wymienic oryginalnego pilota N na jakiegoś z tymi samymi funkcjami ale lepiej wyprofilowanego ? bo ten oryginalny to jakaś "grucha" nie da sie tego komfortowo trzymac i używać.
Ps. może ktoś jeszcze ma plazmę Panasonic'a i wie jak ustawić aby domyślnie TV po włączeniu szukał sygnału na złączu HDMI a nie domyślnie na wejściu antenowym ?
 

tremadook

New member
Czy jest szansa?

kupiłem N-kę, zamontowałem antenę, próbowałem ustawić - siła na obu antenach o granicach 70, ale to raczej oznaka poprawnego połaczenia kablowego, bo jakość ciągle 0. Niestety wygląda na to, że nic z tego nie będzie bo ja jestem na pirwszym piętrze a na przeciw w odległości ok 18 m. stoi 5/6 piętrowy blok. Nawet jak zamontuję niemal pod sufitem mojej logii to i tak chyba przy elewacji 30 st. satelita zasłonięty będzie przez blok. Myślicie że jest jakaśszansa?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kupiłem N-kę, zamontowałem antenę, próbowałem ustawić - siła na obu antenach o granicach 70, ale to raczej oznaka poprawnego połaczenia kablowego, bo jakość ciągle 0. Niestety wygląda na to, że nic z tego nie będzie bo ja jestem na pirwszym piętrze a na przeciw w odległości ok 18 m. stoi 5/6 piętrowy blok. Nawet jak zamontuję niemal pod sufitem mojej logii to i tak chyba przy elewacji 30 st. satelita zasłonięty będzie przez blok. Myślicie że jest jakaśszansa?


Witam a prawda jest to ze od maja platforma N ma kanaly polsatu w tym polsat HD ? Pozdarwiam i czekam na odpwoiedz od tych co maja juz te kanalay z potwierdzeniem .
Lolek
 

latko183

New member
problem z jakością

niestety ale już dłuższy czas męczę się z tą n-ką 4 razy udało mi się dobrze ustawić antenę ale teraz zaczyna mnie dobijać . Gubi sygnał a to z ant1 a to z ant 2 i zaraz już nic nie ma . jak ustawie to zapala się zielone lampki wyświetla się ber z liczbami (rozumiem ze powinny być coraz mniejsze) ale nic nie wskakuje mi jakość talerz ustawiony jest poprawnie 80 d0 86 siła na 2 antenach ale zero jakości .Może konwerter jest zepsuty nie mam pojęcia . Na początku ustawił mi monter to od zimy do wiosny nie miałem żadnych problemow . Potem gubiło sygnał z 1 anteny potem komunikat i lipa. Czasami zostawiałem to bo mnie denerwowało wróciłem za 2godz i było wszystko dobrze . Ale teraz co tydzień muszę bawić się anteną.A i jeszcze jedno w ustawieniach anteny co mam tam poprawie wybrać tone burst czy diseqc czy bez diseqc bo juz sam nie wiem. Mój chory zestaw to n box recorder konwerter twin . pomocy!!
 

stey

New member
Witam, mam ustawioną satelitę pod neostrada tv (hotbird) i będę kupował sobie cyfrę. Muszę wymienić konwerter na twin żeby mi działała też cyfra (będę korzystał z tych dwu telewizji na raz, używając dwu dekoderów). Tylko nie wiem czy podczas wymiany konwertera czegoś nie przestawię i nie będę musiał wołać magika na ustawianie (szkoda mi kasy)? Mam nadzieję, że satelita nadal zostanie na 13E.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli będziesz musiał ruszać anteną to dla pewności zrób znaczek na uchwycie anteny i wysięgniku , a nie będziesz się denerwował przy ustawieniu. Satelita zostanie na swoim miejscu ;).
 

stey

New member
Jeżeli będziesz musiał ruszać anteną to dla pewności zrób znaczek na uchwycie anteny i wysięgniku , a nie będziesz się denerwował przy ustawieniu. Satelita zostanie na swoim miejscu ;).

Anteny na pewno nie będę ruszał, bo i po co. Jeszcze jedno pytanie z tych dla zielonych. Mianowicie będę musiał resetować dekoder neostrada czy z marszu wszystko zostanie jak było?

W ogóle dzięki za tak szybką odpowiedź ;)
 
Witam.

Powiedzcie mi czy w takim bloku mam chociaż odrobinę szansy na sygnał z HB. Teoretycznie antene powinienem mieć skierowana tak jak na zdjęciu. Blok ma 10 piętek a ja mieszkam na 6.... i wg tego zdjęcia to mogę sąsiadki podglądać ;/

dl.dropbox.com/u/29423902/hb.JPG

Nie mam 5 postów więc link musicie wkleić do przeglądarki

Pozdrawiam
 

jarek1234567

New member
mam ten sam problem ale moj budynek jest w podkowę i mieszkam na trzecim piętrze z czterech.kombinuję kablem na klatce wyjsc na druga strone budynku i antene wyprowadzic przez okno na klatce. moim zdaniem moze byc ciezko.
 

robsoniqe

New member
Witam. Zakupiłem telewizję n. Mam problem. ustawiłęm satelitę na południe jak powinno być z parametrami dla Poznania i nic :( jakość 0% :( walczę od wczoraj..
Dołączam plik. Czerwona kropka to ja.. żółta kreska to południe..a zielony prostokąt to blok 10 piętrowy na przeciwko.. mieszkam na 8 piętrze więc teoretycznie nie powinno być problemów. dwaj sąsiedzi nade mną mają satelity. jeden na południe typowo skierowaną a drugi lekko odchodzi na zachód od południa. brak mi już sił. proszę pomóżcie.
 

Attachments

  • sat2.jpg
    sat2.jpg
    125 KB · Wyś: 469
Do góry