Montaż anteny do N , opis praktyczny

babylock

New member
Zależy jaka jest odległość między budynkami , sprawdz czy w godzinach południowych ; zagląda; słoneczko do pokoju.

moz-screenshot.jpg
 

Attachments

  • ust ant.JPG
    ust ant.JPG
    26,7 KB · Wyś: 81

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Sam użytkuję Triax TD 110 z Quad golden Interstar i obojętnie jakie panują warunki atmosferyczne nie mam problemu z odbiorem programów z Nki. Moim zdaniem anteny z których wybierasz są na podobnym ; poziomie;, a czy warto przepłacać to już Twoja decyzja którą podejmiesz .
 

gadi

New member
Na moim balkonie dosyć mocno wieje (rogowe mieszkanie)
Antena TRIAX na masywne mocowanie talerza, ale dosyć wąskie. CORAB ma mocowanie szerokie , ale ale o małej powierzchni styku z talerzem.
 

arsenal

Moderator
VIP
Antenę Corab montowałem, więc mogę potwierdzić, że jest dobrej jakości. Jakość wykonania dobra, podziałka dla kąta elewacji też dość dokładna.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@babylock jeżeli dobrze pamiętam to w prostej linii przy odległości około 22-26 metrów od miejsca instalacji anteny do budynku stojącego na ; drodze; sygnału powinieneś odbierać sygnał z satelity.
 

gadi

New member
Jeśli CORAB to stalowa czy aluminiowa ?
Czt te ramię od konwertera (rurka) nie drży podczas silnego wiatru ?
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem stalowa jest wystarczająco dobra aby na długie lata spełniała swoje zadanie. Montowałem u kolegi 90tkę na dachu 4 piętrowego budynku dwa lata temu i do dziś nie miał problemów z przestawieniem anteny . Warto jak pisałem dać kontry do cybantów , a o wysięgnik do konwertera możesz być spokojny.
 

gadi

New member
No i ja wkońcu zamontowałem antenę u siebie na balkonie
Antena - CORAB 90
Konwerter - Konwerter Inverto Black Ultra Twin
Kabel Triset-113
Platforma N pakiet Mini Ful
Czekam tylko na aktywację z Nki
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nie wydaje mi się że jest to samo , ponieważ nie mam możliwości aby ;kanał; 10 ustawić jako nr.1na liście programów którą serwuje nka. Jest tak w wielu dekoderach i w takim wypadku nie muszę tworzyć listu ;ulubionych;:p.
 

muzyk219

New member
Nie wydaje mi się że jest to samo , ponieważ nie mam możliwości aby ;kanał; 10 ustawić jako nr.1na liście programów którą serwuje nka. Jest tak w wielu dekoderach i w takim wypadku nie muszę tworzyć listu ;ulubionych;:p.


Oj wiem że to miałaś na myśli:) Zależy co rozumiemy przez pojęcie "kanał"?:) Czy samą nazwę stacji czy też poprzedzajacy go numer? Czy to ważne ze TVN będzie miał z przodu 11 czy 66? jeśli go lubimy to będzie na miejscu pierwszym z numerem 111:) Ja tak tylko z chęci podroczenia się... :)
 

muzyk219

New member
Szkoda, bo nawet w sieci kablowej mogłem wcześniej sobie ustawić kolejność programów.
Kolejność programów możesz sobie ustawić jak tylko chcesz, Jest opcja stworzenia własnej listy kanałów i oglądać po przywołaniu jej tylko to co chcesz. Mowa tu była o tym iż nie można przypisać np. programowi TVP2 numeru np, pierwszego gdyż ten jest przypisany do mumeru drugiego w dekoderze lecz, możesz go sobie ustawić jako pierwszy kanał na Twojej liscie ulubionych programów i będziesz go miał jako pierwszy tylew że z numerem 2 przed nazwą ale to nie oznacza że nie może on być na pierwszej czy jakiejkolwiek innej pozycji na TWOJEJ liście
 
Do góry