Montaż anteny do N , opis praktyczny

emivo

Member
Mam szybkie pytanie. Czy ten przewód będzie dobrym rązwiązaniem dla n-ki (nbox recorder, golden interstar twin, ok 10m między nimi)?
RG6 BC TRI-SHIELD
- średnica zewnętrzna przewodu 7,04 mm
- średnica żyły przewodzącej 1,02 mm
- średnica ośrodka 4,63 mm
- procent krycia oplotem > 60%
- ekranowanie > 100 dB
- impedancja 75+/-3 Ohm
- zakres temperatury pracy -40°C do + 70°C

Pozdrawiam
 

blaise101

New member
u mnie trochę głupi problem. Był monter zrobił wszystko, siła jakość na obydwu antenach 80 i 100%. Zacząłem więc aktywację. Miała trwać 2-4h, ale po kilku minutach były już wszystkie kanały prócz nfilm (jest w moim pakiecie. pojawi się?), ale pokazywała się uciążliwa informacja o braku sygnału w wejściu ant2. Sprawdziłem - sygnał i jakość 0%. Na 1 ok, więc kanały chodzą dobrze. Zrestartowałem dekoder, ale wtedy potem jakiś błąd wyskakiwał z transponderem i w ogóle nie można było oglądać, więc wyłączyłem ant2 i jest ok teraz, no ale w końcu nie na darmo brałem dekoder z nagrywarką. Wiecie gdzie może leżeć przyczyna?
konwerter twin sharp.

z góry dzięki za pomoc
 

pattro

New member
Bez reklam
u mnie trochę głupi problem. Był monter zrobił wszystko, siła jakość na obydwu antenach 80 i 100%. Zacząłem więc aktywację. Miała trwać 2-4h, ale po kilku minutach były już wszystkie kanały prócz nfilm (jest w moim pakiecie. pojawi się?), ale pokazywała się uciążliwa informacja o braku sygnału w wejściu ant2. Sprawdziłem - sygnał i jakość 0%. Na 1 ok, więc kanały chodzą dobrze. Zrestartowałem dekoder, ale wtedy potem jakiś błąd wyskakiwał z transponderem i w ogóle nie można było oglądać, więc wyłączyłem ant2 i jest ok teraz, no ale w końcu nie na darmo brałem dekoder z nagrywarką. Wiecie gdzie może leżeć przyczyna?
konwerter twin sharp.

z góry dzięki za pomoc

spróbuj pozmieniać w ustawieniach antenty ;)
zalecam tez ustawienie anteny względem sygnalizatora, ewentualnie zabawa kablami ;)
jak nie pomoże skontaktuj się ze mną na PRIVA ;]
 

blaise101

New member
kurcze, ale chyba ustawianiem anteny mogę sobie tylko zwalić jakość anteny1, bo milimetrowe zmiany raczej nie sprawią, że w ant2 podskoczą wartości z 0 do min. 80 ..?
Mocno strasznie przykręcił kable monter. Jutro wezmę obcęgi i posprawdzam, ale teraz tak na szybko jeszcze mi wpadło: może to wina braku aktualizacji? Wykrywa mi, że jest dostępna nowa aktualizacja, ale gdy chce ją pobrać z satelity, to pokazuje się "FAILED". Co może być tego przyczyną? da się ręcznie władować aktualizację np. via usb?
 

blaise101

New member
no właśnie przy dekoderze są strasznie mocno wkręcone, a pary w łapach trochę mam i nie mogę sobie poradzić. muszę posiłkować się kluczem:p

e: ok już po problemie, trzeba było zmienić w ustawieniach diseq dla ant1.

Teraz jeszcze mały taki kłopot: nie działa vod. Ładuje się, ładuje i nic.
 
Ostatnia edycja:

ramirez771

New member
ustawienia anteny - zapytanie

Potrzebuję małej porady. mam turbo dekoder n ki po wstępnym ustawieniu anteny siła 93 jakość 87. po kilku dniach zaginął pr 1 hd po wejściu w ust anteny siła 75 a jakość 0 . po przełączeniu na inne kanały siła jest na 80% a jakość 60 co to może być ? Źle ustawiona antena? bo już nic nie kumam
 

Max78

New member
Pytanie:

Czy zdarzyło Wam się, że po wciśnięciu przyciska LIST na pilocie, nie wyświetla się lista nagrań, które były na HDD?!
Mam tak od kilku dni. Reset dekodera nie pomaga - ten sam problem.
Komunikat jak się pojawia, to coś w deseń: "Aby nagrać program wybierz EPG i wciśnij przycisk 'R' na pilocie" - lub podobnej treści.

Psikus jest taki, że na HDD zostało 0% wolnego miejsca.
Włączenie dekodera i komunikat o zajętości HDD - są trzy zera (dla każdego ze wskaźników).
WTF?! Jakieś pomysły? Co z tym zrobić (w warunkach domowych)?
Z góry dzięki za pomoc :)
 

gadi

New member
Potrzebuję małej porady. mam turbo dekoder n ki po wstępnym ustawieniu anteny siła 93 jakość 87. po kilku dniach zaginął pr 1 hd po wejściu w ust anteny siła 75 a jakość 0 . po przełączeniu na inne kanały siła jest na 80% a jakość 60 co to może być ? Źle ustawiona antena? bo już nic nie kumam

Pewnie antena przestawiła sie od wiatru, trzeba jeszcze raz uatawić i dobrze dokręcić.
Sprawdz jeszcze kable czy dobrze zrobione są końcówki.
 
Ostatnia edycja:

kr16

New member
Witam mam podobny problem tzn. mam jakość 0 na TVP1 "HD" odkąd program się pojawił poczekam jeszcze chwilkę jak pogoda się poprawi i postaram się ją lepiej ustawić. Jest tylko problem bo mam antenę Coraba 80 i konwenter Inverto Monobloka ile jakości da się max wycisnąć na takim zestawie? tzn . trudniej jest ustawić monobloka niż pojedyńczy.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Sprawdz na kanale 3 jaką masz wartość jakości , jeżeli jest ok to zrób reset dekodera. Zależy w jakiej części Polski mieszkasz , ale Twój zestaw powinien wyciągnąć ; max; sygnału , a jeżeli masz ustawienie na H.Birda w dobrej jakości to Astra sama ; wskoczy; .
 

kr16

New member
Sprawdz na kanale 3 jaką masz wartość jakości , jeżeli jest ok to zrób reset dekodera. Zależy w jakiej części Polski mieszkasz , ale Twój zestaw powinien wyciągnąć ; max; sygnału , a jeżeli masz ustawienie na H.Birda w dobrej jakości to Astra sama ; wskoczy; .

Mieszkam w Łodzi astra na większości programów ma jakość 100% ale na HotBird jest ok 28% oprócz TVPhd1 0% AXN SD 0% czyli możliwę że talerz jest źle ustawiony. Będę musiał pokombinować.
 

rdw

New member
Witam użytkowników forum HDTV.com.pl

Mam do Was prośbę/pytanie bo nigdy nie miałem styczności z telewizją satelitarną. Jako, że z tatą nie jesteśmy zadowoleni z tego co oferuje VECTRA(cena do ilości programów) chcemy skorzystać z "Świątecznej promocji Nki"
Cieszyliśmy się widząć TVP 1 HD ale z tego co zdążyłem zauważyć to lipa.
Przynajmniej będzie FOX HD.

W każdym razie mam pytanie. Chemy wziąć dekoder z nagrywarką (ta z 250 GB) dyskiem. Zastanawiamy się tylko czy antena dostępna w Nce (ta 80 cm) będzie odpowiednia.

Mieszkam w tym budynku:
(nie moge dodać linku mająć mniej niż 5 wiadomości ...) więc podaje namiary do wpisania na google maps: 50.432991,16.64175
na 7 piętrze. Na wprost mamy dwa bloki i po przekątnej też dwa bloki.

Moglibyście powiedzieć czy ta antena 80 cm będzie wystarczająca ?
Bo jak mają być jakieś przycięcia/piksele/krata to lepiej dołożyć do czegoś lepszego.
Jeśli nie to co proponujecie i jaki przekaźnik do tego.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

Frauka

New member
Bez reklam
Ze zdjęcia wynika, że między blokami jest pewna przestrzeń więc myślę, że powinno być dobrze. Obyś miał balkon z południowej strony ;)

Od 2 tygodni mam Nkę, nboxa 250GB serii CLRA, antenę 80tkę (standardową od n) i konwerter Twin ( bo mam recordera podłączonego do 2 kabli)

Nie mam żadnych pikseli, przycięć. Ostatnio padał gęsto śnieg i też nie miałam problemu.

Też się trochę obawiałam bo do tej pory korzystaliśmy tylko z kablówki. Widząc jednak jak moi bracia są zadowoleni z eNki, zaryzykowałam.

Najpierw się trochę przestraszyłam bo ustawiliśmy antenę wg podanych na forum N danych a tu jakośc 0% ;) Mąż lekko zmienił kąt i wskoczyło 100%. Aktywacja przebiegła w ciągu max 30minut.

Jeśli mogę coś doradzić to mniejsze problemy są przy zakupie w jakimś APS a nie przez infolinię czy internet. Na odległość można dostać dekoder po kimś z niepasującą do niego kartą itp.
Mnie się udało bo w APS wyprosiłam nowego nboxa CLRA ( to seria którą mozna upgreadować do Turbo). Może i Tobie się uda.
Jakby coś było nie tak to w APS też mozna zrezygnować, podając jako przyczynę brak możliwości technicznych ;)
 
Ostatnia edycja:

gadi

New member
Kolega ma pewien problem.
Gdy stawiał dom to nie pomyślał o wyprowadzeniu 2 przewodów koncentrycznych ( ma tylko 1) do podłączenia dekodera z nagrywarką. Czy jest jakieś wyjście bez wiercenia ścian na nowo i zrywania podłogi ?
 
Do góry