Montaż anteny do N , opis praktyczny

robsoniqe

New member
czasza 80..może to kwestia, że mieszkam w mieszkaniu najbardziej wysuniętym na północ.. i żeby poprawnie ustawić na południe to blok mi przysłania w którym mieszkam..wrzucam fotki jak to wygląda..
 

Attachments

  • 20120129_113103.jpg
    20120129_113103.jpg
    298,1 KB · Wyś: 77
  • 20120129_113054.jpg
    20120129_113054.jpg
    332,4 KB · Wyś: 72
  • 20120129_113042.jpg
    20120129_113042.jpg
    327,1 KB · Wyś: 71

iza.beda

New member
Pomocy!

Uwaga jestem kobietą :) i kupiłam mężowi dekoder n. Problem w zainstalowaniu, a ma to być niespodzianka.. Wszystko podłączyłam, dekoder do tv, antena wczesniej była na dachu. Zgodnie z instrukcją. Przy pierwszym uruchomieniu dekodera nie załapał aktualizacji, pominęłam. Siła sygnału 70-75, jakość 0. Czytałam tu o sprawdzeniu tu czestotliwosci.. ok.. tylko kurde jak? Antena jest ustawiona na HotBirda. Panowie pomóżcie, tylko powoli i wielkimi literami..
 

buczo81

New member
Uwaga jestem kobietą :) i kupiłam mężowi dekoder n. Problem w zainstalowaniu, a ma to być niespodzianka.. Wszystko podłączyłam, dekoder do tv, antena wczesniej była na dachu. Zgodnie z instrukcją. Przy pierwszym uruchomieniu dekodera nie załapał aktualizacji, pominęłam. Siła sygnału 70-75, jakość 0. Czytałam tu o sprawdzeniu tu czestotliwosci.. ok.. tylko kurde jak? Antena jest ustawiona na HotBirda. Panowie pomóżcie, tylko powoli i wielkimi literami..

Jakość 0 śwadczy o złym ustawieniu anteny, koneczna korekta.
Siła praktycznie nic nie znaczy, mówi tylko o poprawności połączania. Gdyby konwerter leżał na ziemi pokoju też była by siła 70.
Konieczne ustawienie anteny.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam moze ktos kto sie zna na antenach powiedziec czy faktycznie do odbioru kanalow hd w zlych warunkach atmosferycznych lub generalnie nawet w dobrych warunkach atmosferycznych potrzebny jest talerz o srednicy min. 80cm? Bo w jednych sklepach tak mowia w innych mowia ze to bzdura , ze zakladaja 60 cm i kanlay hd smigaja jak szalone... wiec sam juz ne wiem niedlugo bede zmineial tv i tez bedzie mi sie konczyla umowa i bede chcial wlasnie z hd programami a talerz mam 60 cm i nie wiem czy go nie wymienic na wiekszy? Prosze o pomoc od kogos kto sie zna na tym. POzdrawiam
Lolek
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli będziesz brał N-kę to 80tka obowiązkowa ( na 60- tce bardzo trudno ustawić sygnał i przy złych warunkach pogodowych bardzo często tracisz sygnał), z C+ i Polsatem nie było takich problemów. Sam osobiście nie zależnie którą bym zamawiał platformę to mając miejsce kupił bym 80-85tkę .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam dzieki za odpowiedz ja mam cyfre i wlasnei odnosnie cyfry slyszalem ze nie ma problemu z 60 przy kanalach hd ale czesc ludzi kupuje 80 z przekonania bo to mala roznica w cenei gorzej jak juz sie ma jedna i trzeba druga kupic i ma sie dosyc stromy dach ze samemu troszke strach wchodzic wiec trzeba drugi raz za montaz placic :-(. Dlatego nei wiem czy nie zostac przy 60 skoro mam canal +. Moze ktso jeszcze ze swojego doswiadczenia sie wypowie???
lolek
 

buczo81

New member
Witam dzieki za odpowiedz ja mam cyfre i wlasnei odnosnie cyfry slyszalem ze nie ma problemu z 60 przy kanalach hd ale czesc ludzi kupuje 80 z przekonania bo to mala roznica w cenei gorzej jak juz sie ma jedna i trzeba druga kupic i ma sie dosyc stromy dach ze samemu troszke strach wchodzic wiec trzeba drugi raz za montaz placic :-(. Dlatego nei wiem czy nie zostac przy 60 skoro mam canal +. Moze ktso jeszcze ze swojego doswiadczenia sie wypowie???
lolek


Przy canal plus najwięcej problemów z odbiorem jest na kanałach TVN HD Canal + Film HD, i bajkowe jakieś nadawane z słabszego transpondera. Cyfra sama już przecież wycofła się z 60 i sprzedaje 70, 80 też nie ma zostawili czasze po środku. Ja mam 80i sugeruje wszystkim 80.
Poza tym na jesień jest fuzja n z c+ nie wiadomo z jakich pojemności będa jakie kanały.
A antena o średnicy 80 lepiej zbiera sygnał.
Chcesz mieć spokój bierz 80.
 

michalkrakow

New member
Cześć,
generalnie zasada jest bardzo prosta - im większa tym lepsza ;)
Jak masz miejsce to zakładaj 100 albo więcej.
Ja ostatnio sobie powiesiłem 110 i dopiero jak oberwanie chmury zalało konwerter to straciłem sygnał.
Prosta odpowiedź, zakładaj taką jaka Ci się zmieści ;)
Skąd jesteś? Może potrzebujesz pomocy?
 

chk

New member
Hej,
wygląda na to, że to ja potrzebuje pomocy:)
Zestaw z recorderem itp zakupiłem juz miesiąc temu, ale jakos nie było sposobności by to zainstaqlowac..wakacje te sprawy:)
Obecnie antenajuż wisi, ale problem jak u większości - siła ok, ale jakość 0.
Mieszkam w Żyrardowie - elewacja 30 stopni, jakies 10 stopni od południa i konwerter 6 stopni.
niby wszystko ustawione ale jakośc lipa.
Czy to może być kwestia drzewa, które oddalone jest od punktu zamocowania anteny o jakieś 10m?
Czy może jednak zbyt łatwo się poddałem w czasie ustawiania?
Dziękuję za pomoc.

Ps. w okolicach godziny 13 słońce jest centralnie nad drzewem..
 
Do góry