[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Uuu świat zwariował Lolek gra z plików i streamu : )

Nie zwariował Świat, dalej dla mnie płyty cd są No1,tylko integra jest jeszcze świeża , więc ją rozgrzewam. Ale trzeba przyznać, że pod względem streamowym ten odtwarzacz jest świetny, a jak będzie na płytach zobaczymy jak troszkę pogra sobie np tak jak teraz poprzez spofity, gdzie słucham potencjalnych płyt i kilka już jest wpisanych na listę. :) Jutro pokatujemy Tidala.. :) A przy okazji bawię się funkcjami tej zabawki i trzeba przyznać, że te serwisy dają fajną możliwość przesłuchania sobie właśnie w całości płyt przed zakupem. Springsteen najnowszy :eek:k::eek:k::eek:k::eek:k:
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Porównywałeś już swoje fizyczne nośniki do ww. serwisów streamingowych w kontekście jakości? Kawałek po kawałku?

Tak czy inaczej, ja sobie już nie wyobrażam świata muzyki, bez dostępu do niemal wszystkich albumów i to w zasięgu ręki czyt. pilota.
To jest zupełnie inny świat, konsumowanie muzyki jest o wiele lepsze od kolekcjonowania pojedynczych płyt i ograniczania się tylko do nich, tysiące albumów tylko czeka na ruch pilota, zresztą zapewne sam potwierdzisz za jakiś czas ; )
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ja jestem z tych osób co rzadko zmieniają zdanie jak już coś im się spodoba, chwalę pewne rzeczy bez względu czy na coś mnie stać, czy też nie, nie ma z tym problemu :) Tak jak pisałem nie raz dla mnie płyta fizyczna jest czymś więcej niż plik np z Tidala, a już taka w lepszym wydaniu to ... :) to jest po prostu dla mnie radość, nie żal mi na to kasy, wydaje ją , bo sprawia mi to radość. Dużo bardziej teraz żal mi kasy na filmy niż właśnie na płyty, które słucham zdecydowanie częściej niż oglądam filmy, o powtórkach nawet nie wspominam, bo to prawie, upadło u mnie.. :) zaczęło mnie to nudzić.. choć nie powiem dobry film dalej lubię obejrzeć..
Porównywać jeszcze nie porównywałem, musi sie integra rozgrzać, bo to prawie nówka, więć musi pograć swoje, ale pewnie kilka utworów porównam..
Natomiast przez 3 ostatnie lata poznałem wielu ludzi, którzy słuchają muzyki z cd, z winyla czy też plików i np byłem u kogoś na takim porównaniu, gdzie porównywaliśmy płytę Gilmoura - live in Pompeii, ja przyniosłem tę płytę w wydaniu japońskim na bluspec, czyli powiedzmy najgorsze wydanie z tych najlepszych, ktoś inny przyniósł tę płytę na winylu ściągniętą ze Stanów Zjednoczonych, a właściciel miał tę płytę podobno w najlepszym wydaniu na plikach.. i jest maniakiem plików, aby była jasność, choć na cd też słucha.. Cztery osoby na tym porównaniu były i słuchaliśmy bodajże jak pamiętam 6 utworów po kolei na plikach, cd i winylu, a potem po dwa utworu od końca zaczęliśmy od winyla, a skończyliśmy na plikach..
Werdykt był taki, że nawet dla kolegi u którego byliśmy najsłabiej zagrały pliki, pomimo, że on sam najlepiej lubi słuchać w takiej formie.. oczywiście może to być przypadek, lub gust tych czterech osób, ale i niekoniecznie... :)
Natomiast potwierdzam, że jest to wygoda i można sobie sprawdzić daną płytę czy jesteśmy nią zainteresowani, a nie jak do tej pory to robiłem , że miałem ze dwie, czy strony, gdzie utwory sprawdzałem z danej płyty po minucie pi raz drzwi.. jest to wygoda, to jest fakt.. drugi fakt, że można sobie coś odszukać czego nie można mieć na płycie i to też jest ta zaleta.. Anatomist większość ludzi, których znam i które poznałem w ostatnich trzech latach słucha na nosnikach fizycznych i ta forma sprawia im największą radość, pomimo, że niektórzy z tych słuchają również i z plików. Ale generalnie uważam, że fajnie jest , że coś takiego istnieje, bo jest to przydatne nawet dla takich osób, jak moja, gdzie daleko mi jest , abym pokochał pliki. :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko pytanie jeszcze czy Tidala masz HIFI czy masz MQA i czy masz odtwarzacz i DAC-a ktory to ogarnia.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tam na testach jak byliśmy u znajomego to był Tidal z MQA i Dac jak najbardziej ogarniał temat :), tutaj mam, chyba HIFI, ale bez względu jaki miałbym to nie jest moją intencją porównywanie plików do płyt, a przede wszystkim zobaczenia jak to gra na płytach i jak to się sprawuje w normalnym użytkowaniu. Natomiast czy ten ogarnia MQA w poniedziałek sie spytam z ciekawości, generalnie jest bardzo rozbudowany, więc jest taka możliwość..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
https://www.mqa.co.uk/playback-devices

Nie widze tego T+A wogole na stronie Tidala. Ale na wyswietlaczu widac MQA xD

Ale to nie ma co patrzeć, bo konto wykupione jest na Tidala przez właściciela salonu.. Tylko ten serwis jest w urządzeniu, ale bez wykupienia abonamentu nie działaby w tym konkretnym urządzeniu. W odróżnieniu do radia internetowego, które działa, bo jest zainstalowane w tym urządzeniu i nie wymaga opłaty abonamentu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chodzilo mi o to tylko, ze tidal nie napisal ze wspiera urzadzenia firny T+A.
Moze jeszcze nie zaktualizowali bazy urzadzen lub cos.


Strasznie drogie te twoje zabawki Lolek, az sie dziwie ze w takie cos chcesz isc... Glosniki to rozumiem bo to za przetworniki czy wykonczenie sie placi. Ale Streamer za tyle zlociszy, gdzie jego bebechy sa warte 2000zl jak nie mniej. Masakra dla mnie. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego nic o tym nie ma, ale jak widać wspiera :) A to konkretne urządzenie to dwa w jednym "strimer" całkiem fajniutki z wieloma funkcami plus odtwarzacz sacd/cd.. i dlatego tyle kosztuje, choć są same odtwarzacze sacd w tej cenie, a nawet droższe.
Natomiast co do zakupu to nie ejst takie proste , same kolumny nie zagrają i jeśli kupisz dobre kolumny, a do tego wymagające pod względem napędzenia ich i utrzymaniu kontroli basu itp spraw to takie kolumny są na wyrzucenie, szkoda kasy... to nie zagra.. przykład Topowy Marantz Pm 10 nie jest wstanie zagrać tak z SF ST jak np Accu 480, Esoteric F05, Mac 9000, Gryphon diablo , Czy T+A z serii 3100 , oczywiście ten marantz nie kosztuje tyle co najdroższe z wymienionych wzmacniaczy, ale też tani nie jest, a nie daje rade z tymi kolumnami, co sam właściciel jednego ze sklepów w Warszawie przekonał się na własne uszy.. Ale tak to jest jak wzmak jest w klasie D i co po tym, że ma 2x400 W w 4 omach. I nie mówię , że D klasa to be, mi nie pasuje, ale moce w tych wzmkach nie są takimi jak w klasie AB, a o brzmieniu nawet nie wspominam, ale to już kwestia kto co lubi..

To tak jak byś chciał kupić olympijki III nova czy te z poprzedniej serii i weź podłącz powiedzmy Denona 2020, a potem np MF M6si i już zobaczysz jaka jest różnica, a potem coś podłącz coś z tego co wymieniłem wyżej i sam się przekonasz w czym jest rzecz.. I to nie tylko jest z SF, podobnie jest z Dynkami, czy np z B&W. Focale te z wyższych serii też są grymaśne. Kupienie dobrych kolumn, a zaoszczędzenie na elektronice spowoduje, że kasa wydana na kolumny w większości poleci ..... :) A jeszcze kable, które tyle kosztują co widać, ale już nie jeden sceptyk zrozumiał, albo usłyszał, że to tez jest ważne dla całego toru, aby wszystko ze sobą zagrało.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niemiec odjechał, Japończyk przyjechał :)***potężna maszyna w czystej A klasie .. to słychać nawet jak się wyjmie prosto z pudełka i do tego nie grająca jakiś czas w salonie..***

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo to bajeczna elektrownia, ma to troszki mocy...:) i ta barwa....a to dopiero się rozgrzewa.. Napisz na priv jakiś numerek :) do siebie to w wolnej chwili pogadamy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze kilka zabawek będzie na tapecie, na spokojnie trzeba posłuchać to co się podoba i podjąć decyzję. Nie pali się...grunt to spokój nic na szybkiego...:) Ale ta zabawka jest fajniutka i mega mocarna...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie skończyłem słuchać tych dwóch płyt i teraz już dobrze wiem, dlaczego warto wydawać takie pieniądze na tego typu płyty, coś pięknego..
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
lolek jak lubisz Eagles to obowiązkowo dla fanów zespołu :
Farewell I Tour Live From Melbourne
oraz Live from the Forum
 
Do góry