[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

sihborx

New member
ja już tam mam, że jak szukam czegoś z elektroniki zwłaszcza jak szukam cena/ jakość to zaczynam od asusa a potem porównuje
Ostatnio kupiłem żonie zenfone 5- czerwony..... tak mi się spodobał, że aż chciałem go oddać za ,moją xperię z3 ;)
a od Świąt bawię się Zenpadem 8 cali też zajefajny....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Coś w tym jest. Mam też zennbooka i nie dość, że ładny, dobry, to jeszcze w metalowej obudowie. Asusy ma wiele osób i nie słyszałem, by ktoś narzekał. Mam podobnie jak sinborx - gdybym miał kupować lapka prywatnie to zacząłbym poszukiwania od Asusa. Mam wrażenie, że z te same lub podobne specyfikacje dostajemy lepszą jakość i mniejszą cenę niż u konkurencji...
Dla mnie powiedzmy, 15 lat temu wyznacznikiem jakości w lapkach (kiedy Dell - ten dobry Dell - nie był jeszcze dostępny w Polsce, a za oceanem) wyznacznikiem jakości była Toshiba. Np. model A10 - sztywny, dobry plastik, dobre głośniki... Później jednakz roku na rok jakość tworzyw była co raz gorsza. Pamiętam, że w modelu M70 matryca się wręcz wyginała, a jeden kolega złamał obudowę - na szczęście matryca cała.
Nadal mam jeszcze jedną Tosię Satellitkę P750 i akurat jest to udany model - nadal go używam.
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
Ja właśnie się przymierzam do zakupu Zenbooka, wykonanie, wygląd i ekran są więcej niż zadowalające.
W dobrych pieniądzach da się kupić wersję z ssd i kartą graficzną 2gb, jedyne co mnie odstrasza to Windows 10.
Zawsze ciężko i z opóźnieniem przechodziłem na kolejne systemy Microsfotu, po siódemce, która jest uważam bardzo dobra ciężko będzie się przyzwyczaić do kafelków i ciągłej inwigilacji.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tą "inwigilacją" to deko przesadzają w necie - jak porozmawia się z informatykami to już jest jakaś "inwigilacja" w 8, a podobno już zmieniają umowy czy już to zrobiono co do 7 ,,, Jeśli by tylko polegało to na tym, że system nie dopuszcza do instalacji lewych gier czy też programów to ja jestem nawet za żeby to było zgłaszane do odpowiednich służb , tylko z tego i co informatycy mówią to nie będzie chyba zgłaszane - chyba że coś będzie na wielką skalę ( nie daliby rady wszystkiego zgłaszać), a tylko system będzie uniemożliwiał wgrania takiej gry czy programu. Pewni ludzie muszą się nauczyć, że chcąc zagrać w grę to idzie się do sklepu i się ja kupuję i to samo z programami , bo ktoś się musiał uczyć i ktoś poświęcił tym czynnościom swój czas i też takie osoby chcą żyć - bo mają na utrzymaniu swoje rodziny.
 

topol

New member
Nie popadajmy w paranoję. Tzw "inwigilacja" w 99% służy temu, by lepiej sprzedać reklamodawcom reklamy kontekstowe - czyli profile klientów. Przynajmniej w MŚ i Google. W Apple nie jestem aż tak przekonany...

Passportnąłem SE.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
gdybym miał kupować lapka prywatnie to zacząłbym poszukiwania od Asusa. Mam wrażenie, że z te same lub podobne specyfikacje dostajemy lepszą jakość i mniejszą cenę niż u konkurencji...

To u mnie zawsze odwrotnie. Z gamingowych do wyboru mamy dwa modele Asus i MSI (pomijając Alienware, czy kiedyś XPS). Zawsze po analizach, niezliczonych testach i w końcu cenie, wychodził mi MSI. Nie mam nic absolutnie do Asusa, tyle, zawsze do niego podchodziłem z zamiarem kupna, a wychodziłem jednak z MSI.
 

vectra1

Member
Bez reklam
. Nie mam nic absolutnie do Asusa, tyle, zawsze do niego podchodziłem z zamiarem kupna, a wychodziłem jednak z MSI.

Jak z wykonaniem ?
Kiedyś skusiłem się na dwa firmowe Lenovo - wiadomo parametr ceny i pomimo, że nic im nie brakuje to w codziennym użytkowaniu odczuwam, że to Lenovo.
Seria Zenbook jakościowo to dla mnie mistrzostwo świata.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A może ktoś na tę zabawkę się skusi - fani gier ...

ASUS Republic of Gamers na Intel Extreme Masters 2016

"Notebook chłodzony cieczą, zakrzywiony monitor z odświeżaniem 100Hz czy niecodzienne komputery z najmocniejszymi komponentami – takie nowości szykuje ASUS na finały Intel Extreme Masters 2016, czyli mistrzostwa świata w grach komputerowych w katowickim Spodku. Ponadto spotkania z ekspertami, youtuberami, turnieje gier, promocje cenowe i konkursy, w których do wygrania będzie m.in. notebook GL552. Producent obchodzi w tym roku dziesięć lat istnienia submarki Republic of Gamers, a wszystkie aktywności na stoisku połączy hasło „Join The Republic”.

Dołącz do Republiki Graczy - „Join The Republic”
Na IEM 2016 firma ASUS zaprezentuje swoje produkty projektowane z myślą o graczach, ale także dostarczy uczestnikom nowej wiedzy na temat sprzętu, podnoszenia jego wydajności, wprowadzania modyfikacji i możliwości jakie dają autorskie technologie. Odbędą się spotkania z ekspertami m.in. ze wsparcia technicznego ASUS, moderami, graczami. Przez trzy dni youtuberzy Norbert ‘Dis’ Gierczak i Katarzyna ‘Kiara’ Kołodziej będą opowiadać o świecie League of Legends, przeprowadzą liczne zabawy i spotkania z fanami. Porad dotyczących jak wygrywać w Mortal Kombat udzielał będzie Adam ‘Moonspell’ Makiah, niejednokrotnie zajmujący czołowe miejsca w turniejach w Polsce i za granicą. Stoisko odwiedzą także goście specjalni: Tomasz ‘Gimper’ Działowy, Jakub ‘Jacob’ Weber i Piotr ‘Lachu’ Lach oraz żeńska drużyna Alsen Team, która w tym roku powalczy o zwycięstwo w turnieju CS:GO.
W planach są konkursy m.in. zgadywanie kodu do sejfu z notebookiem ROG GL552, który trafi do rąk zwycięzcy czy składanie komputera na czas. Odwiedzający będą mieli okazję otrzymać karty członkowskie Republiki Graczy i zagrają na najmocniejszych komputerach z serii G w takie gry jak m.in. Fifa 16, Street Fighter, League of Legends czy Mortal Kombat. ASUS przygotowuje też atrakcyjne obniżki cen na wybrane produkty.

Sprzęt dla najlepszych
Na stoisku ASUS nie zabraknie oczywiście najnowszego sprzętu. Będzie można zobaczyć zakrzywiony monitor gamingowy ROG PG348Q, chłodzony cieczą notebook ROG GX700 czy mysz optyczną ROG Spatha, która działa zarówno w trybie przewodowym, jak i bezprzewodowym. Ciekawostką są dwa zmodyfikowane desktopy, w tym jeden z płytą główną Maximus VIII Extreme i dwiema kartami graficznymi Strix GTX 980 Ti autorstwa Bartłomieja Kurpiewskiego. Drugi natomiast, to przygotowany przez Aleksandra ‘GaiJin’ Snopka projekt o nazwie Doom Biohazard w klimacie steampunk z kartą graficzną z serii Poseidon gotową na wodne chłodzenie.

10 lat Republic of Gamers
W 2006 r. firma ASUS, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie graczy i entuzjastów na wydajny sprzęt, powołała do życia markę Republic of Gamers. Od samego początku znana jest ona z wysokiej jakości produktów oraz zaangażowania w wydarzenia związane z grami i przetaktowywaniem, takie jak: QuakeCon, BlizzCon i Dreamhack. Sprzęt marki ROG przez ostatnie dziesięć lat nie raz brał udział w biciu światowych rekordów wydajności, a media na całym świecie przyznały mu tysiące nagród. Wśród produktów sygnowanych marką znalazły się: płyty główne, karty graficzne, notebooki, monitory, komputery stacjonarne, myszki, klawiatury, słuchawki i karty dźwiękowe stworzone z myślą o graczach i entuzjastach najwyższych osiągów.

Nowości ze świata ROG można śledzić na rog.asus.com i na Facebook’u https://www.facebook...RepublikaGraczy, gdzie w trakcie IEM 2016 będą organizowane konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Co, gdzie, kiedy?
Mistrzostwa świata gier komputerowych Intel Extreme Masters 2015 w Katowicach odbędą się w dniach 4-6 marca 2016 r., w katowickim Spodku. Wejście dla osób bez biletów zostanie otwarte o godzinie 12:00, a dla osób z biletami i karnetami już o godzinie 10:00. Stoisko ASUS będzie znajdowało się na w strefie Expo.

Aktualne informacje dot. aktywności proponowanych przez ASUSa na IEM 2016 będą publikowane na: https://www.facebook...94883794120855/"


Do tego taki monitor :)

upload an image
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj odebrałem monitor i laptop zobaczę jak się sprawdzi w stosunku do konsoli na TV FHD jak i na TV 4k + oczywiście trzeba będzie zobaczyć jak na monitorze Asusa gry będą się prezentować (obecnie mam monitor Lg) – ciekawy jest czy nowsze gry polecą w dobrej jakości na tych parametrach …
Intel Core i7-6700HQ (4 rdzenie, od 2.60 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache), 8 GB RAM (SO-DIMM DDR4, 2133MHz), Intel HD Graphics 530+
NVIDIA GeForce GTX 960M - 4096 MB GDDR5 (pamięć własna), 1000 GB SATA 5400 obr. + ma możliwość montażu dodatkowego dysku M.2 – może skorzystam z tego..

Jakieś może propozycje gier na sprawdzenie kompa w stosunku do konsoli ?? Ja tam cienki jestem w grach ale mam kumpla to zaproszę go po świętach - troszkę tych gierek posiada na konsolę jak i na PC.  to się poznęca nad sprzętem…


free photo upload


image hosting over 2mb

Już kilka godzin walczę i jak na razie jestem zadowolony - zobaczymy właśnie jak będzie się sprawował podczas nowych gier.. dwie gry sprawdziłem z 2012 i 2013 na wysokich detalach i jest ok.. ale to starsze gry..
 

collider

New member
Bez reklam
Ekstra ten notebook. Ciekawe czy wyciagnie w wszystkich detalach nowsze gry na PC.

Pamietam jak lat temu kilka moj PC mial problemy z Far Cry. Teraz pewnie taki "laptok" to wciaga ja nosem.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To inne czasy były ... gry za 3 lata tez obecne nawet tego typu kompy będą już miały problem żeby w wysokich detalach sobie pośmigały - takie życie.. idę spać już większość rzeczy przekopiowałem więc jutro dokończę i luzik..
 

marstef

Member
Bez reklam
1000 GB SATA 5400 obr. ??? Kolego, zmieniaj na 7200 lub jeszcze lepiej na SSD, a jeszcze lepiej na SSD system, na drugim reszta.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nooo dysk porażka.

Ja bez RAID-a niczego nie kupuje, no chyba że ssd (jeszcze żadnego w ręce nie miałem tak szczerze) ale jakbym kupował to też pewnie w raidzie.

Ogólnie wychodzę z założenia że lepiej 2x500GB w Raid 0, niż 1x1tb, cenowo mała różnica a jakościowo przeskok o 80%.

ten dysk to jedynie nadaje się do routera jak baza pod serwer FTP, DLNA i klienta torrent :) (tak mam zrobione xD)
 

marstef

Member
Bez reklam
Nooo dysk porażka.

Ja bez RAID-a niczego nie kupuje, no chyba że ssd (jeszcze żadnego w ręce nie miałem tak szczerze) ale jakbym kupował to też pewnie w raidzie.

Ogólnie wychodzę z założenia że lepiej 2x500GB w Raid 0, niż 1x1tb, cenowo mała różnica a jakościowo przeskok o 80%.

Tu nie chodzi o jakość :) W RAID1 odczyt jest i tak z jednego dysku, zapis jest na 2 (dlatego zapis jest wolniejszy)
Chodzi o bezpieczeństwo danych w takim storage. Jak pakujesz wszystkie zdjęcia i filmy od komunii po wesele, to musisz mieć pewność, że tego szlag nie trafi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie o to chodzi - dlatego ja żadnych zdjęć filmów na kompie nie zostawiam , mam do tego oddzielny dysk zew. i żeby było śmieszniej to komputer który miałem teraz rozleciał się i z dyskiem nie było problemu w stosunku do całości kompa i to co się z nim działo, a dysk zew który powiedzmy 10-13 razy w roku był używany- szlak go trafił - na szczęście większość rzeczy udało się odzyskać - informatyk parę złoty wziął ale radość bezcenna .. ale jedno jest pewne na kompie żadnych zdjęć i filmów nie zostawiałem i nie zostawiam.. mam dysk zew. i mam nadzieję że ten wytrzyma dłużej - Samsunga już nie kupuje dysków zew. :) wsadzę sobie ssd bo ten, który mam jest na gwarancji więc nic nie będę z nim robił ... a komp ma możliwość samemu sobie włożenia dysku - wystarczy dwie śrubki odkręcić ..
Na razie jestem zadowolony ale to za mało czasu żeby powiedzieć coś więcej..
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Dlatego zdjęcia się wywołuje jak 20lat temu!! A jak nie to potem jest płacz bo sie komp sfajczył z dyskiem. Ja też nagrywam na dobre cd, nie zwykłe gówno za 50gr z kauflandu...

Cena dysków ssd to jakaś porażka, a podniecaćsie 128 gb? Chyba tylko do startu systemu a reszta na zewnętrznym
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
SSD to podstawa, podmieniam od lat.
Ostatni to już 256GB i tyle też polecam, zostaje sporo miejsca na PS itp.
System i programy działają jak błyskawica, komfort pracy nieporównywalnie lepszy.
 

marstef

Member
Bez reklam
SSD to podstawa, podmieniam od lat.
Ostatni to już 256GB i tyle też polecam, zostaje sporo miejsca na PS itp.
System i programy działają jak błyskawica, komfort pracy nieporównywalnie lepszy.

Dla mnie teraz każdy komputer bez SSD to tragedia. Do dobrego można się szybko przyzwyczaić :)
 
Do góry