[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obejrzałem kilka dem 4k z HDR i powiem tak jest to jakiś urok tego "gadżetu" ale Ci co oglądają wieczorem filmy w ciemnicy może się okazać że kiedyś takie filmy nagrane w HDR nie będą dla nich bo z automatu tv przełącza się na maksymalną jasność... a Ci co oglądają z jakimś podświetleniem to na pewno miło będzie im obejrzeć taki film.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przeczytać można, nie wiem jak to będzie w filmach które będą nagrane w taki sposób ale z dem wychodzi że w ciemnościach nie jest to najlepsze rozwiązanie.. ale to jedna strona medalu, a jak wiemy medal ma dwie strony :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie nie czytałem ja powiem Ci szczerze muszę obejrzeć to na prawdziwym filmie 4k z HDR i wtedy będę się wypowiadał bo dema to nie jest to samo co film.. Ja obejrzałem 4 dema we dwóch powiedzmy mi się podobało, a w dwóch innych nic specjalnego. Do tego tak jak napisałem w całkowitej ciemności dla wielu może okazać się to nie potrzebne.. A niektórzy tak się tym jarali jeśli chodzi o HDR.. ja na arie z oceną taka na 100% wstrzymuje się..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanko do Kolegów nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie ale kompy powiedzmy, że pokrewne są z system KD -a dla niektórych nawet bardzo :)

Czy ktoś z Was ma osobiście lub może ktoś ma z Waszych znajomych ten model kompa Asusa - nie chodzi mi o konfigurację typu 4 czy 8 GB Ramu czy też rodzaj procesora np i5 czy i7 chodzi mi wyłącznie o ten model - jak się sprawuje pod względem awaryjności i w codziennym użytkowaniu ( może ktoś ma lub wasz znajomy wcześniejszy laptop z tego modelu ) Z góry dziękuję za opinie i jak ktoś coś by wiedział to proszę pisać ... :)

ASUS GL552VW-CN166T | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Ps ten akurat jest z matrycą FHD ale jak ktoś by wiedział o takim samym modelu tylko z matrycą o mniejszej rozdzielczości (bo takowe też są z tego modelu) to również proszę pisać - nie ma to znaczenia bo i tak będzie podpięty pod monitor.
 
Ostatnia edycja:

nokinomaniak

New member
Mam dwa Asusy z icore5 ,nie ten model akurat ale jakoś hula , jakiś kombajn to szczególnie niejest ale do codziennego użytku może być ,Ewentualne awarie softu sam eliminuje , a reszta hula .Drugi ma córka tylko dla siebie (10 lat ),i dotej pory jeszcze (rok użytkowania) jeszcze nic się nie działo .Jak chcesz to mogę ci podać modele , jedyne co to panele nie zabardzo . Baterie tez ok, jak zadbasz to i bedą trzymać .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za info ale masz dokładnie tą serię lub poprzednia ? Bo są jeszcze wyższe modele troszkę inna seria z literką G ale mi to nie potrzebne, a do tego kolosy z wyglądu, a ten bebechy ma atrakcyjne i jest dobry do przewiezienia.. zgrabny i nieźle wykonany i jak coś to tez da radę zagrać na tej karcie .. choć i tak mam konsole ale od przybytku głowa nie boli.. choć mało gram ie mam czasu na gierki.. a sam lapek prezentuje się na żywo świetnie więc może wart jest tych 4 tys czy troszkę nawet więcej jak kupie z lepszymi bebechami..
Ważne żeby ze 4- 5 lat wytrzymał tak jak jego poprzednik.. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zapewne niektórzy z Was tak jak i ja zastanawiali się (lub będą przed takim wyborem) co jest lepsze tablet czy takie urządzenie jak ja to mówię mini laptop 2 w 1 :)… ja od kliku dni bawię się takim urządzeniem bo właśnie tablet wnerwiał mnie pod względem wygody pisania….



print screen

Więc kilka zdań napiszę jakie są moje odczucia co do takiego urządzenia… po pierwsze jest cięższe od tabletu w tej samej wielkości, po drugie przycisk akurat w tym modelu za mało wystaje z obudowy co powoduje, że włączanie nie jest za bardzo komfortowe, ale w modelu z niższymi parametrami było to lepiej zrobione… nie wiem jak jest w innych firmach w takich urządzeniach, ale proponuje sobie przetestować bo nie każdemu może to pasować (szczególnie mam na myśli panów z dużymi łapkami) :) dla mnie jest to średnie rozwiązanie, a dla kobiet jest to mniejszy problem – wiadomo dlaczego ….
Samo urządzanie posiada 64 GB HDD i 4 GB RAM i jak na takie urządzenie to spokojnie wystarcza wszystko chodzi płynnie na Win 10., nie ma zacięć - system chodzi sprawnie.. Mało jeszcze się nim bawię żeby napisać z godnie z sumieniem o wytrzymałość akumulatora ale myślę, że to będzie porównywalne do tabletu tej samej wielkości. Oczywiście samo urządzenie może być użytkowane jak tablet wystarczy odpiąć klawiaturę…. Co do oglądania filmów, czy też przeglądania netu to dla mnie w takim urządzeniu jest wygodnej jak w tablecie, a najważniejsze to sprawa wykonywania dokumentów gdyby taka potrzeba zaistniała, kupując sobie Office można korzystać z programów biurowych jak na normalnym kompie … oczywiście nie nadaje się do użytkowania codziennego bo za mały ekran, ale raz na jakiś czas jak najbardziej sprawuje się to dobrze…. Samo pisanie z klawiaturą choćby na forum takim jak to - czy też napisanie maila jest mega wygodniejsze i dużo bardziej sprawniej to idzie – przynajmniej w moim wypadku ..
Wyświetlacz tego urządzenia (10 cali) jest dosyć jasny ale nie jest to mat więc na słońcu będzie się trochę odbijać światło..- ale z tego co przeglądałem to nie ma matowych matryc w tych urządzeniach, a przynajmniej ja na takie nie natrafiłem..natomiast w pomieszczeniu normalnym nie nasłonecznionym - kontrast, kolory są na poziomie dobrym i mogą sprawiać radość podczas przeglądania zdjęć czy też oglądania filmów i korzystanie z YT np.w czasie podróży....
Reasumując kosztuje tyle co lepszy tablet, a dla mnie jednak jest to lepsze rozwiązanie w stosunku do tabletu czy już nie wspomnę o smartfonie 5 calowym … takie urządzenie daje większy komfort w użyłkowaniu codziennym jak nie jest się przy kompie stacjonarnym. Osobiście polecam.

A może ktoś ma takie urządzenie innej firmy to proszę opisać swoje odczucia w użytkowaniu w stosunku do tabletu - czy wg was takie urządzenia się sprawdzają, czy też nie ma sensu kupować jak ma się tablet..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam takiego
Wyprzedaż! DELL Inspiron 13 7348 [227] | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Della teraz i jestem megazadowolony, z tym, że to miał być laptop ok. 13 cali, długi czas pracy na baterii, lekki, z funkcją tableta, a nie tablet z klawiaturą, W10, śmiga aż miło. Ma otwierany ekran o 360 stopni wiec obracam, klawiatura znika, a ja ma 13 calowego tableta. O dziwo korzystam z tej funkcji i bardzo sobie chwalę.
Jedyna wada to nie jest metalowy jak ultrabook Asus, obudowa nie dość, że z tworzywa, to jeszcze pokryta tą gumowatą powłoką, więc znać każdą rysę.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Twój to prawie już laptopik, u mnie był wymóg taki że miał być 10 calowy - taki pod pachę :) ale w sumie najważniejsze to że jesteś zadowolony i że nie żałujesz wyboru swojego... i o to w tym chodzi.. u mnie tak jak napisałem lepiej się to sprawdza niż tablet... tylko jeszcze muszę popatrzeć w offica 16 żeby wszystko zakodować o i gdzie jest..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie to nie parawie, a laptopik-ultrabooczek z funkcją tableta ;)
Office 16 śmiga. Dużo, zdecydowanie więcej pracuje na klawiaturze, dlatego wybór był niemal oczywisty. Miał to być też lapek-komp, więc procek , dysk i reszta musiały być przyzwoite. Tak jak piszesz, zależy kto jakie ma potrzeby. Rynek jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Napisz jak ten transformer sprawdza się jako wyłącznie samodzielny tablet, szybkość, bateria, itd.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jeszcze muszę bardziej zerknąć na offica 16 choć w pracy mam 10, a w laptopie mam 7 :) a w marcu jeszcze muszę kupić monitor nowy i nowy laptop - i raczej też to Asus będzie :) Ważne jest to że 10 sprawnie działa, a troszkę się bałem, a w latopie też zamierzam kupić od razu z 10 więc mam nadzieję że dobrze będzie.. Zastanawiam się nad przedłużoną gwarancją w tych ala ubezpieczeniach co mają sklepy - wykupowałeś kiedyś coś takiego , a może masz znajomych co korzystali z tego w przypadku laptopów?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety, nigdy nie korzystałem z przedłużenia gwarancji. Koledzy - owszem, telewizory, pralki, itp - pomimo wystąpienia awarii nigdy nie udało się im wyegzekwować wymiany na nowy wbrew zapewnieniom przy podpisywaniu umowy, dlatego ja nie wierzę w te zabiegi i mam o tym określone zdanie, lecz nie znam przypadków z laptopami.
 

sihborx

New member
Ja jeszcze muszę bardziej zerknąć na offica 16 choć w pracy mam 10, a w laptopie mam 7 :) a w marcu jeszcze muszę kupić monitor nowy i nowy laptop - i raczej też to Asus będzie :) Ważne jest to że 10 sprawnie działa, a troszkę się bałem, a w latopie też zamierzam kupić od razu z 10 więc mam nadzieję że dobrze będzie.. Zastanawiam się nad przedłużoną gwarancją w tych ala ubezpieczeniach co mają sklepy - wykupowałeś kiedyś coś takiego , a może masz znajomych co korzystali z tego w przypadku laptopów?

Witaj

Pozwól, że dodam dwa grosze od siebie....jako, że też przez moje życie przeszło trochę produktów asusa (lapy G1, G73, zenfony i zenpady i monitor).
Jeśli chodzi o gwarancję typu "ubezpieczenie z EuroRtvAGD" to lepiej wziąć przedłużenie gwarancji producenta. Z tego co pamiętam Asus daje taką możliwość. Ja właśnie wykupiłem taką gwarancję i nie żałuję bo zepsuł mi się właśnie w tym dodatkowym okresie....

A jeśli chodzi o nowego laptopa to jeżeli budżet pozwala na zerknij na serię "N" (świetnie wykonany, obudowa z amalinium, wydajność, podświetlana klawiatura, chyab głośniki z bang and olufsen ect) albo coś z serii "G" czyli ich flagowce z ROG.
G5xxx to 15'' - cenowo chyba zbliżone do serii N a G7xxx to już inna liga to 17calowe monstra do gier.... ale cenowo ......jest grubo.
Z mojego doświadczenia odradzam rozdzielczość FHD na 15calach. FHD tylko od 17"

Jeśli szukasz czegoś poniżej 4000 tys to chyba seria K to dobry wybór cena/jakość. bo wciąż jest z amelinium. Seria X5xxx - bardzo popularne ale dla mnie obudowa trochę słaba
Zejebiste są zenbooki ale - cena wysoka

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Seia N to była fajna seria teraz to już tylko w kilku konfiguracjach występuje niestety.. ja myślę że zdecyduje się na serie G 552 ... dowiadywałem się można u nich wykupić na dodatkowy rok gwarancję na laptopa - coś około 330 zl kosztuje .. trzeba pomyśleć..
 

sihborx

New member
G552 też super..... świetnie wygląda. Ciekawe czy plecak i myszkę jest w zestawie. Jak brałem g73 to był wypasiony plecak i zajebista myszka zrobiona na zamówienie przez Razera. teraz moze dostaniesz asusową z rerii RoG :)..... gwarancję też warto.... zaboli raz przy płaceniu ale potem zapomnisz ;););)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co Ty to już nie te czasy teraz już tylko seria najwyższa to dostaje i powiem Ci szczerze, że nie wiem czy teraz jest to w zestawie - kiedyś tak było teraz każdy oszczędza... :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Od dobrych 6 lat używam Asusa z serii UL (UL-30A) - wykonanie bardzo dobre, bateria na początku wytrzymywała 8-9 godzin pracy, teraz spadła do ok. 6h co dalej jest rewelacyjnym wynikiem ;)
 
Do góry