[Nasze Zestawy AV] Moje zabawki

Borixon

Active member
Bez reklam
No Monolith słuchałem u kumpli w salonie ale dla mnie za wysokie progi....
Blue w zupełności mi wystarczą, też są fajnie wykonane. I dopelnily mi braki w graniu systemu. Mam nadzieję że wymiana RCA tylko to uszlachetni, wezmę oczywiście najpierw na odsłuch...

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ładnie wyglądają.

I tak są wykonane - jakby na nich był napis np Cardas i było napisane Made in USA to nikt by tego nie zakwestionował. Kawał dobrej roboty, a że kosztuje to inna sprawa .. z drugiej strony jeśli coś jet dobre i dobrze wykonane to dlaczego ma kosztować tyle co gorszy i gorzej wykonany kabel np. z Europy Zach. Oczywiście fajnie by było jakby były tańsze ale jest jak jest.. Oby firma się rozwijała dalej...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też jestem fanem marki Albedo. Na AS 2013 tyż zamieniłem kilka zdań z założycielem - fajny gość. Monolith dla mnie Top of the Top, ale cena za wysoka. Nie wspomnę ,że mogłem je mieć za 1700 zł, ponieważ sprzedawca się pomylił i zamiast Albedo AIR zaczął pakować Monolithy. Ze zdziwieniem patrzyłem co robi, ale zwróciłem mu uwagę, że się pomylił :D
Kiedyś może jeszcze wymienię okablowanie do stereo na Albedo Full ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja wracając z wczasów wpadłem na taki filmik o gramofonach Transrotora


https://www.youtube.com/watch?v=cLWd7zvYYFo

musze sobie kiedys posłuchać w Nautilusie jakiś gramofon tej firmy.. a dzisiaj idę posłuchać raz jeszcze B&W 804 D3 tylko dzisiaj z PASS INT 150 - zobaczymy jak z tym wzmakiem się zaprezentują.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja takie cuda dzisiaj testowałem :) B&W 804 i 803 D3 z integrą PASS INT 150 i cd ikiem od Moona 260 d.. kabel głośnikowy AQ Castle rock z DBS - em ..

url=https://postimg.org/image/e823kqydl/]
IMG_20170504_172711.jpg
[/url]uploading picturescertificity.com


photo hostingcertificity.com

Pozbieram myśli to coś napisze o moich wrażeniach..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Coś naskrobię ale jutro - dzisiaj jestem już zmęczony .. i muszę zebrać myśli bo idąc bylem na coś nastawiony, a jednak słysząc obie kolumny inaczej usłyszałem.. niż to co myślałem, że usłyszę.. :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Lolek coś mi się wydaje że cie zmylili :D według fotki to Magico gra w tle co lepsze jedno zasilane z Classe a drugie z Passa : )
 

Bipo

Active member
Bez reklam
A mnie się zdaję, że Lelek chyba powoli zaczyna myśleć o wymianie swojego sprzętu na nowy z innej półki i się nastawił na och achy a tu lipton...;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak wrażenia były te co były gdzie odsłuchiwaliśmy, to bym się nie zdziwił.
Nie za te pieniądze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak wrażenia były te co były gdzie odsłuchiwaliśmy, to bym się nie zdziwił.
Nie za te pieniądze.

Dokładnie, po ostatnim AS ręce mi opadły jak zagrały Bowersy. Kilka lat temu byłem i odsłuch zrobił na mnie mocne wrażenie a teraz yhm..... ;-):D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry powiem Ci tak ja jestem bardzo poukładanym i słownym człowiekiem i jeśli kiedyś powiedziałem oficjalnie że przez 5-6 lat nie myślę o wymianie to tak jest.. i zdania nie zmieniam.. :) ja lubię słuchać muzyki na rożnych sprzętach i w rożnych cenach...oczywiście mam swoje zdanie że dla mnie jest dziwne zmieniać co dwa lata np kolumny i kupując kolejne za powiedzmy 3 tys więcej.. dla mnie to są takie same kolumny.. kiedyś komuś napisałem że jak teraz kupię kolumny podłogowe to będą to ostatnie w moim życiu i tak będzie... albo kupię takie i będę się nimi cieszył słuchając muzyki albo nie.. bez względu czy zapłacę za nie wyjściowo 20-40-60 czy 90 tys.. będą to ostatnie kolumny i już więcej nie zmienię. podobnie wzmacniacz i cd które kupię :) ale żeby to uczynić to po pierwsze musi minąć te 6 lat po drugie muszę mieć przynajmniej takie zdrowie jak mam teraz jak moja rodzina, nie mogę mniej zarabiać niż to jest w obecnym czasie i pewnie kilka innych czynników, które mają wpływ na podjecie takiej decyzji.. a tym bardziej jak ma się jeszcze kilka innych kosztownych zainteresowań :)

Natomiast co do Personów na pewno je odsłucham tylko niestety żeby odsłuchać je w cywilizowanych warunkach to muszę jechać na koniec Wawy, a to mi średnio jest po drodze.. a tym bardziej że chce odsłuchać też Triangle signature jak i Cello.. a to ten sam dystrybutor..

A tak ogólnie to jak sam zauważyłeś (i to pisze całkowicie ogólnie żeby nikt do siebie nie brał) że na tym forum panują specyficzne zasady co do drogich kolumn, wzmacniaczy, kabli itp.. ( nie licząc kilku osób) nawet przestałem już dyskutować w tych tematach bo raz, że nie ma sensu przekonywać do tego co się sądzi na dany temat, dwa szkoda czasu i zdrowia.. a jak widzisz sam tutaj grają kolumny za 4 tys zł i szczęki się zbiera po kilka dni z podłogi, a kolumny za 20-40 60 tys nie grają i są warte tyle co śnieg z ur.. tylko choćby na konkurencyjnym forum jakoś te same kolumny grają są mniej lub bardziej chwalone, a już nie wspomnę o forach zagranicznych.. ja się już do tego przyzwyczaiłem i luzik.. zawsze piszę, że to użytkownikowi ma się podobać, a nie komuś z tego czy z innego forum..

BIPO mi tam B&W podeszły ... ja lubię ich granie.. :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taką dyskusje można ciągnąć w nieskończoność.
Wiesz Lolek, że miałem kupić B&W, no właśnie.
Jak pamiętasz, to był mój "dream" set i chyba już zostałby dożywotnio (myślałby kto ; ) ), ale, mimo wszystko po tych wszystkich odsłuchach (nie piszę o AS), stwierdziłem, że te kolumny - wcale jednak nie grają tak wybitnie jak chciałbym żeby grały - za takie pieniądze.
W przeciwieństwie np. do takich TAD'ów.
Gdybym miał pare setek wolnego, to te brałbym.
Wiesz pewnie też, że audiofilskie brzmienie nie wszystkim podchodzi. Pisał o tym Kisiel na łamach audio. To nie jest tak, że im droższe, tym lepsze.
Lepsze jest takie które gra Tobie lepiej i na tym czego słuchasz. Ja się tego już nauczyłem, oczywiście trzeba mieć jeszcze jakieś pojęcie o dźwięku.
Mam w poważaniu opinie kogoś tam, bo się szarpnął raptem na skrzynki za 100k, dorzucił kable za 10k i myśli, że pozjadał wszystkie rozumy.
To wcale nie musi być moje brzmienie.
Nie wszystkim się też udaje, mimo wysokich cen i "prestiżowego" logo.
W mojej ocenie udało się to właśnie TADowi, absurdalnie drogie, ale jest tam wszystko co lubię w brzmieniu. Zdecydowana większość (dla mnie) to mega przerost formy nad treścią.
Pamiętajmy też, że jesteśmy już starsi i nie róbmy z siebie wielkich audiofilii, bo byle 20-latek słyszy od nas lepiej i się tak nie mądrzy jak niektóre "dziadki" na forach stricte audiofilskich, mimo, że nie słyszą połowy tego co małolat.

Ja bynajmniej nie jestem zdania, że co droższe to ZAWSZE lepsze.
Często tak, ale nie jest to regułą jak niektórym się wydaje.
Więcej tam lansu i to nie tylko moje zdanie, nie ujmując zacnym zestawom, bo i takie oczywiście są.
 

collider

New member
Bez reklam
Przyznam, ze brakowalo w mojej niedawnej dyskusji z lolkiem na temat sprzetu wlasnie takiego glosu jak armanig. Bardzo fajnie ujales temat.
 
Do góry