[Nasze Zestawy AV] Moja ewolucja AV od 2015r

MyszatorRR

New member
Jak pisałem wyżej jest już następca N-70AE - dzisiaj wieczorkiem będzie czas na odsłuch - zobaczymy co pokaże :D
online print screen

Masz możliwość podłączyć odtwarzacz za pośrednictwem kabelków XLR ? :)
Ciekawy jestem czy jest u Ciebie różnica w dynamice między RCA / XLR.
Ja u siebie mam podłączone OPPO UDP 205 do wzmacniacza wyłącznie kabelkami XLR.

P.S
Nie mogę wrzucić zdjęcia na forum. Wrzucę na chwilę zdjęcie żeby nie było że ...
Ogólnie bardzo fajne kabelki. Jakby co to polecam. ;-) Jeżeli będziesz zainteresowany.

https://www.ppe.pl/spolecznosc/76697/_piotrek.html
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Na tą chwilę mam tylko RCA i to niski model VdH The Name - na pewno będę chciał wypróbować XLR.
Jakie masz kabelki ?
 

MyszatorRR

New member
Na tą chwilę mam tylko RCA i to niski model VdH The Name - na pewno będę chciał wypróbować XLR.
Jakie masz kabelki ?

Wejdź sobie na mój profil gracza ppe.pl. Wrzuciłem zdjęcie " Mogami "
Wrzucam tak na chwilę zdjęcie. Obczaj sobie i zapisz. Są także dłuższe kabelki.
Mam na strychu jeszcze dwa kabelki. Jeden kosztował coś około 2.000 zł drugi chyba troszku tańszy.
Mogami najlepiej mi spasował.

Ogólnie jeżeli ma być dynamika i takie tam ;-) to nie tylko odtwarzacz musi robić robotę. Wzmacniacz również tak samo musi robić robotę. Różnicę natychmiastową odczuwa się przeważnie w najwyższej klasy wzmacniaczach tak zwanych przez maniaków Hi - end.

U mnie piec oddaje dynamikę i tak tam " inaczej " poprzez wejścia XLR/ RCA.
Również inaczej się uruchamia gdy jest podłączony kabelkami XLR. W takiej normalnej konfiguracji RCA układ jest włączony od startu gdy pracuje wzmacniacz.
Natomiast w układzie XLR wzmacniacz jest włączony, ale nie działają żadne układy.
Dopiero gdy otrzyma sygnał na pilocie budzi się klasa A :D
 

MyszatorRR

New member
Mam nadzieję że zapisałeś sobie jaki kabelek możesz wpisać do listy zakupów, jeżeli już będziesz zdecydowany na zakup kabelków XLR .

P.S

Jak możesz :) to w wolnej chwili nabazgrol jak radzi sobie ten odtwarzacz gdy podłączymy mu pamięć zewnętrzną z muzyką.
Jak wypada obsługa odtwarzacza do plików ?.
Czy nie jest za wolny w czytaniu plików, czy coś Ciebie nie denerwuje w nim, no i co się Tobie podoba w odtwarzaczu.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
No Henio jest super naprawdę :eek:k:
Tak na szybko po jednej płycie CD i Tidal z listy ulubionej a więc znane utwory : lepsza separacja, stereofonia, bas zyskał innego wymiaru bardziej w punkt i zejście jeszcze lekko niżej - ogólnie jest pod wrażeniem tego klocka :shock:
No i apka - zajeb... !!! - to jest to czego w pionku nie miałem na pewno.
N-70AE to bardzo dobry stream w swojej klasie cenowej ale CA X45 zrzucił go z pułki z hukiem !
Będę jeszcze XLR podpinał i zobaczymy jak będzie.
Zmianę uważam za udaną - to prawdziwy kombajn multimedialny !
Nie mam dysku SSD aby go wpiąć ale to kwestia czasu - zakupi się :-D
MyszatorRR to co jest fajne to obsługa z poziomu smartfona - mega szybka , duży wyświetlacz 7" robi robotę , wszystko na tą chwilę śmiga bezproblemowo - nie mam się do czego przyczepić...
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Coctaile zawsze mi się podobały, funkcjonalność pierwsza klasa.
Jeśli przeliczy się ile dostajemy w jednym klocku, to wychodzi, że ten sprzęt jest relatywnie tani jak na jakość i mnogość funkcji, którą oferuje.

Mi ostatnio po głowie też chodzi update "sieci", rozważam doposażenie swojej integry w tzw. Media Board Primara i dokupienie za śmieszne pieniądze najnowszego sieciowca NP5, ewentualnie kompletny player SC15 Prisma, tyle, że tutaj z uwagi na wielkość średnio pasowałby do reszty.
Na koniec NAD C658, z bardzo dobrą kością, bluosem i dirac'iem na pokładzie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Super, kawał pięknego klocka, też mi chodził po głowie.
Już na AS sporo przy Koktajlach spędziłem czasu, tylko ta cena... ; )
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Armanig cena nie jest wysoka jak na to co się dostaje w zamian - szczególnie że wyrwałem go w super cenie (6 miesięczny , stan gabinetowy , pełna gwarancja , cały komplet + dodatkowo karta sieciowa wi-fi w komplecie)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Epoca powędrowała na samą górę ( będzie miała więcej powietrza 8)) a Cocktail zajął jego miejsce.
Myślę tylko czy nie dać go półkę wyżej a Xbox i dekoder na sam dół :hmm:

 

Bipo

Active member
Bez reklam
Taki fajny klocek na sam dół to szkoda, niech zajmuje miejsce wyżej niż dekoder TV.... :)
 

MyszatorRR

New member
Epoca powędrowała na samą górę ( będzie miała więcej powietrza 8)) a Cocktail zajął jego miejsce.
Myślę tylko czy nie dać go półkę wyżej a Xbox i dekoder na sam dół :hmm:


Jest parę opcji :)

Obok siebie na górnej półce ... Baltlab + XBOX ONE X
Na środkowej półce ... Cocktail Audio X45
Na samym dole ... Dekoder

Na górnej półce ... Baltlab + Cocktail Audio X45
Na środkowej półce ... XBOX ONE X
Na samym dole ... Dekoder

Ja osobiście tak bym zrobił

Na górnej półce ... Baltlab
Na środkowej półce ... Cocktail Audio X45
Na samym dole ... XBOX ONE X
Dekoder wyrzucić.

A najlepiej tak bym zrobił gdybym miał tyle miejsca na półce.

Na samej górze ... Baltlab + PlayStation 4 Pro :krol: + XBOX ONE X ( Konsole obok wzmacniacza )
Na środkowej półce ... Cocktail Audio X45
Na samym dole ... dekoder
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
U mnie 2 nowe elementy w systemie.
XLR już podłączony a Tellurium dopiero jutro będę odsłuchiwał ( o ile się nie mylę Bipo miałeś te kabelki w swoim systemie ? )


 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie miałem i byłem bardzo z nich zadowolony. Myślę że kupię sobie je jako druga parę bo za nimi trochę tęsknię. Jak mi się znudzi chord odyssey 4 które obecnie mam to zmienię właśnie ponownie na Tellurium q ultra blue :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ataszek, zorganizuj coś z polskich manufaktur, za te same pieniądze możesz mieć lepszy produkt.
Ja w następnej kolejności będę chciał wypożyczyć coś z LaBoga.
Te akurat tanie nie są, ale "grają" rewelacyjnie.
Masz teraz fajny set i mógłbyś pójść level wyżej z kabelkami.
 

DrWredman

Active member
Ataszku, też mam te kabelki, zakupiłem po testach Bipo, trafiłem w bardzo fajnej cenie na oeliksie.
Co jakiś czas ktoś wyprzedaje i często można je trafić.
Jestem z nich bardzo zadowolony.

Poluję na zworki Q Black, aby pokombinować/potestować, ale z tym ciężko albo ceny z kosmosu.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
XLR Mogami to tani kabelek ale bardzo dobry a granie na wejściach niezbalansowanych do RCA to już zupełnie inna bajka chyba że mój IC tak zamulał system ?!?!
O głośnikowych myślałem jeszcze coś z Equilibrium - Borixon zachwalał ale narazie kupiłem używkę w dobrej cenie Tellurium - zobaczymy jak będzie ?
Z kabelkami łatwiejsza sprawa niż z klockami - szybciej można wymienić.
 
Do góry