[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw Audio Video

Kamil_89

Member
Widzę ze wydać nie chcesz wiele także tymbardziej celuj w używkę. Każdy z których wymieniłeś to poprostu kawał drutu nie oczekuj zbyt wiele. Ile chcesz wydać max?
100 max wiem że to mało ale nie chce teraz kupować drugiego kabla, to i tak 30% kwoty jaką dałem za CD, wszystkie kable będę chciał wymienić na samym końcu jak już skompeltuje cały system
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kable wg mnie powinno się na samym końcu kupować.. choć pewnie dla niektórych to kwestia podejścia do sprawy.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Do Onkyo i Dali doskonale pasują kable VDH. W swoim zestawie przerzuciłem trochę IC w ostatnim czasie w przedziale cenowym od 500zł do 1800zł i zakończyłem poszukiwania na VDH First ultimate źródło->pre i Albedo Monolith v.2 pre->końcówka. Ten duet pozwolił mi osiągnąć mój ideał brzmienia bijąc sromotnie wszystko inne co miałem w rękch.

Kolego Kamil kup używkę VDH the Name albo D 102 na próbę, bo też sobie chwalą w tańszych setupach, a jak nie przypadnie do gustu zawsze można odsprzedać po tej samej cenie ;)

ps. czerwone/pomarańczowe podświetlenie znacznie lepiej wygląda i nie męczy oczu tak jak te wszystkie niebieskie oczoje..
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Dlatego podałem koledze tańszą opcję The Name, który na all stoi za 270zł, a do tego sprzętu co posiada, myślę że ta cena jest jeszcze do zaakceptowania ;)
 

Kamil_89

Member
Otóż to. Mam świadomość jakości Zensorów i o ile dla mnie na tą chwilę są ok to wiem że niektórzy z Was nie chcieli by za darmo :)

Ostateczne okablowanie będę chciał wybrać na końcu. Jak też będę wiedział czego mi brakuje w zestawie.

Za CD dałem śmieszną cenę więc trochę dziwne by było gdybym kupił kabel droższy niż odtwarzacz. 270 zł za dobry kabel jest ok, ale szczerze nie sądzę bym taki potrzebował. Tak jak pisałem z CD nie korzystam zbyt często, więc bardziej potrzebuje kabel który nie "zepsuje" dźwięku. Wydaje mi się że nawet budżetowe kable znanych firm jak QED czy Wireworld będą ok, ale mogę się mylić, dlatego Was pytam.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Otóż to. Mam świadomość jakości Zensorów i o ile dla mnie na tą chwilę są ok to wiem że niektórzy z Was nie chcieli by za darmo :)

Ostateczne okablowanie będę chciał wybrać na końcu. Jak też będę wiedział czego mi brakuje w zestawie.

Za CD dałem śmieszną cenę więc trochę dziwne by było gdybym kupił kabel droższy niż odtwarzacz. 270 zł za dobry kabel jest ok, ale szczerze nie sądzę bym taki potrzebował. Tak jak pisałem z CD nie korzystam zbyt często, więc bardziej potrzebuje kabel który nie "zepsuje" dźwięku. Wydaje mi się że nawet budżetowe kable znanych firm jak QED czy Wireworld będą ok, ale mogę się mylić, dlatego Was pytam.

Myślę , że coś z Qeda Ci wystarczy..
 

Kamil_89

Member
Nie miałem za dużo czasu na testowanie ale nie widzę znaczących różnic między tym kablem a optykiem. Nie mam też możliwości płynnego przełączania. Może też to mój słuch lub słabe kable do kolumn. Kabel zostawiam za jakiś czas porównam z czymś innym, teraz czas na poszukiwania suba :)
 

Kamil_89

Member
Koledzy może doradzicie, przymierzam się do suba. Niestety mam mnóstwo ograniczeń. W szczególności brak miejsca więc musi to być konstrukcja kompaktowa a jednocześnie wystarczająca do kina na 17m2. Do stereo wystarczają mi Zensory.

Sub najprawdopodobniej będzie ustawiony w rogu między ścianą i kwiatkiem a lewą kolumną.

Najlepszym rozwiązaniem pod kątem ustawienia byłaby konstrukcja płaska jak np.

JAMO SUB 808 / 810
YAMAHA NS-SW210

ale nie wiem czy jest to czegoś warte, chyba że dwa takie?

myslalem też o subach z przetwornikiem do podłogi np.

REL T5 / T5i
Audio Pro Addon Sub

Dali do zestawu w takiej konstrukcji ma tylko Fazon Sub który chyba będzie za słaby, wyżej jest E-9F ale z przetwornikiem do przodu - tu się obawiam młodego że za chwilę z membrany będą wióry.

Kolor biały, chyba że jakaś super okazja to mógłby być czarny lakier lub inny do przemalowania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te dwa pierwsze, to bym sobie odpuścił, podejrzewam, że Twoje obecne fronty w pełnym zakresie (ustawienie full band) dadzą więcej wrażeń, jak te "suby".

REL T5 już lepiej, ale dla Ciebie idealnym do zestawu byłby Dali E12F.
 

Murinio_86

Member
Kamil może zainteresuję Cię Velodyne spl1200r, w kinie gra super, w muzyce też nie ma dramatu. Czarny połysk z ceną się dogadamy u mnie też gra teraz z zensorami
 

Kamil_89

Member
Velodyne spoko sub tylko niestety nie ten rozmiar i nie ten budżet, Dali e12f wartościowo spoko ale też za duży, max 30cm szerokości a i tak jest to naciągane, dlatego myślałem o tych wąskich. Kurcze słabo z wyborem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy tych naleśnikach będziesz musiał i tak ściąć fronty, a resztę puścisz na suba, pytanie jaki będzie tego efekt? Może się okazać, że będzie mniej ciśnienia jak z dwóch frontów na full bandzie.
Musisz sam przetestować i ocenić.
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Kamil 89 - jedyne , słuszne i najlepsze rozwiązanie to znaleźć kwiatkom inny kącik. Wiem,wiem druga połówka może być temu przeciwna,ale zmarnować taki potencjał przez te kwiatki ?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
1dfa577a81fec5377de6fc763132e327.jpg
223cf149472ccc2b3bb9259b4f65d855.jpg


Mam na sprzedaż takiego byka [emoji6]
 

Kamil_89

Member
Borixon przecież to nie byk a smok :)
Chyba wezmę coś z używek, najwyżej sprzedam, na co głównie zwrócić uwagę w parametrach? Moc, ciśnienie, pasmo czy średnicę głośnika?
 
Do góry