[Nasze Zestawy AV] Mój zestaw Audio Video

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dali E12F lub T5.
Dali bardzo dobra propozycja no i pod zestaw.
T5 chyba jeszcze mniejsza i spokojnie daje radę w dużo większych pomieszczeniach.
 

Drunk

New member
Bez reklam
U mnie w kinie t5 solo nie daje rady mimo że membrama prawie dotyka podlogi. Eksperymentowalem całą sobotę z subami ale swoje spostrzeżenia opiszę jutro.
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Kamil, a co u Ciebie jest generalnie problemem?
Przy full bandzie na frontach brakuje niskich?
Heh, brak suba?
W stereo jest ok, bardzo ok, Zensory mają dla mnie idealną ilość basu, nie lubię takiej "młócki" jak niektórzy ale w filmach mam wrażenie że czegoś mi brakuje. Sub w planach był od samego początku tylko że ograniczeniem jest miejsce.

Zensory na papierze schodzą do 40Hz czyli wartość od której zaczynają się niektóre suby, więc pewnie żeby było słychać różnice to musiałby schodzić tak przynajmniej do 30Hz, tak?
 

Kamil_89

Member
Nie miał człowiek problemow to kupił subwoofer. Kalibracja w Onkyo nie daje rady. Robiłem kilka razy kalibrację na różnych podłączeniach i ustawieniach vol. Za każdym razem ampli podbija suba +5db, bez znaczenia czy vol jest na min czy max, czy zmiana kabla na Y może coś zmienić? I jak lepiej podłączyć RCA-RCA do wejścia Line In czy LFE?
 

Kamil_89

Member
Nowy Dali E9f.

Wejścia w Onkyo pod suba są dwa. Sprawdzałem na obu. W subie jest LFE oraz Line In też sprawdzałem nawet na trzech. Co tu można źle robić? Wczoraj robiłem kalibracje kilka razy.
f821d99bffcc636659be1bdcc18c72a5.jpg
0fa82c47fa172becb5b4a34649666979.jpg
 

Drunk

New member
Bez reklam
Ustaw Crossover i vol na maxa i zrób kalibrację jeszcze raz, połączenie sub out -> lfe wystarczy. Po za tym to że ampli ustawia go na +5dB to nic nie szkodzi ;)
 

Kamil_89

Member
Wiem że nie szkodzi, ale jednak zdziwiło mnie ze bez znaczenia na poziom ustawienia vol jest +5. Sprawdzę testowo dziś w innym miejscu i zobaczę.
Zakładam że w ampli wyjście na sub nie ma znaczenia? Nie wiem po co ta różnica w oznaczeniu?
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Dziwi mnie tylko, że niezależnie od vol na subie ustawia tak samo. Wejdź w ustawienia głośności w ampli, przejdź na suba żeby zaczął wydawać z siebie dźwięk i zacznij kręcić vol na subie żeby sprawdzić czy natężenie dźwięku się zmienia.
 

RAF1977

Banned
Doczytaj w instrukcji, dlaczego wyjścia na subwoofer są trochę inaczej oznaczone, może to ma znaczenie.....
Poza tym ja bym dał vol. na pół, crossover na 120hz, pojedynczy kabel na LFE.
I kalibrował jeszcze raz.
 

Kamil_89

Member
No i lipa, pół dnia testowałem i ciągle to samo. Za każdym razem podbija +5db. Sprawdzałem w różnych miejscach odsłuchu oraz ustawienia suba. Na innym kablu również, na obu wejściach w ampli, przywróciłem ustawienia fabryczne amplitunera i też nic. Kalibracje chyba z 30 razy robiłem, żeby przyspieszyć robiłem już na 2.1. Co ciekawe różnie też wykrywało odległości z subem i bez. Na max vol trzesło blatem w kuchni ale i tak podbiło +5db. W dwóch przypadkach zmniejszyło na +4db i +3db ale to i tak pewnie błąd.

Zostaje mi sprawdzenie na innym subie, jak będzie to samo to odezwę się do serwisu Onkyo.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
No i lipa, pół dnia testowałem i ciągle to samo. Za każdym razem podbija +5db. Sprawdzałem w różnych miejscach odsłuchu oraz ustawienia suba. Na innym kablu również, na obu wejściach w ampli, przywróciłem ustawienia fabryczne amplitunera i też nic. Kalibracje chyba z 30 razy robiłem, żeby przyspieszyć robiłem już na 2.1. Co ciekawe różnie też wykrywało odległości z subem i bez. Na max vol trzesło blatem w kuchni ale i tak podbiło +5db. W dwóch przypadkach zmniejszyło na +4db i +3db ale to i tak pewnie błąd.

Zostaje mi sprawdzenie na innym subie, jak będzie to samo to odezwę się do serwisu Onkyo.

Myślę że nie musisz sprawdzać na innym subie - mam suba od Heco i Onkyo 800-ke i dokładnie taki sam problem jak Ty... wiele razy już o tym pisałem na tym forum jak i na innych, jednak zawsze w odpowiedzi słyszałem że coś nie tak robię jeśli chodzi o kalibrację - a co tu można źle robić ??? Chyba Onkyo już tak po prostu niestety mają :( Osobiście próbowałem sam wszystko ustawić na słuch, ale nie jest to łatwe zadanie...
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam RZ810 i mam to samo.Ten nowy system kalibracji w Onkyo jest ...uja warty. Sub to Velodyne cht-10q. Suba bym nie winił za to. A czy nie pojawia się Tobie na początku kalibracji że nie wykrywa subwofera ?
 
Do góry