[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Generation kill, jeden z lepszych seriali wojennych, nie lecą kotlety i mózgi ale klimat iraku i ludzi z ktrymi można sie z żyć, a ekipa jest fajna. Polecam
Seriale o tematyce wojennej:
Kompania braci- moim zdaniem najlepszy serial
Pacyfic- również bardzo dobry,
Generation kill - obejrzałem, serial trzyma wysoki poziom
Paragraf 22- wczoraj obejrzałem cały, również gorąco polecam. ;)
Jeśli ktoś jeszcze coś zna proszę pisać..
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Bipo wiem , że może to być dublowane pytanie ale czy testowałeś u Siebie suby konstrukcji otwartej? Czy przyjąłeś konstrukcję zamkniętą ze względu na sąsiadów? Czy w ogóle czułeś różnicę w dźwięku? Otwarty/zamknięty? Wiem , miałeś milion pytań. A nie mam czasu na odsłuchy. A właściwie o svs to tylko do Ciebie mogę się zwrócić.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Kiedyś Ci już pisałem bo zadałeś podobne pytanie. U mnie w tym momencie lepiej dla mnie sprawdzają się te dwa svs niż poprzednio jeden sub velodyne z bass refleksem. Przez 15 lat miałem suby otwarte wiec wiem jak brzmia. Teraz mam dwa zamknięte i jak dla mnie to był strzał w 10tke. Sasiedzi nie mają nic tu do tego jaki sub był i czy był 1 czy 2. Ponieważ basu masz tyle samo co z jednego tylko równomiernie rozłożony w pomieszczeniu i w odbiorze.
Ja Ci nie powiem który masz wybrać bo to dwa różne basy. Zamkniety sub zagra dynamicznie i w punkt, otwarty bardziej go rozciągnie i tak jakby go trochę więcej było słychać w wyższych rejestrach.
Decyzja należy do Ciebie.
Moim zdaniem jesli wiemy, że w danym pomieszczeniu akustyka leży i jest problem z ustawieniem suba i jego basem, bezpieczniejszy wybór jest zakup suba zamkniętego.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
W końcu po około 4 tygodniach od złożenia zamówienia odebrałem gramofon. Przy czym od razu zaprosiłem kogoś aby mi go ustawił i skalibrował.
Przymierzałem się długo co za kupić do odsłuchu płyt winylowych. Nigdzie mi sie nie spieszyło, wiec na spokojnie*** robiłem sobie rozeznanie. Po około roku czytania, jeżdżenia i testowania różnych gramofonów i wkładek wybrałem powyższy zestaw produkcji polskiej. . :)*** Urzekł mnie zarówno dźwiękiem jak i wyglądem bo dla mnie on jest wykonany przepięknie.***
Co do wkładek, to od razu chciałem iść we wkładki MC aby później nie było kombinowania z przechodzeniem z MM. Dlatego gramofon a dokładnie ramię było robione pod konkretny model wkładki MC. Odsluchałem kilka wkładek MC i wybrałem Denon 103R z uwagi, iż zagrała dla mnie dźwiękiem takim jak lubię tj.dociążonym na dole, piękną średnicą i nie przesądzoną górą.
Więc zabawę w odsłuch*** czarnych płyt czas zacząć..... :)
Kilka informacji na temat toru analogowego:
1.Gramofon Ad Fontes z dedykowanym ramieniem pod wkładkę MC o masie aktywnej 25g.
- Odseparowany zewnętrzny silnik z zasilaczem,
- napęd paskowy,
- 14" ramie proste,
- trójwarstwowy talerz o masie ok.12kg
- docisk do płyt z poziomicą
- gwarancja dożywotnia

Waga gramofonu ok 22kg.
Manofaktura Polska - Andrzej K.

2.Wkładka MC LO Denon 103R Made in Japan

3.Przedwzmacniacz gramofonowy - Lar Lps1 z możliwością*** sterowania obciążenia oraz wzmocnienia dla wkładek MC
- Manofaktura Polska - Andrzej Cz.

4.Interconet: Pro-Ject Connect It RCA CC 1,85m, DIY-AD Fontes

5.Listwa zasilająca :Tomanek TAP 8

a tak się prezentuje Ad Fontes z 2020r...;-)




pichost

 
Ostatnia edycja:

worms

New member
Jak gra tak jak wyglada, dla mnie coś pięknego, to nie ma pytań. Cudnie ze w końcu wszystko dopiąłeś do końca.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja się na tym nie znam. I na razie to nie moja bajka. Ale faktycznie jak gra tak jak wygląda to super. Jestem trochę gadżeciarzem a to jest piękne przyznaję. Niech Ci służy i umila czas.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Naprawdę piękny sprzęt, ozdoba salonu
Bipo daj zdjęcie w szerszej perspektywie coby zobaczyc calość Twojego (juz teraz chyba kompletnego) sprzetu
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Trzymał w niepewności tygodniami :)
Na 99% czułem, że to będzie to i byłem pewny, że w bieli. Dotychczas widziałem je w drewnopodobnych wykończeniach.
Pokrywę, pokrowiec już masz? Inaczej czeka Cię niezła zabawa ;)
Jak się osłuchasz to opisz wrażenia ;)
 

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratulacje Bipo
Gram na AdFontesie od 2012 roku :)
zrobiłem dwie modyfikacje - pierwsza to właśnie drugie ramię pod MC ( teraz wisi AudioTechnica AT-OC9/III ) ;
druga - sterownik obrotów ( taki >> https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1198.0 )
sprzęt super , jednak wymagający ( regulacja ramienia .. ) duuużo cierpliwości , ale odpłaci pięknym dźwiękiem :eek:k:
pzdr :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuję wszystkim za dobre słowo.. :)
Powiem wam że waga tego grajka prawie 25kg i wnosić to na 4p to trening zaliczony... :)
Pokrywę pewnie kiedyś zamówię teraz chce się nacieszyć tak jak stoi..
Teraz rozpakowuje zakupione i zbierane płyty od dłuższego czasu i co 3 wymaga odkurzania albo umycia bo jest w tych fabrycznych smechach z papieru. Nie wiem czemu obecnie nie pakują w te folie wew. Antystatyczne przecież to koszt ok 2zl więcej...
 
Ostatnia edycja:
Do góry