[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Różnice z końcówkami są, jedni słyszą je bardziej, inni mniej, tak jak w całym świecie audio, dlatego dobrym zwyczajem jest posłuchac przed zakupem.
U siebie mam wszyskie głośniki pod końcówkami plus procek, ale różnice dało sie wychwycić jeszcze wtedy, gdy napędzał je amplituner. Oczywiście, też mieszczę się na poziomie domowego słuchania 55-60 i już tu wyczuwam lepszą dynamikę. Zawsze powtarzam, że Dali lubią prąd i lepiej brzmią pod zapasem mocy, ale o ile czasem lubię podkręcić volume do np. 65 i wtedy faktycznie jest zapas mocy, to końcówki robią jeszcze jedną robotę, mianowicie świetnie prezentują dół przy.... cichym słuchaniu. Wiadomo, że gdy gałka jest skręcona to jako pierwsze wycisza się dolne pasmo, a końcówki przeciwdziałają temu i nawet gdy jest ciszej, doskonale słychać całe pasmo.
Nie są to różnice oczywiste i w skali makro, ale subtelniejsze. Dobrym testem jest odwrotna zabawa; podłaczenie końcówek, osłuchanie się kilka dni, a nastepnie ich odłączenie i połączenie kolumn do ampli. Moze zaboleć :D

Otóż to, są różnice, oczywiście. Głównie, a raczej przede wszystkim kwestia skrzynek, ale też samego przedwzmacniacza w ampli (czyli takiego, który - o zgrozo nie degraduje), klasa końcówek też rośnie wprost proporcjonalnie do jakości.
Na prądożernych Opusach, z powodzeniem można wychwycić różnicę i to już jak cicho słuchamy, dla mnie akurat to był priorytet. Skrzynki zupełnie inaczej wstają, zresztą na całym paśmie można to wychwycić. Dynamika też się zmienia. W KD akurat dosyć istotne, ale zasadniczą podstawą w całej tej zabawie z elektroniką są skrzynki i ich wymagania.
 

szewi1

Member
To wszystko zależy jakie kolumny się podłączy, bo jeśli mówimy o kolumnach B&W, Dynaudio, SF itp.to jeszcze taki amplituner nie powstał co by dał radę kolumnom od tych Producentów, gdzie integry się potrafią wyłożyć. I nie chodzi o to ile ma na papierze mocy integra, ale ile ma fizycznie i jakiej jakości. Osobiście do KD ja bym końcówki nie kupował, chyba, że ona miałaby służyć również do stereo to co innego. Ale każdy wydaje swoje pieniądze, więc jak zwykle jest to kwestia indywidualna. Ewentualnie salon kinowy miałby powiedzmy z 50 m. to wtedy też końcówka by się przydała..


Najwieksza roznice zrobilo podpiecie pod końcówki frontów w KD.
Zeby sprecyzowac to końcówke o ktorej pisze Bipo podlaczylismy tylko pod surroundy boczne, tylne i centralny.
Rożnica w tym wypadku jest do wychwycenia przy wiekszych glosnosciach. Muzyka nie męczy wtedy czuć zapas mocy.
Fronty sa na osobnej.
Końcówka kupiona pod przyszle upgrady: prpocesor i zeby wykorzystac XLRy wiec na ten moment nie spodziewam sie jakiejs kosmicznej przewagi nad amplitunerem w kwestii surroundow :)

Zauwazalnym efektem koncowki jest natomiast to ze polubilem glosniej oglądać filmy, a efekty sa takie że mozna spaść z fotela ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja również największy progres widziałbym w kolumnach podłogowych przy zastosowaniu końcówki, ale jako całość przy większym volume na pewno też będzie lepiej , tak jak pisał krzysztofradio. Problem jest w tym, że będzie niewielu, którzy zechcą kupić końcówkę, aby mieć ileś % lepiej, a to już zupełnie inna bajka.
Pamiętam jak niektórzy pierwszy raz obejrzeli z projektora film 4k i co mówili, chyba jedynym byłem ,który twierdził, że na projektorze oglądać film w 4k, dla kogoś kto jest kinomaniakiem jest to obowiązkowy"gadżet", ale dzisiaj jest on już tańszy i pogląd się zmienia w tej materii. Więc może i na końcówki kiedyś przyjdzie pora do zastosowań w KD na szerszą skalę.
 
Ostatnia edycja:

nokinomaniak

New member
Tak światecznie trochę:hihi:
 

Attachments

  • 20191227_185412_001.jpg
    20191227_185412_001.jpg
    883,1 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:

nokinomaniak

New member
Hej , ale przypał, wrzuciłem, chciałem wrzucić do Naszych Zestawow , a wyladowalo tu , sorry Bipo .
Kamień naturalny , miało być inaczej wyszło jak wyszło , sam kładłem a profesjonalistom nie jestem .
Post można do odpowiedniego działu przerzucić .
Ewentualnie usunąć.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Same stare kotlety :)

Wiesz to zależy jak na to patrzeć, bo wolę osobiście obejrzeć waleczne serce czy też wodny świat niż Godzille II, która dzisiaj też już nie jest nowością. Alita i Player one jak dla mnie fajne. Natomiast Spajderciak również w mojej opinii (średnio lubię te filmy) ale ten ostatni jest najlepszy ze wszystkich jakie do tej pory wyszły.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No a ja wczoraj z synem obejrzeliśmy sobie po raz kolejny Ocalonego. I człowiek się cieszy że ma kino domowe.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
no premiera w czerwcu 2019.. wyszła na płycie kiedy? w listopadzie albo grudniu fakt... staroć jak powrót do przyszłości ....

Faktycznie masz rację , zwracam honor, dla mnie tak słaby ten film jest, ze miałem poczucie, że wcześniej była premiera. A to było w połowie października, a na pewno oglądałem ten film zaraz przy premierze, bo wierzyłem, że będzie to świetny film. Aczkolwiek dla wielu nowością to już nie jest..
 

Noisy

Member
Obcy to straszny gniot :( niestety zepsuli ten film i to po całej linii. Godzilla II też mnie zawiodła, może nie tak bardzo jak obcy, ale nie do końca było to czego oczekiwałem. Player one jeszcze nie oglądałem, film warty uwagi ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Pod względem fabuły każdemu może się co innego podobać. Ja ogladaLem juz Player One i mnie sie podobał dlatego go teraz kupiłem do kolekcji.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jak komuś pasuje Player One to mogę jeszcze polecić Valerian i Miasto Tysiąca Planet. Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał.
 
Do góry