[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Stratoss

Member
Bez reklam
Jak widzę u niektórych pokój w którym jest szafka, a za szkłem jeszcze jakieś kieliszki - to o zgrozo jak tam coś naprawdę gra - to całe to szkło lata po szafce i dzwoni...Dobrze, że mi taki pomysł nie wpadł do głowy, bo mój Velodyne DD-15 Plus przemieliłby te kieliszki w pył...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest gramofon jest zabawa :) Ludzie słuchający wyłączne z plików nie czują tego z czego Ty jesteś zadowolony. Choć znam i takich (dwóch) co mają gramofon, cd i słuchają z plików.. więc jak ktoś chce to można mieć wszystko :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Toz, to o to nie chodzi w czarnych playtach aby zacharczalo, zapukalo, przeskoczylo itp itd. ???

Jak chciales aby bylo czysciutko to trzebabylo zainwestowac w tidala a nie gramofon :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo, ale to nie do końca o te trzaski chodzi i nie zawsze one występują .. gramofon przede wszystkim różni się analogicznym brzmieniem, czy też barwą dźwięku w stosunku do innych nośników. Niektóre odtwarzacze cd z górnej półki potrafią być "porównywane" i piszą o nich, że dany model odtwarzacza brzmi najbardziej analogicznie wśród odtwarzaczy jakie ktoś miał przyjemność słuchać. Aczkolwiek dla mnie nie wiem jaki by to nie był odtwarzacz cd, np. w tamtym roku słuchałem Accu 750 i brzmiał rewelacyjnie do tego jego wykonanie, oczy same się śmieją, ale potem przełączono nam na gramon Z3 transrotora za porównywalne pieniądze i dla mnie gramofon brzmiał lepiej. Co nie zmienia faktu, że jedno jak i drugie urządzenie chciałbym mieć.. Ale pomarzyć zawsze można, bo za to się nie płaci :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
O to właśnie chodzi aby nie było idealnie ale jak Ci igła ma zbierać jakieś śmieci z płyty i ciągnąć warkocze to mi to już przeszkadza. Jeśli na igle masz śmieci to będzie słychać w kolumnach jako różne dziwne dźwięki, smażenia, mocniejsze pykniecia.
Wiadomo że nawet jak umyjesz płytę i będzie idealna jak nówka to nie kiedy będą przy otwarzaniu towarzyszyć jakieś minimalne odgłosy bo to winyl a nie płyta cd. Dlatego pierwsze co zrobiłem to umyłem płyty i włożyłem w koszulki antystatyczne...
Tak jak napisałeś aby było czysciutko mam inne źródła cd i Spotifiy itd... :)
 

szewi1

Member
Przechodziłem przez te etapy czyszczenia najgorzej było umyć wszystkie płyty na początek bo suszarka mieści tylko kilka sztuk.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj mialem przyjemnosc zobaczyc zasieki i jaskinie xD

Dziekuje bardzo za mozliwosc spedzenia milo czasu. Obcego chlopa do domu wpuscil, nakarmil, napoil, muze i filma zapusci. Goscina pelna klasa.

Troche dziwne ale tez mile jest, ze poznaje sie ludzi przez forum, nigdy danej osoby sie nie widzialo, nawet imienia czasem sie nie zna, tylko nicki. Ale z biegiem czasu smsy, rozmowy telefoniczne, gady gadu pitu pitu i tak naprawde nie znajac drugiej osoby mozna sie zaprzyjaznic. Mile to.
Jeszcze raz dziekuje za zaproszenie, pokazanie co i jak. W sumie pierwszy raz widzialem gramofon w akcji. Zobaczylem na ile stac "durne" heco za 2000zl ale w profesjonalnie "jak na domowe warunki" zaadaptowanym pomieszczeniu.
Uslyszalem male gargulce i tez juz mam jako tako pojecie czy prywatne zdanie na ich temat.

Fakt, troche dziwne jest to ze wstep do Bipo tylko w czarnych skarpetkach no ale.... <zart - wtajemniczeni zrozumieja>.


Podsumowujac, chyba glupota dla mnie byloby zmieniac moje heco. Dlaczego? Najpierw lepiej dopracowac akustyke pomieszczenia aniezeli codowac z glosnikami. Pierwsze dwa kawalki u Bipa, takie echo i taka szczegolowosc w muzyce ze zrylo mi beret. Jak puscilismy cos "chyba slabiej nagranego" to juz takiego szalu nie bylo i cale szczescie nie zostalem zdolowany tym ze moj sprzet gra gozej. Oczywiscie, u Bipa gra lepiej ale nie jest to kroliczek, ktorego nie potrafilbym dogonic, bynajmniej tak mi sie wydaje. Tylko ja odpuscilem audio i video narazie wiec nie bede nawet gonil.

Co do obrazu, super. Musze teraz na swierzo u siebie w domu sprawdzic czy jest podobnie. Ale z racji ze slabo u mnie ostatnio z filmami to mysle ze to spotkanie wyleczylo mnie narazie z pomyslu nad wymiana projektora.

Zdziwily mnie tez atmosy. Mamy praktycznie ten sam avr, te same glosniki. Ale u Bipo pompowalo bardzo mocno. Musze u siebie tez obczaic co jest nie tak, czy to kwestia scen, ktore bipo wlaczyl.

Takze ten dziekuje bardzo.
Pozdrowienia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Również serdecznie dziękuję za odwiedziny, i tak jak napisałeś w końcu poznajesz osobę z którą od tak dawna smsujesz, piszesz i rozmawiasz. Teraz już wiesz czemu na seans mile widziane czarne skarpetki.... :)
Co do systemu to już wiesz jak to u mnie gra i wygląda oraz dlaczego nie zmieniam co chwile na inne. Mamy podobne systemy tylko inne pomieszczenia, rozstaw i umeblowanie. Rozmieszczemie i skalibrowanie systemu zgodnie ze sztuka wnosi dużo dobrego. Włączysz fajnie nagrany materiał to uśmiech nie schodzi z twarzy.
Ciesze się, że Ci się podobało choć nas czas gonił, to udało się coś tam posłuchać i zobaczyć.
Może się jednak kiedyś przekonasz do nośników fizycznych np.winyl i cd. Jest z tym trochę więcej roboty aby włączyć ale o to w tej całej zabawie chodzi..:)
Jeszcze raz dzięki za odwiedziny i zapraszam ponownie jak będziesz w pobliżu.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z uwagi iz potrzebowałem drugiego kabelka rca to doszedł nowy kabelek do zestawu mianowicie Van den hul Wave. Bardzo zbliżony brzmieniowo do mojego VDH second.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jakościowo nie odczuwasz u siebie lepszego grania na kablu Second ? To jest bardzo popularny kabel u tego Producenta, a tym bardziej jak ktoś kupuje z drugiej ręki.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Second jak dla nr 1 lepsza przestrzeń i bardziej otwarta góra ale to nie jest jakaś kolosana róznica, ;tego kupiłem do przed wzmacniacza gramofonu. Chciałem spróbować i porównać second innym kablekiem VDH... :) W planach jest jeszcze jeden do podmianki.. :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Z uwagi może na to, że bardzo mi przypdał do gustu second i chce sprawdzić inne kable tego producenta... :)
Ponadto ostatnio miałem na testach ic Rega Cauple2 oraz Mogami 2459.. :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem złagodził górę i dodał troszkę mocniejsze odczucie na basie. Jeśli zależy nam na szczegółach i mikro detalach w górnych rejestrach to nie polecam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Fauda (serial Netflix) - z uwagi na większy zapas czasu wolnego obejrzałem sobie owy serial. Jak dla mnie świetnie zrealizowane kino, od siebie gorąco polecam.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Bipo dodaje projekt mieszkania w którym najlepiej dac kd atmos?
 

Attachments

  • Screenshot_20200319-152939_Chrome.jpg
    Screenshot_20200319-152939_Chrome.jpg
    31,3 KB · Wyś: 77
Do góry