[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega kiedyś (czasy podstawówki, nazywaliśmy go MacGyver) robił małe puszeczki (wielkości pudełka od zapałek), gdzie z jednej i drugiej strony podłączałeś kabel od kablówki - za free był chyba Filmnet i coś tam jeszcze, nie pamiętam :D koszt części 5 zł, sprzedawał za 20 :D

A to coś kojarzę chyba, nie wiem czy nawet sam nie miałem coś podobnego. Już nie wspomnę o takim forum jak "laki", ale nie ma co gadać. W tamtych czasach człowiek kombinował jak koń pod górę ;)
Kiedyś jak wchodziły kablówki, montowali puszki na klatkach, a każdy z mieszkania miał pociągnięty kabel po ścianie, część potem zrezygnowała, a kable zostały. Pisać dalej nie muszę chyba ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gratulacje odnośnie kupna i sprzedaży.
Mam pytanie do Ciebie.
Wszystko z moim sprzętem jest ok ale żona czy inni domownicy, chcieliby posłuchać radia jak mnie nie ma w domu.
Mam dostęp do radia internetowego poprzez AVR, ale to jest mało wygodne i wymaga większych działań które nie wszyscy łapią w locie... a ja cierpliwości do tłumaczenia co najpierw wcisnąć itp...
Myślałem nad prostym sieciowcem do pary. Jest niby DNP-730 a szkoda ze nie ma DNP-1520 :)

Używałeś może jakiegoś odbiornika FM lub DAB+ albo radia z DNP-730?

Powiem Ci, że też myślałem o zwykłym najprostszym radiu, ostatnio przychodzę do domu a w salonie gra radio ale takie odpustowe, które mamy u małego w pokoju . Pytam się czemu nie wlaczysz sprzętu co jest w salonie, za dużo kombinowania.... ;-) I wszystko w temacie, już jej nie tłumaczyłem kolejny raz niech słucha sobie tego które umie włączyć.
;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci, że też myślałem o zwykłym najprostszym radiu, ostatnio przychodzę do domu a w salonie gra radio ale takie odpustowe, które mamy u małego w pokoju . Pytam się czemu nie wlaczysz sprzętu co jest w salonie, za dużo kombinowania.... ;-) I wszystko w temacie, już jej nie tłumaczyłem kolejny raz niech słucha sobie tego które umie włączyć.
;-)

Życie drogi Kolego kobiety zawsze mają swój świat
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to przecież dvhk to laki.
Wgrywało się, to prawda. Na giełdzie za symboliczną opłatą (lub wymiana karty) lub samemu.
 

RAF1977

Banned
No i poniekąd w denonie też tak jest.
1 2 3 czy 4 ustawia tylko source.
I, jeśli, zostawimy np RMF i przytrzymamy Quick 1, to zapamięta jako ogólnie radio a nie stacje RMF.

Idziemy Dalej..., jeśli słuchamy RMF i wyłączymy czy wogóle wyjdziemy z radia, to po ponownym włączeniu radia,czy użyjemy Quick 1, to samoczynnie włączy się ostatnia stacja ta RMF.

Ale, jeśli przejdziemy z RMF na jakąkolwiek inna stacje, i tak pozostawiamy, to po ponownym włączeniu radio czy Quick Select i przypisany klawiszem 1, to nie włączy nam się RMF tylko ta inna stacja którą słuchałem ostatnio.

Nie można ustawić pod 1 RMF, pod 2 ZET, pod 3 coś tam itd. Przytrzymanie któregokolwiek klawisza Quick Select od 1 do 4, przypisujemy Tylko ONLINE RADIO.
A to chcesz radia analogowe FM włączać.....
A po co tak komplikujesz....
Przecież masz polskie stacje online i je możesz zapamiętać pod przyciskami 1234.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Ciekawy teścik DENON DCD-2500NE + PMA-2500NE


Odtwarzacze CD i wzmacniacze - testy sprzętu
Kolego test czyta się dobrze, mam na papierze, lecz gazety tego typu są niestety jak chorągiewki, nic im nie wierzę, czerpie tylko wiedzę techniczną itp a dalej wszystko weryfikuje odsłuch.
I tu wszystko się wyjaśnia, często jest zupełnie odwrotnie niż na teście, i to nie tylko moja opinia. Pokaż mi z tej gazety jakiś test, w którym testowany sprzęt jest negatywnie oceniony.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam,ostatnio oglądałem pierwsze trzy części z gwiezdnych wojen a szczególnie mi zapadła w pamięć III. To co mnie zaskoczyło to bardzo dobra jakość obrazu, nie jeden film z aktualnych nowości mógłby się się schować. Obraz jak dla mnie przepiękny, brak praktycznie ziarna filmowego. Film jak na swoje lata jest u mnie w pierwszej 10tce pod względem jakości obrazu na br..;-)
Padme..;-)
upload a gif
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo, Twoje projekcje mogą zawstydzić niejedno kino. ;)
Piękny obraz.

Masz na myśli KINO - KINO :) - bo jeśli tak to u Bipo obraz jest ładniejszy i to nie podlega dyskusji choćby ze względu na wielkość ekranu jaki jest przy projekcji, a jaki jest w prawdziwym kinie plus kilka innych rzeczy wpływa na to..sprzęt jaki mamy w naszych kinach (w niektórych to już naprawdę dobrze x letni) i wspaniała robotę robi (to co nie raz psiałem) projektor Sony, który dla mnie jest w tej cenie naprawdę na samej albo prawie samej górze... więc jeśli kiedyś doczekamy się 100% filmów 4k i do tego taka osoba będzie mieć projektor 4k na odpowiednim poziomie to z tych 3-4 m na 120 calach będzie jeszcze fajniej.. i za kilak lat jak ceny będą przyziemne Bipo na pewno sobie taki projektor strzeli .. patrząc jak bardzo lubi kino..

Dla mnie osobiście najlepszym kinem pod względem obrazu jak i dźwięku to IMAX

Bipo apropo tego zdjęcia co dałeś to też zauważ jedną rzecz że nawet jak masz film, który nie jest czyścioch to jak jest duże zbliżenie to jest znacząco lepsza taka scena pod tym względem niż np jak kamera pokazuje coś w oddali czy też choćby drugi plan jak pokazuje..a oglądamy cały czas ten sam film..
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Klamiesz. Nie ma 4k i hdr. Nie możesz mieć ładnego obrazu, to przeczy prawom fizyki :popcorn:

Kurcze w sumie masz rację....:sad:
Trudno jakość może będę dalej oglądał mój obraz z blu ray bez 4k i hdr, muszę się jakoś pozbierać i się nie załamywać..:D

Lolek też to zauważyłem w wielu filmach... ;-)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Z hdrbto jej kieckabbędzie jak wyprawa w perwolu albo w wizirze jak Hajzer gada. Biel aż bedzie razić po oczach.

Tak, dalej uważam że hdr to chłyt marketingowy !
 
Do góry