[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Rafal7

Banned
Ps. U mnie jak był monter UPC to najpierw ekscytował się monitorem, a potem prosił wręcz żeby mu sprzęt odpalić, cieszył się jak dziecko, czułem się jak na przesłuchaniu ale bardzo sympatyczny gość ;)
Bo to był ludzki odruch, i to według mnie było fajne jeżeli facet tak się zachował.
Niektórym się to mogło nie spodobać, bo wyżej sra....ą niż dupe mają ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig jak to mówią ... bo Niemiec płakał jak sprzedawał :)

A potem dzwonił żeby posłuchać jak gra ;)

Bo to był ludzki odruch, i to według mnie było fajne jeżeli facet tak się zachował.
Niektórym się to mogło nie spodobać, bo wyżej sra....ą niż dupe mają ;)

Pewnie, że fajnie. Jak ktoś z tobą normalnie gada, to i ty dla niego będziesz ok.
Gdyby gość wszedł i powiedział, panie, a na co panu te graty w domu, daj pan spokój, to pewnie bym go olał i szybko po robocie popędził, a gość pozytyw. Widać, że nieodkryty pasjonat.
Pewnie teraz siedzi i szuka jakiś sprzętów, a być może nawet czyta nasze forum ;)
Jak już mu zrobiłem prezentacje, to zapytałem, czy by mi tam nie wstukał darmowego HBO :D to stwierdził śmiejąc się, że pewnie, ale tak se ne da ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Taaa HBO, chyba raczej XXX... ;-) Chyba, że teraz ten kanał się tak nazywa... ;-)
Spokojnie z moja Żoną mam to samo, już tyle razy jej pokazywałem jak włączyć radio, a i tak jak jestem w pracy to dzwoni aby się upewnić czy odpowiednie guziczki naciska.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spoko, xxx jest w abonamencie ;)
A w Denku nie ma przycisków funkcyjnych jak u Marantza?
Tam wystarczy przypisać pod jeden guzik dowolną funkcje i po sprawie.
Właśnie np. ulubioną stacje radiową. Nie trzeba przechodzić przez całe menu, tego mi właśnie brakuje np. w Onkyo.
 

Millerek

New member
Quick Select służy do przypisania źródeł "source". Nie można ustawić np stacji radiowej, a byłoby fajnie... czytaj: łatwo ;) a tak to włącz avr, włącz pma, ustaw AMP direct, włącz online music, wejdź w Favorites, i przewijaj aż znajdziesz coś tam... Aha, łatwiej widoczne będzie na tv, tylko po włączeniu tv, avr przełaczy sie na stereo tv i zacznij od nowa.... To nie takie hop siup dla płci pięknej hehe :)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ja tego na stacjach radiowych nie próbowałem.
Ale np dla źródła bd ustawiamy sobie tryb stereo i przytrzymay Quick Select to w ampli zapisze się bd w trybie stereo, dla sat Dolby PL i przypiszemy to przełaczając między bd a sat w Quick Select będziemy mieli taki tryb jak został zapisany.
 

Millerek

New member
Nie, ustawienie klawisza skrótu Quick Select na danej stacji radiowej, powoduje włączenie tylko Online Music. Jeśli słuchamy jednej stacji i wyłączymy avr, to po włączeniu zacznie grać ostatnia stacja radiowa, nic więcej.
Tak jak pisałem, Quick Select służy tylko do przypisania źródła jako wybór source.
Ogólnie te Quick Select to przerost formy bo jeśli możemy to samo wybrać gałką lub osobnymi klawiszami na pilocie, to po kiego grzyba wpakowali cztery klawisze osobne, mogliby zastąpić na froncie strzałkami Góra dół prawo lewo i dodać enter i byłoby wyśmienicie...

Stąd myślę dodać dodatkowego klocuszka jako źródło radia czy multimediów do sekcji stereo, gdzie avr + bdt jest z drugiej strony jakieś 3metry od stereo.

Wtedy płeć piękna będzie miała lżej, będzie to o wiele łatwiejsze w użytkowaniu niżeli zaprzeganie do pracy avr+ awaryjnie tv...

Stąd pytanie odnośnie radia i jak to ugryźć w sensie co wybrać... Bo jedynie przychodzi mi na myśl DNP-730.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ja mam w maranzu pod przyciski szybkiego wyboru przypisane konkretne stacje radiowe. Wystarczy nacisnąć 1,2,3 lub 4.
Nawet power nie trzeba wciskać.
Jak nacisne Internet radio, to się włącza ostatnio używana.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To właśnie piszę o tym. Tak jest u Marantza.

Zochu, już w gacie narobiłem ; )
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Nie, ustawienie klawisza skrótu Quick Select na danej stacji radiowej, powoduje włączenie tylko Online Music. Jeśli słuchamy jednej stacji i wyłączymy avr, to po włączeniu zacznie grać ostatnia stacja radiowa, nic więcej.
Tak jak pisałem, Quick Select służy tylko do przypisania źródła jako wybór source.
Ogólnie te Quick Select to przerost formy bo jeśli możemy to samo wybrać gałką lub osobnymi klawiszami na pilocie, to po kiego grzyba wpakowali cztery klawisze osobne, mogliby zastąpić na froncie strzałkami Góra dół prawo lewo i dodać enter i byłoby wyśmienicie...

Stąd myślę dodać dodatkowego klocuszka jako źródło radia czy multimediów do sekcji stereo, gdzie avr + bdt jest z drugiej strony jakieś 3metry od stereo.

Wtedy płeć piękna będzie miała lżej, będzie to o wiele łatwiejsze w użytkowaniu niżeli zaprzeganie do pracy avr+ awaryjnie tv...

Stąd pytanie odnośnie radia i jak to ugryźć w sensie co wybrać... Bo jedynie przychodzi mi na myśl DNP-730.
Jak chcesz tylko do radia to zapomni o 730, tam radio jest cyfrowe, niestety na dzień dzisiejszy jakość jest słaba ,większość stacji to 96,128 kbps.
Radiowa trójka do 96kbps. Średnio się tego słucha.Natomiast w plikach flac czy DSD jest dużo lepiej.
Natomiast 720 ma tuner FM.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

Millerek

New member
No i poniekąd w denonie też tak jest.
1 2 3 czy 4 ustawia tylko source.
I, jeśli, zostawimy np RMF i przytrzymamy Quick 1, to zapamięta jako ogólnie radio a nie stacje RMF.

Idziemy Dalej..., jeśli słuchamy RMF i wyłączymy czy wogóle wyjdziemy z radia, to po ponownym włączeniu radia,czy użyjemy Quick 1, to samoczynnie włączy się ostatnia stacja ta RMF.

Ale, jeśli przejdziemy z RMF na jakąkolwiek inna stacje, i tak pozostawiamy, to po ponownym włączeniu radio czy Quick Select i przypisany klawiszem 1, to nie włączy nam się RMF tylko ta inna stacja którą słuchałem ostatnio.

Nie można ustawić pod 1 RMF, pod 2 ZET, pod 3 coś tam itd. Przytrzymanie któregokolwiek klawisza Quick Select od 1 do 4, przypisujemy Tylko ONLINE RADIO.
 

Millerek

New member
Dab+ jest jakościowo lepszy (przeważnie) niż streeming internetowego radio.
730 nie na dab+ to tylko sieciowiec i to mam w AVR.
720 nie dość że ma zwykłe FM i antena dab+ to naprawia oraz ma usługi sieciowe.
Dobrze pisze?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wzmacniacz sprzedany, właśnie pojechał z nowym właścicielem. Buuuuuuuuuu ;,-(
ps. Cytuje kupującego :
- o k.... ile sprzętu... Pan ma komis?
za chwilę:
- o k.... ile filmów...:)
Jak sprzedałem PM7004 też było buuu, choć dziś trochę żałuję, ale wiem, że jest w dobrych rękach Henrego i ma się dobrze :)
Jak już mu zrobiłem prezentacje, to zapytałem, czy by mi tam nie wstukał darmowego HBO :D to stwierdził śmiejąc się, że pewnie, ale tak se ne da ;)
Kolega kiedyś (czasy podstawówki, nazywaliśmy go MacGyver) robił małe puszeczki (wielkości pudełka od zapałek), gdzie z jednej i drugiej strony podłączałeś kabel od kablówki - za free był chyba Filmnet i coś tam jeszcze, nie pamiętam :D koszt części 5 zł, sprzedawał za 20 :D
 
Ostatnia edycja:

artiz_

New member
Bez reklam
Dab+ jest jakościowo lepszy (przeważnie) niż streeming internetowego radio.
730 nie na dab+ to tylko sieciowiec i to mam w AVR.
720 nie dość że ma zwykłe FM i antena dab+ to naprawia oraz ma usługi sieciowe.
Dobrze pisze?
720 nie ma dab+,tylko zwykłu tuner FM

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 
Do góry