[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, ale uczciwie przyznaj, że takie zdjęcie można zrobić na 3x tańszym projektorze. Już po czerni widać, że tu robią robotę nastawy i aparat.
Żadne z projektorów (4K itp.) jakie widzieliśmy (te same prezentacje oglądaliśmy) nie ma takiej czerni, może zbliżoną będzie miał jakiś topowy na "MagicScreen".
Dodatkowo zdjęcie też jest wielkości kartki A4, a przekątna ma ponad 3 metry.
Tego nie da się porównać w żaden sposób i ocenić wiarygodnie.

To są poglądowe zdjęcia i super to wygląda, ale te wszystkie zmarszczki, struktura twarzy itp. widać dokładnie tak samo na kilka x tańszym sprzęcie i na fotach.
Na małym zdjęciu zawsze to tak wygląda.

Mi tam 4K projektor do niczego nie potrzebny (na razie), na FHD jest super, ale ktoś się zastanawia nad projektorem 4K i ocenia na bazie fotek wielkości A4 na którym wszystko wygląda zawsze extra to powodzenia.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
U mnie na chwilę obecną obraz z blu ray satysfakcjonuje mnie w zupełności i nie zawracam sobie głowy nowym projem z 4k i hdr bo ceny mnie skutecznie odstraszaja, może kiedyś... :)
A zdjęcie jak to zdjęcie, nigdy nie odda w 100% obrazu, które widzą nasze oczy, zawsze będą różnicę, czy to na tańszym czy droższym sprzęcie ... :)
 
Ostatnia edycja:

enocyl

Banned
Bipo, ale uczciwie przyznaj, że takie zdjęcie można zrobić na 3x tańszym projektorze. Już po czerni widać, że tu robią robotę nastawy i aparat.
Żadne z projektorów (4K itp.) jakie widzieliśmy (te same prezentacje oglądaliśmy) nie ma takiej czerni, może zbliżoną będzie miał jakiś topowy na "MagicScreen".
Dodatkowo zdjęcie też jest wielkości kartki A4, a przekątna ma ponad 3 metry.
Tego nie da się porównać w żaden sposób i ocenić wiarygodnie.

To są poglądowe zdjęcia i super to wygląda, ale te wszystkie zmarszczki, struktura twarzy itp. widać dokładnie tak samo na kilka x tańszym sprzęcie i na fotach.
Na małym zdjęciu zawsze to tak wygląda.

Mi tam 4K projektor do niczego nie potrzebny (na razie), na FHD jest super, ale ktoś się zastanawia nad projektorem 4K i ocenia na bazie fotek wielkości A4 na którym wszystko wygląda zawsze extra to powodzenia.
Ostrość obrazu się zgadza. Czerń niestety nie. Nie jest źle, ale jednak moim kolejnym projektorem będzie JVC. Kontrast ~6000:1 w Sony vs 35000:1 w JVC RS500 jest widoczny nawet dla największego laika. Bardzo widoczny. O dynamicznym sięgającym 300 000:1 nawet nie wspominam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig dobrze napisałeś -- Na razie - przyjdzie pora że wymienisz bo cenowo już będzie normalność :) a na chwilę obecną wystarcza dla wielu .. chociaż tak jak kiedyś pisałem gdybym był takim 100% maniakiem kina i KD byłoby podstawowym hobby kupiłbym projektor 4k - oczywiście mam tu na myśli jakbym miał dedykowane pomieszczenie do oglądania filmów. Ja czekam na taki 100% nakręcony film w 4k bo będę taki chciał obejrzeć właśnie gdzieś na projektorze w jakimś salonie .. ale zobaczymy kiedy taki film zostanie wydany..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lubię niektóre filmy ale do takiego 100% kino maniaka to mi daleko z moimi poglądami :) .. patrząc choćby na Kolegę Bipo ... nie wspomnę że jako hobby to u mnie KD jest znacznie dalej niż np motoryzacja czy choćby podróże ..... mało tego gdybym miał inny charakter to i filmów bym nie kupował.. bo wolałbym jednak w inne rzeczy wkładać te pieniądze.. nie licząc oczywiście kilka pozycji jak np Hobbit czy LOTR :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
nie wspomnę że jako hobby to u mnie KD jest znacznie dalej niż np motoryzacja

Dokładnie. Piszemy tu o sprzęcie bo siedzimy na forum o sprzęcie. Proste jak drut. To jedno z hobby.
Ja osobiście wolę jeżdzić na targi motoryzacyjne, a słuchać dżwięków na rajdach jak na kolumnach po kilaset tyś. Na szczęście nie trzeba wybierać, można się interesować wieloma innymi sprawami, a już nie koniecznie o tym pisać na forum takie jak to.

U mnie na chwilę obecną obraz z blu ray satysfakcjonuje mnie w zupełności i nie zawracam sobie głowy nowym projem z 4k i hdr bo ceny mnie skutecznie odstraszaja, może kiedyś... :)
A zdjęcie jak to zdjęcie, nigdy nie odda w 100% obrazu, które widzą nasze oczy, zawsze będą różnicę, czy to na tańszym czy droższym sprzęcie ... :)

Mam dokładnie takie samo podejście, mimo, że mam gorszy projektor.
Często odpalałem materiały 4K na swoim (oczywiście projektor FHD), no i już sama jakość tych materiałów jest świetna i co za tym idzie również wizja, jak sobie pomyślę, że miałbym wydać dodatkowe 20tyś. za coś co oczywiście będzie lepsze, ale nie rozłoży mnie na łopatki względem tego co już widzę, to wolałbym te pieniądze przeznaczyć na wiele innych sprzętów.
Na 4K się zmieni jak ceny znacznie spadną, a tymczasem jest bardzo fajnie.
 

enocyl

Banned
Dokładnie. Piszemy tu o sprzęcie bo siedzimy na forum o sprzęcie. Proste jak drut. To jedno z hobby.
Ja osobiście wolę jeżdzić na targi motoryzacyjne, a słuchać dżwięków na rajdach jak na kolumnach po kilaset tyś. Na szczęście nie trzeba wybierać, można się interesować wieloma innymi sprawami, a już nie koniecznie o tym pisać na forum takie jak to.



Mam dokładnie takie samo podejście, mimo, że mam gorszy projektor.
Często odpalałem materiały 4K na swoim (oczywiście projektor FHD), no i już sama jakość tych materiałów jest świetna i co za tym idzie również wizja, jak sobie pomyślę, że miałbym wydać dodatkowe 20tyś. za coś co oczywiście będzie lepsze, ale nie rozłoży mnie na łopatki względem tego co już widzę, to wolałbym te pieniądze przeznaczyć na wiele innych sprzętów.
Na 4K się zmieni jak ceny znacznie spadną, a tymczasem jest bardzo fajnie.
Gorzej jak jesteś fanem czerni. Tą w dobrej formie uzyskasz jedynie na najwyższych modelach Sony, JVC czy laserowym Epsonie. Ze szczególnym wskazaniem na JVC, które odeszły w tym temacie od konkurencji o kilka kroków.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gorzej jak jesteś fanem czerni. Tą w dobrej formie uzyskasz jedynie na najwyższych modelach Sony, JVC czy laserowym Epsonie. Ze szczególnym wskazaniem na JVC, które odeszły w tym temacie od konkurencji o kilka kroków.

Być fanem to jedno, a kompromisy to drugie ;)
Gdybym wybierał tv 55" to na 150% brałbym Oleda, ale jakbym miał brać większy tv z gorszą czernią, to już szedłbym za wielkością, bo wiem co finalnie da mi więcej radochy.
Nie można mieć wszystkiego, te drogie projektory które wymieniasz to abstrakcja cenowa, oczywiście są lepsze, ale nie uważam, że warte takiej różnicy w cenie. Dla mnie.
Bo dla kogoś kto nie ma co robić z pieniędzmi, nie ma się nad czym zastanawiać.
Zawsze chodzi o kase.
 

enocyl

Banned
Być fanem to jedno, a kompromisy to drugie ;)
Gdybym wybierał tv 55" to na 150% brałbym Oleda, ale jakbym miał brać większy tv z gorszą czernią, to już szedłbym za wielkością, bo wiem co finalnie da mi więcej radochy.
Nie można mieć wszystkiego, te drogie projektory które wymieniasz to abstrakcja cenowa, oczywiście są lepsze, ale nie uważam, że warte takiej różnicy w cenie. Dla mnie.
Bo dla kogoś kto nie ma co robić z pieniędzmi, nie ma się nad czym zastanawiać.
Zawsze chodzi o kase.
Oczywiście, że trzeba iść na kompromis. Dlatego mam HW55, a nie JVC z serii RS.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że sama rozdzielczoś 4k to nie wszystko. Zresztą byłem 2 lata temu na prezentacji Sony VW520es. Miałem tam okazję poznać Bipo i wspólnie porównać nasze modele do tego potworka i stwierdziliśmy, że rzeczywiście widać różnicę w kontraście i czerni, ale jeżeli chodzi o ostrość obrazu to wielkiej różnicy nie było, mimo wyświetlania materiałów 4k. Odległość od ekranu to jakieś 4m o ile dobrze pamiętam. Dodam, że 520es jest 4 razy droższy od HW55 :)

Podsumowując uważam, że wymiana projektora ze sprzętu klasy HW55 na tę chwilę nie ma sensu, bo generuje on naprawdę świetny obraz. Poczekam na rozwój rynku i może za 2-3 lata coś się pomyśli :)

@Caparzo
Szary na pewno nie jest, ale smolisty też nie. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podsumowując uważam, że wymiana projektora ze sprzętu klasy HW55 na tę chwilę nie ma sensu, bo generuje on naprawdę świetny obraz. Poczekam na rozwój rynku i może za 2-3 lata coś się pomyśli :)
Po tym co widziałem u Bipa też o nim bardzo poważnie myślę. Jakość, którą ten projektor daje w 100% by mnie usatysfakcjonowała, wiem, że mogłoby być lepiej, jednak przyrost jakości nie będzie proporcjonalny do wręcz (już) wielokrotności ceny ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lycone, właśnie o tym piszę.
Też widziałem te wszystkie projektory i mam dokładnie takie samo zdanie.
Jest lepiej, ale nie adekwatnie do ceny.
Dlatego ja swojego nie wymieniam, na Sonego mi sie nie opłaca (róznic dla mnie wielkich nie ma), a na 4K za wcześnie, a raczej za drogo.
Więc i tak wszystko sprowadza się do kasy ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nolan nie chciał prać jego kostiumu w Perwolu Black, a oni projektor oczerniają o słabą czerń...

Patrząc na fotki Bipo z projekcji można wywnioskować, że na projektory 4k można jeszcze długo poczekać.

Tylko pamiętaj o tym co Armnaig napisał że to co widzisz na tych zdjęciach to nie jest 100% to co Bipo ma przed oczyma.. w salonie ma 120 cali i do tego ma powiedzmy 3,5 m, a tutaj zdjęcie masz powiedzmy 10 cm na 5 cm.. plus kwestia zrobienia zdjęcia.. co nie zmienia faktu to co nie raz pisałem że ten projektor i to co ma Bipo to naprawdę dla wielu wielu wystarcza i nie potrzeba nic więcej.. choć druga prawda jest taka to co również Armanig napisał że wszystko sprowadza się do kasy.. i można mówić wiele o tym czy o innym, a jeśli byśmy nagle zarabiali powiedzmy 500% więcej to przynajmniej kilku tutaj jutro już by poszło i kupiło projektor 4k - taka jest prawda.. tylko trzeba być szczerym.. :) i oczywiście mówię o takich osobach co kino kręci ich na 100% ...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tylko pamiętaj o tym co Armnaig napisał że to co widzisz na tych zdjęciach to nie jest 100% to co Bipo ma przed oczyma.. w salonie ma 120 cali i do tego ma powiedzmy 3,5 m, a tutaj zdjęcie masz powiedzmy 10 cm na 5 cm.. plus kwestia zrobienia zdjęcia.. co nie zmienia faktu to co nie raz pisałem że ten projektor i to co ma Bipo to naprawdę dla wielu wielu wystarcza i nie potrzeba nic więcej.. choć druga prawda jest taka to co również Armanig napisał że wszystko sprowadza się do kasy.. i można mówić wiele o tym czy o innym, a jeśli byśmy nagle zarabiali powiedzmy 500% więcej to przynajmniej kilku tutaj jutro już by poszło i kupiło projektor 4k - taka jest prawda.. tylko trzeba być szczerym.. :) i oczywiście mówię o takich osobach co kino kręci ich na 100% ...

Wiadomo, że zdjęcie nie oddaje 1:1 rzeczywistości, aczkolwiek nawet po fotce Bipo widać, że projekcja u niego robi robotę, a na dodatek kilku forumowiczów miało przyjemność u niego gościć i zachwalali.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
na moim monitorze ma 37,5 na 15... wiec zdjęcie jest dosyć dobrze wyeksponowane i to co na nim.

Caparzo dobre :) ale myślę że wiesz co mam na myśli.. jakby zdjęcie było 1:1 to by było realne zdjęcie(tylko jak takie zdjęcie zrobić w warunkach domowych), a nawet i wtedy nie, bo zawsze można zrobić zdjęcie w odpowiedni sposób.. :) pamiętam jak byłem kiedyś w Tatrach i dwóch fotografów niemieckich czekało kilka godzin nad potokiem aż słonce wejdzie na odpowiednią wysokość żeby mogli zrobić odpowiednie zdjęcie.. w tym samym czasie powiedzmy 100 osób robiło przy nim sobie zdjęcia ..

Zresztą sam Bipo niech napisze czy te zdjęcia, które tutaj pokazuje to taki sam obraz ma na żywo w 100% powtarzam w 100% ... siedząc te 3,5-4 m przed ekranem 120-130 cali.... ma świetny obraz co nie raz pisałem ale nie taki jak na tych zdjęciach..
 
Ostatnia edycja:
Do góry