[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

darekguma

New member
Bez reklam
Dzięki Paweł ustawiłem odnośnie kd tak jak pisałeś suba na 120hz, na ampli 80hz, głośność suba na 40% i przeprowadziłem kalibrację.
Następnie włączyłem film który znam bardzo dobrze mianowicie Ocalony i scena bitwy na stoku.
Powiem tak, poziom głośności miałem ustawiony tak jak zazwyczaj oglądam. Włączyłem play i poszło, akurat miałem scenę gdzie wystrzelił sobie granatnik RPG którą przetestowałem na starym subie. Jak pi............o to myślałem, że z sofy spadne. Szok od razu pauza i patrze czy wszystko wisi i stoi na miejscu. Odczułem nie tylko dźwięk na nogach i pod stopami ale na całym ciele. Patrzę że wszystko dalej wisi włączam dalej, odgłosy z karabinów coś pięknego dynamiczny bas nic się nie ciągnie i nie dudni a tu ponownie granatnik pie........ł to mi się poprzesuwały rzeczy w komodzie i płytki się obaliły na półce. Takiego p.......cia to nie słyszałem, na starym subie było fajnie, walnęło i banan na twarzy ale tu to jakiś kosmos. Jeszcze raz ta sama scena tylko sub na 35% bo boję się, że może się okazać, że mi coś z chałupką się stanie....;-) Powiem tak scena oglądana chyba ze trzy razy pod rząd, i nie ważne czy sub jest na 30-40% robi niesamowite wrażenie.
Do odtwarzacza włożyłem Godzillę i włączyłem scenę przechodzenia tego robaczka pod mostem jak żołnierze z pociągiem byli na moście. Napiszę tak, jak poszedł impuls to bas zszedł tak nisko, że mi się chyba listewkę w drzwiach co przytrzymuje szybę lekko poluzowała bo wpadła w dragnia....
Wstałem, młotek w rękę i przybiłem z powrotem tak jak powinno być, w komodzie odstawiłem wszystkie rzeczy od siebie aby nie było drgań i zapuściłem ponownie. Teraz poszedł tylko dźwięk z kolumn i nic po za tym... pięknie. Nie wytrzymałem i obejrzałem ponownie cały film.
Mała przerwa poszedłem do sklepu i po powrocie zapuściłem Jurassic park 1cz. atak tyranozaura na samochód z dzieciakami. Odgłosy jego nadejścia pięknie oddał sub, zszedł bardzo nisko i czysto a ryknięcie T-rex w całej skali bez żadnego zająknięcia. I tak powinien moim zdaniem działać sub w kinie...;-)
Różnica pomiędzy tym jamo a velo to nie przepaść a raczej kosmos. Nawet nie ma co porównywać bo to zupełnie inne granie oraz doznania. Czy jest warto swojej ceny oczywiście każdą złotówkę. Widać że specjalizująca się firma zrobiła porządny subik w miarę rozsądnych pieniążkach......

Na dzisiaj koniec testów, w kolejnym dniu się pobawię z muzyką stereo ale nie chętnie bo kolumny już mnie satysfakcjonują pod względem basu i raczej tylko podłącze tak by sprawdzić ja się sprawuję ten velo jak by ktoś chciał go używać również przy odsłuchu muzyki.
I pomyśleć, że to tylko eq-10. Aż strach pomyśleć co potrafią większe oraz seria ultra
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nie piszemy nic głośno, bo Savron zaraz wyczaruje białego Velo ;-)
Co to dla Niego? :p
:D:D Podniosłeś poprzeczkę. ;-) Moją ambicje zaczepiłeś:D
Nu to ja nie będę sobą jak to nie zrobię. Słowo. Spadnie cie , klękania i oklaski zarezerwuj cie.
Władca Mordoru słowo daję.
Oklejać taki sub to okrutna , niewybaczalna, makabryczna i bezlitosna zdrada i przestępstwo porównane do Holokostu. :x:(:cry::cry::cry:
Mój jedyny problem ( do dziś nierozwiązany) to płyta biała z połyskiem. :x:x Bo jestem zdany na oczekiwanie i łaskę ze strony producenta. Bo nikt nie chcę sprzedać 1 metr kwadratowy. Duży q....a i bezlitosny problem. :cry:
A baaaaardzo to mi ciekawi Panie "BIPO", jak to Pan chcę rozwiązać problem czarnego koloru?? Tylko nie powiedz że oklejną :cry::cry:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A czemuż to Savronie nie okleiną, w firmach reklamowych można kupić bardzo porządną i jak Bipo z sercem się do tego zabierze, to nikt się nie zorientuje ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
A czemuż to Savronie nie okleiną, w firmach reklamowych można kupić bardzo porządną i jak Bipo z sercem się do tego zabierze, to nikt się nie zorientuje ;)

:blagam: Ja to tam widzę "sarkofag" z nie za bardzo grubej płyty ( bialy połysk :cry::cry:) , widzę siatkę aluminiową z przodu ( żeby nie zasłoniać piękno tego suba) , widzę poświatę niebieską ze spodu, widzę wygrawerowany napis Velo, widzę pokręta od ampi, widzę .....i kropka. :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
:blagam: Ja to tam widzę "sarkofag" z nie za bardzo grubej płyty ( bialy połysk :cry::cry:) , widzę siatkę aluminiową z przodu ( żeby nie zasłoniać piękno tego suba) , widzę poświatę niebieską ze spodu, widzę wygrawerowany napis Velo, widzę pokręta od ampi, widzę .....i kropka. :D

Ach Ci Artyści... :D
 

Remipl

Member
Bipo, masz świetny sprzęcik może warto dołożyć do serii SPL, która jest również w białym kolorze ;)
141019.VelodyneSPL1200-003.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko trzeba dołożyć kasy i z białym kolorem nie jest za prosto zamówieniem ... podobno słabo się sprzedaje na świecie.. przynajmniej tak było 2 lata temu...
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Bipo, fajne były Twoje recenzje kolumn :)

Opis tego suba mi się nie podoba :p niby wspomniales w dwóch słowach o niskim zejściu i kontroli, ale 90% to "rozpadajace się mieszkanie" :) to mozna osiągnąć każdym subem akurat. Żadne osiągnięcie. Wolałbym jakbyś napisał 90% o zejściu i kontroli. Pie...rd...nięcie ma prawie każdy :)

Nie zmienia to faktu, że to faktycznie b. dobry sub :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie chce zeby brzmialo to jak krytyka, ale popieram Kolege Raccoona. Mozna lubic swistajace kule w Ocalonym, ale ta pozycja, to jest basowy zlobek, wiec jako material testowy czy punkt referencyjny, dla reprodukcji basu, wzgledem innych konfiguracji, nie przedstawia zadnej wartosci,
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, fajne były Twoje recenzje kolumn :)

Opis tego suba mi się nie podoba :p niby wspomniales w dwóch słowach o niskim zejściu i kontroli, ale 90% to "rozpadajace się mieszkanie" :) to mozna osiągnąć każdym subem akurat. Żadne osiągnięcie. Wolałbym jakbyś napisał 90% o zejściu i kontroli. Pie...rd...nięcie ma prawie każdy :)

Nie zmienia to faktu, że to faktycznie b. dobry sub :)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Spokojnie poprawię się z opisem.. ;-), Odnośnie filmów to przetestowałem ok. 10ciu z wybranymi scenami a nie tylko Ocalonego...:razz: m.in Transów, Batmany, serie filmów Marvela: Iron Man, Avengers itd. Więc trochę tego przez cały dzień przerobiłem...;-). Każdy testuję na czym uważa...

Odnośnie reprodukcji basu przez ten sub to nie mam się do czego przyczepić. Schodził naprawdę nisko tam gdzie powinien, przy wybuchach było tak jak trzeba. Jeśli było np. kilka eksplozji po sobie, to ucinał jedną i reprodukował drugą. Nie było nałożenia na siebie basu i ciągnięcia. Gdzie przy moim obecnym czasami się to działo. Efekt było jedno wielkie buczenie bo sub nie wydalał z szybkością, czasami zdarzyło się kilkakrotnie to podczas jednego sensu, do tego stopnia że mi znacząco to przeszkadzało w skutek czego przyciszałem sobie suba. Dobry przykład miałem tego zjawiska w Avengersach i Iron Manie np. w scenie na torze wyścigowym. Ten sub przeszedł te efekty bez dudnienia i nakładania na siebie niskich częstotliwości. Ponadto wrócę jeszcze do sceny nadchodzenia T-rexa w Jurascic Park. Tutaj jest fajny efekt nadchodzenia a raczej stąpania dinozaura. Nie widać go a słuchać. Jest na początku bardzo cichutko ale jest ledwo słyszalny a następnie się zwiększa. Tutaj na moim obecnym tego efektu aż tak słyszalnego nie było, obstawiam że wydawał z siebie dźwięk dopiero od połowy tego efektu. Tutaj było słuchać od samego początku jego wystąpienia do końca... Mam nadzieje, że troszkę sprostowałem wypowiedź odnośnie dźwięku z tego velo, nie jestem jakimś ekspertem raczej raczkuję w tych kwestiach...;-)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Spokojnie poprawię się z opisem.. ;-), Odnośnie filmów to przetestowałem ok. 10ciu z wybranymi scenami a nie tylko Ocalonego...:razz: m.in Transów, Batmany, serie filmów Marvela: Iron Man, Avengers itd. Więc trochę tego przez cały dzień przerobiłem...;-). Każdy testuję na czym uważa...


Bipo
Ty sie nie zaperzaj. Wiadomo, ze kazdy testuje na swoim ulubionym repertuarze. Sugeruje tylko, ze jezeli nie zoptymalizujesz testu, pod katem fukcji, ktora wykonuje dany przedmiot, tu akurat sub, to nie dowiesz sie z czym masz do czynienia i byc moze podejmiesz zla decyzje lub nie wykorzystasz potencjalu. Mozna wozic ciezarowka, albo RS6 dziecko do szkoly,... jak ktos uwaza ze do tego tylko sluza.
Nie wiem czy dobrze zrozumiales moj komentarz Masz dusiciela w domu, ktiry moze dac Ci wrazenie, ze Rock skacze ci po klacie, a Ty piszesz o lomocie granatnika, zasadniczo pierdnieciu, w skali basowych wrazen, w filmie nie posiadajacym basu. Subwoofer to nie tylko lomot, to cisnienie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bipo dobrze Bubufat pisze - sub zasadnicze jego zdanie to ciśnienie a nie ten tzw "łomot" - ten czynnik to drugie jego zadanie i jak dla mnie mniej znaczące... z drugiej strony ja Tobie się nie dziwie bo jak masz do testów sub który jest o dwie , trzy klasy lepszy to i tak podchodzisz do tego suba.. Ale to co wcześniej Ci napisałem nie patrz na swój sub zapomnij o jamo tylko testuj Velodyne , potem dobrze jeszcze ze dwa jakieś do testów wziąć i już porównywać je do siebie a nie do tego nieszczęsnego jamo.. to tak jakbyś miał samochód z 90 KM ropniaka a przesiadłbyś się na 210 KM benzynę z turbiną jaki sens jest porównywać ????


Też piszesz o ciągnącym się basie - nie wiem czy wiesz Amerykanie taki bas lubią i są suby które się specjalizują że tak powiem w tym ciągnącym się basie i np. Paradigm też jest dużo słabszym punktowo subem jak Velodyne czy Rel ale myślę że ten kto miał do czynienia z subami Paradigma nikt nie powie że to są słabe suby, a też w zależności od modelu troszkę ciągną się po salonie ... :) Pozdro i życzę miłych testów...


Ps odnośnie opisywania dźwięku pocieszę Ciebie ja nigdy nie podejmuje się oceny tego co słyszę w sensie opisowym.. :)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Subwoofer to nie tylko lomot, to cisnienie.

Bipo, tutaj bubafat bardzo dobrze napisał. Właśnie o to mi chodziło :) dla mnie najlepszy bas to taki gdzie masz wrażenie jakby Ci uszy zatykało (coś jak w samolocie tylko przyjemnie) i czujesz uderzenie w klatę, które powoduje lekki ruch powietrza z płuc do pyska :) czyli właśnie słowami buby - CISNIENIE. Co ciekawe, czasem w takim momencie jest RELATYWNIE CICHO. To znaczy ciszej, niż z opisu sytuacji wynika. I właśnie dla wielu bassomaniaków (nie mylić z dresiarzem w polonezie i dudniacym basem) takie momenty to cel, ktory o ile w jakimś filmie osiągnięty, daje dużą satysfakcję :)

A jeszcze mi się przypomniało - o takim basie mówi się też, że go nie tylko słychać ale PRZEDE WSZYSTKIM czuć. Coś pięknego.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Szanowni koledzy dziękuje za cenne uwagi i opinie (zarówno pozytywne jak i negatywne), ponieważ jestem raczkujący w subach i chętnie przyjmę wszystkie opinie i rady odnośnie ustawień i zaleceń z pomocą których mogę poprawić brzmienie swojego systemu. Od tego jest to forum aby osoby które się tu udzielają wspomogły swoją większą wiedzą innych forumowiczów którzy dopiero co zaczynają swoją zabawę z KD lub aż tak głęboko nie siedzą w kwestii wiedzy odnośnie kd...;-)
Bubafat broń Boże nie obruszam się za rady z których mogę się czegoś nauczyć lub dowiedzieć. Mam nadzieję że jeszcze coś możesz mi napisać odnośnie ustawień, bo widzę że masz wiedzę i piszesz cenne sugestie, które na pewno jutro wypróbuje..;-) Dokładnie to Co mi napisałeś odnośnie odcięcia na 80hz...;-)
Ponadto pytanie i prośba do was, dokładnie do czego mam dążyć odnośnie dźwięku z suba (bo po waszych wypowiedziach mam mętlik w głowie)? Pytam poważnie,bo myślałem że to co usłyszałem to było to a okazuję się że nie dość że bas trzeba słyszeć to czuć ... Czy możecie mi napisać prostymi słowami czego mam oczekiwać lub co mam uzyskać na subie oraz który moment i w jakim filmie wykorzystać aby to o czym piszecie mógłbym u siebie przetestować i odczuć. Będę bardzo wdzięczny....;-)

Odnośnie tego białego suba z serii spl, to jest mocno po za moim założonym budżetem. Założyłem sobie budżet do 4k i mam nadzieje, że znajdę suba który spełni moje oczekiwania. Zaznaczam, że jestem dopiero raczkujący w kwestii subów oraz dopiero zaczynam odsłuchy...;-) W kwestii opisów dźwięku jaki wydobywał się z kolumn łatwiej mi było coś napisać ponieważ kolumny grały całą paletą dźwięków, przy subie mam tylko dźwięk niskotonowy. I tu ciężko coś naskrobać...;-(. Rozumiem Cie teraz Lolek dlaczego nie podejmujesz się opisów dźwięków..;-)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Coś Ci wpadło do oka?
Nie było tu negatywnych, czy krytycznych komentarzy. Po prostu informacje o innej stronie basu w KD i podpowiedz gdzie ją znalezc. Poltergeist to dobry materiał testowy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzę jutro pracę niskich, oglądałem w nocy i nie ma mowy o ocenie, za to praca tylnich (naturalnie w wybranych momentach) zaskakująco dobra, zauważyłeś?
Z uwagi na pożną porę, wyłączyłem też upmix, co by sąsiadów nie irytować, sprawdzę również jak tu wypadnie.
Zgodzimy się jednak, że fabularnie to gniot?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
No coz, nie jest to arcydzieło. Ale pomny sciezki basowej, zdarłem "demo version", jak się tylko ukazala i jest tak jak być powinno. (Są ze 3 dłuższe kawałki, idealne na basowe demonstracje). Z niektorymi filmami tak nie jest. Np Avengers Age of Ultron brzmi na BD licho, a w kinie to była surroundowa miazga!
No ale nie hijackujmy wątku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry