[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, skoro już jestesmy przy wyłącznikach, mam takie pytanko.
Jestem w trakcie małego remonciku pokoiku i chciałem już iść za ciosem i zrobić tam inteligentne oświetlenie.
Mam tam tradycyjny podtynkowy podwójny włącznik/wyłącznik oświetlnia, czyli potocznie dwa pstryczki w jednej puszce, więc mogę sobie właczyć pół lampy, drugie pół lub wszystkie zarówki - wiadomo o co chodzi :) Ładnych kilka lat temu instalator pociągnął do niego dwie fazy, czyli mam w sumie 3 kable: L1, L2, N i tu zaczynają sie schody.
Patrzyłem na schematy wyłączników WiFi i chyba wszystkie potrzebują do prawidłowego działania jeszcze trzeciej fazy, której nie mam.



NIe znam się zbytnio na elektryce, ale może da się to jakoś zmostkować, itp?
Czy nie ma możliwości? Jakieś schematy można zaczerpnąć z jakiejść stronki?


OK, jeszcze raz prosze elektryków o pomoc. Zajrzałem dziś do gniazdka a tam takie klocki. Niestety gdy sa wiecej niż 3 druty to jaj już się gubię i elektroda.pl nie pomoże :D
Na zasadzie, za 15-stym razem bezpieczników nie wybije, znaczy ,że jest OK :D


U mnie wygląda to tak:






 

iT!T

Member
OK, jeszcze raz prosze elektryków o pomoc. Zajrzałem dziś do gniazdka a tam takie klocki. Niestety gdy sa wiecej niż 3 druty to jaj już się gubię i elektroda.pl nie pomoże :D
Na zasadzie, za 15-stym razem bezpieczników nie wybije, znaczy ,że jest OK :D


U mnie wygląda to tak:


No i ładnie :D Tan gdzie masz fazę to L (bez oznaczenia numerycznego) na smart włączniu, niebieskie to N, tu najlepiej wziąć potrójne Wago oraz dodatkowy kawałek niebieskiego przewodu, rozkręcasz tą kosteczkę i wszystkie 3 niebieskie mostkujesz za pomocą Wago. Drugi koniec tego dodatkowego N wpinasz do smart włącznika, w N oczywiście. Z kolei ten brązowy bez fazy i PE (żółto zielony z obranym drutem) to L1 i L2 - bo o ile pamiętam wspominałeś o podwójnej lampie/przełączniku. Powinno hulać o ile "w ścianach" wszystko zgodnie ze sztuką. Powodzenia!

Ps. jak masz wątpliwości nie grzeb sam, poproś elektryka.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
kolejne pomieszczenie zrobione-łazienka dostała nowego znaczenia

tj-całe oświetlenie włącza się automatycznie(w łazience) z wykorzystaniem czujnika ruchu od xiaomi,żarówki to xiaomi yeeligh na e27 i żarówka z ikei tradfri na gu10 white spectrum(gwint gu10) dodatkowo automatyczny podajnik mydła również od firmy xiaomi (robi piankę) i do tego wszystkiego brakowało mi automatyzacji z wodą i zamówiłem d firmy xiaomi automatyczny perlator do wody z 2 czujnikami-pasuje do wszystkich typów kranów

oczywiście żarówki ikea tradfri działają z bramką xiaomi gateway :) (nie wszystkie modele działają)



a tutaj podajnik do mydła

 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Też chciałem zrobić oświetlenie w łazience na czujnik tak jak mam w wiatrołapie i przedpokoju, ale mam tylko gwinty GU10, a te halogeny z Ikea są dużo słabsze od moich Osram Parathom 6,9W (80W). Coś się zmieniło w tej kwestii i są jakieś nowe modele?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
6w mają te gu10white spectrum i są bardzo jasno,teraz nie kupisz już ich ponieważ są wycofane i będą jakieś inne zamiast ich.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak siedzisz na klopie to musisz machac reka aby swiatlo nie zgaslo?
A jak sie zamkniesz w kabinie prysnicowej?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jak siedzisz na klopie to musisz machac reka aby swiatlo nie zgaslo?
A jak sie zamkniesz w kabinie prysnicowej?

to nie jest czujnik,jak te przewodowe itp tam po wykryciu ruchu możesz sobie ustawić w aplikacji po jakim czasie ma się on wyłączyć jeżeli czujnik nie wykryje ruchu

ja mam ustawione na 2 minuty i przy braniu prysznicu,czy kąpaniu się człowiek się minimalnie rusza i jeszcze nigdy nie miałem tak,żeby światło się wyłączyło(czujnik jest mega czuły)

a mam tych czujek 2 sztuki,w łazience i przedpokoju i działa to super

czekam na przesyłke z chin z perlatorem automatycznym :) będzie super sprawa jak w całości będzie zrobiona łazienka.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
to nie jest czujnik,jak te przewodowe itp tam po wykryciu ruchu możesz sobie ustawić w aplikacji po jakim czasie ma się on wyłączyć jeżeli czujnik nie wykryje ruchu

ja mam ustawione na 2 minuty i przy braniu prysznicu,czy kąpaniu się człowiek się minimalnie rusza i jeszcze nigdy nie miałem tak,żeby światło się wyłączyło(czujnik jest mega czuły)

a mam tych czujek 2 sztuki,w łazience i przedpokoju i działa to super

czekam na przesyłke z chin z perlatorem automatycznym :) będzie super sprawa jak w całości będzie zrobiona łazienka.
Czujnik jest czuły to fakt. Dozownika na pianę jednak nie polecam. Wolę tradycyjne mydło, a nie rozpuszczone z wodą, aby dawało pianę. Miałem i sprzedałem.
Co do automatycznej wody to też jakoś dziwnie. Czasami przydaje się większe ciśnienie, a czasami mniejsze. Widziałem to do kupienia, ale stwierdziłem, że nie dla mnie. Do tego szpeci drogą baterię i mojej się nie podoba, więc sprawa przegrana :D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
miałeś dozownik xiaomi ? on działa ultra szybko 0,25sec(miałem wcześniej również dozownik ale ten jest królem szybkości) mydło kupuje oryginalne w piance a nie rozrabiam z wodą.

jeżeli chodzi o automatyczną wodę to masz racje,przy wannie/baterii tego nie będę montował bo raz jest potrzebne większe raz mniejsze ciśnienie,ale w umywalce to tylko płukanie zębów,mycie twarzy,i rąk to do tego wystarczy jedno ciśnienie

Ps:również martwię się czy będzie to szpecić,ale nie mam drogich baterii bo tylko grohe(dla mnie villeroy&boch był zdecydowanie za drogi,jeżeli chodzi o baterie i zestawy łazienkowe),jeżeli coś to sprzedam(ale wątpię) :) :D
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dla mnie bateria Deante za kilka stówek to jest drogo :D

Może sprawdzę tego Xiaomi jak chwalisz. Gdzie kupiłeś? Ali czy jakieś sklep? Jakie mydło kupiłeś?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Dla mnie bateria Deante za kilka stówek to jest drogo :D

Może sprawdzę tego Xiaomi jak chwalisz. Gdzie kupiłeś? Ali czy jakieś sklep? Jakie mydło kupiłeś?


od gościa z OLX kupiłem ten dozownik

jeżeli chodzi o mydło to kupowałem w rosmann'ie ||mydło w piance|| firma PRO SKIN (jako dolewka 640ml za 12,99)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Bez sensu ta wstawka. Przerzucona reklama bez żadnych dodatkowych informacji.
Sam odkurzacz może być ciekawy. Zobaczymy w praktyce.
 
Do góry