[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

iT!T

Member


Obawiam się, że i bez tej nowości smart głośniki słuchają nas cały czas. Co i tak niewiele znaczy, bo nasze smartfony, tablety, telewizory podsłuchują i podglądają nas dużo dłużej.
Ogłoszenie nowej funkcjonalności to zabieg czysto marketingowy. Jest to odpowiedź Amazona na całkiem niedawno ogłoszoną przez Google na evencie I/O 2019 tą samą opcję w ich asystencie.
 

iT!T

Member
Dla posiadaczy tudzież entuzjastów Alexy.
Kilka dni temu na konferencji RE:MARS Amazon zapowiedział znaczące modyfikacje w systemie rozpoznawania mowy i interakcji Alexy z wykorzystaniem "uczenia maszynowego". Pozwoli to, z jednej strony znacznie łatwiej oprogramowywać deweloperom funkcjonalności w ECHO, a po stronie użytkownika - na prowadzenie dialogu z Alexą z wykorzystaniem różnych umiejętności (Skills), bez ciągłego powtarzania słowa klucza, oraz z kontekstowymi reakcjami asystentki.

Demo z konferencji wygląda interesująco.

Poniżej krótki materiał z YT (mat.w jęz. eng, link pomija długą zapowiedź niemającą związku z tematem) https://youtu.be/Ouhk5pK6Rlw?t=96
 

buldoggg

Member
Bez reklam
dla posiadaczy tudzież entuzjastów alexy.
Kilka dni temu na konferencji re:mars amazon zapowiedział znaczące modyfikacje w systemie rozpoznawania mowy i interakcji alexy z wykorzystaniem "uczenia maszynowego". Pozwoli to, z jednej strony znacznie łatwiej oprogramowywać deweloperom funkcjonalności w echo, a po stronie użytkownika - na prowadzenie dialogu z alexą z wykorzystaniem różnych umiejętności (skills), bez ciągłego powtarzania słowa klucza, oraz z kontekstowymi reakcjami asystentki.

Demo z konferencji wygląda interesująco.

Poniżej krótki materiał z yt (mat.w jęz. Eng, link pomija długą zapowiedź niemającą związku z tematem) https://youtu.be/ouhk5pk6rlw?t=96

super sprawa!!!!!
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Bardziej ufam zaworowi deante niż temu Xiaomi. Obowiązkowo pod szafką trzeba mieć czujnik zalania Xiaomi :E

Kupilem sobie też dozownik do mydła, ale V3, bo V2 ma takie zepsute dolewanie mydła, że go wyrzuciłem.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kolejna rzecz od firmy XIAOMI tym razem coś mniej inteligentnego ale da się dodać do mi home a jest to tym razem HULAJNOGA XIAOMI m365

https://www.youtube.com/watch?v=xsPsVYDHcY4

jest to wersja normalna-nie pro ponieważ zwykłą da się kupić za 1500 zł wersje europejska z Polską gwarancją w polskim sklepie a wersja pro kosztuje na chwile obecną minimum 2500-2600 to ponad 1tyś więcej.

jeżeli kogoś to interesuje to piszę że wszystkie parametry od producenta są prawdziwe,czyli spokojnie jedzie ona 25km/h(a nawet ciut więcej na prostej) i zasięg w trybie normalnym(nie eko) 28km.

widocznie były dobre warunki pogodowe(wiatr temperatura) plus moja waga która nie jest za duża.

FAN Z JAZDY JEST MEGA.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Potwierdzam powyższe ;) Nasze już trochę przejechały od zeszłego roku.
1bd9f96888d589aad76eac1320caf5c9.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam, też mam takie dwie sztuki :D
Kupiłem z ciekawości jedną, a zaraz na drugi dzień poleciałem po drugą i zastanawiam się czy nie kupić trzeciej.

Jakby mi ktoś powiedział, że wsiądę na takie coś jeszcze rok temu, to uśmiałbym się jak dziki koń, a jak się okazuje, każdy komu dam pojeździć stwierdza to samo, rewelacja. Bez względu na wiek.

Wrażenia i frajda, nie do opisania, ale też sposób eksploracji miasta i okolic się zmienił. W ciągu godziny możesz być wszędzie, jedna uliczka, druga, tam coś się dzieje, podjazd, chwile relaksu, wsiadamy i następna atrakcja, zupełnie inny wymiar eksploracji miasta, przemieszczania się i przede wszystkim radochy w jaki sposób to się odbywa.
Ktoś kto spaceruje całe życie nigdy tego nie zrozumie.

Teraz wady, czysto techniczne:
Trzeba dokręcać tą sztyce składaną, generalnie lekko się telepie.
Znany problem, ew. podkładać uszczelkę (są w sprzedaży). Nie można przegiąć, to musi pracować, w przeciwnym wypadku może się złamać (były już przypadki) i wówczas dramat.
Złapałem też raz gumę, w pierwszy dzień. Sam wymieniłem dętkę, zdjąć i założyć oponę dramat. Podstawa to sprawdzać co jakiś czas ciśnienie, a już na dzień dobry mocno dopompować, lekkie ugięcie na oponie przy małym ciśnieniu, to pierwszy krok do złapania gumy - przeciera się dętka.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Znam te problemy niestety. Z moją cierpliwością pewnie po złapaniu pany będzie to ostatnia przejażdżka tą hulajnogą, bo ją sprzedam na OLX jako mocno uszkodzoną :D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
heheh ja ją mam od paru dni zwykła wersje m365 ale brat posiada wersje pro i powiem wam z moich obserwacji że zwykła wersja jest tak do 75kg potem już celowałbym w wersje pro ponieważ brat ma wage 88-90kg i lecimy łeb w łeb(a przy dłuższych odcinkach ja biorę) moja waga to 67-68kg i u siebie zrobiłem w trybie normalnym 28,5km gdzie wiatr wiał prosto we mnie i baterii zostało 4%,najdziwniejsze jest to że dopiero spadek przyspieszania był odczuwalny dopiero przy 10% ale i tak predkość maxymalna na prostych od 100% do 5-6% był taki sam 25,5-26km/h
przy wersji pro mój brat ważący te 88-90kg zrobi tyle samo co ja na zwykłej mimo że tam jest sporo większa pojemność baterii.

jedynymi minus to na dzień dzisiejszy cena hulajnogi w wersji PRO w porównaniu do zwykłej

bez mała wychodzi 2 ZA 1 :/
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam prawie 100kg i lata, że hej. Praktycznie nie ma różnicy jak jadę z kimś kto waży prawie połowe mniej. Mowa o prędkości, natomiast zasięg owszem, wcześniej się kończy, ale to też żaden problem, bo i tak jazdy i jazdy.

Wersji PRO raczej bym nie kupił, za droga, a różnice niewielkie. W tej sytuacji wolałbym już chyba się szarpnąć na coś bardziej profi. Widziałem gościa na takiej, większa, mocniejsza i w ogóle konkret. Na YT też sporo tego. Zobaczymy, tymczasem m365 świetna, tania, bezkonkurencyjna, mobilna (do auta i transportu świetna).
 

buldoggg

Member
Bez reklam
problem z tymi szybszymi(dużo) i z dalszym zasięgiem że waga ich nie pozwala na podnoszenie jej itp dlatego taka xiaomi jest dla mnie idealna


tutaj moja m365 i brata pro

 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja mam prawie 100kg i lata, że hej. Praktycznie nie ma różnicy jak jadę z kimś kto waży prawie połowe mniej. Mowa o prędkości, natomiast zasięg owszem, wcześniej się kończy, ale to też żaden problem, bo i tak jazdy i jazdy.

Wersji PRO raczej bym nie kupił, za droga, a różnice niewielkie. W tej sytuacji wolałbym już chyba się szarpnąć na coś bardziej profi. Widziałem gościa na takiej, większa, mocniejsza i w ogóle konkret. Na YT też sporo tego. Zobaczymy, tymczasem m365 świetna, tania, bezkonkurencyjna, mobilna (do auta i transportu świetna).
Widać dość dużą różnicę w przyspieszeniu. Trzeba jechać obok siebie i potem jednocześnie dać "gaz" na maksa. Jakby poprawili parę rzeczy to by była hulajnoga idealna. Widziałem w internecie, że ludzie dorabiają więcej ogniw i wygrywają custom rom zwiększający prędkość dosyć mocno. Śmigają naszymi mkami po 35km/h i mają po 30-40km zasięgu :D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Widać dość dużą różnicę w przyspieszeniu. Trzeba jechać obok siebie i potem jednocześnie dać "gaz" na maksa. Jakby poprawili parę rzeczy to by była hulajnoga idealna. Widziałem w internecie, że ludzie dorabiają więcej ogniw i wygrywają custom rom zwiększający prędkość dosyć mocno. Śmigają naszymi mkami po 35km/h i mają po 30-40km zasięgu :D

dokładnie :) fajna sprawa z tym odblokowaniem bo zwykła m365 można jechac max 32km/h bez dodatkowego pakietu i można ustawić tak np że w eko max prędkość do 25km/h a standard 32km/h i np to żeby od 100% do 0% jechała max prędkością :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za drogo i tak. Gdybym miał dać 2k, to już bym dołożył do takiej za 3-4k, a być może za 5k, ale ta obecna w mojej ocenie wystarcza, nie wiele się różni.
Mi osobiście nie zależy na większej prędkości, bo przy tym systemie konstrukcji strach jechać szybciej, tu też nie chodzi o jakieś wyścigi, a o frajdę, a i tak popyla to jak szalone.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Za drogo i tak. Gdybym miał dać 2k, to już bym dołożył do takiej za 3-4k, a być może za 5k, ale ta obecna w mojej ocenie wystarcza, nie wiele się różni.
Mi osobiście nie zależy na większej prędkości, bo przy tym systemie konstrukcji strach jechać szybciej, tu też nie chodzi o jakieś wyścigi, a o frajdę, a i tak popyla to jak szalone.

dokładnie o to chodzi
 
Do góry