[Nasze Zestawy AV] mój smart leaving room

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, ktoś testował pojedyńczą kamere wifi - monitoring Xiaomi, lub cokolwiek innego (przyzwoitego), ale z założenia, coś małego? Powiedzmy do 300zł (może być drożej/taniej)
Czyli położyć gdzieś na półce/szafce z boku, tak aby nie rzucała się specjalnie w oczy.

Wiem, że wszystkie te małe "samowystarczające" mają podgląd przez sieć (na żywo) na smartfonie, a mi głównie chodzi o nagrywanie. Chciałbym odsiać badziewie.

Sam mam i montowałem "duże" zestawy, ale to są rejestratory z wieloma kamerami, dużymi HDD itp. ale tutaj potrzebuje coś zupełnie innego, chociaż założenie jest to samo.

Pierwsza lepsza Overmax'a
https://allegro.pl/oferta/kamera-wi..._unit_id=b40afb19-8568-4eb4-a548-1146effe10c7

Co mnie najbardziej interesuje:

- możemy w dowolnej chwili połączyć się z dowolnego miejsca i przeglądnąć wstecz (2-3 tyg.) co się działo w ostatnim czasie, ew. jakby nie było takiej możliwości (za mała karta SD) to bezproblemowe przeglądanie zapisanych materiałów z detekcji ruchu
- powiadomienie sms/mail o ruchu i podgląd tego zapisanego materiału zdalnie

plus wszystko co powyższe, ale już po powrocie do domu, podłączając kamerę do PC, lub poprzez kartę SD. Gdyby się nie dało podglądać online zdarzeń, to podstawą jest naturalnie możliwość sprawdzenia tego po powrocie do pomieszczenia/domu.

Oczywiście dobrze by było, gdyby nagrania (lub zdarzenia jak ktoś wchodzi/porusza się po pomieszczeniu) trafiały też gdzieś na serwer.

Generalnie podstawą jest to, aby został dowód z 2-3 tygodni z wybranymi nagraniami w których ktoś nieproszony zjawił się w pomieszczeniu.
Samo oglądanie live jest mało istotne, wszak nikt nie będzie się wpatrywał w ekran i czekał aż coś się stanie.

Dajcie znać co i jak.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Po co ci podgląd na 2-3 tyg ? Skoro jednego dnia wykrywa ci ruch i widzisz że ktoś sie włamał, powiadamiasz służby tak ? Telefon będzie cie powiadamiał nawet jak sie zmieni dzień/noc



a jak przez 2-3 tyg nie dostaniesz powiadomienia to potem nie będziesz przeglądał przecież 3 tyg materiału...


Jak kupisz d-link jakąkolwiek to masz chyba 24h darmowy serwer i tyle trzyma ci nagranie, na więcej to już abonament ale na pewno nie 2-3 tyg. Do takich długich nagrań raczej chyba tylko rejestrator z twardym dyskiem ale to wtedy już inna kamera.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikogo nie powiadamiam, a chce wiedzieć czy ktoś nie wchodzi do pomieszczenia (nie chodzi o moje mieszkanie - ja mam właśnie rejestrator z kilkoma kamerami) do którego nie powinien wchodzić, a mam pewne podejrzenia.
Więc nawet jak wejdzie, to sprawe załatwię jak będę na miejscu, a nie będzie mnie jakiś czas.

Więc nawet jakby się nie dało sprawdzić zdalnie czy ktoś się właśnie zjawił (bo dostane powiadomienie jakimś mailem czy sms?), bo coś się spitoli w oglądaniu nagrania online z innego miejsca, to chciałbym mieć możliwość po powrocie sprawdzenia czy ktoś wchodził przez te 2-3 tygodnie i to musi być nagrane.

Pewnie najlepiej by było ustawić detekcje ruchu i tylko te nagrania sprawdzić, a nie przeglądać całych tygodni na przewijaniu.

Ja tak u siebie w domu kiedyś kilka dni przeglądałem cały zapis, bo nie miałem detekcji załączonej, trwało to wieki, nawet na przewijaniu.

Więc faktycznie, niech ta detekcja ruchu będzie dobra i niech się nagrywa i zabezpiecza nagranie tylko jak coś wykryje. Pytanie ile zmieści tych wykrytych ruchów i jak to działa w takich kamerkach po 300zł?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Aplikacja w d-link powiadamia cie od razy gdy cos sie dzieje. W innych powinno być podobnie. Telefon pika, więc gdy go odblokowujesz to widzisz podglad pomieszczenia bo od razu apka sie załącza.
 

iT!T

Member
Panowie, ktoś testował pojedyńczą kamere wifi - monitoring Xiaomi, lub cokolwiek innego (przyzwoitego), ale z założenia, coś małego? Powiedzmy do 300zł (może być drożej/taniej)
Czyli położyć gdzieś na półce/szafce z boku, tak aby nie rzucała się specjalnie w oczy.


Kupiłem kiedyś do testów Yi home camera 720p (Xiaomi), działa całkiem przyzwoicie, raczej stabilnie, ma slot na kartę microSD, aplikacja na androida jest ok, można sobie skonfigurować strefę alarmową w której wykrywa ruch i rozpoczyna nagrywanie. Cena śmieszna. Jej jedyne minusy jakich się dopatrzyłem to brak strumienia RTSP i zamknięte API.


Gdybym miał teraz kupować taką zabawkę, to wybrałbym WyzeCam link. Cena również niska, kamerka jeszcze mniejsza niż Yi, jakość 1080p i co ważne otwarte API i dostępny RTSP - można ją podpiąć pod bardziej zaawansowane rejestratory (zapowiedziane w najnowszej aktualizacji softu - nie wiem czy już wyszła). Slot SD, Wifi, etc.., oczywiście są.


Ps. Zamknięte API YI można trochę obejść i wgrać alternatywny soft, który uruchamia protokół FTP w kamerce i wtedy można robić cykliczny, zdalny backup karty na jakiegoś NASa czy inny server. Wtedy możesz przechowywać dane nawet z 10 lat jak masz gdzie ;) Sprawdzałem, działa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co widzę w Wyze ma darmowy serwer na nagrania w chmurze (14 dni).
Generalnie zależy mi na powiadomieniu przez sms/push/mail (obojętne) na komórce w przypadku jak ktoś wejdzie w strefe detekcji.

Chce wiedzieć kto wchodził, co zrobił i ma się to nagrać i nie nadpisać.
Takie wejścia mogą się zdarzyć raz na parę dni, więc w praktyce zdarzy się to pewnie kilka razy w ciągu 2-3 tyg.

Kamera musi mieć opcje zapisania tego automatycznie i nie nadpisania tego, ew. mam dostać powiadomienie, że pojawił się właśnie ruch i zdecyduje przez komórkę czy to nagrać, ściągnąć.

Najlepiej by było zalogować się zdalnie i dowiedzieć się też, ile zdarzeń się nagrało i mieć właśnie możliwość ściągnięcia tego na komórkę jako dowód, lub mieć pewność (jak się nie da ściągnąć zdalnie) że jak wrócę do pomieszczenia, to na karcie SD te zdarzenia bedą nie nadpisane.

Tylko o to mi chodzi. Interesują mnie pojedyńcze wejścia do pomieszczenia. Chce mieć je nagrane i najlepiej mieć od razu info, że coś się dzieje i możliwość zrobienia z tym nagraniem co chce (czyli nagrać, ściągnąć).

Są dwie kamery Wyze, druga to Wyze Cam Pan. Które lepsza?
 
Ostatnia edycja:

iT!T

Member
Tylko o to mi chodzi. Interesują mnie pojedyńcze wejścia do pomieszczenia. Chce mieć je nagrane i najlepiej mieć od razu info, że coś się dzieje i możliwość zrobienia z tym nagraniem co chce (czyli nagrać, ściągnąć).


Nie testowałem Wyze ale myślę się że da się to ogarnąć. Podejrzewam, że działa to podobnie jak Yi, ale głowy nie dam.



Jeżeli chodzi o Yi, to tam też jest płatna chmura, ale moim zdanie nie jest ona niezbędna. Działa to tak, że masz ustawioną detekcję ruchu, kamera nie nagrywa non-stop a tylko wtedy kiedy wykryje ruch (jak już pisałem można to ograniczyć do konkretnej strefy). Jak tylko ruch jest wykryty kamerka wysyła aplikacji na Twoim fonie powiadomienie. Odpalając apkę widzisz albo skrót (6 sekund) nagrania ale możesz też przejść na timeline i obejrzeć całość. Dzieje się to zdalnie przez serwery xiaomi ale dane są czytane bezpośrednio z karty a nie z serwerów. Takie nagranie można też pobrać bezpośrednio na telefon albo udostępnić np. przez messenger.
U mnie przy karcie 16GB i dużej ilości nagrań dziennie (średnio 20-30) "pamięta" tydzień wstecz, więc przy pojedynczych przypadkach powinna wystarczyć znacznie dłużej, a jest jeszcze opcja karty 32GB
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie i teraz wszystko jasne. Pełno recenzji, a większość się skupia nad wyglądem, jakością nagrań czy montażem, a mnie interesuje praktyka z samych nagrań (zdarzeń) zdalnie i archiwizacji tego.

W takim razie wezmę Wyze + karta 32GB.
Mam nadzieję, że będzie dokładnie tak jak piszesz, tutaj coś wspominają o 14 sekundach podglądu zdarzenia, bo rozumiem, że dostanę powiadomienie jak kamera wykryje ruch (a ustawię ją tylko na zdarzenia, a nie ciągłe nagrania) i starczy, bo trudno żeby nie, skoro u Ciebie jak piszesz 20-30 nagrań dziennie, a u mnie będzie to co najwyżej kilka w ciągu 2 tygodni.

Istotne jest to co piszesz, czyli po dostaniu powiadomienia o zdarzeniu i podglądzie skrótu, możliwość wejścia w timeline i obejrzenie całości tego zdarzenia, czyli to może być np. 3min. i nagrania (ściągnięcia ?) tego.

Dobra, biorę Wyze.
 

iT!T

Member
No właśnie i teraz wszystko jasne. Pełno recenzji, a większość się skupia nad wyglądem, jakością nagrań czy montażem, a mnie interesuje praktyka z samych nagrań (zdarzeń) zdalnie i archiwizacji tego.

W takim razie wezmę Wyze + karta 32GB.
Mam nadzieję, że będzie dokładnie tak jak piszesz, tutaj coś wspominają o 14 sekundach podglądu zdarzenia, bo rozumiem, że dostanę powiadomienie jak kamera wykryje ruch (a ustawię ją tylko na zdarzenia, a nie ciągłe nagrania) i starczy, bo trudno żeby nie, skoro u Ciebie jak piszesz 20-30 nagrań dziennie, a u mnie będzie to co najwyżej kilka w ciągu 2 tygodni.

Istotne jest to co piszesz, czyli po dostaniu powiadomienia o zdarzeniu i podglądzie skrótu, możliwość wejścia w timeline i obejrzenie całości tego zdarzenia, czyli to może być np. 3min. i nagrania (ściągnięcia ?) tego.

Dobra, biorę Wyze.


Tak, tylko zwróć proszę uwagę, że piszę to o Yi od Xiaomi, co do wyze to tylko zakładam, że powinno podobnie ale nie sprawdziłem tego w praktyce. W Yi Xiaomi natomiast, mogę potwierdzić to na 100% bo cały czasu u mnie pracuje.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, mam świadomość. Spokojnie, nie będę miał pretensji :)
Chodziło mi o podstawy które mnie interesują, a z tego co widzę w Wyze jest podobnie, a jak będzie faktycznie to się już przekonam.

Dzięki Pany za info.
 

iT!T

Member
...a to w porządku ;)


Dodatkowo, jak już pisałem Wyze ma obsługiwać RTSP i tu warto sprawdzić czy rejestrator obsługuje nagrywanie przez ten protokół. W takim wypadku to już w ogóle rewelacja, bo ma się niejako backup we własnej "chmurze" za free zintegrowany z posiadanym wcześniej sprzętem i softem. Używam systemu Novus i u nich jest możliwość dodania jednego źródła RTSP za free (kolejne wymagają dodatkowej licencji).
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ARMANIG ja posiadam kamery xiaomi mi 360 1080p jakość jak najbardziej okej,kamera ma wbudowany slot microsd do 64GB to przy wykrywaniu ruchu starcza na pełen miesiąc nagrań,dodatkowo możesz wykupić chmurę i są 3 a nawet 6 opcji

1.nagrywa w chmurze 7 dni i potem nadpisuje i na 1 miesiac kosztuje 14 zł a na rok 130

najdroższa jest chmura 30 dni nagrywa i na caly rok kosztuje 329 zł.

używam polecam.

dodatkow posiadam kamere d-link na korytarzu-gdy ktoś dzwoni mam podgląd 24h(tablet wlączony non stop) plus dostaje meile ze zdjęciami gdy ktoś w polu kamery się poruszy(ale kamera stara jak świat-ale spełnia swoją funkcję)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też dostajesz powiadomienia push na telefon przy wykryciu ruchu i fragment możesz nagrać (ściągnąć na telefon) bądź zapisuje się na karcie i nie zostanie nadpisany?
Chociaż nadpisanie raczej nie istotne w przypadku ustawienia kamery tylko na detekcje ruchu, szczególnie, że będą to krótkie fragmenty u mnie.
Nikt nie będzie siedział godzine w pomieszczeniu.

Ja już kupiłem Wyze, nie miałem czasu czekać.
Domyślam się, że zasada działania jest podobna, opinie również dobre.

Jakby co będzie na iTiT :D (żartuje)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
są powiadomienia push na telefon przy wykryciu ruchu,możesz nagrać to co leci na żywo bezpośrednio na twój telefon(jak jestem np na wakacjach) a jak kamera wykryje ruch to nagrywa np na kartę pamięci (nadpisze ci ale przy karcie 64gb jest to miesiąc-przy wykryciu ruchu około 20-30 dziennie-to u ciebie było by to z rok)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj koledzy chinczyki dostarczyly mi inteligentny wlacznik - sterowanie roletami po wifi / telefon / alexa / google home

Wyglad czarne szklo - super.








Ale osobiscie ostrzegam przed tego typu wlacznikami - dlaczego?.

Problem jest wtedy gdy nasza roleta rozwija sie szybciej niz zwija. My programujemy pozycje dolnego polozenia i czas jaki zajmuje dotarcie na gore.
Jezeli roleta ma rozne predkosci zamykania i otwierania to punkty (gorny / dolny) sie przesowaja i jest kicha.
Trzrba programowac punkty na nowo (trwa to 15 sekund) ale wnerwia.
Nie da sie usunac punktow calkowicie, aby wylaczalo sie na krancowkach silnika.

Jezeli dadza upgrade ze programujemy osobno czas zamykania i osobno czas otwierania to bedzie super.

Link do aukcji

62,22 zł 33%OFF | WiFi elektryczne rolety przełącznik dotykowy eWeLink APP sterowania głosem przez Alexa Echo AC110 do 250 V dla krańcowymi, rolety silnik
https://s.click.aliexpress.com/e/c6TkyZtA
 
Do góry