[Nasze Zestawy AV] Moj skromny zestaw

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopie ja za 1.8l litra place tyle co za tego BD... ubezpieczenie mnie wykancza rok w rok.

Ale news jest taki ze wlasnie kurier dostarczyl paczke [emoji16]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja myślę, że za wcześnie inwestować w Player UHD. Ale jak kasa jest, to czemu nie. ☺
U mnie teraz słabo, brak nadgodzin. Nawet z 4tego wyjazdu wakacyjnego zrezygnowałem.
Bo ubezpieczenie 3.5 V6 to połowa takiego Playera☺.

Pociesze Cię Kolego ja za 2 litry płacę więcej. ..:-(
 

RAF1977

Banned
Za 2L w Polsce więcej niż połowa odtwarzacza, serio... Myślałem, że ubezpieczenie w Polsce jest tańsze niż w UK.
Snikers, to święto dziś ☺
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Juz nie moge sie doczekac
d1f576e6030ef28198165fe3ea5a7474.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Raf to zależy jakie są te 2 litry w sensie za ile kupione i jaki masz pakiet tego ubezpieczenia :- ) 2 litry w jednej marce i w jakimś pakiecie nie równe jest innym 2u litrówce z pakietem full.. ale nie istotne ... piszmy o elektronice..

Snikers - jest radość jest zabawa :- ) będzie szok jak otworzysz pudło a będzie w kolorze srebrnym :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Gratulacje z nabytku, niech służy jak najdłużej. .. :)
Napisz coś : jak wrażenie czy warto było tyle kasy wyłożyć, co na plus a co na minus w stosunku do poprzedniego...

Drunk a ty co się nie chwalisz , że IC VDH firsta zapodałeś, opisz zaobserwowane zmiany czy były. ... :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopaki powiem tak ze poki co to moja corka bajki oglada bo ja w pracy. Tyle co podlaczylem. A poki moj Maras nie wroci to dokladniejszego testu nie zrobie. Tyle co widze to grafa nabrala lepszej barwy i co lepsze jest wiecej wyrazistosci w porownaniu do poprzednikow.
Pilot to mistrzostwo swiata !!!! Lepszego do transportu tego typu nie widzialem.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Mówią że po cyfrze to nie ma różnicy, a jednak też zauważyłem chociaż bardziej w dźwięku niż obrazie. Czekamy na relację po pierwszym seansie ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Co do dzwieku to jeszcze nie wiem bo co na tv uslysze hehe ale w video jest totalna roznica. Podlaczylem BD i poscilem te same filmy dla porownania i jest duza roznica.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Jest juz troche pozno ale nie dawno wrocilem od kumpla po zabawie w testy mojego Oppo i szczeze moge powiedziec tylko jedno.
Jesli kto ma zamiar w przyszlosci nabyc model 205 radze sobie darowac i wziasc model 203 hehe [emoji23]
Porownalismy wzgledem audio udp 203 z 205. W video nawet nie bylo sensu bo wiadome bylo ze jest to samo lecz w audio totalny zonk.
Jesli popatrzec na budowe 205 wzgledem 203 a takze z nie jednej recenzji typu What HiFi model wyzszy powinien w audio rozgniesc 203 bez zadyszki. Co sie okazuje i jest dosc smieszne roznica jest tak znikoma ze jest slyszalna nie na wszystkich kawalkach lecz naprawde wybranych. Mozna ewentualnie zauwazyc delikatna poprawe w basie i sopranie.
Przejechalismy materialy na SACD, CD, DVD AUDIO i z dysku Hi Res 24bit 96 KHz. Repertuar od Bjork i Cohena do Schillera i Hansa Zimmera.
Wybieralismy przede wszystkim takie albumy gdzie szczegolnie sa kawalki z szerszym pasmem i tam delikatnie bylo slychac przewage 205.
Lecz za podwojna cena i tak znikoma roznice w audio to normalnie joke hehe.
Wisienka na torcie bylo porownanie do typowo CDkow. Kumpel przyniosl Onkyo DX-7555 i Onkyo C-7000R.
Po podlaczenie 7555 i pierwszej plytce kooopaary opadly.......
Stary model ze starymi przetwornikami i to jeszcze 24 bitowymi Wolfsona w porownaniu do Sabrow w Oppo.... rozniosl Oppo w drobny mak... ze nawet szkoda bylo nam czasu podlaczac C-7000R bo by byl tylko placz i lamet hahaha.

Takze o 3 nad ranem skonczyl sie i maly tescik nowego Oppo UDP-205 z totalnym zooonkiem.

Takze choc to uniwersalne urzadzonko niby Hi res dla audiophili hehe to nie podskoczylo 10 letniemu cd kowi co dopiero o nowszych modelach.

Takze pozostaje jedno pytanie gdzie ci wszysci recenzenci widzieli i slyszeli te chorendalne roznice w audio ???

I bylbym zapomnial. Przycisk Pure Audio jak w 203 tak i w 205 nie zadnej totalnie zadnej roznicy.
Nie wiem czy przez to ze byly obydwa podlaczone do Onkyo P3000R ktory ma system DIDRC i to dzieki nuemu nie ma zadnej roznicy czy poprostu ta funkcja nie daje zadnego wychwytywalnego rezultatu.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja porownywalem 103d do cd denona 1510 i tu nie było co zgadywać różnice od razu było słychać na korzyść denka. Oppo był dźwięk mocno przygaszony, natomiast kumpel porównywał u siebie 105 do cd marantza.... dalej słucha muzyki z cd a tylko filmy ogląda na 105.
Wniosek jeden Snikers pomimo wydania nowego modelu nic nie poprawili. Oczywiście w prasie i wielcy znawcy będą wniebowzieci tylko czar pryska jak sam osobiście testujesz i słyszysz co innego.
Napewno nie jesteś sam bo znam jeszcze kilka osób które też to potwierdzają... :)
Dlatego zawsze mowie i pisze, do stereo najzwyklejszy dobry cd a nie żaden kombajn multimedialny.. :)
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
I tak upadł mit za 1200f :) oszukali Cie,banda decydentów ;) ja kupiłem od Armaniq Ognkyo BD 809 za 1000zl ale mam też sony bdp-s560...jest troszkę lepszy obraz i też wyraźniejszy dźwięk na Onkyo ...skalowanie DVD słabe w porównaniu do sony gdzie uważam że bdp-s560 jest mistrzem w tej dziedzinie...i wiem że na pewno nie wydalbym 2500tys i nie wydam nigdy grubych piedziedzy na odtwarzacz z górnej półki cenowej...wolę różnicę przeznaczyć na lepsze kolumny czy ampli...nie każda elektronika też kuma się ze sobą...Ale Onkyo 809 wart był ten 1000 zł :) 2500zł nie jest wart
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ja mam bluray maranza i cd maranza i niby ten bluray był chwalony za dobre audio, to i tak cd wole słuchać na cd a na bluray też bardzo znikoma roznica między trybem normalnym a pure2, czyli miedzy wyjściem hdmi a rca stereo (właśnie oglądam koncert jeronimo quai na słuchawkach i porównałem te tryby ).
 
Do góry